Antigénový test v ČR

jaga18
24. apr 2021

Ahojte,
žijete niektorá v ČR, pripadne, študuje vám tam dieťa? Vedeli by ste mi poradiť, ako a kde sa dať v ČR zadarmo testovať? Ci tam vôbec niečo také ako u nás existuje, keďže to aj tam vyžadujú.
Syn za, test platí cca 20€ plus potvrdenka 8€. Bol len teraz, ako to začali vyžadovať vo vlaku na hraniciach cestou domov, tu si dal následne spraviť test zadarmo na cestu do ČR. Teraz ale škola vyžaduje test každý týždeň a domov príde až po skúškach. Nie je normálne platiť toľko peňazí za testy každý týždeň, už takto je škola dosť finančne náročná.
Za každú radu vopred dakujem.

sissy27
24. apr 2021

@jaga18 ano, ak má v čr poistenie, tak ho otestujú zadarmo, ale treba sa objednať na vybraných miestach a je to dosť plné.

https://testovani.uzis.cz/Antigen

jaga18
autor
24. apr 2021

@sissy27 ďakujem za odpoveď. má zdravotné poistenie tu, keďže je študent, nepracuje tam. Ale v poisťovni povedali, že poistenie platí v celej EÚ a má aj európsky preukaz, tak teraz neviem, platí mu aj to, či je to takto bez šance? 🙄

kitycat
24. apr 2021

V CZ ma antigen zdarma kazdych 7 dni poistenec ceskej ZP, myslim, ze nezalezi ktotej. Tvoj syn je poistencom SK... Neviem, kde studuje ale nech si teda prezisti ci su aj miesta kde takyto SK EU preukaz akceptuju, ja ale mam pocit, ze to musi byt ceska poistovna aby to mohlo byt na uzemi Ciech zadarmo, rozumej jeho odvody do ZP to uhradia

sissy27
24. apr 2021

@jaga18 tak Česi sa nehrajú na to, že to je zadarmo ako my, ale je to hradené z verejného zdravotného poistenia. Skúsila by som sa obrátiť na našu poisťovňu so žiadosťou o preplatenie. Alebo teda nájsť lacnejšie testovacie miesto, 28€ za antigen je fakt veľa. Čo viem, tak to stojí v čr okolo 350 korún, čo je cca 13€.
A ešte teda ak sa nemýlim, tak v čr je aj možnosť samotestovania schválenými testami, tie by mali vyjsť lacnejšie.

jaga18
autor
24. apr 2021

Ďakujem. On študuje medicinu v Brne, tam od nich pýtajú 500 ČK. Žiaľ popri učeniu nemá šancu ani vyspať sa, nie ešte si privyrabat na brigáde, pre nás je to dosť, ale asi s tým veľa neurobíme

sisa_s
24. apr 2021

@jaga18 tiez studujem v cr, ale testy si robim v sobotu na slovensku, kazdy vikend chodim domov, ale spoluziaci slovaci chodia na antigen zadarmo, staci ist do poistovne v cr, tam dat svoju karticku poistenca a oni vydaju nejaky papier, ktorym sa preukazuju spoluziaci, ze maju poistenie, nikdy nic neplatili 🙂

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz