icon

Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

avatar
bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 25. jún 2026 · 9970 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • V Hlohovci chýba pravidelné fungujúce materské centrum; diskusia uvádza Frastacik.sk ako iniciatívu, ktorá podľa príspevkov už nie je aktívna alebo mesto s ňou nespolupracuje.
  • Rodičia v diskusii riešia bežné problémy dojčiat: prerezávanie zubov s nočnými prebúdzaniami, ťažké zaspávanie a preferenciu kŕmenia na prsníku; ako intervencie spomínajú Viburcol, lokálne gély a Nurofen, pričom skúsenosti sú zmiešané.
  • Lokálne stretká a kočíkovania sa organizujú neformálne cez fórum a najčastejšie v Panskej záhrade; v diskusii sú najčastejšie spomínaní pediatri dr. Bugarová a Demer.


Najčastejšie otázky

Q: Kde nájdem v Hlohovci miesto pre kočíkovanie alebo materské aktivity?
A: Rodičia sa v diskusii zhodli na Panskej záhrade ako bežnom mieste na prechádzky a kočíkovanie a spomínali web/iniaciatívu Frastacik (Frastacik.sk), ktorú viacerí označili za nefunkčnú alebo neaktívnu.

Q: Ktorí pediatri v Hlohovci sú v diskusii spomenutí a aké sú skúsenosti rodičov?
A: V diskusii sú spomínaní detskí lekári dr. Bugarová a Demer; viacerí rodičia chodia k dr. Bugarovej, pričom niektorí ju považujú za menej zhovorčivú, a niektorí rodičia uviedli, že u Demera pociťovali nezáujem.

Q: Čo rodičia v diskusii používajú pri prerezávaní zubov a aké sú výsledky?
A: Rodičia v diskusii uviedli používanie Viburcolu, lokálnych gelov a Nurofenu; niektorí deklarovali úľavu po Viburcole, iní označili účinok za náhodný a gély za málo účinné (názory sú zmiešané).

Q: Kedy zavádzať jogurty, tvaroh a iné mliečne výrobky podľa diskusie?
A: Diskusia uvádza, že dr. Bugarová povolila tvaroh a „pribináčik“ ako mliečne jedlo, zatiaľ čo iní diskutujúci a spomínaný pediater odporúčajú zaviesť jogurt až po 12 mesiacoch kvôli vysokému obsahu bielkovín; jeden rodič uviedol začatie jogurtu už od 9 mesiacov.

Q: Aké detské výrobky rodičia v Hlohovci odporúčajú pre kŕmenie a stoličky?
A: V diskusii rodičia spomínali detské kaše značky Hami a Sunarka, a chválili vysokú stoličku CAM CAMPIONE ako „super“ pri kŕmení a nastavovaní výšky.

Q: Ako sa domáci rodičia dohadujú na stretnutia a kočíkovanie?
A: Rodičia organizujú stretnutia cez lokálne fórum, dohadujú sa na prechádzkach v Panskej záhrade a spomínajú susedské ulice (Mančovičova, Michalská) a blízke Leopoldovské lokality.

Závery z diskusie

Zhoda

  • V Hlohovci rodičia pociťujú nedostatok aktívneho materského centra a spomínajú Frastacik ako nefunkčný alebo nedostatočne podporovaný projekt.
  • Bežné problémy dojčiat v komunite sú prerezávanie zubov, časté nočné prebúdzanie a ťažké zaspávanie.
  • Rodičia využívajú neformálne lokálne stretnutia, najmä v Panskej záhrade, na kočíkovanie a vzájomné poradenie.


Sporné názory

  • Účinnosť Viburcolu pri prerezávaní zubov je sporná: niektorí rodičia hlásia úľavu po Viburcole, iní tvrdia, že ide o náhodný efekt a uprednostňujú Nurofen alebo gély.
  • Zavádzanie jogurtov/mliečnych výrobkov je rozporuplné: jedni rodičia alebo lekárky odporúčajú tvaroh/pribináčik skôr, iné rady varujú začať s jogurtom až po 12 mesiacoch; jeden rodič uviedol 9 mesiacov.
  • Odporúčania o kanavite/komplemente vitamínov sa líšia podľa praktických postupov: niektorí pediatri podľa diskusie predpisujú Kanavit pri dojčení, iní ho nepovažujú za nutný pri UM (nesúlad v odporúčaniach).


Otvorené otázky

  • Ako zaktivizovať alebo získať mestskú podporu pre obnovu Frastacik/otvorenie materského centra v Hlohovci?
  • Ktorý pediater v Hlohovci má najkonzistentnejší prístup ku stravovaniu dojčať (zavádzanie mliečnych výrobkov, vitamíny)?
  • Aké kombinované postupy (lokálne gély vs. Viburcol vs. Nurofen) sú najefektívnejšie pri akútnych bolestiach pri prerezávaní zubov u dojčiat?


Spomenuté značky a firmy

Frastacik,Tesco,CWS,Kaufland,CAM CAMPIONE,Hami,Sunarka,Viburcol,Kanavit,Nurofen,SAD

Spomenuté produkty a metódy

CAM CAMPIONE,Viburcol,Kanavit,Nurofen,Hami kaše,Sunarka,pribináčik,lokálne gely na zuby,odstavovanie (claim o odstavení v 3. mesiaci z knihy),kočíkovanie,materské centrum,prerezávanie zubov,kŕmenie lyžičkou

Miesta a osoby

Hlohovec,Leopoldov,Trhovište,Piešťany,Pezinok,Myjavské kopanice,Trnava,Bratislava,Smolenice,Nitrianska,Mančovičova,Michalská,Podzámska,Panská záhrada,dr. Bugarová,Demer,Julien Cohen-Solal

avatar
janetina
10. júl 2009

sami

avatar
libka1
10. júl 2009

Oravice mam otestovane, tie su fajn a Turcianske teplice len kupele, aj tam bolo dobre, vonkajsie kupalisko tam vtedy nefungovalo, teraz je tam nove 😉
no s dietatom moc saunicky nie, aj ked niekto tvrdi ze ano, ze sak fini od narodenia 😀 my sme na tom bejby plavani saunovali, ale to bolo take mierne saunovanie a max 10 minut 😉

avatar
laluchova
10. júl 2009

v turčianskych sa aj nám velmi páčilo boli sme tam s mm na svadobnej ceste , kedže sme už nestíhali dovolenku k moru...pobehali sme kúpele a aj nový aquapaek...bolo to perfektné , ja vodu spožňujem a malá to má asi po mne....doporučujem...

avatar
janetina
10. júl 2009

Laluchova ano ze vraj v tom aquaparku v Turcianskych je podla referenci mojich pribuznych deti najlepsie 😀

avatar
alionuska
10. júl 2009

Ahoj kocky...tak vy si tu debatujete o vselicom.. 😀
My tiez chodime na vseliake vyletiky a kupaliska a mne sa paci aj v Galante v tej GALANDII. Hlavne mojej malej Alenke sa strasne paci ten tociaci bazen vo vnutri...nemohli sme ju odtial s drahym dostat! 😀
Ja som bola vcera na kontrole s bruskom..vsetko je super.Doktor ma novy ultrazvuk a dal mi taku krasnu fotku malinkej,ze sa neviem na nu vynadivat...ma estelen 400g,ale uz teraz je dokonala a krasna. Tak sa tesim. 🙂 🙂 🙂

avatar
libka1
10. júl 2009

Nechcete si niekto kupit fusak? Tento je super, idem si ho objednat, tak ci sa niekto neprida a usetrim na postovnom 😀 Ja sice jeden mam co sme dostali do daru, ale nie som s nim spokojna, tak pojde z domu, a na tento som pocula len chvalu a cena je perfektna 😵
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

Alionuska mas pravdu, uz teraz je drobcek nadherny
😵 😵

avatar
stanka26
10. júl 2009

ahojte...

ako vidím tak ste tu riešili ešte tie kupka.turčianske možem odporučiť,chodila som tam na liečene 6rokov a je tam fakt super.
my sa chystáme na jeden víkend do mederu,dúfam že sa nám tam bude páčiť.

alenka bábinko je krásnučke.

avatar
libka1
11. júl 2009

meder je fajn, tam som chodievala vzdy ked som isla z BA na sluzobku do komarna tak cestou spat som sa isla okupat 😅 mne sa tam paci 😉

avatar
alionuska
11. júl 2009

Libka,jeeeej,ten fusacik vyzera fakt super..ale ja mam po Alenke pre malinku ako novy..ona v nom bola hadam 4-5 krat!Tak kupovat nebudeme..
😉
Stanka,Libka dakujem...ja sa na babatko straaasne moc tesim.... 🙂 🙂 🙂

avatar
libka1
11. júl 2009

No my mame fusak od tety, taky obrovsky kupila, a nema otvory na bezpecnostne pasy a smyka sa hore dole, nemam nan nervy, musim ho vymenit 😉 tuto zimu este budeme potrebovat a ved ostane aj pre druhe hadam 😉 😵

avatar
kankam
12. júl 2009

čafte, musím povedať všetkým vrelé dík za skúsenosti s tým kúpaním, už sa aj my niekam chystáme, boli sme bez tata chvílu a chceme niekam vypadnúť,(premýšlame o tej galandii) lebo už som na prášky skoro bola ... 😝 😝 😝
nina nechce spať cez deň, keď tak tak odpadne na 1,5 h 1 x (včera spala 2 x a potom je problém zasa večer ísť spať) a to jej nestačí (potrebuje aspoň 2,5-3 h, ale to ona nedokáže v kuse) potom je nervná a nevie čo so sebou ...
včera sme mali úraz, myslela som že odpadnem na pešej na štefánikovej , stála pri mne a zrazu sa potkla na rovnej zemi a strašný rev, ja ešte že neplač, veĎ si si len ručičku trochu odrela a ona krvavé ústa a celú mikinu od krvi, tak som jej to sušila v puse, nech aspoň zistím čo jej je a keď jej to prestalo, zistila som že nemá rozrazenú peru, ale že si spodným zubom zacvakla do tej uzdičky čo drží hornú peru. keďže som sa bála či to nemá preťaté úplne, tak som išla aj na pohotovosť, ale že je to v pohode a zahojí sa jej to, má to len v strede, tak to len vyplachujeme s repíkom ... Ale bolo mi na odpadnutie v 1.momente ... 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄 ☹ ☹ ☹

alionuska, je to krásne takto vidieť, nech ti pekne ďalej rastie 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵

avatar
kankam
12. júl 2009

libka ten fusak je veľmi fajn,(ivulienka má taký a je super) keby to bolo minulý rok, tak beriem, ale myslým, že keď sa už teraz nechce voziť v kočíku pomaly, že je to zbytočné, použijeme ten čo máme(požičala mi kamoška má aj diery na pásy) a keď plánuješ druhé tak určite využiješ 😉 😉 😉 😵 😵 😵 , ja po týchto skúsenostiach s mojim malým vydieračom-otrokárom 😀 😀 😀 😝 😝 😝 neviem , neviem, zatiaľ určite nie ...

avatar
mutter
12. júl 2009

Čaute baby, konečne zase teplo... Ozaj chcela som sa spýtať, či nepoznáte niekoho kto predáva autosedačku 9-18kg príp.19-36 za prijateľnú cenu. Ideme obedovať a potom oddychovať. Tak sa zatiaľ majte.

avatar
libka1
12. júl 2009

kankam aj my sme mali taky uraz dnes, stala na rovnej zemi bez pohybu a zrazu lezala na ksichte, netusim ako sa jej to podarilo... tiez krv okolo ako na zabijacke, nastastie len roztata horna pera, mierne modra a napuchnuta, ale nic vazne 😅
ja ten fusak kupim, lebo som sa minuly rok tolko nanervovala s tou opachou co mam ze az 😀
isli sme dnes na planinku, ze jej ukazeme kone a tam uz ziadne nie su 😝 tak sme sa previezli, pobehali sme po dobrej vode a potom sme sli do bohunic na ihrisko 😉 bol to celkom prijemny dnik 😉

avatar
stanka26
12. júl 2009

ahojte.

ako vidím tak samé úrazy. My ešte stále v chtelnici a konečne bolo pekne ak bude aj zajtra tak bázén tras sa 🙂

libka a kde si sa dozvedela že na planinke sú kone?no ked ste boli na dobrej vode tak s dechtíc do chtelnice to bolo len 3km,mohli ste sa zastaviť 😉

avatar
libka1
12. júl 2009

kedysi tam boli, muz chodil ako vychovavatel na detske jazykove tabory do dobrej vody a chodili tam jazdit s deckami, ale to je uz daaaaaaaavno, pred 4 rokmi tam kon kopol dieta do hlavy a vraj to vtedy zrusili, neviem ci je to pravda, len nam to dnes taka kocka tam povedala... je tam teraz sukromny pozemok a je tam skola v prirode, behali tam povonku sliepky a zajace normalne po luke 😉 aj som rozmyslala ze zbehneme k jazeru do chtelnice, ale nejak sme potom isli pozriet kupko na dobrej vode a potom uz mala mrncala od unavy tak sme palili do bohunic 😅 a cestou sme uvideli na luke kone, a kedze ona celou cestou napodobnovala kona co sme ju napasmali ze ideme pozriet koniky, tak sme odbocili a ten pan ktoremu patrili nas pustil dnu nech si ich okuka 😵 tak nakoniec boli aj kone 😀
myslim ze zajtra vam to s tym bazenom stanka uz vyjde, hlasia este teplejsie ako dnes 😉

avatar
stanka26
12. júl 2009

hádam vyjde,sme tu ešte do stredy zajtra nám prídu robiť ten balkon.

inak u nás na priehrade sa 2 týždene dozadu utopil 22ročný chalan,to je piata obeť našej vodnej nádrže.

avatar
libka1
12. júl 2009

dufam ze ho nasli, nechcela by som ho stretnut nahodne niekde pri potulkach 😅 chudak 😔

avatar
stanka26
12. júl 2009

no veru chudák.neboj už je pochovaný. ☹

avatar
kankam
12. júl 2009

libka a ty už si v pohode pri tých úrazoch ? nestresuješ ? lebo mne tak potom zostalo z toho zle, že som sa skoro zrýpala dolu schodmi ako som znášala kočík, nejaká som zostala z toho úplne bez sily, potom už mi bolo lepšie neskôr, malá sa z toho prespala a už to nevyzeralo tak hrozne ako v 1.momente, keď som jej neskôr kukla do pusy ...

inak boli sme dnes v tej galandii, malá sa strašne vytešovala, bola ako vo vytržení, boli sme vo vnútri, lebo vonku sa mi zdalo ešte zima, stačili by nám aj 2 h, aspoň pekne zaspala o 20:45 h

avatar
kankam
12. júl 2009

keď bude teplo bude sa dať v pohode aj vonku v tom areáli, je to tam fajn páčilo sa nám 😉 🙂 😉

avatar
libka1
13. júl 2009

ale stresujem... mne je vzdy do placu ked sa jej nieco take stane, predvcerom skakala na sedacke a slapla do prazdna, slahla si hlavu rovno do hrany stola ako padala, tiez mi bolo na omdletie a mozem ti povedat ze aj muzovi, lebo pol minuty predtym som mu povedala nech dava na nu pozor lebo to zle dopadne.... 😅 a aj dopadlo 😔 po dlhej dobe sme sa poriadne pohadali 😝 potom ma to aj mrzelo, lebo viem aka je niekedy neustrazitelna a nevyspytatelna 😔
kankam bolo v galandii vela ludi? ja by som tiez isla, len mam odpor ku kupkam kde su davy, proste mi tam nie je dobre, takze asi by som radsej v tyzdni, hadam to tam bude poredsie 😅
nejdete dnes niekto von?

avatar
libka1
13. júl 2009

Jo a zabudla som, Ninke vsetko naj k vcerajsim meninam 😉 Ta galandia bol pekny darcek 😵

avatar
miriam30
13. júl 2009

ahojte,
no tusim sa to leto konecne rozbieha 😉
Kankam, takze v Galandii super? no my sme boli vcera v Senci, vobec sa mi nezdalo vela ludi,tak akurat, a pocko bol na 1*, kankam, sa Ti zdalo zima? ved bolo 30 st. a podla mna aj viac. ufff, ja som dobre ohorela. a 😲 Baby som mazala a na seba trubka zabudla. Cez tyzden by sme chceli skocit do tej Galandie. Teda ak dostanem dovcu, lebo.... 😠
Ninke prajeme aj my, hlavne vela zdravicka, stasticka....
Vidim, ze boli aj urazy ☹, juuuj nezbednici su ti nasi drobci. Aj Zoja vcera preletela cez motoru, ide jak sarkan, nabehne na jamu - ktorych je vsade viac nez dost, a uz je na zemi. Ale vcera bola podarena vecer, lutovala motoru, ze sa oskrela, ale ze ona si rozbila obe kolena a ruky si ani nevsimla. a krv sa jej valila o dusu, kedze mala len saty a hole nohy.

avatar
ivulienka22
13. júl 2009

kankam ty čo ešte o takom čase buntošíš?? Sa vám už ocinko vrátil? Si riadne oddýchni a načerpaj novej sily 😉 keď ti začne malá po byte sama cupkať to bude o trošku horšie 😖 😖 som ťa potešila však?
Miriam áno poznám tvojho švagríka, on je môj a kankam(in) kolega. Raz ma zoznamoval s tvojím mm v panskej, ale to som si len Zojku zapamätala, mm nie 😅 ale myslím že teba z videnia poznám
libka my sa kvôli šarkanovi hádame non stop, tiež ma to mrzí, ale som nervná keď viem čoho všetko je to šidlo schopné a otec si flegmatuje 😠 a keď sa niečo stane už je neskoro
stanka vy zostante pekne v bazéniku, lebo vraj koncom týždňa sa ma ochladiť, tak si to užite.
Kde je mia? ju synovci zničili??

avatar
libka1
13. júl 2009

😅 mia bola odcestovana, prave sme ich boli kuknut, bo nemame doma digitalnu vahu, tak sa bola mlada u nich odvazit 😅 Vazi 10,4 kg vratane oblecenia a ranajok 😀

avatar
libka1
13. júl 2009

ak chcete niekto nieco z docsimona, napiste mi ipcku, zajtra si idem stade objednat, postovne budem mat zadara, lebo toho je spusta co idem kupovat.... 😉

avatar
mia.k
13. júl 2009

Ahojte.
Tak už aj ja sa pridávam...Bola som cez výkend vo Wiedni...
libka mýliš si to,Evka vážila 10,6kg a Benjamín 10,4kg. 🙂
Čítam tu aké nehody a úrazy majú vaše detičky-no strašné.Ale musíme si pomali začať na to zvykať,lebo ešte tých úrazov bude neúrekom...
mutter ja neviem o nikom kto by predával autosedačku.Skúšala si pozrieť aj na nete v bazároch?
stanka od stredy už má zase pršať a postupne sa ochladzovať,takže do tej stredy si to kúpanie ešte užite. 😉

avatar
mia.k
13. júl 2009

...a ešte by som chcela npísať na margo toho odnaúčania detí od plienok,že v Rakúsku začínajú odnaúčať deti od plienok až od troch a niektorí až od tri a pol roka. 😅 Takže "no stres". V tomto budeme určite každá po predu. 😉