Epidurálka v Čadci - pracovné dni

katarinka95
30. máj 2022

Ahojte maminy co je pravda na tom ze pokial nerodite v pracovnych dnoch medzi 7:00 a 16:00 nedostanete epidural lebo anesteziolog nepracuje? pride mi to smiesne a nechce sa mi tomu verit aby od 16:00 nebol v nemocke nikto kto vam pomoze … a este cez vikend??!!! naozaj mi to pride na hlavu a verim ze to je len nejaka schvalna negativna “reklama” preto sa pytam zo zaujimavosti dakujem

luccija
30. máj 2022

@katarinka95 počula som už o tom v inej pôrodnici.Vraj ich je málo a pod...potom neviem ako riešia urgentne veci, keď treba rýchlo anesteziologa.Pre mňa by to bol dôvod nájsť inú pôrodnicu ja by som bez EPI nešla🙂

katarinka95
autor
30. máj 2022

@luccija ano napr nejaka akutna sekcia alebo co to akoze ideme rezat len tak ze si dame panaka?😂

katarinka89
30. máj 2022

@katarinka95 v takých prípadoch ho stiahnu z domu a pokiaľ máš záujem o epi, tiež si myslím, že to riešia počas pracovnej doby. Akútnu sekciu robia v celkovej anesteze väčšinou

lilly2303
30. máj 2022

@katarinka95 no možné to je, mňa síce nie v Čadci ale v inej pôrodnici keď som sa pýtala na epidural odbili s tým že oni nepodávajú lebo nemajú momentálne na to anestéziológa. Tiež som kukala ako puk že čo potom robia keď majú sekcie a iné zákroky 🤷‍♀️

katarinka95
autor
30. máj 2022

@lilly2303 neverim ze mi to tu baby pisete ako fakt😂tak som verila ze to nemoze byt pravda😂 a ake je to bez epiduralky? ani ma nejako nestrasia kontrakcie ako skor “ring of fire” ta hlavicka ked pojde

nikelca
30. máj 2022

Ja som rodila pred 9 rokmi v LV a vtedy keď som bola na poučení o epi mi bolo povedané, že ju pichá jeden anesteziolog a ak bude mať službu na sanitke tak mi ju nikto nepichne. Rodila som v nedelu a prišiel pichol mi ju. Pri cisárskom je to myslím iné, môžu použiť spinál, aj celkovú. Napríklad 4 roky dozadu v NR mi odmietli dať epi lebo k prirodzenemu ju predsa nebudu dávať veď ten môže trvať aj niekoľko hodín a anesteziolog toľko času nemá a chodí iba k cisárskym :/

snezienkaaa82
30. máj 2022

Rodila som v sobotu, na sálu ma dali okolo 16.00, dostala som epi, trochu neskor ako o 16.00. Mala sa, bba rodila o 21.00

mimi3008
30. máj 2022

@katarinka95 v niektorych nemocniciach to je proste tak, ze v sluzbe, teda vikend, sviatok a po 16tej je anesteziolog v praci len 1 a ma na starosti svojich pacientov na oddeleni, plus akutne veci, cize ak operuje chirurgia, urologia, alebo iny chirurgicky odbor. Ak fakt nestihaju, volaju si z domu prisluzbu na telefone. Epiduralka je cosi, co nie je nutne a nevyhnutne....ale myslim, ze ak by bol v celej nemocnici klud a anesteziolog by prave nemal co ine na praci, tak by ti ju pichol. Ja som tiez pri 1.povedala, ze bez epiduralu nejdem rodit a stihla som to, dostala som ho v piatok kolo obeda a je dost mozne, ze prave epidural (podla nazoru mnohych gynekologov) bol pricinou ukoncenia porodu kliestami, ze som nevedela babo vytlacit, takze ja by som uz nikdy viac. Ale druhe bola sekcia....

katarinka95
autor
30. máj 2022

@mimi3008 epidural nieje nejaka moja nutna priorita co urobim ked mi ju nebude mat kto dat? no nic … len ak to bude mozne asi by som do toho sla lebo chcem mat pozitivny porod a ano bojim sa😂 a nechcem skoncit nejako vycerpana aj ked naozaj verim ze aj s tym moze byt problem tlacit ale strasi ma ta (co som pocula) bolest pri tlaceni hlavicky a roztrhanie

snezienkaaa82
30. máj 2022

@katarinka95 pri epiduralke budeš cítiť tlaky, nie bolesť. Čiže problém pri tlačení nie je.
Ja som strešný bojko, dali mi 3 vyvolavacky, malej sa nechcelo, tak som pýtala epidural.
No záleží aj od toho, kto ťa bude rodiť. Ja som mnala výbornú lekárku pri pôrode, aj asistentky boli super. Aši Záleží aj od vzťahov lekára k ostatným kolegom- anesteziolom.
A vpich som necítila vôbec.
Som migrenicka, bála som sa bolesti hlavy, no v pohode.

tahomi
30. máj 2022

Zial, je to tak. Anesteziolog je vzacna komodita, najma v mensich nemocniciach to je problem. Sekcia je zivot zachranajuci vykon, to je nieco uplne ine. Ale nemozu si jedneho anesteziologa v sluzbe “vyblokovat” pichanim epiduralok a davok do nich.

mimi3008
30. máj 2022

@katarinka95 no, ja som bola po kliestoch teda inak roztrhana, ani nechcem na to spominat...a teraz si bucham hlavu o stenu, ze som radsej mala vydrzat par hodin kontrakcii, nez to, ze babo mi mohlo pri porode zomriet alebo mat nejake trvale poskodenie, co nastastie teda nema a nez tie niekolkomesacne bolesti po tom roztrhani...

iskierka27
31. máj 2022

ja som odrodila 4 deti bez epi, ani ma nenapadlo, že by som si to pichla a v pohode sa dalo 😉 3 mám vyvolané a teda za mňa bolo najhoršie pri 4 vyvolanie oxi. Predtým som mala len tabletkami, ale tým oxi to som nedávala, keby tam nemám pri sebe jednu =užasnú sestričku, ktorú som rýchlo volala, že rodím asi porodím sama na izbe 😀

ruzovakrava
3. jún 2022

@katarinka95 vôbec to nie je pravda 🙂 je možné že cez víkend, keď je okresaný stav služieb, musí ísť k závažnejšiemu stavu ale v žiadnom prípade to nie je pravidlo. Ja som rodila cez víkend a áristi chodili ku mne každé 2 hodiny 🤣

2906evelyjne
4. jún 2022

No epiduralka pri klasickom pôrode určite nie je nevyhnutnosť - a anestéziológ je v nemocnici určite 24 hodín ale pre.ine prípady akútne operácie, zákroky a áno aj akútne sekcie. V klasickom pracovnom čase od 8 -16 su viacerí v službe na ARO.

zuzu1232
15. jún 2022

@katarinka95 ja som porodila obe deti bez a mala som ťažké pôrody a zvládla som neboj sa nič každá žena to zvládne

lenkatom117
16. jún 2022

Ja som rodila 2x, vo stvrtok, druhy porod v piatok a nemal mi ju kto pichnut ani raz 🤷‍♀️ drzim palce