Cesta Praha - Karlovy Vary

23. jún 2023

Ahojte. Viete poradiť ako sa čo najpohodlnejšie dostať z Prahy (a aj spať) do Karlovych varov?
Pozerala som flixbus, alebo radšej vlakom?
Dakujem

renkacho
23. jún 2023

Ak sa môźem podeliť so svojou skúsenosťou - úplne v pohode je cesta autobusom z hlavnej stanice Florenc, najvhodnejsie je zakúpiť si deň predtým lîstok a určite aj spiatočný, autobus jazdí často, vo Varoch je stanica v centre mesta, takže skvele sa dá mesto za deň prejsť a oddýchnuť si pri kúpeľnej časti mesta, pešo je to asi 15 minút od stanice. Navštevujeme takto Vary pravidelne a vždy je to super jednodňový výlet z Prahy. Cesta busom z Prahy do Varov trvá asi 2 hod. 20 min, vlakom o hodinu viac. Cenu som teraz neskúmala, ale v predchádzajůcich rokoch bol vlak drahšî ako bus.

autor
23. jún 2023

@renkacho dakujem velmi pekne 🙂 a viete mi aj odporučiť top miesta vo varoch? Idem tam prvykrat, tak ci tam nie sú tajne zakutia ktoré treba vidieť 🙂

renkacho
23. jún 2023

My s manželom máme radi tú skvelú atmosfèru priam rozprávkového mestečka s krásnou prírodou vôkol, len tak sa poprechádzať, nepotrebujeme nič náročné, jednoducho ideme na kolonádu k minerálnemu prameňu, hoci nie sme na sladké, k tej atmosfére patria čerstvé karlovarské oplátky 🙂, vyvezieme sa na výhliiadkový vrch Dianu, všetko je to v centre, hlavne krásna architektúra, vyjdite si tam, keď bude krásne počasie, načerpáte energiu a skvele oddýchnete. 🙂

autor
23. jún 2023

@renkacho jeej dakujem 🙂