Život v Prahe

23. júl 2022

Baby žijete niektorá v Prahe? Oplatí sa tam ísť za prácou? Je pravda, že je to tam ťažké s bývaním a taktiež s prácou? Počula som to od bývalého spolužiaka, on sa odsťahoval späť na Slovensko, ale tak to je jeho názor, rada by som počula aj niekoho iného kto tam žije. Ďakujem Vám.

sovica
23. júl 2022

Žije mi tam brat aj kamarátka. Obaja sú spokojní s prácou aj s bývaním.
S prácou a tým pádom ani s ubytovaním určite nebude problém, ak máš ukončenú školu a prax v obore, ktorý je žiadaný.

autor
23. júl 2022

@sovica Tak ja nemám odbornosť.

amelia89
23. júl 2022

Co znamena tazke s byvanim a pracou? Aku pracu mas na mysli? Byvanie myslis najomne?
Ako poviem ti to takto,ja som tu uz 10 rokov,mame svoj byt a dobru pracu ale co sa tu teraz deje ohladne ceny najmov (hypotek) je fakt sialenost. Ale tak ja neviem co chces, ci samostatny byt pri centre alebo zdielany na okraji prahy atd. Kazdopadne urcite je tu teraz tazsie zacat ako predtym ak nemas super job, inflacia sa blizi k 20%, potraviny aj lekaren je tu urcite drahsia ako na SVK. Neviem malo info si dala, skus sa spytat konkretnejsie 🙂
Pracovnych ponuk si myslim ze je stale vela aj ked pravda uz som pracu dlho nemenila/nehladala ale s tym tu problem nezvykne byt.

anesim
23. júl 2022

Znamej syn chodil na vysku v prahe, a aj tam zostal a najom platia 1000€, byva s frajerkou, tak idu napolovicku

autor
23. júl 2022

@amelia89 Ja myslím prácu niekde v službách, mám opatrovateľský kurz, tak možno v domove dôchodcov. Ja som pozerala tie ceny za prenájom a je to šialené. Je pravda, že ich je aj nedostatok kvôli utečeneckej vlne?

xena0
23. júl 2022

Kamoška tam pracuje s manželom a to robia naozaj odbornú prácu a zarobia veľmi dobre ale sú v podnájme a na hypotéku tam veľmi ťažko dnes.

amelia89
23. júl 2022

Nemyslim si ze je nedostatok kvoli ukrajine. Vsak si pozri na jobs.cz ponuky. Ale nemyslim si ze s nakladmi na byvanie atd atd je to tu velke terno akoze setris atď. zalezi od tej roboty no

mia_von_prag
23. júl 2022

Platy v socialnej sfere su minimálne, nezaplatis ani najom. Skus pozrieť jobs.cz ci by ta niečo oslovilo a pozri ponuky podnajmu, kolko co stojí.

mooonika1975
18. sep 2022

@amelia89 žiješ v Prahe, ak môžem vedeiť ? Ďakujem

amelia89
18. sep 2022

@mooonika1975 ano zijem

mooonika1975
18. sep 2022

@amelia89 môžem IP ? nevadi ?

amelia89
18. sep 2022

@mooonika1975 nie nevadi mozes