90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
2. aug 2014

😝 😝 😝 😝 😝
takze je nas tu par , co momentalne drzia 90-dnovu dietku, kto sa chce pridať je samozrejme vítaní, aj so zapisanim sa do nasich tabuliek aspon s vasimi menami a datumom zaciatku....

posielam linky kde sa kniha da stiahnut v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia
😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

adresy na zaujimave a uzitocne linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

http://martininakuchyne.blogspot.sk/p/90-denni-...

🙂
a teraz dve tabulky zapíšte sa , jedna je o vahe aby sme videli ubytky v kg:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

🙂
a druha ubytky v cm ............. tam ma kazda viac riadkov aby sa ubytky dopisali vzdy po vodovom dni ...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

🙂
a este ak to nechcete zverejniť tak sa aspoň zapíšte – mená a zaciatok diety aby sme vedeli koľko nas je a koľké ideme za svojimi cielmi ale doma sa na zaciatku odvazte a odmerajte, aspon hrudnik, pas, boky, obvod stehna a zapiste si to ....bude to pre vas skvelou inspiraciou ...... niekedy totiž vaha stoji a ubudaju cm, to prevazne vtedy ak pridate aj pohyb takze urcite sa pomerajte

chcem vas len poprosit aby ste to nahodou niekto nevymazali lebo to neviem zablokovat aby sme potom neprisli o vsetky udaje.....takze nikomu nic neprepisovat , editovat len svoj riadok ďakujem 🙂

😝 😝 😝 😝 😝
a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu vsetky povinne aspon po jednom do každého dňa !!!!!!!

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

VODOVY DEN
- 29 deň, pijeme len vodu

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

lovacka
2. aug 2014

@lydka84 jaj Lydus nestihacka dnes ale pofotim sa vo vsetkom slubujem 😀 sice mm bude vyhukany ale tak co 😀
zajtra sa ideme kupat do madarska tak im este rezne peciem ja budem mat tuniaka a cottage zajtra so zeleninkou.maso si tam brat nebudem mam ho na zelenine a to moc studene nezjem 😝
pozeram ze je po splne preto sla zase vaha trosku dole 😀

marinka58
2. aug 2014

@lydka84 juuj vôbec mi to neide 😠 😠 😠 a ako tak čítam tak nás tu je takých viac, to nechápem tak v zime a na jar to išlo a teraz ani za nič.... všade kopec zeleniny a ovocia a mne to nechutí 😕
škoda, že aj ty si pribrala späť 😖 ti to krásne išlo dolu v tej prvej 90 tke ja začínam rozmýšlať, že skúsim niečo iné lebo ja tých 90 dni nedám jednoducho je to pre mna strašne dlho.... asi skúsim Mačingovú znovu a pridám cvičenie
ale to asi až keď sa znovu namotivujem lebo teraz sme stále niekde a samé maškrty a zmrzliny..... ale som rada, že som aspoň nepribrale, keď neschudla..... ale to, že si občas zacvičím je trolinku vidieť, mám pevnejšiee stehna a zadok, vraj 😅 to mm povedal 😀 😀 😀
ale všetkým babám držím palce a ja vás fakt obdivujem, že to zvládate takto dodržiavať, kde sa predáva pevná vôla???

marinka58
2. aug 2014

@aduss
@lydka84 tak kočky, keď sa pôjdete dať na niečo iné pôjdem do toho s vami 😅
aduss a ty ideš z akej váhy? a koľko chceš schudnúť?

aduss
2. aug 2014

@marinka58 ani sa nepytaj..mam skoro 91 kg..chcela by som dat aj 30 dolu, ale budem vdacna aj za 20 a ty si na tom ako?

jeinabe
2. aug 2014

@matamisi @lydka84 @lovacka ...ahojte baby tak ako sa drzite? Dlho som tu nebola, ani som nemala cas vas citat....ja som sa vcera vratila z dovolenky a pribrala som 2 kg, takze cele zleeeee...to ta zmrzlina, pizza, hranolky, palacinky, vsetko som tam zrala 😠 ....ale dnes som si dala ovocny den a zajtra si dam asi detoxikacny vodny den, no uvidim ako sa vyspim.....ale tie 2 kg musia ist naspat dole....... 😕

marinka58
2. aug 2014

@aduss no ja mám nejakých 63 kg čo nie je veľa ale dobre vyzerám pri 55 kg a to oblečenie čo visí v skrini a nenarvem sa do neho 😠 😠 😠
môj veľký problém sú sladkosti neviem si ich odoprieť 😠 tak s tým musím niečo spraviť.... čo z toho, že ja sa celý deň snažím a potom behom chvíľky zožeriem čokoládu alebo inú mlsnotu, no čo fuj som požravá 😖
ja musím mať presný rozpis jedál a naštelovať sa na to, momentálne som vo fáze, že hladám pre mna to najvhodnejšie v čom by som vydržala až do konca

lovacka
3. aug 2014

@jeinabe ahoj no vitaj spat 🙂
dievcata nevdzavajte to....je to velmi tazke pokial mate doma deti manzela a im varite ine ako sebe a hlavne tie zmrzky a navstevy ako hovorite. Ale da sa to aj s prehreskami a urcite lahsie ako ich jest dennodenne.
Ja keby ze mi nezmeni trener stravu, tak som na 90 dnovke hadam uz do konca zivota 😀 😀 😀 😀
Ale som vdacna aj ta novy jedalnicek lebo vaha mi ide stale dole. Ale cvicim 5 do tyzdna a to 3x posilka a 2x este doma 😝 .Ale vaha ide pekne dole.Uz som podliezla aj 68kg hranicu co sa mi zdalo nie tak davno doslova nerealne. 😨 ale je to tam vaha uz druhy den 67,6 co je uzasne uz ani ce den neide velmi hore. JEm kazde dve hodky po malo ale nicitim ani nejako hlad tym padom.jedine vecer ked som dlhsie hore tak to uz je take skvrkajuce brucho moje ale inac uplna pohoda 🙂
takze Vam dievcata velmi drzim palce.90 dni vôbec nie je dlha doba...zbehne to ani nevieme ako.
a skuste sa naprikladdohodnut ze sa tu vecer o 7 stretnete a date si spolocne brusaky ale polhodku pocvicite a zase sa prihlasite ze ktor bude prva mne toto velmi pomahalo pri prvej mojej 90 tke 😝

lovacka
3. aug 2014

@lydka84 no cau Lydus....uz nespis? 😀

lydka84
3. aug 2014

@lovacka ahoj uz nieeeeeeee 🙂 a kde su foto ??? 😝 😝 😝 😝 sa neviem dockat 😀 😀 😀 😀 😀

lydka84
3. aug 2014

@marinka58 ahoj a nechces este raz skusit 90 DD ???? bude nas viac viac podpory tak snad to spolu dame 😉 ako macingova je masaker, ja som ju drzala par krat a mne by v lete v nech chybalo ovocie .... ale drzim prsteky ak sa na to das 🙂 ... a presne ako pises treba zvysitvydaj cize treba cvicit pravidelne inak to nepojde .....

lovacka
3. aug 2014

@lydka84 no idem sa hned odfotit uz len kvôli tebe draha 😀

lydka84
3. aug 2014

@lovacka 😝 😝 😝

lydka84
3. aug 2014

@jeinabe ahoj neboj to pojde dole, a dovolenka je od slova dovolit si, ja som toto na dovci vobec neriesila 😉

lydka84
3. aug 2014

@marinka58 sladkosti su aj moj problem keby ich nebolo, tak mam 50 kil 😕 😕 😕 😕 😕 😕 prave som vcera citala dobry clanok aky je cukor navykovy ze je vlastne drogou .... odporucam precitat a ja prave mam od vcera bolesti hlavy, telo sa brani ze nema cukor, fakt som na nom zavisla musim s tym nieco robit obmedzit na minimum .....
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/...

lovacka
3. aug 2014

@lydka84 ano cukor by si mala obmedzovat postupne nie naraz vylucit...lebo smaozrejme ze je to pre telo sok

lovacka
3. aug 2014
lovacka
3. aug 2014

aspon dobre vidiet ake mam velke brucho na tych fotkach 😝

lydka84
3. aug 2014

@lovacka ze jaka kocena, vidim ze nakupy boli supeeeeer 😉

lovacka
3. aug 2014

@lydka84 tie kvietkovane nohavice su naozaj krasne take zive farby na fotke to nie je tak dobre vidiet ale su pekne 🙂
a nakupy sa vydarili ano.saty stali 15 eur rifle tiez a nohavice 25 😀

lydka84
3. aug 2014

@lovacka jasne ze s cukrom postupne a na to je podla mna 90-tka dobra ze najprv len raz za 4 dni a potom si snad aj telo odvyknem od neho .. a potom fakt si ho davat len vynimocne....

lydka84
3. aug 2014

@lovacka ja na kvietkovane nohavice nei som 😀 😀 😀 ale tie saty sa mi pacia velmi hlavne tie druhe bielo modre 😉

lovacka
3. aug 2014

@lydka84 tie cisto modre co su svetle k nim chcem hruby biely opasok este do pasu

lydka84
3. aug 2014

@lovacka a kde si ho nechala pri foteni ??

lovacka
3. aug 2014

@lydka84 lydus tam je tam je

lydka84
3. aug 2014

@lovacka kde ?

lovacka
3. aug 2014

@lydka84 lydus okuliare ti dam 😀

lydka84
3. aug 2014

@lovacka jaja chces a ja kukam jak blba kde mas opasok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marinka58
3. aug 2014

@lydka84 ten článok som čítala a tiež som si pomyslela, že to je môj prípad 😠 tak už len bojovať s tou pliagou
máš pravdu Mačingová je dosť striktná a jedlo sa opakuje tiež som ju kedysi skúšala dala som 2 týždne 😖
ja si to asi trochu popravím (myslím 90 tku) raňajky ovocie, obedy a večery budem deliť ale asi v jeden deň dám aj sacharidy aj bielkoviny len dodržím časový odstup 4 hodiny, príde mi to zdravšie aby nechýbali určité živiny, isto si nechcem zadovážiť zdravotné problémy.... a tie sladkosti tie musím skresať asi začnem najskôr každý druhý deň jednu sladkosť a neskôr budem tie prestávky zvyšovať.... takto si to nejako plánujem, dosť nad tým rozmýšlam lebo veľakrát som začala a nedokončila ☹

@lovacka aká kočica z teba, vyzeráš úžasne a podľa mňa nemáš veľké brucho a je vidieť, že cvičíš 😵 😵 😵
no paráda vidieť niekoho kto to dokázal

marinka58
3. aug 2014

@lovacka mne sa páči všetko čo si nakúpila a hlavne ti to naozaj pristane 😵 😵 😵 už teraz máš peknú postavičku