♥ Piešťanky IV:o)))
taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))
Stručné zhrnutie
- Jasličky sa často zavádzajú cez postupnú adaptáciu (polhodinové návštevy až celé hodiny) a poplatky za jasličky sa môžu znižovať, ak má dieťa alebo niektorý zo starých rodičov trvalé bydlisko v obci.
- Viaceré matky spomenuli pneumokokové očkovanie Prevenar a užívanie Maltofer sirupu na železo; pri silnom zápale hrdla praktický lekár predpisuje antibiotiká a mnohé matky nedávajú sezónne očkovanie proti chrípke.
- Rodičia v diskusii zdieľali konkrétne praktické tipy: metódu mriežky alebo zväčšenie obrázka v tlačiarni na prekreslenie motívu na stenu, a odporučenie uchovávať odstriekané mlieko v chladničke maximálne 24 hodín bez miešania rôznych odtokov.
Najčastejšie otázky
Q: Ako postupovať pri adaptácii dieťaťa do jasličiek?
A: Adaptácia v diskusii prebiehala cez krátke návštevy (napr. 30 minút) s postupným predlžovaním času; niektoré jasličky ponúkajú polhodinové skúšobné pobyty a rodičia odporúčali ísť najprv na „zacvičovanie“ bez rodiča na kratší čas.
Q: Dávam deťom pneumokokové očkovanie alebo Maltofer, čo hovoria ostatní rodičia?
A: V príspevkoch rodičia uviedli, že niektorí dali deťom pneumokokové očkovanie Prevenar a používajú Maltofer sirup na zvýšenie železa, pričom ide o bežné prípravky spomenuté v diskusii.
Q: Sú rodičia za očkovanie proti chrípke u malých detí?
A: Viaceré matky v diskusii uviedli, že očkovanie proti chrípke deťom nedávajú; niektorí pediatri podľa príspevkov odporúčali namiesto očkovania posilňovať imunitu stravou a otužovaním.
Q: Ako dlho môžem uchovávať odstrekované mlieko v chladničke a môžem miešať dávky?
A: V diskusii bola zdieľaná rada, že odstriekané mlieko možno uchovávať v chladničke maximálne 24 hodín a nemalo by sa miešať viacero rôznych odstriekaných odberov.
Q: Ako jednoducho prekresliť obrázok na detskú stenu?
A: Rodičia odporúčali metódu mriežky (nakresliť rovnakú mriežku na predlohu aj na stenu a prekresliť po políčkach), zväčšenie obrázka v tlačiarni (napr. Canon) alebo zosvetlenie/obkreslenie uhlíkom a následné vymaľovanie.
Q: Kde v Piešťanoch/PV kúpiť lacné detské oblečenie a potraviny spomenuté v diskusii?
A: V diskusii sa spomínali obchody Takko, dm drogerie, Kaufland a Tesco; niektoré matky chválili Takko a iné uvádzali zmiešané skúsenosti.
Q: Kde v Piešťanoch opraviť bižutériu alebo zohnať náhradné kamienky?
A: Diskutujúce odporúčali pozrieť sa v miestnych obchodných centrách a textilnej galantérii; v diskusii sa spomínal obchod Priori ako miesto s bižutériou a tipom na opravu.
Q: Ak dieťa má vysokú teplotu a bolí ho hrdlo, kedy ideť k lekárovi a čo možno očakávať?
A: V príbehoch rodičov pri teplote 38,5 °C a silnom zápale hrdla pediater predpísal antibiotiká; niektorí rodičia zároveň uviedli domáce doplnky ako kalciový sirup alebo homeopatiká, ale pri vysokých teplotách sa v diskusii odporúčalo vyhľadať lekára.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnohé matky považujú jasličky za prospešné pre socializáciu a získavanie samostatnosti dieťaťa.
- Rodičia zdieľali overené praktické postupy, ako mriežka na prekreslenie motívu na stenu a zväčšenie obrázka v tlačiarni.
- Všeobecne sa v diskusii uvádza, že deti v kolektíve majú častejšie nástupy respiračných ochorení.
Sporné názory
- O očkovaní proti chrípke: niektoré matky očkovanie deťom nedávajú, iné o ňom uvažujú alebo zvažujú podľa odporúčania lekára.
- O kvalite tovaru v obchodoch: niektoré účastníčky chvália Takko za dobré kúpy, iné považujú tovar v podobných obchodoch za nekvalitný.
- O liečbe respiračných príznakov: niektoré matky používajú homeopatiká a doplnky (kalciový sirup), iné dôverujú antibiotikám pri bakteriálnom zápale.
Otvorené otázky
- Zostáva nezodpovedané, do akej miery pobyt v kolektíve v ranom veku zvyšuje riziko neskorších alergií alebo astmy.
- Neexistuje jediné dohodnuté odporúčanie pre alebo proti sezónnemu očkovaniu proti chrípke u malých detí medzi diskutujúcimi.
- Optimálna stratégia odstavovania nočného dojčenia zostáva nejednoznačná, rodičia uvádzali rôzne postupy bez jasného konsenzu.
Spomenuté značky a firmy
Takko, dm drogerie, Kaufland, Tesco, Avion, IKEA, La Mamma, La Stella, HappyFoto, CEWE FotoSvet, Mimibazar, plienka.sk, VAPET, Rajo, Priori, Prodom, SFRB, Galéria Mariet, Trnavská vodárenská spoločnosť, Dračik, Canon
Spomenuté produkty a metódy
Prevenar, Maltofer sirup, kalciový sirup, homeopatiká, antibiotiká, očkovanie proti chrípke, ryžový odvar s lyžičkou glukopuru (ako domáci tip), metóda mriežky na prekresľovanie motívov, zväčšenie obrázka v tlačiarni, CEWE fotoknihy, VAPET rozprávka, plienky (3–15 kg typy)
Miesta a osoby
Piešťany, Bratislava, Chtelnica, Nitra, Trnava, Liptovský Mikuláš, Avion, IKEA, Galéria Mariet, Ferko Mikloslko, Rastík
Luci dakujeme nemylis sa dobre si pamatas... ved sme aj oslavili patricne... dakujeme..
a vsetkym detickam k ich zajtrajsiemu sviatku zelame vsetko naj naj naj....
kto sa chysta do auparku? my ideme.....
ahooojte....
tak je to tu....dnes v noci o 0.43 sa Maťke narodil krásny MARTINKO s mierami 3930 G A 51 CM....
gratulujeme♥
ahojte
jeeej......Mati ...srdecne gratulujeme k narodeniu synceka....krasne miery......celej rodinke zelame hlavne vela zdravicka, stasticka, mamine kopec mliecka a nech sa vam vsetkym spolu dari 😉 🙂 🙂
ahojte kočenky pozerám že sa rozrastáme 🙂 🙂 🙂 🙂 maťka gratulujeme a prajeme veľa zdravíčka a mliečka 😵 😵 😵 😵 😵 je to chlap ako sa patrí🙂
ahojte
matka aj od nas Gratulacie hlavne vela zdravicka. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ahojte,
peta tvoja mama pracuje v auparku ? lebo tusim bola na karpaty vo vas imidz.
ahojteeeeee
nika ano maju tam otvoreny druhy obchod z obuvou takze je aj tam aj na winterke.
jaaj dnes bol super den krasne pocko nam vyslo, rano sme boli na hribikoch v lese som myslela ze nijake hriby nebudu ale ledva sme ich odviezli dva plne kose a jedno sedadlo v aute a to sme tam este kopec nechali co sme to nemohli odniest, no a poobede sme boli v pn na otvoreni kupelnej sezonny Jakub sa vyjasil a padol mrtvy do postele.
aj Lucku som stretla 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ahojte 😝
tak včera bolo fakt super...aj počko vyšlo.....a ja som na otvorení stretla včera Dadu,Danku,Lindu aj Peťu.....a Denisku s kočíkom som videla,len ona mna asi nie 😝
Ahojte, poradte kto mi v okolí PN upečie dobrú tortičku na sobotu....Emmka by chcela len JAHODU,velkú červenú a na nej trojku. Dadka ty by si sa na to nedala?
alebo poradte niekoho
ajojte tak v prvom rade kluara gratulujem 🙂 a naozak lusi ja som ťa nevidela, ale u mna to je uplne normal ak ma nekopneš do členku ja som jak slepá 😎
Ahojte Piešťanky,chcela by som sa vás spýtať na nejakú dobrú gynekologičku v Piešťanoch,alebo okolí,viete o niekom?
pripajama sa i ja ku gratulaciam kluare i ked trocha oneskorene, vela nervov prajem a hlavne abz malz kludne spával
brat ma prehodeme z a y a tak to takto pise a ja prstokladom ako som yvzknuta
krásne slniečkové ránko....
Zuzi,aj tu gratulačka 😎 šikovnica si velká....aj pokračuješ dalej??? 😝
ahojte
nika ano ved uz bude co chvila rodit cakaju dievcatko chceli chlapca ale zevraj to bude baba. termin ma koncom jula.
a inak aj dominika je bakalarka. 🙂 🙂 🙂 🙂
nas kubko je prechladnuty tecie mu soplik kaslik a zvysena teplota v takom teple neskutocne. 😠 😠 😠 😠
dneska som bola v takku kolko narody ale kupila som co som chcela
ahojte, tak zajtra ma čaká (štvrtok)zákrok - idem na bronchoskopiu a budú mi brať z pluc a priedušiek vzorky, bojím sa dosť ale ked to prežijem večer napíšem... tak na mna myslite a držte palce nech to dobre dopadne a nezadusím sa...
ahojte...
Peti,Kubkovi skoré uzdravnie a Lindi ty sa drž 😎 to načo ti to musia robiť??? 😕
Zuzka, gratulujem ku skúškam 🙂
Lindi, držím palce 🙂
Peťa, Kubkovi skoré uzdravenie, aj ja mám od dnes doma Lukáša, čo kašle ako hrniec 😔
ahojte
lindi dufam ze si to prezila 😝 😝 😝 😝
dakujem
klaura aj lukaskovi skore uzdravenie
ahojte tak sa hlásiť z tohto sveta prežila som to 😀 je to dosť nepríjemné vyšetrenie ale dalo sa to prežiť, len som bola omámená ešte po zákroku a hlavne od včera do zajtra nemám nič jesť ani piť len si vlažiť pery tak to je najhoršie (myslím tekutiny jedlo mi nechýba 😀 )
lucka mala som plucne chlamídie a mesiac som bola na antibiotikách a raz som kašlala krv. inak aj tým odberom vzoriek videli že môj dýchací trakt je v dezolátnom stave vdaka mejdanu čo si tam rok robili chlamídie (inak získané od manžela ktorý rok robil pri bazene...)
ahojte,
teda takto dominika. tak budu mat doma babinec. v tom takku je ludi iba ked maju akcie 🙂 aj mala bola minuly tizden chora. tiez kaslala mala teplotu a brala aj antibiotika. ale uz je teraz dobre.
zatial este robim a neviem ani či pojdem do chtelnice teraz, mam len kopec dlhov a každy na mna tlači
ahojte
vy sem tušim vôbec nechodite
andy kde je? asi ma vela prace v praci i s detmi

räčiky sú rôčiky 😀 😀 😀 😀