Termín pôrodu február 2014
Tato diskusia je určená pre budúce mamičky, ktoré očakávajú potomka v termíne Február 2014. Ja zatial nesmelo, so slabšou druhou čiarkou 🙂
Stručné zhrnutie
- Veľa žien v diskusii hlásilo pozitívne tehotenské testy (Clearblue, RapiClear a prúžkové testy) a následné potvrdenie žiadali krvným HCG vyšetrením alebo ultrazvukom v 5.–7. týždni.
- Účastníčky uvádzali podporu liekmi a doplnkami ako Utrogestan, Duphaston, kyselina listová a Ascorutin a riešili otázky udržiavacej liečby pri rizikovom tehotenstve a myómoch.
- Diskusia zahŕňala aj komplikácie vrátane zamlčaných tehotenstiev a potratov, pričom pri špineniu alebo nízkych hodnotách HCG viaceré ženy odporúčali okamžitú lekársku kontrolu.
Najčastejšie otázky
Q: Kedy ísť k lekárovi po pozitívnom tehotenskom teste?
A: V diskusii si ženy väčšinou plánovali prvú kontrolu v 5.–7. týždni; konkrétne termíny spomínané boli 4.6., 7.6., 18.6., 24.6. a 28.6., a niektoré robili krvné HCG vyšetrenia skôr (napr. 3.6.).
Q: Kedy ultrazvukom vidieť gestačný vačok alebo srdiečko?
A: U niektorých žien bol gestačný vačok 5,5 a 6 mm bez zaznamenanej aktivity srdiečka, iná žena hlásila embryo 3 mm a HCG 960; srdiečko bolo u niektorých potvrdené okolo 6. týždňa (príklad: 6 tt+2).
Q: Aké vyšetrenia sa používajú na potvrdenie tehotenstva a aké hodnoty HCG sa uvádzali?
A: V diskusii sa používali domáce testy (Clearblue, RapiClear), krvné vyšetrenie HCG a ultrazvuk; konkrétne uvedené HCG v jednom príspevku bolo 960 IU/L.
Q: Aké lieky a doplnky sa v diskusii používajú na udržanie tehotenstva?
A: Spomínané prípravky boli Utrogestan, Duphaston, Ascorutin, kyselina listová a hliva ustricová; pri špinení lekári v niektorých prípadoch nasadili progesterón (Utrogestan/Duphaston).
Q: Čo pomáha na nevoľnosti v ranom tehotenstve podľa skúseností žien?
A: Ženy spomínali používanie zázvorových lízatiek a coly ako domácich pomôcok proti nevoľnosti; niekoľko účastníčok popisovalo len čakanie, kým symptómy prejdú.
Q: Stoja súkromné ultrazvuky veľa a ako vyzerajú možnosti?
A: V diskusii jedna žena uviedla súkromnú konzultáciu v Birminghame za 100 libier a iná spomínala cena ultrazvuku pred 10. týždňom približne 20 EUR.
Závery z diskusie
Zhoda
- Pozitívny domáci test je dôvodom na krvné HCG vyšetrenie alebo ultrazvuk na potvrdenie tehotenstva.
- Bežné ranné symptómy popisované v diskusii sú únava, citlivé prsia, nevoľnosť a bolesti podbruška.
Sporné názory
- Niektoré účastníčky odporúčajú paracetamol (Paralen) na bolesti hlavy v tehotenstve, zatiaľ čo iné v diskusii paracetamol spochybňovali a radili vyhýbať sa liekom typu Ibalgin (ibuprofen).
- Niektoré ženy uprednostňovali čakanie s návštevou gynekológa do 6. týždňa, iné išli hneď po zistení alebo pri špinení.
Otvorené otázky
- Presný prah HCG a veľkosť gestačného vačku, pri ktorých sa spoľahlivo očakáva aktivita srdiečka, zostáva v diskusii nejednoznačný.
- Dĺžka a intenzita nevoľností v prvom trimestri a najefektívnejšie domáce vs. lekárske riešenia ostávajú nevyjasnené.
Spomenuté značky a firmy
Clearblue, RapiClear, Paralen, Ibalgin, Acilpirin, Duphaston, Utrogestan, Ascorutin, livedoctor.cz, lesk.cas.sk, najmama.aktuality.sk, pluska.sk
Spomenuté produkty a metódy
tehotenské testy (prúžkové), Clearblue digitálny, RapiClear test, krvné HCG vyšetrenie, ultrazvuk (sono), IVF, IUI, embryotransfer, injekcia na vyvolanie menštruácie, RTG pľúc, kyselina listová, hliva ustricová, Utrogestan, Duphaston, Ascorutin, Paralen, Ibalgin, Acilpirin, zázvorové lízatká, súkromný ultrazvuk
Miesta a osoby
Brno, Birmingham, Kittsee, Bratislava (BA), UK, Svit, PK
baby vyskusali sme tieto body ,plus s dlhým rukávom a fakt sa naťahuje,malinká v nom bola spokojná
http://www.maderna.sk/katalog/product/17272/
ale riešime bruško,tak sa vieme jedošiť 😝 kým sa vyprdkáme ,takže jedálniček mám upravený a uvidíme
cukríček naša hrdinka ,máš to už teda za sebou,držím palce a veľa zdravíčka 😉
To už ste pomaly všetky rosypané... ja stále nič... už ma nervy berú :/ Idem na kontrolu dnes...
@barcelona94901 ahoj,ako ste s tým bruškom??my skúšame kadečo...dostali sme na poradni kvapky simplex,dr. prízvukovala,čo nepapat,hlavne vajíčko v akejkolvek forme....snažím sa...my si aj velmi málo grgneme,a ked tak to je oslava....aj mliečko až teraz vidím,že je silnejšie a silnejšie...tak hádam bude lepšie...
teraz sme aj čítali,že to prvé mlieko to može sposobovat,tak trošku odsajem a potom jej dám,a len z toho jedného,aby spapala toho zadného viac....zdalo sa nám to lepšie...ale v noci teraz v pohode spinkáme,okolo 22 papáme a otom niekedy až o pol4...aj to som už budila lebo cicik chcel vybuchnut...vacsinou večer je to na zalakanie,a ked je ritka v kočíku,tak je tiež ok...a vy ako? čo pomáha?
@matabah uvidíme,možno sa ešte čistia ,ten prvý mesiac je taký všelijký..našťastie zatiaľ nemáme koliku,tu sme si so synom užili,ale teda herečka ked prdká ,vie o tom celý dom ,tak sa jeduje..upravila som si jedálniček..masírujem bruško,zdvíhame nožičky,zatiaľ bez kvapiek,jeden den je to vysmiatane slniečko,aj si pospí..noc sme mali aj taku,že sa zobudila okolo jednej-pol druhej a potom až ráno o tej pol šiestej-šiestej..že si len cucla a spinkala dalej..ale už aj taku sme zažili ,AKO AJ DNES 😀 že sa budila na bruško,vetry a potom spala,zase hore.takže sme nevyspaté,.predtým okolo tej osmej sa strašne jedošila,potom spala v noci dobre a cez den nespala,pritom unavená bola..pať minut spánok,hodinku hore 😀 ale mám pocit ,že sa to upravuje,len teda dufam,že nebude ako syn,nespavec 😀
Caute,tak baby uz sme 1+1, slecna Ninka sa narodila o 2h rano, s mierami 4250g a 53 cm 🙂
@barcelona94901 hej,ved aj ja dúfam,že sa viacmenej len čistíme...už tretiu noc sme spali fajn,takže aj ja sa cítim lepšie,a aké polohy vám pomáhajú?sa mi vidí,že nám je lepšie v perinke,a tiež natierame pupík na bruško,cvičíme,masírujeme ten malý zázrak..no učíme sa🙂
@veronikapodolska no krása,riadna babizna,všetko dobré vám!!! 😉 😉 😉
@20erika07 držkajte sa,myslíme na váás!!!
@katty137 gratulujeme hlavne vela zdravicka a radosti z malinkej, tak aj u vas babinec 😀
@veronikapodolska gratulujeme, teda riadna babulka 🙂
@veronikapodolska @katty137 dievčatá gratulujem vám!!🙂)už sa nám to to pekne rozrastá🙂
naša malá už má tri týždne ani veriť sa mi nechce...
Ahojte, volám sa Peter a chcem Vám za moju statočnú priateľku napísať, že aj ona to už má konečne za sebou a porodila krásneho chlapčeka, môjho synčeka menom Šimon a s úctihodnými mierami 55 cm a 3810 g.
@matabah kuki
http://najmama.aktuality.sk/clanok/1036/1-mesiac/ nemusi si vždy odgrgnuť,
baby pozeráte niektorá dámsky klub?
@majaon
@veronikapodolska gratulujem k detickam a prajem vela zdravia a mliecka 😎
@majaon gratulujemee!!!
@barcelona94901
@lucul
s tým grgnutím aj v nemocnici vravela jedna smena inšie a druhá smena inšie,tak si vyber...aj dr.,teraz na 1.poradni kázala,že musí,ale ked to nejde,tak ju nenadrdam,ked vidím že aj niekedy mi zaspí,dám ju na bok a ked je ok,tak to neriešim...aa aj kojit som sa sama pustila,lebo mi ju doniesli po porode na druhý den,že či zvladnem sa o nu starat,a ja že ano,tak mi ju položila a že "tak kojte", kým som sa spamatala,tak už bola z izby preč....tak som to sama skúšala atd,a teda asi som to mala celkom fajn naštudované....a baby,ked mi dnes ráno vygrcla trošku zrazeného,tak to by mohlo znamenat,že sa dobre napapala,nie?že mala aj dost....lebo šak mám furt pocit,že či má dost,niekedy by bola stále na ciciku...ale po 2 dnoch doma už priberala,tak asi áno...


@cerimi77 mojko,miery boli hned,musela by si listovat dpozadu...3750g a 52cm🙂..celkom fajná bola...
@biba srdečná gratulácia k pamprlonikovi 😉 😉 😉 ,ty len nakúp tých hrebenov 😎 😎 😎
@nrmajky všetko všetko dobréééé Samkovi 🙂 🙂 🙂 ,aj maminke cukrik580!!!