Pedagogická škola Márie Goretti v Čadci

jane123456
5. jún 2022

Ahojte, chcem sa opýtať, či ste si niekto dával prihlášku na pomaturitné štúdium v Čadci, ja mám taký problém, začala som pracovať a nedalo by sa mi chodiť z práce každý piatok, nemá niekto podobný problém alebo z minulých rokoch nemá niekto nejakú skúsenosť, ďakujem za odpovede.

adkakj
5. jún 2022

@jane123456 ahojte, aj ja sa pridám ak môžem 🙏😇, ja taktiež už dlhšie rozmýšľam nad štúdiom, aké máte skúsenosti?🙏😍

snezienkaaa82
5. jún 2022

Dochádzka prísna, mohli sne chýbať tuším 2x, ak sme boli chori. Prax sa musela nahradiť, ak sme nemohli prísť, no len raz.
Baby si brali dovolenky, neplatené voľno.

mivalik
6. jún 2022

Tiež som si podala prihlášku, ja to mam v práci ok. Tak snáď urobím prijímačky 😀

jane123456
autor
7. jún 2022

@snezienkaaa82 a prax bola týždeň v škôlke a týždeň v družine, či ako?

jane123456
autor
7. jún 2022

@mivalik pozvánka ti už prišla? Mne zatiaľ stále nič

mivalik
7. jún 2022

@jane123456 ešte mi nič neprišlo

snezienkaaa82
8. jún 2022

@jane123456 prax: prvý ročník v školke. Jednu prax si nájdeš ty v mieste svojho bydliska a ešte ti aj škola zadá, kde budeš chodiť praxovať v cadci.
To isté v druhom ročníku v škd. Jednu si nájdeš ty a jednu škola.
Veľmi časovo ba ročne, ak pracuješ. Už neviem, či sme chodili týždeň alebo 10 dní. 😀😀😀
No tu prax, ktorú ti naajde škola budeš mat len v piatok. Vtedy vyučovanie nebudete mat.

martinusik91
8. jún 2022

Ja som chodila cca 5 rokov dozadu. Keď si chýbala trebalo si to dobrať a ísť na preskúšanie (dohodnúť sa z učiteľkou buď mimo hodiny alebo písomka na hodine). Fungovalo to tak že jednu hodinu sa prebralo a ďalšiu bola z toho písomka. Aj jeden vynechaný piatok dosť chýbal lebo sa to potom dosť nakopí. Vtedy sa z chýbania nerobila veda, len tie učiteľky si to všímali...Neviem ako to je teraz.

snezienkaaa82
8. jún 2022

@martinusik91 pri chybami na hodine alebo na teste, dalo dohodnúť, ako píšeš, že preskúšanie, písomka individuálne, atď.
No až som bola chorá ja, cite som nemohla prísť, potom 2 tyzdne ťahali chorobu deti. Však koli tomu mi skoro dali neabsolvovanu prax, po dlhých tahaniciach s mi povolili prax ba hradiť individuálne. No hrozný prablem to bol pre nich....

messi0309
8. jún 2022

@snezienkaaa82 ahoj mna by zaujimali prijimacky tie talentovky ak mas skusenost ze naco vsetko sa mam pripravit kukala som kriteria a mam z toho aj dost respekt tak ze ci to bude nejake prisne alebo sa da zvladnut.

messi0309
8. jún 2022

@jane123456 ked som odovzdavala prihlasku povedala ze pozvanka pride 10 dni pred talentovkami. Tie by mali byt 21. Alebo 22.6.2022

snezienkaaa82
8. jún 2022

@messi0309 telesná: gymnastická zostáva, popis bude na pozvánke ( kotul vpred, vzad, sviečka...), prihrávky volejbal, basketbal, brusaky na cas, základné tanečné kroky, valčík, polka...
Hudobna: spev, plus hra na hudobný nástroj- to je veľká vyhoda
Umelecký Prednes, poezia alebo oroza
Vytvarka- žiadajú vám v pozvanke

messi0309
8. jún 2022

@snezienkaaa82 dakujem velmi pekne za odpoved

jane123456
autor
9. jún 2022

@messi0309 a na slovenčinu sa ako pripravuješ?

messi0309
10. jún 2022

@jane123456 no pozrela som si kriteria a podla toho. Su tam vypisani interpreti a diela ktore budu akceptovat treba si vybrat prozu alebo poeziu a vediet recitovat. A este ti daju obrazok a treba vymysliet dej.

nuna001
12. júl 2022

Ahojte, prosím Vás na toto externe študium môžem ísť aj keď mám VŠ ekonomického smeru? Ďakujem

mivalik
12. júl 2022

@nuna001 Neviem ako to myslíte. Ci môžete zároveň študovať VS a toto externe? To neviem. Ale ak už máte VS ekonomicku, určite môžete študovať aj toto. To je úplne jedno aké máte vzdelanie zameranie, či povolanie.