90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

aniel
31. júl 2008

veronkaj-super,že si zvládla prvú vodu tak v pohode aj 5kíl je super.Zober si,že keď každý mesiac schudneš 5 kíl ,tak za tri mesiace je to 15 a to je čo povedať 🙂

erikas držím palce pri dvojke ,aby to stále pekne ubúdalo aj keď to už nepotrebuješ,ale viem,že aj kilečko dve potešia ,ke´d idú dolu 🙂

miresta chápem ,že nestíhaš odpisovať,viem aký zaberák je malá,ale si zlatá,že na nás myslíš 😵

ivis ty s tvojou mamou ste super,ke´d vám to tak krásne ide dolu.To je dobre ,že sa môťete podporovať a držím palce aj sestričke,nech jej to ide pekne dolu ako vám 😅

luciap -mne vždy zaberá melón a ananás.Ja mám tiež v sobotu ovocie,tak budem na teba myslieť.Ja sa už naňho tešímlebo naposledy so m po ovocí a vode schudla 1.5 kg.

miresta ,gucz aj na vás budem myslieť .Vy máte vodičku,tak sa neutopte 😀

twins -čouž spíš ,ve´d ty bývaš pri počku skoro do rána.Pošlem deti ,ke´d sa im bude chcieť ,aby ti priniesli pizzu alebo pizza štangle 😀 😀

aniel
31. júl 2008

no už asi všetky spinkáte,tak dobrú nocku 😔 😔 😔 😵 😔

luciap
31. júl 2008

Aniel - tu nájdeš celý recept : http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JMM...
Ja ešte pridávam ananás nakrájaný na kocky a kukuričku. Je to fakt mňamka. Každý rok zaváram akurát toto, neviem si predstaviť zavárať každý deň 😨 . Ešteže mám starých rodičov ktorý zavaria aspoň uhorky, nejaké broskyne a hrušky, urobia pár džemov a tým ma zásobujú (aj keď ja im toho až tak veľa nezjem 🙂 ).

gucz
1. aug 2008

Čaute bambulky, tak dnes máme ovocíčko a zajtra nás s mirestou čaká tá slávna voda . Včera som si po dlhej dobe robila k obedu cestoviny, ale myslím ze sa pekne vrátim k pizzi, tá ma viac zasýti, aj mi viac chutí. Teda nieže by boli tie cestoviny zlé, ale to by som ich musela zjesť asi za hrniec. Dúfam, že sa mi pri tej vode trochu stiahne žalúdok, lebo ho mám zasa ako mech

gucz
1. aug 2008

čo robenkáte? Zasa zavárate? Ja mám na konte len džem broskyňový a džem marhuľový. Svokra zavarila ešte broskyne na kocky,uhorky, že pre mňa, bo oni ich moc neľúbia a karfiol v pikantnom náleve, na ten som zvedavá, lebo sme ho ešte nerobili. Chcela by som ešte spraviť lečovo - fazuľový šalát, ale ešte stále nemáme papriky, tak asi neskôr. Uncle beans sme robievali aj my doma, ale myslím že to bol iný recept, musím sa spýtať mamy.
No nakúknem sem neskôr, zatiaľ pa

aniel
1. aug 2008

čaute babenky ,tak ja už som nachystaná idem knašim spraviť ešte jednu dávku cukynového šalátu a twins priniesla broskyne,tak asi zavariť alebo trocha ďzemu a ešte asi pár pohárov uhoriek ale tie zaváram po troche každý deň.

luciap na ten receptík sa pozriem neskôr lebo už nestíham ,díky určite aj to vyskúšam.

všetkým prajem krásny deň a do schudnutia chudulky 😀

luciap
1. aug 2008

Gucz - ak máš aj iný recept, kľudne ho sem môžeš hodiť, možno vyskúšam aj niečo iné. Dnes mám ja pizzu a už sa na ňu teším 🙂 . Nabudúce si určite spravím cestoviny, ja ich mám rada a k tomu túto omáčku, čo som včera zavárala. Ja som dnes ešte v práci, ale poobede cestujem, idem za priateľom a zajtra na výlet do Poľska, tak sa teším 🙂 . Ak budem stíhať, tak večer ešte nakuknem, čo máte nové. Ja som zatiaľ v pohode a som rada, že už som ráno mohla pozerať aj ako moja dcéra baští rohlík s maslom 🙂 . Aj keď zatiaľ si neviem veľmi predstaviť variť pre ostatných iné jedlo ako sebe 😖 . No snáď to v nedeľu zvládnem. Mohla by som si v bielkovinový deň dať chlieb so syrom a k tomu jogurt?

miresta
1. aug 2008

ahojte kočky, ja len že na vás myslím, ale nestiham posledné dni nič, aj teraz len na skok. Idem na trh kúpiť niejaké ovocie aj na zaváranie. A poobede budem teda zavárať. 😒

gucz - tak sa dnes na to pripravme, 🙂 už dnes jem len melón, aby som zajtra vydržala, ale neviem neviem, pretože posledné dni mi to neide.

nečítala som čo ste písali, takže neviem čo a ako, ale poobede sa určite zastavím a prečítam aj napíšem. papa

pekný deň spolubojovníčky 🙂 🙂 🙂

veronkaj
1. aug 2008

ahojte

bože vy zavárate veselo, voľakedy som to robila aj ja ale teraz ked sme doma len dve tak sa mi to veľmi neoplatí, máme radšej čerstvé ovocie a tak to málo čo raz za čas do koláču a tak si kúpime, ani to nemáme veľmi v tom našom malom byte skladovať.

luciap - neboj to sa poddá aj mne škrka občas v bruchu ale už je to len občas držím palce nech je lepšie

miresta - ani ja nič nestíham no roboty kopec - bohužial hlavne v práci

gucz - držím palce ale ty vodu hravo zvládneš a za ten cieľ nám to predsa stojí

aniel - keby to bolo každý mesiac 5 kg tak by som sa tešila, aj ked mi je jasné že sa tohoto jedálničku budem musieť držať pokial budem chcieť váhu udržať

deň má málo hodín a víkend je tak krátky

majte sa krásne

a malej sofinke skoré uzdravenie

gucz
1. aug 2008

luciap, ten recept hodím neskôr, lebo ho nemám napísaný, teda mám, ale zošit je u mojej mamy. Napíšem ich sem možno i viac, len sa musím dostať k tomu zošitu s receptami. A chlebík so syrom môžeš, i keď chlieb by sa mal len na obed, ja som si minule spravila chlieb so salámou na obed i večeru a k tomu veľký tanier zeleniny.

Ja mám dnes pažravú nemoc, už som papala melón, slnečnicové jadierka, kafe s mliekom (nejak sa ho neviem vzdať), ráno priznávam sa som zjedla tri perníčky k tej káve. Bože daj, aby sa mi vrátila pevná vôľa po tej vode, lebo to dobre neskončí.
Kvôli tej zajtrajšej vode som zrušila aj zajtrajšiu návštevu svokrovcov a našich, neviem či by som zvládla ich ponúkanie jedlom. Takže návštevný deň bude nedeľa, to mám bielkoviny, takže fajn. Baby držte nám zajtra palce 🙂

gucz
1. aug 2008

no tak ten uncle beans
1kg rajčín
1kg papriky
1kg cibule
20dkg cukru kryštál
5dkg soli
1dcl oleja
7dcl zavárané uhorky (jeden pohár)
3 strúčiky cesnaku
3 krabičky pretlaku (ak je domáci, tak 7 dcl pohár)
1 šampiňóny krájané (420g)
1 kukurica v konzerve (väčšia)

všetko sa pokrája na malé kocky, varíme 20 minút a po naplnení pohárov sterilizujeme 10 minút pri teplote 100stupňov

gucz
1. aug 2008

Lečovo fazuľový šalát, je vhodný na škrobový deň, pre zbytok rodiny je dobrý s klobáskou, párkou, poprípade vajíčkami ako lečo

1 kg cibule
1 kg papriky
2 dl oleja - podusíme, pridáme
1,5 kg rajčín
10 - 200 g cukru
1 dl octu - podusíme a pridáme
1 kg (vážime suchú) uvarenej fazule, trochu osolíme. Zasypeme preosiatym dekom (môže byť aj zelko, veľké gulôčky vyhodíme). Naplníme do pohárov a sterilizujeme.

je to výborné samé, lúbime to aj na studeno

gucz
1. aug 2008

a ešte niečo s cukinou. U nás sa to volá čína, ale používame to na ochutenie napr. do sojového gulášu

1kg cukiny, 80g masti, 130g sojovej omáčky, 50g vegety, 140g rajčinový pretlak, 8g zázvor (ďumbier), 13g cibuľa, 1 hlavička cesnaku, 0,5 lyžičky čajovej čili korenia. Na masti speníme cibuľku, pridáme na kocečky pokrájanú cukinu, potom ostatné prísady a dusíme asi 5 minút. Plníme do pohárov (najlepšie do malinkých od výživy a podobne) a sterilizujeme 20 minút

je to skôr taká príchuť do jedál, dodá peknú oranžovú farbu a myslím že je to trochu dietné. Tak vyskúšajte

gucz
1. aug 2008

v tom fazuľovo lečovom šaláte má byť 150 - 200g cukru, tak bacha!!!!!!!!!

gucz
1. aug 2008

halóooo kde ste všetky? moja malá zalomila už o pol siedmej, predtým mi tu asi pol hodinu plakala. Som zvedavá, či potom nebude v noci hore. Božinku ja by som si dala dačo dobré ☹ , asi si pôjdem zobnúť hrozienko.

aniel
1. aug 2008

AHOJ GUCZ CHCELA SOM TU CHVíľU POBUDNúť,ALE MUSíM íSť DAť sOFINKU SPAť,TAK ZATIAľ PA 🙂

maminkatn
1. aug 2008

ahojky babulky som tu uz daaaavno nebola bola som na dov.prisla som paradne opalena az spalena moj syn mi povedal ze som opalena jak z xorvatska ale vaha je stale rovnaka a to som si myslela ze tam nieco zhodim a aj som plavala ale stale mam tyx 3 az 4 kilecka naviac tak asi pojdem na ostro od pond.len neviem ci na tu moju drasticku dietu abo na tuto delenu ale nieco s tym urobit musim bo to takto nejde...aj ked mi kazdy hovori ako dobre vyzeram zae som sxudla ja viem svoje inak bolo mi super voda bajecna a aj pocko vyslo len mi moji xybali tak na rok musim vymysliet spoloc.dovolenku a bude nam ok 😉

aniel
1. aug 2008

ty sa máš, super vám vyšlo počasie a s tou váhou si moc nerob .Jednoducho začni odznova a uvidíš ako to pôjde dolu 🙂

gucz
1. aug 2008

ajoj, Sofinka uspaná?

maminkatn
1. aug 2008

aniel som rada ze som tam bola aj nam to vyslo ale po druhy krat bez rodinky nejdem aj ked sme boli aj v budapesti a aj ubytko a kamoska s rod.bola fajn tak bez niy uz nikdy xybali mi .... 😖 😖 vlozim aj s dcerkou fotky do albumu ked budem mat cas a vaha...musim nieco s tym urobit takze ak boh da tak od pondelka zacinam... 😢 😢 😢

aniel
1. aug 2008

Sofi nespí nejak sa mi zasa rozobrala teraz sa tu Erika a twins Karinka fotia a ona samozrejme s nimi prečo by sa k nim nepridala,veď je to baba 🙂

aniel
1. aug 2008

držím palce 🙂

luciap
1. aug 2008

Gucz, ďakujem za recepty. Určite vyskúšam. Ja som dnešný deň zvládla perfektne, škoda, že UH nie je každý deň 😀 . Na obed super pizza, na večeru /skôr na olovrant/ dva veľké kopčeky zmrzliny, mňam 🙂 . Poobede sme sa vrámci pohybu vytrepali na Šarišský hrad, odkiaľ bol krásny výhľad a dostala som od priateľa malý darček 😉 . Takže deň bol krásny. Dúfam, že aj zajtra taký výjde. A dnes som si všimla, že sa mi trochu zmenšil "horný žalúdok", už nemám dve pneumatiky, iba jednu menšiu a jednu väčšiu 😀 . Tak pekný večer a pekný víkend. 🙂

gucz
1. aug 2008

luci neni zač, pre deti ten lečovo fazuľový šalát môžeš upraviť, teda pred pridaním fazule sa to rozmixuje. Teda tak je to dobré pre tých, čo neznášajú lečo a podobné veci. Lúčim sa dobrú noc 😔

twins
1. aug 2008

ahojte vsetky chudnuce mamicky nemamicky -------------------------------------------------------------------------------------aniel posli potom nejake foto

twins
1. aug 2008

ahoj gucz drzim vam palce aj mireste aj tebe ale vobec nezavidim hoci tento raz mi ta voda az tak strasne nevadila

twins
1. aug 2008

teraz sa mi docela dari s dietkou ale dala som si dnes sladkost po 8 lebo som nejak zabudla a nestiham este 4 dni v praci a potom mam dovolenku

twins
1. aug 2008

jaj to bude pohodicka uz sa tesim

luciap
2. aug 2008

Gucz, Miresta - držím vám palce v dnešný vodový deň. Určite to zvládnete lepšie ako prvýkrát. Ja mám dnes prvé ovocie a to ešte na výlete, tak som zvedavá ako to prežijem.

Gucz - kedysi som lečo nemala rada, ale teraz už v pohode, moje deti neviem, či by to jedli. Oni sú v jedle dosť divoký, dnes jem a zajtra nie.

Twins - a ideš niekam na dovolenku? Celkom závidím, aj keď ja si asi budúci týždeň vezmem ešte 3 dni dovolenky.

miresta
2. aug 2008

ahojte kočky, tak si idem prečítať čo ste zase zažili včera, dnes som doma do štvrtej tak budem mať viac času tu zabehnúť.

Luciap - ďakujem, uvidíme........Je horúco, takže by to nemalo byť až také ťažké 😀