Ako momentálne prebieha pôrod v pôrodnici Čadca?

lenka2710
8. apr 2020

Žienky, ktoré ste rodili teraz, v čase koronavirusu, prosím vás ako to celé prebieha?? Od príchodu pred nemocnicu až po prepustenie! Viem ze partner, ani návštevy niesu povolené, ale keď ma napríklad budú prepúšťať, môže mi muž doniesť veci pre babo, alebo si mam zobrať lodný kufor a zobrať si všetko aj pre seba aj pre malého?? Čítala som veľa, ale každá pôrodnica to ma inak, tak poprosím žienky, ktoré rodili práve v Čadci! Ďakujem každej za odpoveď

mata22051990
8. apr 2020

@lenka2710 moju kamarátku pustili v piatok domov. Prišla s kontrakciami, na urgent s manželom, ďalej ho nepustili s vecami svojimi aj pre babo sla hore tam bola celý čas v rušku porodila, žiadne návštevy ani len nič doniesť k dverám.. Pre púšťali ju tak sama sla s babom a vecami dole n urgent kde ju cakl manžel... A sla rovno aj s malým k lekárke na vstupné vyšetrenie tak sama manžela s nou nepustili

mata22051990
8. apr 2020

@lenka2710 takže si zober aj veci pre malu/malého len oblečenie na odchod domov no a plienky samozrejme a obrúsky a tak. 🙂 dole môže byť muž n urgente s vajíčkom cakat

lenka2710
autor
8. apr 2020

@mata22051990 ďakujem, rodiť budem síce až v júni, dúfam, ale chcela som sa pripraviť! Boh vie, čo bude dovtedy

simona_letova_b
8. apr 2020

@lenka2710 Ahoj, ja som rodila 20.3. prisla som s manzelom, ale ten ostal stat pred urgentom,tolko co mi vylozil veci .Mala som vsetko (zo zoznamu,jedlo) zbalene okrem vajicka a veci pre maleho. s taskou som sla s 2minutovymi kontrakciami hore sama..Vsetko od príchodu prebiehalo v rusku, kym som na izbe bola sama, dala som si ho dole..Dlho som sama nebola, par hodin.. Inak vsetko prebiehalo po starom, akurat jedlo sme si bravali na izby a jedli tam 😉 Noa pri odchode som si sla najskor s taskou pekne sama dole, tam sme si to pred urgentnom s mužom vymenili ..A sla som si po nas druhy poklad ❤️ Ale inak, este ked som tam ja bola, mohli si baby po veci zbennut dole sami aj pocas pobytu tam, sestricky uz mali asi nervy na to,aby chodili po to oni 🙄
Tak držím palce, pevne verim, ze dovtedy bude situacia lepsia ❤️ Prajem prijemne straveny pobyt, a hlavne super lahky,rychly porod ❤️ Vela zdravicka ❤️ A netreba sa vobec stresovat, tam bolo vsetko v poriadku 😉 Len tie opatrenia..Ale inak klud 😉

lenka2710
autor
8. apr 2020

@simona_letova_b Dakujem krásne 😍 dúfam, že bude situácia lepšia, je to moje zbožné prianie, nechcem rodiť v čase, keď bude že vraj vrchol epidémie! A s ruskom v pohode sa dá odrodiť?? Ja len keď idem na poradňu, tak ešte 15 minút predychavam, kým chytím dych! Ruska musíš mat svoje, alebo ti dajú v pôrodnici??

simona_letova_b
8. apr 2020

@lenka2710 Drzim palce ✊ Porod som zvladla aj s ruskom, ale mne teda to trvalo po prichode na salu 15minut a maly bol vonku, kedze som vedela co ma caka, a nemocnicu mam kusok, snazila som sa byt doma co najdlhsie, este som stihla uspat dcerku, vystiskat si ju a potom som sla na to 😅 Takze u mna po prichode do nemocice to netrvalo ani hodinu..Ale teda, pripadala som si miestami ako nadopovana niecim, samozrejme ze to nieje lahoda porod v rusku, ale akosi som to udychala..Aj ked pocitovo som bola fakt ako na drogach,...Tusim raz som si ho uz fakt stiahla s nosa a naporiadok sa nadychla..Ale to vykupenie ked som ho dala v aute pri odchode domov, a doma si vydrhla tvar..Na nezaplatenie 😁 Rusko svoje, a ak nechces byt po cely cas pobytu v jednom- ako ja, tak odporucam si ich pre lepsi pocit zobrat viac..V nemocnici maju nudzu aj sestricky na oddeleni... ,Nieto este aby sa nam,pacientkam uslo 😏

lenka2710
autor
8. apr 2020

@simona_letova_b a bola si v nemocke klasicky tie 4 dni, alebo ta pustili skôr?? No mne pri prvom pôrode odišla voda, a pôrod bol až za 17 hodín, takže som bola v nemocke prakticky deň navyše! No tak si musím ešte zohnať viacero rusok, dobre vedieť 😘 a na izbe si ho asi mala tiež stále na sebe, že?? Detičky ste mali tiež pri sebe, alebo boli na novorodeneckom?? Prepáč, že sa toľko pýtam, ale chcem byť pripravená

simona_letova_b
8. apr 2020

@lenka2710 Domov pustaju teraz po 3dnoch, takze 3x sa vyspat a ide sa...ak nieje zltacka samozrejme..Nas maly nemal, takze v piatok porod o 1 v noci a v pondelok domov ❤️
Maleho som mala pri sebe 🥰
Akurat co ma mrzi, po porode maleho hned vzali prec, doniesli ukazat v perinke na par sekund a zase mi ho vzali..Videla som ho az rano po vizite okolo 9,kedy uz ostal somnou 🥰
V klude sa pýtaj, na co viem,na to rada odpoviem 😉

simona_letova_b
8. apr 2020

@lenka2710 S tym ruskom na izbe, ak by si bola sama nemusis mat, teda, jeden povie ze nemusis, pride druha sestricka a vypocujes si..Takze ked som bola sama na izbe,nemala som ho, ked sme boli dve,uz som ho mala..A to naozaj cely cas :-/ aj v tom spat,vsetko..Sem tam sme to stiahli a nadychali sa.. Pri vizite musis mat, ked si ides po babo, po jedlo ..Celkovo ked ides s izby musis ho mat ..

lenka2710
autor
8. apr 2020

@simona_letova_b aj spať?? Si robíš srandu?? No Pan Boh potes! A urobia detičkam potrebné vyšetrenia, tie co treba??

lenka2710
autor
8. apr 2020

@simona_letova_b a na noc asi detičky bravali, že?? Keď som rodila prvýkrát, tak sme ich mali len cez deň, na noc sme ich nosili na novorodenecke

tinka1811
8. apr 2020

@lenka2710 aj ja mám termín v júni a už teraz sa modlim a prosím nech už vtedy bude všetko o.k 😇

lenka2710
autor
8. apr 2020

@tinka1811 ja stále verím, že bude lepšie! Aj keď to nevyzerá moc optimisticky, hlavne aby bol malý zdravucky 😍 možno sa tam stretneme 😉

simona_letova_b
8. apr 2020

@lenka2710 Vysetrenia, vsetke urcite..Nas maly este musel behat aj na kardio 😏 Ale bohu vdaka, vsetko je v poriadku. akurat, ohladom usiek, si mam volat teraz, ked bude mat maly mesiac, lebo maly pokazeny pristroj..Ale urcite spravia a robia vsetko ako maju 😉 Na noc, ja osobne som maleho vzdy okolo 12 zaniesla 😉 Inak bol stale somnou, akurát jeden den co som ho chodila davat vazit, ale hned pekne papal, takze sme nemali problem a mohol byt somnou 🥰 Akurat pred vizitou ich brali ako vzdy ..

lenka2710
autor
8. apr 2020

@simona_letova_b a veci si mala podľa ich zoznamu, alebo ešte treba niečo navyše? Keď sa tak spätne pozrieš 😘

simona_letova_b
8. apr 2020

@lenka2710 Navyse som si brala len nieco pod zub 😅 a vody..Mala som zbaleny uz aj sprej na ranu, kosele som mala 3, malemu plienky na izbu par kusov, a 30 co si pytaju oni,spolu s rybacou mastou a vlhčenymi..Inak asi nic navyse, mala som cosi sladke,banany,jablka,piskoty v zalohe 😅 Ale inak mi chutilo vsetko aj s nemocnicnej stravy, ale keby som len na tom,pridem o nervy 🙄😅 takze aj 3bitka padla vhod napríklad 😁

lenka2710
autor
8. apr 2020

@simona_letova_b hej, ten sprej som si tiež napísala do zoznamu, lebo minule mi ho muž doniesol, teraz nedonesie nič! Ja som minule nemohla nič sladké, lebo som mala tehu cukrovku a každé ráno mi merali cukor, takže som sa sladkému vyhýbala! Do nemocky som šla s cestovkou a naspäť ešte s tromi igelitkami navyše 😂
A vecičky pre malého si mala tiež so sebou, alebo ti ich muž doniesol po prepustení?? Už neviem, ci si to písala alebo nie

simona_letova_b
8. apr 2020

@lenka2710 To doniesol muz ked nss pustali, prehodili sme si veci vonku pred urgentom, ja som mu dala svoje, a on mne zas vajicko s oblečením...A vratila som sa pre krpca 🥰 Mala som pre maleho zbalenu aj plienku,ktoru som mu dala cez vajicko, kedze trapit ho s ruskom je nezmysel..Tak aspon takto trosku pre istotu som si ho zakryla 😉

lenka2710
autor
8. apr 2020

@simona_letova_b jasne, tak malým detičkam sa rusko ani neodporúča 😉 ďakujem krásne za pomoc a prajem pevné zdravie 😘

simona_letova_b
8. apr 2020

@lenka2710 Nad ruskom pre maleho som nikdy neuvažovala 😉 Tak aspon tak ako chodime, s tou plienkou 😉 Naša 2rocka, v juli 3 nastastie chape,ze to musi byt a nenamieta 😁

lenka2710
autor
11. apr 2020

@simona_letova_b ahoj, ešte ma napadlo, tie podložky pod seba ešte dáva nemocnica alebo už treba vlastne! Pri prvom pôrode som mala aj vlastné so sebou ale sestrička mi povedala, že oni dajú, nech si svoje šetrím! Teraz je to ako?? Dik

simona_letova_b
11. apr 2020

@lenka2710 Ahoj, mala som tam od nich asi 2-3, ale minula som aj svoje..😉 Sestricka spomínala,ze ked budeme potrebovat podlozky,vlozky,mame prist😉

modrinkaa
12. apr 2020
foxina89
15. apr 2020

@simona_letova_b ahoj , z akého dôvodu malého odniesli hneď preč ? Žiadny kontakt s matkou? Žiadne priloženie? Ja mám termín 25.5. , tak mi to padlo vhod , že sú tu čerstvé info 👍 takže na návštevu otca môžem zabudnúť ,to dobre teda zariadili . Chápem návštevy,ale toho otca mohli povoliť 🤬

simona_letova_b
16. apr 2020

@foxina89 netusim, nepytala som sa, a osobne, som s toho ruska bola mimo, vycerpana riadne,kedze som s bolestami bola dlho doma.. Plus rusko.. Hnednpo porode vsetko dole kontrolovali, a akoso to bolo tak nepríjemné ze by som maleho asi ani v rukach uz neudrzala 🙄 A ci bol daky problem..Netusim..Mozno si treba len povedat! dupnúť ako sa hovori.. Pri siti uz by som to vobec nedala s krpcom na rukach 😏

tabitka337
16. apr 2020

@simona_letova_b som tiež veľmi vďačná za všetko čo tu píšete, lebo termín mám budúci týždeň a tiež v Čadci.. tak som vďačná za každé info.. lepšie je vedieť do čoho ideme, ako sa tam zosypat 😆
Ja už mám viac pôrodov za sebou ale veľmi ma zaujalo ako si odhadla kedy už ísť do nemocnice.. tiež tam nechcem ísť zbytočne len s poslickami.. ako sa mi už stalo, potom si ma tam nechali až do pôrodu.. a museli vyvolávať.. odtiekla ti aj voda doma? To muselo byť teda riadne rýchle keď si prišla a do 15 min bol malý vonku.. sila.. 👍

tabitka337
16. apr 2020

@lenka2710 vďaka za túto tému, tiež pre mňa aktuálna!! 😉

tabitka337
16. apr 2020

@simona_letova_b ešte sa spýtam.. nepustia tam na oddelenie vôbec nikoho? Ani keď tam niekto v nemocnici pracuje inde na oddelení? Ako ja nechcem aby tam nikto za mnou chodil, ale aby sa náhodou niekto tam nedobijal.. 😬
A do lekárne vás asi tiež nepustili, či? Tam to musí byť riadne pouzatvarane.. ale radšej určite prevencia, ako odísť zo zápalom pľúc odtiaľ.

foxina89
16. apr 2020

@simona_letova_b to ti verím , s tým rúškom mám problém udychat ,keď nakupujem a nie to ešte rozdychavat pôrod 🤦🏻‍♀️ ešte sa chcem spýtať , je nejaká vec z toho ich zoznamu,čo netreba? Napríklad župan ? 😂 Snažím sa narvat všetko do stredného kufra , až tam nevleciem 300 tašiek

tabitka337
16. apr 2020

@foxina89 ja som župan vždy využila.. už len ak nám dovolia ísť na balkón, nadýchať sa čerstvejšieho vzduchu, radšej sa obleč, až neprechladnes 😉 ja som si požičala väčší kufor aby som mala všetko v jednom.. keďže mám ešte aj bábo niesť až na urgent sama 😬