90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

zuzanat
5. mar 2013

@klemberka isto vyskusam 😉 vyzera to vyborne!
@adamko05 no zajtra bude fazula s nalevom v salate, ale inak len s pecivom to jem, ale kludne aj ryzu, zemiaky... ty si das aj rizoto aj sosovicu? to sa moze?
ja dnes nejdem cvicit, pojdem zajtra, ale chcela by som doma teraz aspon na rotane...
Dnes mam 100% bielkoviny 😎

ivka2903
5. mar 2013

@dzantica si šikovná, ked to zvládaš, aj ked to moc nemusíš. nech ti zajtra chutí, budeš mať mňamozny obed 🙂..

ja som nevedela, čo dnes na večeru, tak namiesto koláča som si dala horalku a tabličku čokolády. UH splnené na 100% 🙂

dzantica
5. mar 2013

@ivka2903 ako ovocie mám rada, chutí mi..ale z týchto štyroch dní je práve ten ovocný na poslednom mieste 🙂 tak som to myslela.. Ďakujem..chutiť bude..o tom som presvedčená, len nech je už zajtra a aspoň 12:30 😀

dzantica
5. mar 2013

@ivka2903 tú horalku si aj ja dávam na UH na večeru,keď sa mi nechce doma vypekať.. 🙂

adamko05
5. mar 2013

@zuzanat podľa mna škroby sa môžu miešať... a ja som názoru, že môžem všetko, čo si sama poviem a v hlave upracem, že môžem.. takže si dám šošovicovu polievku, aj rizoto, oboje už mám uvarené, nachystané 😉

adamko05
5. mar 2013

@zuzanat pár dní máme teraz rovnakých 🙂

adamko05
5. mar 2013

@zuzanat v diete je zemiakova musaka - šošovica a zemiaky... tuším 16 den. 😉

zuzanat
5. mar 2013

@adamko05 veru mas ty pravdu, tu musaku som pozerala... ja robim ten salat, neviem to akosi dochutit, co tam dat co nie, a asi si teda k tomu dam zemiaky, len to bude asi riadne syte 😕

dnika2
5. mar 2013

baby dnes bilekoviny okrem maska z saltikom som mala este 2misky pudingu robi sa to z mlieka sice ale aj tak no prehresok ale tak bola som dnes behat no vsak nevadi zajtra skroby a squash a behanie opat 😀

eriksinka
6. mar 2013

@erikas Ahoj,prosim mohla by si to poslat aj mne? mail mam geratova.erika@gmail.com

mirca24
6. mar 2013

Dobré ránko , dnes mám vodu !!!! večer sa meriam a vážim :D

klemberka
6. mar 2013

@mirca24 ahoj, odmeraj sa a odváž až zajtra ráno!!! večer budeš ešte naliata z vody... 😉

klemberka
6. mar 2013

Ahojte, ja dnes škroby, baby ma tu navnadili s tou musakou, už dlho som nad ňou premýšľala, ale nechce sa mi s tým tak prplať 😀 Tak som sa len rozhodla, že si spravím šošovicový prívarok s pečenými zemiakmi 🙂 Krásny deň všetkým 😎

mirca24
6. mar 2013

@klemberka ahoj , super rada ,a dakujem :D

nikolka2
6. mar 2013

Uf ja dneska ovocie 🙄 dufam , ze to zvladnem ako minule 🙂 pekny den zienky
Inac mozem na bielkovinovy den kuskus spolu so sojou ? Diky

klemberka
6. mar 2013

@nikolka2 kuskus nemôžeš v bielkovinové dni, to patrí do UH... je to "cestovina", resp. je vyrobený z rôznych druhov múk, ako je celozrnná, pšeničná atď. ale tie sójové kocky si cez bielkoviny môžeš dať, sóju ako strukovinu si daj cez škroby 🙂

nikolka2
6. mar 2013

@klemberka No ja mam na svojom kuskuse napisane 100% psenicna bielkovina 😕
škroby to je aky den ? 😀 soja ako strukovina ? .,,,idem kuknut do googlu jak to vypatra 😀
tak , ale tu soju rezanky mozem zajtra hej ? napriklad s hraskom ? a zeleninovy salat k tomu ? ci ? 😉
Dakujem za radu 🙂

klemberka
6. mar 2013

@nikolka2 no ty si trdlo 😀 a to čo je teda za kuskus? 😀 lebo šak pšenica patrí do UH dní, na 100%... ja neviem, už len z pohľadu na kuskus mi to príde, ako cestovina, takže v tieto dni, bielkoviny asi nie... 😖 škroby sú deň druhý 😉 a sóju, ako strukovinu máš napr. aj v morcadelle - to sú tie také malé fazuľky, čo tam vidíš 😀 takže aj to (sóju ako strukovinu) v deň druhý... a tie sójové rezance alebo "nudličky" alebo teda tie kocky si kľudne daj zajtra, keď máš bielkoviny, lebo je to v podstate takmer čistý proteín... ALE s hráškom NIE 😀 hrášok je 2. deň - škroby... tak isto, ako všetky ostatné strukoviny, kukurica a pod. Môžeš si ich teda dať s mäskom a zeleninou, napr. na spôsob číny... 😉 a tie sójové rezance si dáš k tomu ako prílohu, ale odporúčala by som ti to spraviť tak, keď už budeš mať hotové aj rezance aj mäso so zeleninou a budeš tam mať aj šťavu, tak tie rezance k tomu prihoď a zmiešaj to celé, nechaj chvíľu postáť, oni ti tak nažijú spolu s tou šťavou a mäsom, bude to chutnejšie 🙂

zuzka3
6. mar 2013

@nikolka2 no s tym kuskusom ma klemberka pravdu, aj podla mna je to z muky tak je to UH den. A k soji - mozes sojove "maso" ked mas bielkoviny, ale ja teda hrach povazujem za skroby, nie za zeleninu. Takze ked je napr v zmesi mrazenej zeleniny, tak nepopoluškujem a nevyberam ho, ale cisto hrach s masom by som si nedala. Podla mna sosovica, fazula, hrach, kukurica = skrob. A skrobovy den je v poradi druhy = po bielkovinach.
A uzi si ovocie dnes 😉

klemberka
6. mar 2013

@zuzka3 tak! Zuzky majú pravdu 😀

nikolka2
6. mar 2013

@klemberka
@zuzka3
No tak zienky aby sme to zhrnuli 😀
Kuskus mozem cez den UH ,to je ten den co mozem pizzu a cestoviny ,,,ja to mam napisane na chladnicke ako den sacharidovy..
teda ja vam poviem jak to ja mam na chladnicke napisane mam to z netu a podla toho sa riadim
1- den je Bielkovinovy ...maso chude ..ryby ,vajcia , vyvar , 1ks chleba a salat zelenivovy --mozes si vybrat
2- den Strukoviny -zeleniny ...sosovica , ryza , fazula , hrasok , zemiaky , proste hoc jaka strukovina , 1ks chlieb a salat
3-den Sacharidovy ...pizza len zeleninova , slane pecivo nie z kysnuteho cesta , cestoviny , vecer kolac
4-den - Iba ovocie

Tak ja to mam na chladnicke 😀 jak si to mam premenovat potom tie UH je strukovinovy a zeleninovy den ?
No a ked chcem zajtra len sojove rezance si dat ? tak s cim ...maso nechcem ani ryby ,,,vzdy to obmienat ..teraz je na rade soja ..tak len s cerstvym salatom ?
Dakujem uzívam si tento den fakt skvelo na ovocíčku 😅
Diky baby za radu ja este tak neviem presne co jak to je moj 8 den dneska 😀

klemberka
6. mar 2013

@nikolka2 vidíš, šak aj ten hrášok máš napísaný v 2. deň 😉 v podstate to máš napísané dobre... len už musíš vedieť, kde čo zaradiť, ako mám na mysli aj ostatné jedlá, ale do toho sa postupom času dostaneš, vryje sa ti to do pamäti a neskôr sa už budeš v tom orientovať veľmi rýchlo a budeš rozoznávať veľa potravín, čo kedy môžeš a kedy nie, ver mi, len to chce čas a hlavne študovať tie potraviny, zloženia a pod. 🙂

Aby sme si ujasnili - UH znamenajú uhľohydráty, alebo teda aj sacharidy, čiže 3. deň (nič si premenovávať nemusíš, každá ten deň voláme inak, no je to to isté 😀 )

Ak teda tie rezance nechceš s mäsom, tak by som ti odporučila si ich spraviť na štýl "cestoviny so zeleninovou omáčkou", pretože so surovou zeleninou to nebude také sýte a hlavne to bude také nemastné-neslané...

Ďalšia vec - ten ovocný deň sa niekde popisuje ako "ovocný" alebo aj "vitamínový"... tzn. - teoreticky si môžeš v ten deň dať aj zeleninu, nie len ovocie... Ja to tiež tak napr. robím, že doobeda len ovocie (to vždy), ale na obed už nejaká zelenina, na olovrant občas ovocie, občas zelenina a večera zelenina... Začala som to tak robiť ale až po mesiaci diéty, lebo samotné ovocie mi za ten čas už začalo liezť hore krkom 😖 A vedela som, že kočky to tiež takto robia a rovnako chudnú, takže nevidím problém... Podľa mňa je jedno či v ten deň ješ čisto len ovocie alebo aj zeleninu, ide tam o to, aby si do seba nedala nejakú bielkovinu, strukovinu alebo nejaký sacharid... ale pokiaľ sama zvládaš celý deň jesť ovocie a nevadí ti to, tak kľudne na tom zotrvaj, nie je na tom nič zlé 🙂

A aby si si nemyslela, že som nejaký expert ja výživu 😀 Prd makový som, do potravín som sa takmer vôbec nerozumela, až kým som nezačala držať túto diétu, vtedy som si začala všímať obsahy potravín, ich hodnoty a tak... A už mi to tak nejak zostalo a som rada, že som sa dala touto cestou, aspoň vidím, čo jem a môžem si tak vyberať 😉 Časom sa to určite naučíš aj ty 😎

eriksinka
6. mar 2013

baby mozte aj mne poslat? mail mam geratova.erika@gmai.com

klemberka
6. mar 2013
nikolka2
6. mar 2013

@klemberka No super si mi to konecne vyjasnila ..dakujem velmi pekne 🙂
ovcie mi nevadi aspon zatial ..nikdy som ho velmi nejedla ...tak zatial ho zvladam 😀
Dobre urobim si teda tie sojove platky ci rezanky s nejakou zeleninovou omackou
Ano sa snazim sa nic neporusovat a jest podla toho co mam napisane ,,,zatial som este prehresok nemala ,snazim sa a chcem schudnut je to moja priorita momentalne ,,,pijem vela,,,zeleneho caju ,,,teplu vodu ( vlaznu ) 😀
Ja tiez sledujem na nete ...ktora zelenina co obsahuje tak ako aj ovocie ...co by som mala a nemala ...ako kombinovat a ako nie ,,snazim sa ..len ked daco neviem radsej sa Vas ako skusenejsích radsej opytam 🙂 a dakujem ti pekne este raz za vysvetlenie 😉

nikolka2
6. mar 2013

@eriksinka pockaj ja ti poslem 🙂

zuzanat
6. mar 2013

@klemberka aj ja dakujem za ujasnenie 😀 lebo napr. tu morcadellu som si ja davala na UH vzdy, uz pred 6r ked som prvy krat drzala dietu, neviem preco... bolo nas viac v teme co sme ju jedli v tento den. ja som inak niekde v diskusii k 90 DD citala, ze hrasok v konzerve je zelenina, moze sa kazdy den.
chcem sa opytat, tie sojove rezance co sa mozu v bielkovinovy den, to su ake?

klemberka
6. mar 2013

@nikolka2 nemáš za čo, ja sa tiež pre istotu opýtam, keď niečo neviem, ale väčšinou všetko "vygooglim" 😀 tak preto som taká chytrá 😀

klemberka
6. mar 2013

@zuzanat neni zač 🙂 tie sójové rezance môžeš v bielovinové dni, tak isto aj ako tie sójové kocky, hoď to do googlu a v obrázkoch si kukni, ako to vyzerá, určite to nájdeš v takmer každom obchode 😉 ja tie rezance používam v B-dni akože miesto cestovín, keď mám napr. chuť na mäso so zeleninou a nejakou "prílohou", tak si hodím toto 🙂 oklameš mozog a aj bruško bude spokojné 😀

dnika2
6. mar 2013

@dzantica ahoj bude to vadit ked gulas spravim bez tej horccie a cibule momentalne nemam doma