90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lubikaf
20. apr 2010

magimary ten obed vyzera uzasne, dala by som si. lubim banany aj orechy, takze super 😉

magimary
20. apr 2010

lubi, dík... 🙂
no, pre mňa to lepšie vyzerá ako chutí 😅 , ale tak vám poviem-môj obed bol dnes lepší ako tá "vytúžená" večera:

inak naše "posedenie" v kaviarničke bolo krásne 😵 ...
ale ten ovocný šalát, na ktorý som sa celý deň tak tešila ma riadne skolil... 😖 😝 🙄
oni mi tam nabúchali do pohára jeden nakrájaný banán na krúžky, k tomu jednu kiwi na to... a to bolo úúúúplne všetko.. 🙄 😝 😖 😠 , ja som si myslela, že nejaké jahôdky, malinky alebo voľačo také mňam(!), čo nemám každý deň... banán a kivy? toho už som objedená z domu...najmä banány, keďže v ovocných dňoch mám najmä tie-hoci ich vlastne ani neľúbim... 🙄
tak ale môžem si za to sama...mala som sa najprv spýtať, ako robia "ovocné šaláty"... 😒 🙄
moja chyba...
manželík si dal zmrzlinový pohár a tiež si nepochvaľoval... 😝 😖
no, našťastie nám nešlo len o to "jedlo"... 😉
no, aspoň si môžeme povedať, že pred 8-mi rokmi sme mali lepšie (nielen) papaníčko 😵 😉 🙂 ....

nabudúce plánujeme "výjazd" v UHD 😅 (aj keď nabudúce bude asi niekedy mooooc v budúcnosti 😅)...

bea44
21. apr 2010

prváááááá ????? 😕 😕 😕 😕 😕
čo sa deje 🙄 svieti slniečko , či nemate čas 😕
magi - tak to si teda dopadla 😀 😀 , to si si asi radšej mala dat zeleninovy salatik 😝 , ale vlastne, ked dobre pamatam, tak ty ani zeleninu moc nemusiš 😲 😲 .
ja dnes šroby- zeleninove rizoto, / pre zmenu, aby som stale netlačila zemiaky/ 😎

rano som bola u zubárky, a doteraz som nič nejedla, a ani nemam hlad, čo som sama prekvapena 😕 . doteraz same tekutiny.
Icejane- poslala som ti dietku. daj vediet či OK.

magimary
21. apr 2010

aj ja som tu... 🙂
ale nechcela som byť aj včera posledná aj dnes prvá... 😅
veru dopadla... 😝 😀
ale mali tam aj zeleninové šalátiky, lenže boli so syrom a bez syra by mi už asi nechutili (a po tom ovocnom už som si istá 😅 😝

a bei, že šroby(!!!) som si chvíľu myslela, že ryžu považuješ za šrouby 😅 😀 😀 , no rýchlo mi došli, že škrobuJEŠ 😀

ani ja som zatia nič nezjedla a nechýba mi (ale to je u mňa doobeda dosť bežné, mňa chytá najväčší hlad až poobede 😝 )...tak už vydržím do obeda a potom bude cottagge-syr s bielym jogurtom a to už sa véééľmi teším!!! 😵

a radosť (pre mňa) na záver!: mám dolu 4 kilečká 😵 😵 😵 (za dva 4-dňové cykly dietky)...neviem, či je to dosť, ale ja sa teším 😵 😵

lubikaf
21. apr 2010

ahojte, tak ja uz mam obed navareny, samu zeleninku - cibulu, sampinony, papriku, kukuricu, rajcinovu omacku s olivami - to vsetko uz na mna caka na panvici. spravila som toho hrozne vela, ale budem to mat aj na zajtra k masku. dnes som mala zatial jeden banan a kavu moju kazdodennu.

ale uz ratam minuty do dvanastej 😝

a poobede si chcem este spravit taku dobru mrkvicku. nejak nemam chut na ovocie, zelenina mi tusim chuti viac.

magimary to je super ze 4 kila dole, za 8 dni, hej? ja by som bola stastna jak blcha.
no a to co bol za ovocny pohar, ze banan a kiwi? v restike, kde robi moj drahy, tam ked spravia ovocny pohar, tak to stoji za to. ovocie od vymyslu sveta. este to aj krasne postriekaju slahackou a posypu grankom. uzasne. sa tam chystam, ked budu mat uz terasu vonku a bude pekne, samozrejme si to dam bez tej slahacky a granka 😉

markatarajka
21. apr 2010

ja by som sa chcela, dievčatá spýtať, ja len uvažujem nad tým, že začnem túto diétu držať. Jednoducho, mám trochu obavy. A ide o to, že keď s diétou skončím, či nenaskočí jojo-efekt. ( na diskusnych forach to pravidelne čítam) Máte s týmto nejaké skúsenosti? Teda, keď sa začnem zase normálne stravovať. Či nie je lepšie vyskúšať najprv nejaké tabletky, ktoré napríklad zabraňujú chuti do jedla, (že vraj Apettite Stop je fayn a pod.) . Tiež by som sa chcela opýtať, či by mi mohol niekto poslať recepty a dať skutočne dobré rady, ako sa počas tej diety citite, či nie ste slabe napriklad, bez energie.....

magimary
21. apr 2010

no, vidíš, lubi, ja som bola z toho pohára tiež sklamaná... 😝 nemálo 😖
a hlavne, že ovocný pohár... a to ešte stále (pre mňa) neuveriteľných skoro sto korún(!!!)-akože 1 banán+ 1 kivy za stovku, to mi už príde drahšie ako nejaké najlepšie drogy na trhu 😠 😠 😠 😖
no, nechcela som si tým kaziť večer..., tak som na to radšej nemyslela...
ale teraz, keď hovoríš, aké poháre sa robia u vás, tak som úplne ne větvy... 😠 (lebo presne, ako vravíš ty-tak som si to aj ja predstavovala... tiež som si myslela, že šlahačku by som im zrušila, ale keďže nebola napísaná v ponukovom liste, ani som nič nehovorila...a nanešťastie tam ani nebolo z čoho robia ten ovocný pohár (a preto som sa mala pýtať!)...
inak, ako tak čítam-to NAOZAJ sa môže miešať vo vitamínový deň aj ovocie, aj zelenina??? 😨 😲
veď na začiatku knihy je, že sa jednotlivé druhy potravín nemajú miešať v jeden deň? 😕

hej 4kilá za 8 dní...
lubi, no pre mňa je to stále nič-v podstate ako pár gramov...
a vždy je to tak, že ak je z čoho chudnúť, tak tie prvé kilá idú rýchle dolu, takže toto nie je zatiaľ veľký úspech, ale aj to poteší... 😉 😵 🙂

magimary
21. apr 2010

majka tarajka (tak som si kedysi hovorievala aj ja, keď som bola malá 😅 ), k jojo efektu...ja ho môžem opísať len pir mojej mamine, ktroá si dala túto dietku už dva(možno aj tri, neviem presne) krát... prvýkrát, keď najviac schudla (cca 27kg), tak hneď prešla na bežné stravovanie a aj sa jej nejaké kilá vrátili (NIE však všetky!)... tak si ju "hodila" opäť (samozrejme už neschudla toľko, veď ani nebolo moc čo) a zbehla na váhu po prvej diéte...po nej už ale neprešla na úplne bežné stravovanie (rozumej "spráskanie" hocičoho), ale funguje tak, že doobeda máva vždy len ovocko (stačí jej, nie je hladová) a na obed sa normálne naje všetkého, čo bežne jedia, potom si dá ešte ľahšiu večeru a každý piatok si dáva len ovocný deň...čiže ak by aj niečo počas 4 pracovných dní pribrala, tak ten piatok to stiahne... a takto vlastne nepriberá po tejto druhej diete, čiže o jojo efekte nemožno hovoriť...(aspoň u nej, pri tomto mierne zmenenom stravovaní)... takže, asi je to o tom, ako sa potom začneš stravovať, či s rozumom, či bez 😉
a, nie je hladná, slabá, má energie na rozdávanie...(a dokonca mohla vysadiť kopu liekov, ktoré už brala najmä kvôli veku 😉 )
ja osobne som len na začiatku diéty, zatiaľ sa teda cítim dosť hladná a niekedy aj viac unavená a akoby bez energie, ale nie je to vždy a viem, že to prejde, že potom sa naopak budem cítiť fit a plná energie...teda tak to bolo aspoň u mojej maminy, skrátka, že si treba na tú zmenu zvyknúť... 😉

lubikaf
21. apr 2010

magimary v knihe je napisane, ze ked nechceme ovocie, mozme si dat zeleninu. podla mna to nevadi, pokial to nemas v ramci jedneho jedla. ja som mala iba banan na ranajky a teraz si uz budem davat iba zeleninu. nejak na ovocie nemam chut. to je podla mna ok, lebo ved aj ine dni mas do obeda ovocie a potom uz jes podla toho, aky den mas.

markatarajka, ak sa vratis po diete k tym istym stravovacim zvykom, ako pred dietou, tak si myslim, ze je jojo efekt zaruceny. ale existuje aj pokracovanie tejto diety, je to uz len nejaka udrziavacia dieta. ja sa mienim potom podla toho stravovat. viac krat za den mensie porcie jedla. nemyslim si, ze by som potom pribrala naspat 10 kg, mozno nejaky 1-2kg a to je podla mna ok. aspon pre mna 😉
a inak sa citim vyborne, vobec nie som bez energie 😉

magimary
21. apr 2010

lubi, viem, že to tam je...
ale je tam aj toto, čo som napísala ja...
je tam viac momentov v tej knihe, ktoré si trošku odporujú, a m§a potom zneisťujú... 😅
nemám rada "takéto nepravidelnosti" (hovorievala jedna profesorka 😅 )...

lubi, koľký deň držíš ty DD? 😕 už som sa to pýtala, ale myslím, že si mi neodpovedala presne 😅

magimary
21. apr 2010

idem už papať, tak nech netáram! 😅
dobrú chuť všetkým! 😉 🙂

bea44
21. apr 2010

😀 😀 😀 . mozeme a sroby pridat do škrobov 😀 😀 😀
ale chudak moje zuby ☹
to je preto, že po sebe nečítam rovno pridávam 😲, ale polepším sa 🙂 možno 😝
magi - 4 kg za 8 dní 😵 😵 😵 😵 😵

a k tomu jojo efektu. ja som na novy rok končila prvy pokus 😎 a isla som dalej podla 2. knihy . teda cca. s menšimi prehreškami. a do velkej noci som ostala na vahe . 😵 ale na velku noc som si povedala, že čo sa mi za ten tyžden može stat 😔 😔 , a chutnala som. samozrejme vsetko a spolu. 😒
po dvoch týzdnoch: vysledok + 3 kg. 😢 😢 😢 .

a som zasa tu 😵 😵 😵

lubikaf
21. apr 2010

bei to je ten problem aj u mna, si poviem, a co, ved som schudla kilo (priklad) tak si mozem dat to alebo hento, a ani sa nenazdam a priberem dve kila 😠 takze uz ked raz schudnem, musim si davat pozor na to, co jem, pretoze ja priberiem aj z obycajnej vody ☹

lubikaf
21. apr 2010

magimary ja som na 16.-tom dni. hmm ja neviem co s tymi nepravidelnostami v knihe, asi si treba len vybrat, co kazdemu vyhovuje. a co si tam este odporuje? lebo popravde ja nemam origos knihu, ale vytlacene papiere co mi poslala kolegyna. a citala som to uz straaasne davno a uz si to nepamatam. viem iba, ako idu dni za sebou a co sa kedy moze jest 😖

prave som dojedla mrkvu a dost ma zasytila. ak ma uz dnes nechyti vlci hlad, tak uz jest nebudem. dufam 😉 a ak hej, zeleninka v chladnicke to isti 😉

no idem este s malym von, je tu pekne tak nech to vyuzijem, a aspon bude chvilu ticho 😀

icejane
22. apr 2010

ahojte baby..ja som tiez dostala emailom tu knihu..su to len 2 strany....tak ja neviem..neni toho tam moc...snad z toho nejako vyjdem...este vybrat spravny den na zacatie diety...nechce niekto prave zacat..??

icejane
22. apr 2010

opravujem sa...uz mi pekne otvorilo celu knihu..idem nieco pocitat 😅

julca23
22. apr 2010

ahojte....tak ja som sa tiež dala na túto diétu,dnes ešte len druhý deň ale dúfam,že pomôže,pretože by som chcela zhodiť čo najviac,.............som rada že som vás našla,teraz chudnutie pôjde oveľa ľahšie....toľko tu je nápadov,až ma to normálne začalo baviť

lubikaf
22. apr 2010

ahojte baby, julca vitam ta u nas 😉

ja mam dnes bielkoviny, masko so zeleninou uz cakaju v chladnicke. aspon dnes nemusim varit, ani pre muza, tomu staci polievka od vcera a este si navyse doniesol z roboty tlacenku, tak sa ma cim krmit. a ja sa aspon mozem viac venovat malemu a nemysliet na jedlo. lebo to vyvaranie pre draheho je hrozne pocas diety 😝

icejane ja som sice uz na 17. dni, ale ked mam dnes bielkoviny, mohla by si zacat rovno dnes a mali by sme rovnake dni 😉 hmmm? ci nie?

bea44
22. apr 2010

ahoje ..... vitajte novačikovia 😵 😵 . myslím, že sa kludne možete pridat bez toho či niekto začina alebo nie 😎
tu sa to aj tak po čase strati a už len počítaš 1,2,3,4......1.2.3.4..... aspon ja už potom stracam prehlad na ktorom som dni v poradí 😀 😀 😀 . viem akurat len to či mam bielkoviny alebo niečo iné 😉
dnes UH: na obed cestoviny s paradajkovou omačkov, a večer asi niečo sladké , 😝 , uvidíme podla chuti 😝
lubi - to varenie pre mojho mi tiež robí problém ☹. je masožravec 😖
zatial som sa po 2 tyždnoch este nevažila, ale na oblečení to už cítim 😀 😀 , že sa lahsie zapnem 😀 😀 😀

odvažim sa až po prvej vode 😎

icejane
22. apr 2010

lubi ja uz dnes nestiham...pockam este 3 dni a zacnem aby nam to spolu vychadzalo...aspon sa budeme radit co povies? 🙂

matynuska
22. apr 2010

Baby ja vam nestiham ani za nic. Za posledny tyzden som hresila ako za celu dietu nie. A to mam ist na buducu stredu domov na SVK a ukazat sa frajerovi. Dnes mam skoby a v sobotu ovocie. Tak spekulujem, ze si v nedelu dam vodovy, ked minule mi to tak nastartoval a zaroven aby som sa aj troska potrestala. Sak polovica diety za mnou, s telom som uz aj relativne spokojna ale s rucickou na vahe absolutne. Neide dole ani za nic. No straaasne som zevedava co povie moj chlap. Lubika - hlavne preto, ze ked si nevsimne deko hore, nikdy si nevsimne ani to deko dole. A ak by si nahodou aj vsimol, tak to by ma ukludnilo, bo to by asi bol fakt rozdiel. 🙂 Neboli sme spolu uz 3 tyzdne, bo zijem v Dansku. Tak ma to naozaj zaujima. Juuuj ale tie kila nech idu doleee. Ja viem ze nie je az tak moc z coho, ale aj taaak.....Ja cem mat este -7kg. Alebo aspon -5. S tym bych sa este zmierila. Ved az tak nehresiim. 😅

lubikaf
22. apr 2010

icejane jasne, moze byt 😉

bei ja si tiez kazdy den hovorim, ze nebudem sa vazit, ale nikdy to nevydrzim a minimalne kazdy druhy den sa vazim a potom som niekedy aj sklamana, ked sa to nepohlo, alebo to islo nebodaj hore. ale teraz som si povedala, ze sa odvazim az v pondelok, tak som zvedava, ci vydrzim 🙂

maty a ved ked si spokojna s telom, tak kasli na vahu, nie? ci to je taky psychologicky efekt, ked vies, ze vazis menej, ako si vazila? asi to je lepsi pocit, co?

claudee
22. apr 2010

ahojte, rada by som sa pridala k vám 🙂 určite mi to pôjde ľahšie, keď budem čítať aj o vašich úspechoch 😅
takže ja som začala s diétou od včera, takže mám vlastne druhý deň, nezhrešila som zatiaľ, prvý úspech 🙂

matynuska
23. apr 2010

Lubika - no ved....taka vyradostena sa postavim na vahu a ...hmmm ze tak malooo islo doleee?A potom pada motivacia...

magimary
23. apr 2010

ahoojte, 🙂
s tým vážením-mne zatiaľ stále ručička na váhe klesá, ale keď prestane, tak sa radšej vážiť nebudem (možno raz za týždeň), lebo fakt si pamätám, aká bývala mama ku koncu hotová, že sa jej "to" nehýbe dolu... 😉
aj keď ja mám momentálne opačný problém...už mám dole bez mála 5 kg (ja viem, u mňa to zase nie je tak veľa, ale už by som očakávala, že to aspoň na oblečení uvidím 😕 🙄 ), ale zatiaľ to vôbec necítim a nevidím... 😝
nuž, ale asi som už toho mala toľko, že to ani nemôže byť vidno... 😅

inak, momentálne som v takej zvláštnej fáze...(a tak sa vlastne chcem spýtať aj vás, či ste to tak niekedy vnímali)... hladná bývam stále (medzi jedlami (v tých 4-hod.intervaloch, ktoré dodržiavam), ale keď už sa dostanem k jedlu, tak nevládzem jesť (a vlastne mi až skoro nechutí 😨 😝 😕 )...zdá sa vám to normálne? že celý čas "slintám" od hladu a keď sa konečne k jedlu dostanem, tak ho nevládzem zjesť, zjem trošičku a už sa mi to v ústach "zbiera", takže nemôžem pokračovať... (je mi jasné, že dôvodom je asi "scvrknutý žalúdok", čo je síce OK, ale zase jesť sa musí 😕 či?).. a tak sa vlastne zase nenajem, lebo veľmi skoro pocítim zasýtenie... potiaľto by to bolo samozrejme OK, ale ja potom za tú hodinu zase vyhladne ako besná (ako vlk 😝 ) a opäť už len čakám do ďalšieho vytúženého jedla, ktoré však zase nezjem... 😨 😅 t
aký nejaký divný začarovaný kruh, ktorý teda neviem, či je OK, ale v podstate akoby som ani nič dokopy nezjedla a vlastne najmä len hladovala (okrem tých pár chvíľok počas jedenia)...
aj teraz-cítim akoby hlad (ale skôr ani nie), ale na ovocné "raňajky" nemám ani najmenšiu chuť, vlastne na nič... (dokonca ani na chleba 😅 )...
je to v poriadku? mali ste to aj vy? 😕

a, ešte jedna radosť na záver (pre mňa obrovská): že ja vôbec nemám chuť na sladké (!!!), a to po mojej jedinej závislosti na sladkom, FAKT nechápem (!) a teším sa z toho 😅 😵 ...

misinn
23. apr 2010

ahojte, neviem ci si ma este pamatate, ja len ze na to kolko malo som drzala tuto dietu som odvtedy co som ju prestala drzat pribrala len 1kg a to som uz v tretom mesiaci tehu 🙂 tak som spokojna, inak ako sa vam dari???

magimary
23. apr 2010

missi, ale veď to je úplne super! 😵 všetko,
a najmä to tehu!!! 🙂
ale teraz sa len pekne zdravo stravuj, aby ste boli obaja zdraví... 😉 🙂

bea44
23. apr 2010

ahojte,
ja som vcera trochu zhrešila 🙄 , dala som si na večeru sladké, croasant plneny čokol. pudingom/ tam ho vela nedavaju/
a bolo mi malo tak aj zmzlinu a aj čokoladu 😝 . vlastne vsetko co sa dalo v ten den 😀
magi - ja som ten pocit plnosti mala ale az asi po prvej vode, ked sa mi tak stiahol žaludok, že som sa čudovala pri obede, kolko malo mi stačí 😉
aj ja som bola zavisla na sladkom / horalky a podobne keksiky/ ☹ ani kavu som bez toho nemohla 😠 .

ja si to zdovodnujem tým, že kazdy den dostane telo rano ten cukor v ovoci 😵 . takze si myslim, ze tie ovocne ranajky su dolezite, a asi by si sa mala prinútit 🙂
ale kazda sme iná, a asi aj inač na nás dieta posobi 😕 .
mna napr. prve dva tyzdne bolela hlava/ ale nenormalne/ bola som nervna, a vaha sa skoro nepohla 😠
mozno si telo potrebuje zvyknut na ten sposob stravovania, a potom to uz je v pohode 😵 😵

bea44
23. apr 2010

misi - to je super 😵
ja si ta pamatam, 😉 držim vsetky palce, aj na nohách 😵 😵 😵

magimary
23. apr 2010

bei, dík...
no, aj ja čakám, že si telo zvykne..., lebo takto som v takom kolotoči-zatiaľ...
no, na ovocie som sa veru ani tentokrát (nie prvý raz 🤐 ) neprinútila... 😕
ale-teda budem sa snažiť... 🤐
hlava aj mňa bolela, ale len tie prvé dni (2-3), ale napr. aj včera ma trochu zabolela, keď už bola noc (tak som potom rýchlo zbehla do postele, aby sa to ešte viac nerozbehlo, ale to už mohlo byť aj únavou)...
nervozitu som tiež očakávala väčšiu... 😉 , ale nevravím, že som pokojná ako anjelik...keď som hlaDNá, tak ma chlapci ľahšie vytočia... 😝 😅 , ale tak pri mojom temperamente to ešte celkom ujde...

ja mám dnes pizzacesto s rajčinkami, cibuľkou, kukuricou a hrachom a večer nejakú dobrotku... 😵 😵 (asi si dám aj nanuk, aj jeden koláčik...mama zase piekla 😅 ), ale shcválne a cielene, lebo mám pocit, že sa mi brucho úplne stiahne (a zase nechcem byť anorketička 😝 😅 , aj keď od tej mám na míle ďaleko 😀 😀 😀 )...
uvidíme večer, keď dôjde k istému...