Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?
ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂
Stručné zhrnutie
- V Hlohovci chýba pravidelné fungujúce materské centrum; diskusia uvádza Frastacik.sk ako iniciatívu, ktorá podľa príspevkov už nie je aktívna alebo mesto s ňou nespolupracuje.
- Rodičia v diskusii riešia bežné problémy dojčiat: prerezávanie zubov s nočnými prebúdzaniami, ťažké zaspávanie a preferenciu kŕmenia na prsníku; ako intervencie spomínajú Viburcol, lokálne gély a Nurofen, pričom skúsenosti sú zmiešané.
- Lokálne stretká a kočíkovania sa organizujú neformálne cez fórum a najčastejšie v Panskej záhrade; v diskusii sú najčastejšie spomínaní pediatri dr. Bugarová a Demer.
Najčastejšie otázky
Q: Kde nájdem v Hlohovci miesto pre kočíkovanie alebo materské aktivity?
A: Rodičia sa v diskusii zhodli na Panskej záhrade ako bežnom mieste na prechádzky a kočíkovanie a spomínali web/iniaciatívu Frastacik (Frastacik.sk), ktorú viacerí označili za nefunkčnú alebo neaktívnu.
Q: Ktorí pediatri v Hlohovci sú v diskusii spomenutí a aké sú skúsenosti rodičov?
A: V diskusii sú spomínaní detskí lekári dr. Bugarová a Demer; viacerí rodičia chodia k dr. Bugarovej, pričom niektorí ju považujú za menej zhovorčivú, a niektorí rodičia uviedli, že u Demera pociťovali nezáujem.
Q: Čo rodičia v diskusii používajú pri prerezávaní zubov a aké sú výsledky?
A: Rodičia v diskusii uviedli používanie Viburcolu, lokálnych gelov a Nurofenu; niektorí deklarovali úľavu po Viburcole, iní označili účinok za náhodný a gély za málo účinné (názory sú zmiešané).
Q: Kedy zavádzať jogurty, tvaroh a iné mliečne výrobky podľa diskusie?
A: Diskusia uvádza, že dr. Bugarová povolila tvaroh a „pribináčik“ ako mliečne jedlo, zatiaľ čo iní diskutujúci a spomínaný pediater odporúčajú zaviesť jogurt až po 12 mesiacoch kvôli vysokému obsahu bielkovín; jeden rodič uviedol začatie jogurtu už od 9 mesiacov.
Q: Aké detské výrobky rodičia v Hlohovci odporúčajú pre kŕmenie a stoličky?
A: V diskusii rodičia spomínali detské kaše značky Hami a Sunarka, a chválili vysokú stoličku CAM CAMPIONE ako „super“ pri kŕmení a nastavovaní výšky.
Q: Ako sa domáci rodičia dohadujú na stretnutia a kočíkovanie?
A: Rodičia organizujú stretnutia cez lokálne fórum, dohadujú sa na prechádzkach v Panskej záhrade a spomínajú susedské ulice (Mančovičova, Michalská) a blízke Leopoldovské lokality.
Závery z diskusie
Zhoda
- V Hlohovci rodičia pociťujú nedostatok aktívneho materského centra a spomínajú Frastacik ako nefunkčný alebo nedostatočne podporovaný projekt.
- Bežné problémy dojčiat v komunite sú prerezávanie zubov, časté nočné prebúdzanie a ťažké zaspávanie.
- Rodičia využívajú neformálne lokálne stretnutia, najmä v Panskej záhrade, na kočíkovanie a vzájomné poradenie.
Sporné názory
- Účinnosť Viburcolu pri prerezávaní zubov je sporná: niektorí rodičia hlásia úľavu po Viburcole, iní tvrdia, že ide o náhodný efekt a uprednostňujú Nurofen alebo gély.
- Zavádzanie jogurtov/mliečnych výrobkov je rozporuplné: jedni rodičia alebo lekárky odporúčajú tvaroh/pribináčik skôr, iné rady varujú začať s jogurtom až po 12 mesiacoch; jeden rodič uviedol 9 mesiacov.
- Odporúčania o kanavite/komplemente vitamínov sa líšia podľa praktických postupov: niektorí pediatri podľa diskusie predpisujú Kanavit pri dojčení, iní ho nepovažujú za nutný pri UM (nesúlad v odporúčaniach).
Otvorené otázky
- Ako zaktivizovať alebo získať mestskú podporu pre obnovu Frastacik/otvorenie materského centra v Hlohovci?
- Ktorý pediater v Hlohovci má najkonzistentnejší prístup ku stravovaniu dojčať (zavádzanie mliečnych výrobkov, vitamíny)?
- Aké kombinované postupy (lokálne gély vs. Viburcol vs. Nurofen) sú najefektívnejšie pri akútnych bolestiach pri prerezávaní zubov u dojčiat?
Spomenuté značky a firmy
Frastacik,Tesco,CWS,Kaufland,CAM CAMPIONE,Hami,Sunarka,Viburcol,Kanavit,Nurofen,SAD
Spomenuté produkty a metódy
CAM CAMPIONE,Viburcol,Kanavit,Nurofen,Hami kaše,Sunarka,pribináčik,lokálne gely na zuby,odstavovanie (claim o odstavení v 3. mesiaci z knihy),kočíkovanie,materské centrum,prerezávanie zubov,kŕmenie lyžičkou
Miesta a osoby
Hlohovec,Leopoldov,Trhovište,Piešťany,Pezinok,Myjavské kopanice,Trnava,Bratislava,Smolenice,Nitrianska,Mančovičova,Michalská,Podzámska,Panská záhrada,dr. Bugarová,Demer,Julien Cohen-Solal
tak ja idem cisto nahodou teraz upratovat 😀 vyhnala som ich von oboch a ja povysavam a zmyjem podlahy 😝 ach jo, padaaaaaaam.... ☹
Dakujeme vam babenky...malinka je taka strasne dobrucka,ze ja toho teraz stiham viac ako inokedy&!!! 😀 😀
dík mia 😵 už je to lepšie, dnes mala len 37,5 st. ale ešte jej je to na očiach vidieť že neni ok a strašne ju stále preháňa a málo je, ale aspoň sa nalieva s vodou a džúsikom 😀 😀 😀 a v celku dobre, sem tam je urevaná ... chuďa moje, dúfam, že tie zuby zvládneme nejako tak ako doteraz 🙄 🙄 🙄
a to upratovanie 😖 😖 😖 teiž sa netrhám, nedá sa , žehlím len najnutnejšie veci, niekedy keď je u nás strašne 😒 😒 tak upratujem keď nina cez obed spí, ale poslednú dobu zasa spí tak o ničom 1-1,5 h aj to sa medzi tým budí , takže sa snažím tiež si vydýchnuť radšej a v kľude sa najesť a tak ...
libka mne malá nevyhadzuje mám linku zagumičkovanú a keď to dlho nešlo prestalo ju to baviť, tiež jej vysvetlujem, že to sú moje skrinky a nič tam pre ňu nie je, sem tam sa pojeduje a ide sa ďalej, pár misiek má na poličke povolených na hranie
tento víkend som trochu "odpočívala" včera som bola doobedie u kaderníčky a dneska MM sa venčil s malou -som práveže upratovala ... 😉 😉 😉
a janet, keď budem chodiť do práce, tak fakt neviem ... 😝 to tiež asi budem tráviť víkendy upratovaním, ale zasa kedysi som nechápala, keď som v rodine s deťmi videla bordel, ale dnes viem, že uprednostnili spokojnú a šťastnú rodinu pred poriadkom v byte a pocitom, že je to tip top, tak si myslím, že všetkým je to prednejšie v konečnom dôsledku ...
to si pekne napisala kankam 😉 tiez si myslim ze su dolezitejsie veci ako poriadok... samozrejme tym nemyslim ze ma niekto zit v total spine... osobne moc nechapem matky ktore namiesto toho aby sa pohrali s dietatom stale lestia a okrikuju ho aby nerobilo neporiadok... zial poznam aj take 😔 aj ja niekedy chytim nervy, ked je uz toho vela, nejake hranice musia byt, ale zas myslim ze v tomto jej dovolim az prilis 😔 a cez vikendy som tak KO ked mam pravdu povedat, ze vela razy spravim len to najnutnejsie a idem sa radsej prejst von, nech sa nemusim divat na prach na policiach 😀, alebo idem na konika a precitam si temu kde vsetky pisu ze nestihaju upratovat 😀 uz to bude len horsie so mnou, kedze od decembra budem robit na plny uvazok 😝 no neviem, ja mam obrovske stastie v mojej matke, vzdy ked sem raz do mesiaca na tyzden pride, tak mi vygruntuje byt... ked eva spi ja robim do roboty, ale ona sa nudi, tak vsetko vyriadi... uz mi to niekedy pride dost trapne 😔
hm, tiez jej asi tu linku uz zarazim, tuto skrinku sme vyhradili jej, tak tam suverenne chodi, ale ja tam mam asi 50 plastovych misiek aj s krytkami a to ked vyhadze tak je plna kuchyna 😝 a ja medzi tym poskakujem 😅
mia, skus tuto stranku http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=86327
su to slovenske topanky, nie su drahe, ta baba ich kupuje vraj priamo od vyrobcu v Bardejove, urcite bude mat rozne velkosti 😉
ahojte babenky...noo my sa pomaličky zabvujeme soplíka...zubiská to je večná téma...aj nás tápia, ale teraz je ako tak kľud, al ked som je pozerala zubky normálne som ostala v nemom úžase ako mi otvorila dokorán pusu...ja som bola prvá a potom ona tak som mohla pozeráááááááááááť...a videla som že zvyšné tri stoličky sú na ceste tak neviem či jej nepojdú aj naraz to asi budeme strááááááááášne mrchaví a nespaví....ale nech sú už vonku a potom bude u nás téma zuby uzavretá...
Ali gratulujem, nech ste zdarvučké a plné dobrej nálady, nech mliečko tečie na litre a malá nech spnká celé noci. 😉 😉 😉 😉 ...a ten cisár to poznám z vlastnej skúsenosti tak veľa oddychuj a nič ťažkého nedvíhaj 😅
a upratovanie...noo nejako stíhm niečo to najnutnejšie popri malej a inak tiež zvyknem upratovať ked malá spí...aspon v tom je výhoda malého bytíku že ked aj spí 1-1,5hodinky tak si porobím..teraz som napríklad požehlila...
zmena času...zmenila nám režim ...vstávame o 6 spať ideme okoklo 11:15-11:30 a vstávame o 13hod a večer už o 19:30 spala...
tak som mala dneso 8 navarené...
http://www.hospitalto.sk/gallery/novorod/galeri...
Tak tu je nasa princeznicka... 🙂 🙂
No som nevedela ako sa to zobrazi...je to malinka Alexandra Štrbova,Orešany... 😀 😀 😀
včera bola u mňa kamoška a tá chodí na výšku a hovorila mi,že práve im profák na anatómii hovoril,že v dnešnej dobe má každé štvrté dieťa astmu a že je to práve z toho sterilného prostredia v ktorom deti vyrastajú. Takže dievčatá nepreháňajte to s tým upratovaním,myslite na zdravie svojich detí. 😀
zlaté bábo alionuška 😉 😉 😉 😉 držte sa ...
kam vyrážate keď je takto ? 😉 😉 😉 ☹ ☹ ☹
my už neteplotujeme, len sem tam nervujeme a sračkujeme stále, a zuby zatiaľ nikde .... A hlavne sa doma nudíme ... 😖 😖 😖 😖
mia tiež si myslím, že sterilné prostredie škodí, švagriná, napriek tomu že majú moje netere nmábeh na alergiu dedične tak má doma psa v byte, takže chlpom sa nevyhne a dokonca jej alergologička povedala že to im len prospeje ... takže úplne súhlasím ...
ahojte babenky, musím sa pochváliť tá TCM súpravka červená mi prišla nakoniec som zohnala...
my tiež nervujeme mali sme asi tak 5 dní pokoj a klud a teraz opäť za všetko mrnčíme a zlostíme sa a nič nás dlho nebaví...našťastie dobre spí...vyzerá to že ide dalšia druhá spodná stolička...!!!!
vonku nám opäť prší!!!!
mia jasne uz aj tak mam kupcu 😀 , su vyborne odporucam ich ale videla som aj zn. Kamik nehorazna cena ale maju aj nejake obdobne za cca 1200sk co sa este daaaa 😢
A sterilne prostredie??? no my ho vela nemame my stale a furt prerabame od celeho tehu a az doteraz ....takze ale aj tak sme aj chorlavejsiiii ale za to asi moze zasa skolka a predispozicie
Laluchova no posli foto malinkej a atvoje hodnotko aka je a kde si zohnala. Ja som nakoniec zohnala favorita c.1. A tak TCM asi buduci rok 😀 . Otepolovaky mame a ako vidim ked dieta chodi do skolky neminieme / nespotrebujeme/ takychto veci vela stacia po 1ks.
laluchova to nášho Benjamína stále nič dlho nebaví. Všetko len na pár sekúnd a už ho to nebaví. 😝 Už neviem ako ho mám zabávať-neskutočne sa nudíme. A najhoršie je,že je to tak aj s jedením.Skúsila som mu zase po dlhšej dobe dať nerozmixovaný obed a úplne sa naň vrhol.Strašne som sa potešila,keď mu to také chutilo a keď konečne žul,ale bohužiaľ tak ako všetko ho aj to žutie po chvilke prestalo baviť a viac už jesť nechcel. Skúsila som to takto tri dni,ale zjedol len pár lyžičiek a dosť,tak som sa znova vrátila k mixovaniu a jedeniu popri zábave. 😝 Normálne mám strach,že ho táto vlastnosť nikdy neopustí.To by bola hrúza. 😝
mia skus s nim ist do nejakeho detskehocentra kde su ine hracky, prostredie a mozno aj deticky a skus ci aj tam bude ako doma 😉 , no maly Ti asi da zabrat ak ho nic nebavi dlho...to my sme konzervativni, mame radi stale svoje hracky doma a s Legom to nema chybu vyhrame sa cela rodina 😀
ahojky, babenky....
dnes sme aj vyskúšali súpravku teda len bundičku a ej super...páči sa mi to prepracovanie a tak celkovo...môžem vrele odporúčať...noavice sú nám lepšie budnička má ešte rezervu..a.le to je fajn bude možno aj na rok ha ha 😀
teraz zas zháname na nete kuchynku aj používanú hraciu...tak kto má ponuky nech píše IP....jednu mi vyfúkli som mala nervy... 😠
ale ešte je čas tak zhánam stále ked tami spí cez obed a večer sedím za pc a hladám a hladám...foto pridám do albumu
laluchova tak super, este otestuj v snehu 😀 a potom daj vediet
ja tiez obcas tak ladam ale postupom casu uz nestiham
musim niekde napisat lebo ma drbne: mala mi popisala sedacku a stenu na chodbe kym som kutila nieco v kupelni, a poriadne... ide na vystriet 😠 😝
Libka- chce to chladnu hlavu. Aj mna by asi vystrelo. Daj si vinko a zazen zial. Skusala si to aj niecim drhnut??? A je toho moc popisaneho na tej sedacke??? A cim to popisala???
sedacku sa mi podarilo vycistit, nastastie mame tu z toho materialu co sa da cistit, ale teda dalo to zabrat... neverila som tomu ze to stade dostanem... popisala to poriadne, mozno aj pol metra stvrocoveho pocmarala... 😝 klasickym perom, zabudla som ho odpratat zo stola, pisala som muzovi zoznam co ma doniest od dedkovcov a ked som odisla z izby do kupelne ona ho lapila a zrealizovala sa... 😅 inac mame vzdy deky na sedacke prave z tohto dovodu, a teraz tam neboli lebo som ich dala prat kvoli tomu ze ich obliala mliekom 😝 uz je dobre, uz som to predychala a hlavne ma tesi ze sa to dalo vycistit.. desne som na nu naziapala, bola z toho uplne hotova 😢 ma to teraz mrzi... 🙄 aj tu stenu som sa snazila ocistit, ale zrovna na chodbe nemame zmyvatelne farby, takze nic moc.. kaslat na to 😝 😔 ach jaj, aspon som sa poucila ze si na nu treba davat fakt bacha... je nevyspytatelna.. minule ked sa pokadila tak vykadila taky kusisko zubnej nite... musela ju vybrat z kosa co mame v kupelni, ale teda preco ju zjedla? 😕 asi si myslela ze spageta 😀 to fakt asi za nou musim chodit ako strazny pes, ktovie co vsetko uz takto pojedla, ani nechcem vediet... 😝
libka nech Ta nevystiera 😉 , mym mame popisane pracovnu, kuchynu a auz aj obyvku 😢 , kupili sme tabulu ale aj tak ho bavi kreslit po stenach a to so vsetkym.....zbohom kreativita. Ja som to vyriesila tak ze je vsetko s cim sa da pisat schovaneeee a kreslime len spolu 😉
Ozaj libka ako si spokojna s Romerom? My sme kupili do druheho auta s Isofixom KIdfix Highline potah a neviem si vynachvalit je uuuzasna priestranna na zimu oproti Recaru
zatial fajn romerka, nemam vyhrady.. jedine ze sa jej hlavicka dost potila cez leto v nej, ale to by sa asi aj v inej... 🙄 my mame tusim trendline romerku, ale uz si to nepamatam 😀
my tiez schovavame vsetko s cim sa pise, ale toto som neustriehla ☹ no co uz, aby horsie nebolo 😅
ahojte, libka, hlavne že si vyčistila .... 😉 😉 😉 my máme našťastie kockatú farebnú sedačku, takže by sa to tam stratilo, ale tiež mám poťah, nech ju furt nemusím drhnúť ....
inak to čmáranie na steny sme robili aj my, pre 30-timi rokmi 😀 😀 😀 tešili sme našich rodičov, tak sa nám to vracia, ja si pamätám, že sme mali v detskej dvere, ktoré boli do kuchyne permanentne otvorené-za nimi bola stena veľká na bielo namalovaná a na nej môj mladší brácho urobil úžasný výtvor a som o tom nielen vedela, ale samozrejme aj pomohla 😀 😀 😀 a bolo to dosť dlho s tými dverami maskované, až kým na to mama neprišla .... nebola nadšená, ale nebol až taký strašný krik ... 😉 😉 😉
ja som kričala na malú, to som hovorila len ivulienke, lebo som to ťažko predýchavala , moja malá pri vyťahovaní kočíka z pivnice, mala v ústach otrávenú kukuricu proti potkanom, čo nám tam dali deratizéri, asi 30 sek jej na to stačilo a našťastie ju len olizala a hneď som to zbadala, tak som jej po rade švagrinej a MM dala pohár mlieka vypiť a našťastie sme to prežili, ale kukuricu som odstránila z dosahu ....
tá zubná niť ma dostala 😀 😀 😀 prepáč libka, nedá mi, aspoň si môžeš byť istá, že bude mať dobrú imunitu .... ale je to niekedy na porazenie .... 😖 😖 😖

Ahojte.
alionuska strašne moc ti gratulujem k zdravej dcérke,nech sa vám darí a nech ste šťastní. 😵 😵 😵 😵 😵
kankam chudiatko Ninka tá tie zuby zakaždým tak strašne prežíva,už aby jej konečne všetky vyšli a mali ste pokoj. Je to ozaj trápenie,hádam už bude lepšie. 😉
janetina vďaka za ponuku,len 25-ky sú strašne veľké,Benjamín má len 20-ku nohu,takže zháňam 23-ky,lebo mala som nájdené super čižmičky,len mali iba 24-ky a tie mu už boli obrovské. A ten typ na internete je dobrý,až na to,že sú tam len jedny 23-ky a tie už sú rezervované. Takže nič,ale hlavu nevešám,niečo sa hádam ešte najde.
A s tým upratovaním... U mňa to bývalo tiež kedysi tak,že som musela mať stále vyupratované,všetko muselo byť na svojom mieste,ale postupom času som to upratovanie začala redukovať lebo to bolo na úkor môjho volného času-ktorého už teraz až tak veľa nemám,a preto sa snažím domáce práce redukovať na tie najnevyhnutnejšie a tú trošku volného času čo mám radšej trávim príjemnejšími činnosťami.