90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

jajca
5. máj 2010

Bea držim palce,ja ked sa dostanem k vode,tak ju asi rovno preskočimsi myslim,že to nezvladnem

dali4
5. máj 2010

jajca, od zajtra ju začínam držat tak som zvedavá hlavne na to, či to vydržím. 😠

jajca
5. máj 2010

dali držim palce,14 dni je lepšie ako 90,ale mne treba schudnut viac ako 8kg

dali4
5. máj 2010

jajca, mám doma knihu o tej 90-dňovej ale ani som s tým nezačala, je to dlho na mna, ja nemám trpezlivost. No, 8 kíl mi stačí, nieje to tak vela a potrebujem sa hlavne naštartovat. Už ked schudnem tak sa posnažím udržat si to.
Inak dakujem za držanie palcov 😅 ... budem to potrebovat. Držím aj ja tebe 😉

jajca
5. máj 2010

dakujem,ved to aj potrebujem

claudee
5. máj 2010

ahojte, som tu dlhšiu dobu nebola, bolo aj zopár prehreškov 😅 dnes už ale poctivo, bielkoviny..

jajca
5. máj 2010

dievčata,su tu niekde aj nejake recepty na tuto dietu?

lubikaf
5. máj 2010

yanni babysitterku si nemozem dovolit ☹ tie nase biedne slovenske platy a rodicovske prispevky hovoria za vsetko ☹
ale inak napad dobry 😉

bei to kulturne stredisko musi byt parada, skus sa nejako dokopat, budes rada, uvidis 😉

jajca na tejto linke je kopec receptov, len sa musis zaregistrovat:

http://chudnime.kiga.sk/viewforum.php?f=21&sid=...

jajca
5. máj 2010

tu linku poznam,myslela som či ešte niečo ine neviete

lubikaf
5. máj 2010

jaj tak ine nepoznam 😖

natsa
5. máj 2010

no ja vedšinou tak čo ma napadne niekedy som darebná snorit a hladat

m.a.r.t.i.n.a
6. máj 2010

AHOJ KOČKY !

Tak po včerajšom UH dni mám pocit, že som kilo pribrala... Na večeru som si dala tanier makových slížov a bola som naprataná až po uši a ráno som sa zobudila s tým,že som furt plná 😖
Dneska už mám v sebe jahody, slivky a čerstvo vylisovanú šťavu z pomarančov, jabĺk, citrónu a grepu. Ale už mi škŕka v bruchu, neviem ako to do večera vydržím 😔

bea44
6. máj 2010

ahojte 😵
dakujem za podporu 😉 ja zatial v pohode , vobec, ale vobec necitim hlad 😕
rano som si dala 3 dcl vody, po prichode do roboty taktiež , a akurat mam za sebou kávu. 😎
na stole mi stoji hrnček s vodou a dolievam a dolievam 😀 😀 .
akurat stale mam pocit, že musim ist ....... a odbehujem z kanclu 🙄 .
este ze som tu sama 😝
inač aj mna prve dva tyzdne pobolievala hlava 😖 . ale prešlo to 😎

magimary
6. máj 2010

tak ja mám dnes tiež vitamínky, a momentálne mám zatiaľ len vodový deň 😅 ,
ešte som nič nejedla, len pila
a stačí mi to...
čím neskôr začnem s jedením ovocia, tým dlhšie potom do večera vydržím (keďže dnes som vstávala príliš skoro 😝 )

a, bei, drž sa!
ja mám dnes opäť o kilečko menej (taaaaakto sa teším 😵)...

jajca
6. máj 2010

aojte,aj ja dnes vitaminy,ale nejako nemam naladu,tak to hadam vydržim,len čo budem robit dnes v nočnej to neviem

lubikaf
6. máj 2010

bei drzim palce, neboj to zvladnes 😉

ja som prave zjedla banan. neviem, co na obed, chcela som polievku, ale zabudla som ju vybrat z mrazaka 😠 a uz sa mi ju teraz nechce vytahovat a rozmrazovat v mikrovlnke. tak asi spravim iba ryzu s nejakou zeleninou.

mati ja mam tiez niekedy pocit po uht dni, ze som pribrala. hlavne ked zjem viac cestovin, ako by som mala 😉

magimary
6. máj 2010

počujte, a keď sme tu minuel spomínali v rámci vitamínového dňa tú rajčinovú polievku,
tak ma v noci napadlo, že či by sa nemohla uvariť aj taká zeleninová letná polievka,
že len uvariť zeleninu vo vode a potom napríklad pomixovať (ako sa to napr. robí pri sviečkovej)-
ale bez zahustenia, múky a tak...
myslíte, že by to mohlo byť? 😕 😅

nie je to už potom ako riadny obed? lebo v knihe nikde nič také v rámci VD nie je (ani tá rajčinová) 😕

jajca
6. máj 2010

myslim,že by ta zeleninova polievka mohla byt,na stranke,čo dale vyššie Lubikaf su všelijake polievky-brokolicova,cesnakova,kelova...

m.a.r.t.i.n.a
6. máj 2010

MAGIMARY, ja takéto polievočky bežne varím, bez zápražky, len dám variť do vody napr.cuketu+zemiačiky alebo žltú dyňu+zemiaky, alebo karfiol+brokolica+zemiaky a keď je to všetko makkučké,tak rozmixujem ponorným mixérom, malému dávam takúto a mne tam hodím bujón natural bez glutamátu a poprípade dochutím nejakým korením alebo bylinkami.Je to zdravá mňamka. 😉

Baby, možem zajtra na bielkovinový deň že na obed Acidko nízkotučné /0,5litra/ a večer 2xjogurt ovocný light ?
Lebo chýbajú mi mliečne výrobky.... 😕

Inak dneska to ovocie popojedám po kúskom v priebehu celého dňa aj popíjam čerstvú šťavu,tak snaď to nevadí...

yanni
6. máj 2010

Ahojte,
no vidim ze pisete a chudnete o 106 😀

Ja som vcera vecer ukuctila zemiaky v supe a zeleninku podusila. Uz sa tesim, len aby uz bolo 12 hodin, uz mi zase skvrka v zaludku. Zatial som dnes zjedla len 2 kiwi a 1 hrusku, caj a stale sa nadajam vodou ale nejak nepomaha, uz sa zaludok ohlasa. Dnes 6. den ale ja som este asi ani gram nezhodila, mam taky pocit. Vazit som sa nevazila ale vcera ma okrutne ta blba vaha drazdila, tak som ju zamkla v pivnici, nech neotravuje 😀 Vcera vecer mi nejak nebolo dobre, mala som pocit ako keby som bola este tazsia ako normalne a nejake nafuknute brucho som mala, no co ja viem. Asi mi tolko toho ovocia a zeleniny nerobi dobre alebo to uz bola prva kriza 😠 Chodila som stale okolo chladnicky, pozerala na tie jogurtiky ale nemohla som, kedze dom mala mäsko. A tiez okolo tej "spravnej" skrinky, kde su tie najlepsie slovenske keksiky & Co. No to musela byt fakt kriza, lebo mna sladkosti normalne nikdy netankovali. Ale aby som velmi nezhresila dala som si jednu haslerku a kupodivu bolo potom fajn. Asi som trochu mozog oklamala.
Baby je to velmi zle, myslim to, ze som tu haslerku zozrala? No neviem neviem, co z tejto mojej diety este bude.

yanni
6. máj 2010

Martinka ja tiez varievam taketo "vodove" polievky. Hlavne v lete, to mi nejak dobre robi ked je tak horuco a este aj horucu polievku si dam. Ale ja to nemixujem, ja tam hodim len bujon a zeleninku necham v kuse. Ale pre tvojho drobca je jsne ze to je rozmixovane lepsie. Ja mixujem ponornym len ked robim z kremovu polievku, ale tam ide bud smotana na varenie alebo ja davam mlieko aby to nebolo take tukove. Ale samozrejme teraz su kremove tabu.

Juj ty mas fajn, ja som mala vcer este mäso z minula, tak som ho musela ziest, ved hadam sa to nevyhodi, ked je to dobre. Ale na buduci bielkovinovy si dam asi aj ja ciste mliecaky. Uz mi zasibava ze som tyzden ziadny jogurt nejedla. Uz sa na ne fakt tesim. Aj tvaroh mam este v ladnicke, tak si hadam urobim nieco podobne ako termic, rozmixujem cerstve drobne ovocie a sup s nim do tvarohu. To sa moze vsak?

No idem si ja zohriat tiez zemiaky, boze uz nevydrzim.

m.a.r.t.i.n.a
6. máj 2010

Yanni, keď tú zeleninku v polievke rozmixuješ,tak máš krémovú aj bez mliečka a smotanky 😉 Mne tak lepšie chutia, preto to mixujem...Do tekvicovej ešte dávam olej z tekvicových jadierok,mňáám.

Bože ja by som zožrala aj neviem čo...furt mi behá po rozume horúca tvarohvá štrúdla s vanilkovou zmrzlinou, potom zase zemiakové guľky plnené údeným maskom a kapusta a o chvílu zas niečo dobré a nediétne 😝 😠 Dneska mám asi tiež krízu,ale treba vydržať,šak by som sa tu pred vami hanbila, že 4deň a zhrešila som 😀

Ja chcem šunkúúúúúúú...pomooooc

bea44
6. máj 2010

a mam prvy prehrešok ☹ . mala som v chladničke zvysok 100% multivitamín zo včera. taku chut som nan dostala..... 🙄
ze som si z neho doliala do minerálky 😖 ale chutil mi ako keby som nič lepsie v živote nepila 😀 😀 😀
a urobila som si čaj / PU-ert/ niečo teple do žaludka 😎
viem ... viem.... vo vodovy den sa ma len voda, sama voda , no ale čo už. 😝

yanni - ta hašlerka nevadi 😀 😀 😀 . musiš este tyzden vydržat ... potom ten hlad prejde 😉

myslim, že tie zeleninove polievky sa v pohode mozu 😎 akurat ja ich mozem len ked som doma. neviem ako by som ich dopravila do roboty. to by bol horor.
mati - aj ja som si to v biekovinach tak rozdelila . sice ja mlieko a jogurty nemusim, ale raz za mesiac sa mi žiada.
ja som skor na syr - hocijaky 😎

magimary
6. máj 2010

tak a mám po (prvom dnešnom jedle) obede (banán s nahrubo pomletými orechmi) & najbližšie niečo o dve hodky vymyslíme (ale vidím to na jednu mandarinku 😅 )

a, martinka, ja už mám tiež na zajtra pripravené nízkotučné acidko a opäť cottagge chesse...už sa teším 😵 no a s nedostatkom mliečnych výrobkov to môže byť celkom reálne, lebo na to ma viacerí uúpozorňovali, že sa pir tejto diete môžu začať kaziť zuby (nedostatok vápanika 😕 ) 😉
URčITE TREBA DOPLNIť... (sorry, omylom capslock) 🙂

jajca
6. máj 2010

magimari,pozeram,ze sme mali rovnaky obed

m.a.r.t.i.n.a
6. máj 2010

Bea, ja mlieko nepijem od 4rokov....takže to doháňam jogurtami a syrmi.Jogurty som zvykla mať každý deň,preto mi to teraz strašne chýba, ale zajtra si ich už konečne dám. A mohla by som aj tak,že na obed syry a večer jogurty,može sa to takto kombinovať???

Magimary, bože nestraš, ja som u zubára nebola 5rokov,tak snaď to ešte počká, lebo mám z nich panický strach, no našťastie sa mi kazy vyhýbajú .

magimary
6. máj 2010

môžeš syry s jogurtami 😉 dokonca si to môžeš aj zmiešať...ja som si miešala ten cottage syr s bielm jogurtom, nech je toho viac a nech je to jemnejšie...

no, mňa veru už zuby začali bolieť... 😔 😝 🙄 to xchodím k zubárke ako na klavír...najbližšie idem v utorok (keď mám aj vodový deň, asi by mi diétu nijako neschválila, takže radšej zatajím 🤐 )

yanni
6. máj 2010

No neviem ale za 3 mesiace bez mliecakov by sa hadam zuby nepokazil. To sa mi zda dost prehnane, ci ako? Ved su aj ludia co maju mliecnu intolerancii, ti nejedia tieto normalne mliecaky vobec. Ono sa da kalcium aj inak nahradit, keby uz len o to islo. Ved tu mame pani z rooswelty, ta hadam bude nieco vecie 😀

No ja som ako Matka, jogurt kazdy den, teraz mi to velmi chyba. ale clovek si urcite zvykne ze to bude asi tak 1-2 do mesiaca. Mlieko tiez pijem, sice len tak surove pomenej ale v kave, kakao a samozrejme vlastnorucne uvareny gris ci puding 😉

Mati a ja chodim tak 1-2 razy do roka z zubosovi. Nie ze by som musela, ale ten zubar je taky fesak 😀 😀 😀 😀 😀

No tak som dojedla, nejako sa citim plna. Fuj vyzera to ze mi bude zle ☹

Bei drzim palce, voda je svina 😠
Myslim na tu haslerku aka bola fajnovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

magimary
6. máj 2010

yanni, bola by si prekvapená!
určite sa tie zuby môžu zhoršiť a viac kaziť a ľudí predisponovaných (!)...
a na margo mliečnych alergikov, ktorí nemajú nikdy nič mliečne, mám najstaršieho syna, ktorý je už 7 rokov na diéte a nebyť "umelých" náhrad, tak by nedopadol dobre (či už zuby, či kosti), ale v tejto diete tu predsa nie je ani zmienka o náhrade vápnika... 😉 😝 , preto hovorím, že buď tie mliečne výrobky (aspoň občas) alebo kto chce nech si dáva náhradu...
ale tri mesiace ÚPLNE bez mlieka môžu byť dosť!

yanni
6. máj 2010

Magimary, to faaaaaaaaaakt? no ja sa budem snazit tak kazdy 2.-.3 krat len mliecne. Ved to je hroza ak sa tak rychlo mozu zuby pokazit. No ja by som to ale aj tak 3 mesiace bez jogurtu nevydrzala. a ked vravis ze sa tie mliecne vyrobky aj miesat mozu, tak hadam nebude problem.