90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

twins
10. aug 2008

gucz miresta aj vy sa este ozvite ak sa sem na vecer dostanem tak sa vam este ozvem 😉

anaret
10. aug 2008

twins, Ty brďo, Ty si sa ale rozpísala - žena jedna....nestačím sa čudovať...ale uži si tú dovolenku a nadýchaj sa super vzduchu, prajem plno zážitkov a netráp sa, keď zhrešíš...veď čo máme z toho života? dneska si tu, zajtra nie, takže aby si sa aj pre jedlo trápila a doknca aj na dovolenke, to radšej nie...oddychuj, relaxuj a dopraj si aj niečo dobré, len sa neprejedaj...

jedna kamoška, čo má po diéte hovorí , treba jesť všetko s mierou...

renos
10. aug 2008

Caute baby,
mozem poprosit niekoho aby mi poslal tu 90 dnovu dietu na moj mail renata@azet.sk
Dakujem velmi pekne a prajem krasne a rychle chudnutie. 🙂

renos
10. aug 2008

Caute baby, pomylila som sa v mailovej adrese, tak vas poprosim posielat na adresu renkita@azet.sk
Dakujem

luciap
10. aug 2008

Ahojte všetky, tak už som od včera večera doma, ale až teraz som sa dostala napísať. Ešte som vás nestihla prečítať, ale aj to bude. Mali sme sa fajn, s deťmi sme boli jeden deň na kúpalisku, večer na Kalvárii, ďalší deň na novom ihrisku, ktoré postavili, takže sme sa celkom zabavili, kým sme mali "ocka" v práci. Ešteže nám vyšlo počasie. Bola som však dosť nešťastná, pretože som odchádzala s tým, že mám o pol kila viac ako po prvom vážení, ale hlavne, necítila som sa dobre, ako keby som priberala a nie chudla. Pritom som všetko dodržiavala poctivo, ani som si nelízla zo zmrzliny, keď deti mali. Včera to nejako vyvrcholilo, mala som UH deň, ráno som zahryzla do rohlíka s maslom, na obed som mala pizzu, ale aj so syrom, glgla som si z kofoly, u "svokrovcov" som si dala sladený čaj a 3 piškóty, na večeru po 20 tvarohovú tortu s kúskom mlieka a zrazu som sa cítila kúsok lepšie. A ráno čuduj sa svete, mala som o kg menej ako keď som odchádzala na dovolenku. Tak som nabrala znovu chuť ísť ďalej a pokračujem dnes ovocím.
Gucz - chcem Ti poďakovať za výborný recept s tým tofu, nevedela som sa dojesť, bolo fakt super 🙂 .
Aniel - peknú dovolenku 🙂 .

maminkatn
10. aug 2008

ahojky uz som tu aj ked sa nikti asi po mne nezhanal.... ☹ ☹ som vcera vecer spala bo nemozem spavat...som pisala v rob. nic nove vsetko len cez zuby a to je uz zajtra pondelok mame akcie tak makame pre informaciu ...dnes som mala uhlohydraty takze na obed cestovina s kecupom a na veceru pudink s brosk,stavou tip odtialko aj s broskynkami a na vrx var,cokoladku mnam mnam...ale som sa rozhodla od zajtra znova zacat s tou mojou starou dietkou s jabl.octom a uz som na nu naxystana takye sa uvidi...mesiac vydrzim... 😒 😒 😒 inak za tyz,mamkilo dolu potom uvidim po tejto dietke tuto sa to vola ..ze kavova dietka 😉

sestri
10. aug 2008

renos...posielam... 😉

janetka
10. aug 2008

maminkatn:ved kilo za tyzden je idealne, to je super 😉

My sme sa vratili dnes z tej spominanej svadby, tak sa priznam, ze som to tam troska porusila, ale fakt je ze som sa neprezrala a snazila sa nekomibinovat maso s ryzou a pod., dokonca som odolala "bavoraciku" a dala si len biele vino... 😉
dnes mam uhlohydraty a zajtra ma caka ovocie, tak som nahovorila manzela, ze nech ma podpori a da si aj on ocistu s tym ovocim, ze mi to pojde lahsie... a prave si robi vajicka na tvrdo a rozky, mnam mnam, tak neviem, ci to zajtra vydrzi so mnou 🙂

janetka
10. aug 2008

twins: dakujem za privitanie... zajtra rano som zvedava na vahu 😉

renos
10. aug 2008

sestri dakujem, od zajtra zacinam. 🙂

janetka
11. aug 2008

renos: to je super, aspon pojdem s niekym od zaciatku 😉 ja to drzim len 4 dni a uz mam kilo a pol dole a to som bola aj na svadbe, tak som celkom povzbudena pokracovat.

baby, ako zvladate tie ovocne dni?? Nemozem si dat napr. na obed uvarenu kukuricu? namiesto ovocia?

luciap
11. aug 2008

Twins - aj ty si uži dovolenku a napíš ako bolo na výletoch, príp. čo by bolo dobré vidieť s deťmi.
Janetka, Renos - vitajte, ja som relatívne tiež na začiatku, aj keď už to budú 2 týždne, čo som začala. Mám dole zatiaľ 2,5 kg. Myslím, že počas ovocných dní si kľudne môžeš dať kukuricu. Veď je to zelenina a aj v knižke píšu, že sa môže ovocie nahradiť zeleninou. A je to asi aj vhodné, lebo po čase ti väčšina ovocia polezie krkom. Ja už mávam raňajky poskromnejšie, len na oklamanie žalúdka, pretože hlavne po ovocnom dni veľmi po ovocí netúžim.

Maminkatn - akú máš diétu? Jablčný ocot si môžeš dať ráno miesto čistej vody. Ja si síce radšej dávam citrón.

janetka
11. aug 2008

luciap: dakujem, najvacsi problem je pre mna ten ovocny den, aj ked teraz relativne melonom sa to da vydrzat, ale asik si idem uvarit tu kukuricu, nech si ten den neznechutim 😉
S tymi kilami ides presne tabulkovo, nie? tak to vychadza, ze mesiac cca 5 kil 😉 takze super, my ideme o dva tyzdne na dalsiu svadbu, tak dufam, ze dam tiez este nejake dve kila dolu 😉
Ale clovek sa hned citi lepsie aj po kilecku 😉

janetka
11. aug 2008

boli sme teraz na nakupoch, tak trpim 😠 mnamky take syriky, ze az..... zajtra si dam na obed aj veceru syry miesto maska

gucz
11. aug 2008

čaute krásky 🙂 zdravím všetky chuduľky.
Tú zeleninku si kludne v ovocný deň môžte dať, kludne aj dusenú zeleninovú zmes.
Ja mám kilo hore, ale ani sa tomu nečudujem po poslednom týždni.

Malinká sa má cez deň celkom dobre, zdá sa mi že aj lepšie, ešte nás však trápi zaspávanie, hlavne večer, vtedy ju napína na kašlanie, ale už sa to pomalinky lepší. Ja ako vždy nič nestíham, ale momentálne na to aj kašlem, povedala som si že aj ja mám dovolenku 🙂

Cez víkend sú u svokrovcov hody, tak sa aj teším. V sobotu bude grilovačka a nedeľu slávnostný obed. Tak určite zhreším, ale veď hody sú len raz do roka, a potom by až do vianoc nemala byť žiadna oslava, akurát v septembri bude v Trnave Jarmok, ale naši to nejak neoslavujú. Rozhodla som sa, že v mojom prípade nedržím 90, ale bude to asi až 180 dňová dietka, to je tak do vianoc, ale zatiaľ je to len plán

janetka
11. aug 2008

gucz: skore uzdravenie, ale uz ked je to na lepsej ceste, tak super... najhorsie je, ked su deti chore...

Dala som si tu uvarenu jednu kukuricu a potrela cesnakom 😉 zboznujem cesnak
Ona ta dieta by sa dala v pohode drzat dlhsie a delit si tie dni, uz aj na tie ranajky si zvykam, aj ten pitny den raz za mesiac neuskodi, ale tie ovocne dni su dost tvrde, lebo su kazdy stvrty den. Bohvie ako by to fungovalo po tych 90 tich dnoch bez toho ovocneho dna..... ?

luciap
11. aug 2008

Gucz - dúfam, že Laurinka bude skoro zdravá. Viem, čo to je, keď sa dieťa dusí, dcéra sa mi zvykne v takých chvíľach pozvracať. Ja zhreším určite v nedeľu, keď mám oficiálnu oslavu, ale je možné, že aj skôr, keď si pôjdeme s kamoškou niekde sadnúť. Dnes som pri druhej kamoške odolala a kým ona jedla zmrzlinu, tak ja som pila minerálku. Dnes som mala bielkovinový deň a na obed rybie filé so šalátom, na večeru som si dala kyslé ryby v horčicovej omáčke (aj keď to bol určite prehrešok), ale nevadí. Zajtra budem mať na obed hrachovú kašu - mňam.

Janetka - ja som sa tiež rozhodla na spestrenie ovocného dňa kúpiť si kukuricu, tak tentokrát sa aj celkom teším na ovocný deň, ktorý budem mať vo štvrtok. Ovocné dni nie sú príjemné, ale na môj veľký údiv prežiteľné. V ďalších 90 dňoch je už ovocný deň len raz za týždeň, takže sa máme na čo tešiť 🙂 .

Miresta - kde si? Ako je malej?

maminkatn
11. aug 2008

luci ja mam tuto sa to vola ze kavova dietka ale je to ta s jablcnym octom ktory ja nemusim ale sa mi zda malo kilo dat dolu za tyzden,,,asi som moc narocna 😉 uvidime kolko dam dolu tento krat ako minule 😒 😒 cosi inak na mna lezie akosi ma boli hrdlo a som aj zaxripnuta asi som sa niekde spotila abo som vypila bubl.mineralku co sa cudujem bo som aktualne stale na cajikox metovy.zaňihlavovy na cistenie krvi..spalovac tukov a aj pu erh caj takze neviem kde som cosi xytila ☹ ☹ ☹ zajtra dem dal naliata som ako sud xi xi

anaret
11. aug 2008

ahojte všetky,moja váha sa kolíše stále hore dolu... neviem ako je to s tým, že by sa pokračovalo s ďaľšími 90 -timi dňami,lebo autori to nedoporučujú - radšej vraj taký ľahký oddych a potom zopakovať...tak neviem...

anaret
11. aug 2008

gucz, dúfam, že s malou už bude fajn...

maminkatn - kúp si niečo v lekárni - lebo bolesť hrdla je nepríjemná, nech to čoskoro prejde...

miresta, kde si?

luciap
11. aug 2008

Maminkatn - myslím, že kilo za týždeň je fajn, nie je to až taký šok pre telo a hlavne nie je dôležité len schudnúť, ale aj si váhu potom udržať a mám pocit, že keď človek rýchlo schudne, rýchlo naberie späť. Aj mne sa to stalo, aj keď to vtedy nebola úmyselná diéta.

Anaret a ty čo máš nové? Už si sa po dovolenke aklimatizovala? Tiež neviem presne ako je to s tou 90-tkou II. Ešte som to bližšie neštudovala, keďže som od toho ešte na míle vzdialená a ktovie, či zvládnem týchto 90 dní. Ale podľa toho minima, čo viem, tá II. nemusí byť taká zlá, keďže je už voľnejšia.

anaret
11. aug 2008

luciap :po dovolenke už fajn, som rada, že nám vyšlo počasie... dúfam, že aj babám sa dovča vydarí...zdravím aniel a twins....

neviem presne ako je tá ďaľšia diétka, ale zistíme to neskôr, neboj sa...

aj pre mňa to bolo na " míle vzdialené" a už som v poslednom mesiaci, neboj zvládneš to aj Ty... prvý mesiac je najhorší...ale zasa je tu obdobie, kedy je veľa zeleniny a ovocia -i keď je to veľmi nemusím, a to je celkom fajn...

luci - robíš, alebo máš ešte dovolenku?

gucz
11. aug 2008

ahojky holky 🙂
tak malá mi pekne spinká, ani ju nedrho pri zaspávaní, super!!!, asi jej konečne začínajú zaberať lieky, bo som už mala v pláne, že keď sa bude i dnes večer drhnúť, tak letíme na pohotovosť.

Ja som mala na obed kurací kebab, ale len to meso a kapustový šalát. Na večeru som si dala tuniaka s cibuľou a krajec chleba, i keď by sa to nemalo. Hmmm, tá hrachová kaša ma inšpirovala, možno ju skúsim zajtra spraviť, i keď som to ešte nikdy nerobila. Ja robievam fazuľové pyré, alebo šošovičnú kašu, pre MM s klobáskou, alebo špekačkou.

maminkatn, to hrdlo Ti nezávidím, rýchlo si kúp kalciový sirup, mne pomáha 🙂 To je na figu byť teraz chorá, myslím ako v lete, zdá sa mi to ešte horšie ako v zime, vtedy to človek tak dajako podvedome čaká

janetka aj ja som cesnakový milovník 😉, to si už aj miresta všimla , dávala by som ho najradšej všade, našťastie aj MM je taký istý

luciap ak by si aj v nedeľu zhrešila, nič sa nedeje, uži si návštevu, pri dietke je dôležitá aj psychická pohodička.

Kamarátka Dáška tiež drží tú dietku, ale nemá internet, už dala dolu 2 kilečká, nedávno začala, neviem na ktorom je dni, ale pochvaľuje si.

miresta ako žiješ, žiješ???

luciap
11. aug 2008

Anaret - bohužiaľ, už dovolenka skončila a od dnes chodím do roboty, čo neznamená, že aj pracujem 🙂 . Ale od zajtra budem, aj keď zase budem s kolegyňou asi oslavovať, takže ešte uvidím 😉 . Aj ja by som už chcela byť tam na diéte, kde ty, ale viem, že aj to príde, veď vidím, že nejako často mám ovocné dni a ani sa nenazdám a bude tu prvá voda.

Gucz - ani ja som ešte nerobila hrachovú kašu, aj keď niekde mám recept od našich. Ja som ju vždy milovala a spolu so špekáčkou a opraženou cibuľkou, ale teraz to bude musieť byť bez špekáčky. Ale aj tak sa teším. V nedeľu zhreším asi tým, že si dám cestoviny so syrom a možno kofolu, ale ináč sa budem snažiť to zvládnuť. Veď som si diétu podľa toho plánovala, takže na večeru budem jesť aj tortu.

twins
12. aug 2008

ahojte dovolenka super pocasie na jednotku najlepsie boôo v oscadnici pre deti ako stvorene boli tam zrovna preteky na horskych bicykloch syn musel samozrejme absolvovat stvorkolky no ak niekedy nebudete vediet kam vziat deti toto je vyborne az na to ze mala stratila manzelov dalekohlad bolo to super aj v terchovej je krasne dnes musel manzel ist do prace neodkladna zalezitost tak sme sa s nim vratili domov a na vecer alebo zajtra by sme mali ist za anielom do stvole ale este dnes musim vybehnut s malou k lekarovi cosi ma vyhadzane na laktoch a svagrina mi hovorila vraj ze tak sa zacina prejavovat psoriaza tak mam docela strach a chceme zbehnut do trnavy vraj je tam nejaky dobra bylinnkar niekde na zelenom kricku pri cukrovare? 😕 ak o nom nieco viete poradte mi no idem aby som stihla vsetko ak by sme vecer startovali prec a potom sa ozvem az niekedy v nedelu papenky vsetky drzte sa a gucz dufam ze malinka bude zatial zdrava ajoj 😎

janetka
12. aug 2008

caute, tak ja som dnes mala zapekany baklazan s nivou a k tomu ladovy salat s rajcinami a este som si k tomu zajedla asi 3 platky syra...
moze sa napr. zajtra k ryzi cicerova fasirka? asi by ale mala byt bez vajicka, co? je tam jedno vajce asi na 10 fasiriek, tak neviem neviem

ani ta hrachova kasa s cibulkou neni zly napad 😉

gucz
12. aug 2008

janetka ak máš ryžu, tak cícer už nie. Nemalo by sa to miešať. Ja som si spravila tú hrachovú kašu, mala som doma hrach polený šúpaný, dala som ho variť s petržlenom, mrkvou, cibulou, dala som tam čierne korenie celé,bobkov list a jeden klinček. To som uvarila. potom som vybrala všetky prísady vrátane korenia a hrach s tou vodou som rozmixovala. Trošku som to osolila, pridala trošičku vegety a ešte som to povarila. Ja som si odobrala takú, MM som tam ešte pridala mlieko s zatrepanou múkou, on to má ako takú hladšiu kašu s klobáskou.
Luci díki za typ na tú opraženú cibuľu, bolo to výborné, už teraz sa teším na večeru.

luciap
12. aug 2008

Gucz - aj ja som mala hrachovú kašu. Mne síce neodobrali, takže bola aj s mliekom, ale čert to ber, hlavne, že som odolala špekáčkam. K tomu som mala fajnú opraženú cibuľu (obalená v múke a paprike) a tiež sa teším na večeru. Škoda, že aspoň ten chlebík na večeru nemôžem. Na zajtra som sa rozhodla, že si dám marhuľové guľky. So starou mamou sme už chystali jedálny lístok na budúci týždeň. V piatok na bielkovinový deň budem mať mäso so slivkovou omáčkou. Rozmýšľam však, čo na ďalší bielkovinový, keď by som si dala rada syr a mliečne výrobky. Nemáte nejaký tip?

maminkatn
12. aug 2008

cafko babula tak ja som naozaj xora mam antibiotika az 2 balenia a ledva rozpravam mam zapal hlasiviek teda pn a s dietkou sa drzim takze keby mi nebolo blbo z toho ze som xora,,,mna hrdlo neboli len ten hlas a aj ma drhne takze ano....musim sa ist venivat vnucke prisli na navstevu pa pa

janetka
12. aug 2008

luciap: a nejaka zapekana cukina, ci baklazan so syrom? mne to dnes chutilo