Spišská Nová Ves II.
Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀
tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀
Stručné zhrnutie
- Lokálna rodičovská komunita v Spišskej Novej Vsi zdieľa praktické tipy na starostlivosť o novorodencov, miestne akcie a dostupné obchody pre baby potreby.
- Pri prenatálnych nálezoch, ako „cysta na obličke plodu“, sa v diskusii odporúčalo opakované vyšetrenie ultrazvukom a konzultácia so špecialistom; konkrétny lekár spomínaný v téme je Dr. Kozel, ktorý robil 3D ultrazvuk.
- Rodičky v diskusii uvádzali konkrétne lokálne zľavy a produkty: Happy Bella plienky (5–9 kg) za akčnú cenu 8,39 € pri kúpe 3 balení v Hypernave, Huggies Classic v akcii za 8,90 € v obchode Swabik (Zimná), a fototlač 50 fotiek za 5 € cez fotolab.sk s CEWE Fotosvet.
Najčastejšie otázky
Q: Kde v Spišskej Novej Vsi alebo blízkom okolí nájdem akcie na plienky?
A: V diskusii rodičky uvádzali akciu v Hypernave na Happy Bella (5–9 kg) za 8,39 € pri kúpe troch balení a akciu na Huggies Classic v obchode Swabik (ulica Zimná) za 8,90 €.
Q: Ako postupovať pri náleze cysty na obličke plodu z ultrazvuku?
A: V téme odporúčali opakovať ultrazvuk za dva týždne a konzultovať nález so špecialistom; konkrétny prípad riešil lekár Dr. Kozel na 3D ultrazvuku.
Q: Kde si rýchlo dať vytlačiť fotografie a aké sú aktuálne ceny?
A: Používali sa služby fotolab.sk s ponukou 50 fotiek za 5 € pri objednávkach do 14. 4. cez program CEWE Fotosvet.
Q: Kde nájdem petíciu za bezplatné očkovanie proti rakovine krčka maternice (HPV)?
A: V diskusii zdieľali odkaz na petíciu na stránke http://www.cervicalcancerpetition.eu/ s možnosťou výberu krajiny a podpísania.
Q: Čo rodičky odporúčajú pri dojčenských kolikách a nadúvaní?
A: Viaceré matky v téme odporúčali feniklový čaj pre dojčatá a uvádzali, že feniklový čaj zlepšil prdkanie a vydýchanie bábätka; niektoré spomínali aj používanie zvlhčovača vzduchu proti kašľu.
Q: Kde v miestnej komunite hľadať informácie o omšiach a farských službách počas sviatkov?
A: V téme zdieľali odkaz na farské informácie: http://www.fara.sk/snv/2009infvn2str.pdf s rozpisom omší pre Spišskú Novú Ves.
Q: Ktorý lekár alebo klinika v diskusii poskytla 3D ultrazvuk?
A: V diskusii menovali Dr. Kozla, ktorý mal „prenajatý nový UZV“ a robil 3D fotografie plodu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Rodičky v téme si vymieňajú konkrétne praktické tipy na nákupy (Hypernova, Swabik, Kaufland) a zdieľajú informácie o akciách na plienky a baby produkty.
- Viaceré matky odporúčajú feniklový čaj pri dojčenskom nadúvaní ako bežne používaný domáci prostriedok.
- Pri prenatálnych nálezoch (cysta na obličke) je bežné opakovať ultrazvuk a konzultovať s odborným lekárom.
Sporné názory
- Názor A: Niektoré príspevky uvádzajú, že cystu na obličke plodu môžu operovať ešte v brušku alebo po narodení (opis skúsenosti rodinného známeho).
Názor B: Iné príspevky odporúčajú počkať a opakovať ultrazvuk, pretože niektoré nálezy sa môžu upraviť alebo vstrebať spontánne.
- Názor A: Niektoré matky jedia karfiol a nemajú problémy.
Názor B: Iné rodičky radia vyvarovať sa karfiolu kvôli nadúvaniu bábätka.
Otvorené otázky
- Či bude nález „cysta na obličke“ vyžadovať chirurgický zákrok po narodení alebo intervenciu pred pôrodom, zostáva nezodpovedané bez ďalších vyšetrení.
- Ako presne postupovať pri negatívnych tehotenských testoch a zároveň príznakoch tehotenstva (kedy zopakovať testy, kedy zájsť k lekárovi) zostáva v diskusii neuzavreté.
- Kedy definitívne rozhodne zdravotná poisťovňa o schválení žiadostí, ak bola žiadosť odoslaná riaditeľkou do Košíc (KE), nebolo v téme konkretizované.
Spomenuté značky a firmy
Hypernova, Swabik (Zimná), Kaufland, fotolab.sk, CEWE Fotosvet, Markíza, Ordinácia (TV seriál), Dr. Kozel, MKC, Dom Charitas, Fara SNV, Huggies, Happy Bella, Pampers, cervicalcancerpetition.eu
Spomenuté produkty a metódy
Happy Bella plienky 5–9 kg (3 balenia za 8,39 € / ~252,76 Sk), Huggies Classic (akcia 8,90 € v Swabik), Pampers, feniklový čaj, 3D ultrazvuk, amniocentéza, antibiotiká (krátky 3‑dňový cyklus), zvlhčovač vzduchu, fototlač 50 fotiek za 5 € (fotolab.sk), CEWE Fotosvet, HPV očkovanie (petícia)
Miesta a osoby
Spišská Nová Ves, Košice, Ružomberok, Lisková, Chrast, Markíza, MKC, Dom Charitas, Dr. Kozel, pani Kotuhová, Janko Kotuha, Hilmerová, Kramár
ahojte kým zvyknem že zas sem treba písať 😅
Timka ma túto od 15-36kg http://www.autosedacky.net/autosedacky/eshop/1-... a pohoda bratranec má 3,5 roka tiež skúšali a objednali lebo sedí no Laure tam pas ešte drie krk takže by stačila táto http://www.autosedacky.net/autosedacky/eshop/1-... túto ma synovec a tiež sú spokojný...
treba pomrkať majú aj iné farebné kombinácie aj ceny ja od nich mám 2 sedačky aj švagriná aj ujko teraz bral a velmi spokojná som a aj ceny majú najlacnejšie keď majú doma skladom dá sa aj osobne prevziať v Prešove čo bol náš prípad a zas švagrinej poslali grátis bo brala 2 sedačky...
pekny dník všetkym,zatial nestiham nič a do večera ani nehovorim 😝 uz teraz neviem kde mi hlava stoji,dnes varim lečo mnam 🙂 🙂
caute...teiz kym zvyknem, ze sa tu pise.....vcera bol hnusny den.......nuda ako nikdy...dnes nas caka navsteva...tak snad bude Katka normalna, on anema rada vela ludi a krik...ale tak, musi si zvyknut....ze nielen k nam chodia navstevy ale aj my musime chodit.... 😝
Katka zasa zacala tak neskutocne vela pit....namiesto cukrikov pije vodu.....a potom len cura...vcera sa pocikala v madarase na tej navyssej smykalke...tak to pekne tieklo dole, som sa hanbila ako pes.....mm potom chudak utieral...... 😀
@zuzanale aj my mame maniu sedacku, ale tu mensiu do 18 kg, som spokojna......este rok posedi v tejto, potom kupime vacsiu maniu, lebo drobec sa prestahuje z vajka do tejto....my vela necestujeme, tak dufam, ze aj taka lacnejsia staci.....ze svoj ucel splni......ako tie roomstery ci ake to su tie najdrahsie... 😝
@sophie1981 teraz mali v Hyperke do 36 kil za 47 eur,,dobre vyzerala som rozmýšľala či nekupim,ja si nepotrpím na značku hlavne že je dobre zapásany aj tá sedačka a ked je tvrdá ušijem mu tam vankušik a je po probleme
caute tu 🙂
Lara ma teraz autosedacku 9-18 kil a zda sa mi ze v nej este minimalne pol roka vydrzi. Aku potom to sa uvidi, zatial som sa k tomu nedostala 😕
@sophie1981 aj my sme boli minule v babyshope, tam detsky kutik, tak Lara sa tam hned vopchala. No a taka bola stastna ze zabudla na potreby 😝 Stala hore na smykalke (nastastie trosku vzadu) a ja uz len pozrela na jej vyraz tvare a hovorim MM ze bude curat. A ochvilu jej po nohach stekalo 😀 😝 hore mlacka a ja nic v taske na utretie 😝 riadna hanba 😝 Odvtedy vlacim nahradne oblecko a mini uterak 😀
ahojte my dovárame obed ale keďže mm zahlásil až o 22hej keď trebalo vyberať mäso že on chce kura a ja len 2 nôžky v mrazáku 😠 tak ráno bila kým som všetko porobila tak 11hodin 😝
@sophie1981 ja na tu našu nemôžem povedať krivého slova sú to kvalitné sedačky len niekde nevedia čo za ne pýtať 😠 a tú čo má synovec a neter tak sme mali zo švagrinou vtedy z DM kupon na ti stránku pre deti no keď sme kukli že tam ju majú za 99€ a - 15€ zlava tak kašlala a objednala od tých čo som hodila link tak ju nakoniec vyšli tie nanie brala 2 rovnaké sesačky 90€ aj s dovozom .... to je rozdiel za to iste niekde dať 100% navyše...
inak moja Timka sa s nej dr teraz na preventívke smiala lebo ani nevyzerá má 21kg 113cm a že to prváci poniektorý čo boli na preventívke nemajú takže mám dieťa vymikajúce sa tabulkám 😀
jaj taky klud mam že až nechcem urieknuť 🙂) drobec mi spi mm čita knihu 😕 😕 obed sa vari a deti šli na omšu...
u nas zatial pohodova nedela, rano natiahli omietku na stenu, ja som skocila na stovu po igelit keby nahodou zacalo prsat aby sme to mali cim zakrit a teraz obedujem, deti v posteli a mozem sa pustit do riadenia, bo bordel ako po druhej svetovej u nas vsade 😕
Ja ani neviem aku ma Matus sedacku, ale je fajn a stala 50 euro aj s dovozom, Ada mi dala kupon na 10 percentnu zlavu a som s nou spokojna, chrbat sa da polohovat, teda nie tak ako pri tej do 18 kg alebo niektorych do 25, ale ked sa podsedak trosku odtiahne od operadla, tak sa to da sklonit
Ahojte,tak mi už spime,prvýkrát v živote som videla zaspať dieta pri jedle,moju princeznu,celý den nespala,lebo sme mali návštevu,a ked oddišli,som jej dala papať a ona normálne zaspala aj s chlebíkom v puse..... 🙂
baby,niesom "hekerka" AKO ma nazývate v sukromke,ale kedže som do sukromky patrila,tak mam stale aj napriek vyhodeniu možnosť čo to prečítať a to mi daju zapravdu aj ostatné,ktore sa dostali z "kola von " . takže ma nemusite udávať na socialku ani nič podobne, myslím si že nikomu z vás nestrpčujem život , alebo žeby? Budte kus ohladuplne k situacii,ktora sa žial stala a nedomýšlajte si . Nemôžem zato,že vidim čo píšete a nemusím byť ani v asmira tíme . a tiež nemožem zato,že niesom zo SNV a nepodielam sa na kamarátstve ktore utužjete , takže nepíšte o mne aka asi som len preto,že som bola zvedava na dôvod vylučenia z temy - teda, zato,že som neprispievala tak často,ako pravidla kážu .
pekny deň
@lydia22
@pusa1806
@slaviq81
@zuzanale
a anka, dík za kočík,služi
biba,adminovi písat nemusiš,skus sa opýtat megy čo videla,ked si ju omylom vymazala
lýdia, zial vidim čo pišeš , tak biba čítaj rýchlo . neviem načo vam toto bolo dobre .
@denisocka deniska....ak to, co tu pises je tak, tak si s prepacenim *"seres" do huby a urcite si sa docitala aj to, ze dovodom vyhodenia z temy bola velmi citliva udalost jednej z nas....tak nevidim dovod, preco sa tu teraz rozdrapujes a citis sa urazena a dotknuta, ze preco prave ty, a bez dovodu si bola vymazana....kedze si to co sa stalo a preco sa vymazali ludia z temy vedela......neprispievala si okrem veci ako hlasujte za nas nicim....teda sorry okrem toho ze sa mame prist povozit na vyhre.......takze ja s tebou uz naozaj konicm a nemienim sa s tebou vobec bavit.....
prepáč ale musím ti oponovat :
megy2: @sophie1981 nemohla vidiet nic....ja som videla az dnes ked mi veronika vravela ze si ma uz pridala...a to som skusala cely vikend sa prihlasit .............. atd
no nakukujem pred tým než pôjdem po Timku a
@denisocka nedá mi lebo si ma teraz nahnevala brala som s rezervou to čo si mi písala do ip ja nie som pomstichtivá ale napísať mi že do súkromky že nevidíš čo píšeme a pritom viem že tam vidíš čo si tu aj teraz sama potvrdila tak si prosím ťa fakt si neser do huby prepáč použijem Bibin výraz ... stalo sa čo sa stalo a fakt súkromná tema je na to ak si chceme povedať niečo čo je pre nás ktoré sme si spolu niečo odkrútili a ak si myslíš že bolo ťažké sa k nám zapojiť že "kávičkujeme" len pospolu je to tvoj problém a tvoja mienka ja tiež nie som zo SNV a nikdy som nemala ten pocit ostatné ktoré u nás boli a ktoré sa ocitli mimo súkromky tiež nemôžu povedať že sa im neodpovedalo alebo sme ich nezapojili taktiež v tejto volnej téme im radi odpovieme a sa zapojíme aj keď sa musím priznať že si musíme zvyknúť .....
@kibuk vidíš už to tu žije 😅 😀

No aj mne treba už novu autosedačku