Vstup do Českej republiky

vvveronicska
20. jún 2021

Ahojte vie mi niekto povedať aký je vstup do Českej Republiky? Treba sa niekde aj nahlasovať alebo mať nejaký QR kód.Chaos mám vtom. Ideme na 4noci.Co presne mi treba? A pre 12rocne dievča? Stačí klasický test alebo si ešte treba urobiť pcr test +papiere .Ďakujem

vendulka80
20. jún 2021

Ak ti mozem poradit pozri na stránku ministerstva zahr. veci. Pretoze uz je tolko informácií, ze je to neprehľadne. Co ja viem tak by mal platiť test nie starsi ako 72 hodin alebo AG 48 hodin. U deti nad 5 rokov su tiez potrebné testy. Istotu budes mat ked pozrieš oficialne stránky ako v SR tak aj v CR.

nika82
20. jún 2021

Podmienky pre cestujúcich z krajín so stredným rizikom (oranžové)

Slovensko je pre Českú republiku od 7. júna zaradené medzi krajiny so stredným rizikom nákazy COVID-19, teda oranžové.

pred vstupom do ČR majú povinnosť vyplniť príjazdový formulár
negatívny výsledok antigénového testu nie starším ako 48 hodín, alebo RT-PCR testu, nie starší ako 72 hodín, ktorý absolvujú pred vstupom na územie ČR (prípadne aj po vstupe občania/rezidenti ČR pri vstupe individuálnou dopravou do 5 dní od príchodu – dovtedy samoizolácia).

prijazdovy formular - https://plf.uzis.cz/

berusinka2
20. jún 2021

@vvveronicska tiez mam z toho chaos,ideme na tyzden do prahy a pre kazdeho tusim plati nieco ine...ja som uz 2x zaockovana,takze asi nepotrebujem nic,dcera 11 rocna,pojde den predtym na testy ag tu na sk,druha dcera dospela,nezaockovana ani raz,asi tiez pojde na ag testy tu na sk...a asi budeme musiet vyplnit vsetky ten prijazdovy formular,ale to zistime pred odchocom,lebo zajtra s to tusim ma zase menit

vvveronicska
autor
6. júl 2021

@berusinka2 Ahoj boli ste v tej Prahe? Cez akú stranku sa treba zaregistrovať že idete do ich krajiny? Hranice a deti s testami ako? Vyžadovali sa aj testy pre dcéru? My sme očkovaní ale dcéra 12 ročná bude mať len test...ale niekde som čítala že keď mi rodičia sme očkovaní dieťa nepotrebuje nič

berusinka2
6. júl 2021

@vvveronicska ahoj, zatial nie, registruj sa cez e hranicu, Ja som ockovania dceru budem len registrovat, nic vac

vvveronicska
autor
6. júl 2021

@berusinka2 cez e hranicu nie len vtedy ak prichádzame už domov z Prahy?

berusinka2
6. júl 2021

@vvveronicska ale registrovat sa mozes dopredu

vvveronicska
autor
23. júl 2021

@nika82
@nika82 ahoj prosím ťa ako to mám vyplniť keď ešte neviem názov a ani číslo sedadla?

vvveronicska
autor
23. júl 2021

@nika82 prosím ťa ešte o toto...meno viem ktoré je ale tie ďalšie neviem či ktoré je za slobodna alebo vydatá.Dakujem.

nika82
23. júl 2021

@vvveronicska tak rodičia ski autom a vypísala som len meno a príjmeni