90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

agika1982
2. aug 2010

@bea44 ahaaaa.....ja musim ist tiez dokyne, ked mi skonci sestonedelie...bo nechcem tak skoro otehotniet a budem potrebovat tabletky..len sa bojim, bo ja som volakedy brala mercilon a dostala som trombozu...ale pravda je ze som aj fajcila a ked sa to skrizi, no konec....tak som zvedava, ci sa daka pre mna najde...len dufam, ze z nej nepriberem, bo este to tak heh....

marianca
2. aug 2010

Jáj zdar búh devy nebeské 😉 😉 😉 😉
no takže ja som dnes papala len cestoviny so zeleninou, pohoda, dalo sa....

@agika1982 jáj dievča ty sa prosím ťa nestresuj, si chvíľu po pôrode, máš zmiešané pocity, nevieš sama čo so sebou a nieto sa ešte starať aj o ten malý plačúci uzlíček. Čo sa týka mlieka, taktéž sa nestresuj, tak nemáš mlieko a čo????svet sa nezrúti, viem, že je ti to ľúto, ale aj tak robíš pre malú všetulinko a keď to nejde, tak to nejde, no bˇože koľko detí vyrástlo na UM a nemyslím si že sú to neny plnohodnotní ľudia...Takže sa venuj malej, veľa odpočívaj, veľa pi a hlavne sa nestresuj, ja som po pôrodoch tiež plakala, len tak bezdôvodne, ale to sú hormóny, pohodka.
Čo sa týka lekárničky pre malú: vždy maj doma lieky od bolesti a od teploty oboch zložiek t.z. Nurofen, Brufen tie obsahujú zložku ibobrufen a panadol, alebo Paralen tie obsahujú paracetamol. Potrebuješ ich kôli prestriedaniu, keby mala malá teplotu a neklesala jej môžeš jej dať po troch hodinách ďalší liek ale inej zložky t. j. trebárs Nurofen a potom Paralen. Vždy maj doma aj sirrup aj čapík do zadku. To je kôli tomu, že keď ju preháňa dáš sirup a keď grcká dáš čipku. ja mám doma aj rehydratačný roztok-Kulíšek to je od narodenia. Keď dostane nejakú rotavírusovú virózu a nedokáže v sebe nič udržať toto jej pojmôže, aby neskončila v nemocke. U nás sa vždy osvedčil. Ďalej je dobré mať Fenistil gel a fenistil kvapky, v prípade, že ju niečo poštípe, alebo tak toto jej pomôže utlmí ju to a uspí...
A ostatné lieky ktoré sú treba pri kontkrétnych stavoch treba prebrať s dokinou🙂 A ozaj na zaparenú prdelku je úplnej najúžasnejšia vec Tanno Hermal, to mi odporučila lekárka, stojí to okolo 300SKK, ale zaberá okamžite🙂
Som sa ale rozpísala 😀 😀 😀
A ešte k tej teplotke to ani neny teplota, to môže mať z toho horka vonku, keď veľa plače jej to stúpne a tak. Minimálne ju v takýchto horkách obliekaj, prikrývaj max, s plienky bavlnenú a dávaj je veľa piť vodičku čistú prevarenú, alebo aj čaj, neviem na čo ste naučené....Veď tieto horká su moc aj na nás a nnieto na takého novorodenca 😒
@yanni a inak dnes som si kúpila praclík a šľahla k tomu horčicu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že dobréééé 😀 😀 😀 😀 😀 😀 krámy robia svoje 😝
@bea44 no s tou tyčinkou blbéééé ☹ ☹ ☹ ☹ tak nech ti to dobre dopadne 😉

@sivocka no nazďo vitaj doma 😉

kolienko
2. aug 2010

ahojte, babenky, mohla by mi niektorá z vas poslat tu dietu s receptami na mail danav@azet.sk

dakujem. a nebol u vas nejaký jojo efekt? nepribrali ste naspat, ked ste s tou dietou skončili??

chamuda
2. aug 2010

Kocky tak som sa vratila z airobiku, som na seba hrda 🙂 na obed bola ta pizza s paradajkami aj sampinony. aj drahy chcel tak aj jemu som spravila. teraz som dojela maly kusok co mi zvysil z obeda a miesto sladkeho si dam karelab a mrkvu. Som sa rozhodla ze ziadne sladkosti do konca diety,ale ziadne. staci,ze cukrim kavu 😠 Idem vytiahnut kolieskove a prebehnut psa,alebo skor ona mna a vecer si pozriem urcite horor,ako vzdy 🙂

Inac som sa citila ako tucna chudera,som nevladala a brusaky vobec nie -kondicka v riti-hambim sa. uff-tak mi treba!!!!
@kolienko poslem ti. ja som len zacala,tak ti neviem povedat o jojo efekte,ale myslim ze tato dieta nie je ako ostatne.mam byvalu kolegynu co to drzala,schudla 13kg a nepribrala,ale odvtedy dodrziava delenu stravu...Ja mam prvy tyzdne za sebou a mam dole kg a pol.

agika1982
2. aug 2010

@marianca dakujem za rady...uz som pokojna, asi som mala taku tu slabu chvilku, ale uz je to ok....o pol piatej prisiel priatel z prace a o piatej sme sli vonka aj s malou..konecne poriadne spinkala...teraz ju ma Lubko na sebe, nech si odgrgne a pak pojde hajkat....malinka krasna....nurofen sirup uz mame doma, len to je od troch mesiacov a ostatne dokupime...ste vsetky zlate, ozaj dakujem...
mimochodom prvy den diety a uz som pochybila...nevadi, zacneme odznovu... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

missy97231
2. aug 2010

ahojte... pridavam sa k dietujucim 😀 este 89dni 😀 😀

marianca
2. aug 2010

@missy97231 nazďoš, šikula idééé ti to 😀 😀 😀
@agika1982 ten Nurofen môžeš dať, len dáš menšiu dávku a napr aj čapík môžeš dať, ale len 1/2 nie celý 😉
a vidíš, to je len všetko o únave a vyčerpanosti 😉
@chamuda pche tak ty športuješ, ma neser, k tomu sa ja nedokopem... 😖 😝

missy97231
2. aug 2010

@marianca jj,, snazim sA 😀 kiez by som mohla povedat uz 89dnii 😀 😀
neviem,,, doteraz som moc pevnu volu nemala, tak uvidime ako dlho vydrzim 😒

marianca
2. aug 2010

@missy97231 ja om doteraz tiež nikdy žiadnu diétu nevydržala do konca, prípadne vydržala do prvého hladu a teraz to mám nejaký 40-ty deň a v pohodke zatiaľ....nechudnem síce nejak brutálne ide to pomaličky ale hlavne, že ide 😀
A už som nakazila aj mamu, ségru a susedu 😀 😀 😀

bea44
2. aug 2010

@marianca dik, ja len dufam, ze to nie je nicim inym / žeby prechod/ 😕 a ze ju nedam vybrat zbytočne 😖
tak ja som mala na večeru paradajky a mozarelu.
a na zajtra uz mam urobene cestoviny so zeleninou.
@chamuda - ale to sladke tam ma svoj zmysel, asi by si nemala vynechavat. ked len kocku čoko ako to robila magy 😉

a novačikovia - nech vam to vydrzi čo najdlhšie 😵 😵

bea44
2. aug 2010

@marianca ozaj aj ja som nakazila - kolegyne, a 2 psickarky - a tiez im to ide dole 😉

ono to tu teraz vyzera ako nejaky vírus 😀 😀

missy97231
2. aug 2010

tak to dufam, ze vydrzim 😉

marianca
2. aug 2010

@bea44 pche ale ako nám budú tie ženuchy vďačné, že aké sú krásne štíhla a to len kôli nášmu nakazeniu 😀 😀 😀 A inak mne už viacerí aj hovoria, že s tým mám skončiť, že vyzerám dobre, ale ja chcem ešte aspoň 3 kg dať dole, tak uvidím, mám taký pocit, že teraz mi to nejak stojí a dokonca mám 1 kg navyše, ale to asi kôli krámom, ja pri krámoch mávam aj 2-3 kg hore.... 😀 tak dúfam, že to neny ničím iným 😖
Bei a to sa nedá popredu zistiť, či sa nedeje niečo iné, či si inak v poho?
Myslím tak, že spraviť, nejakú kompletku vyšetrenie, krv a tak....veď to by bolo fakt blbé, vyberať to zbytočne....

bea44
2. aug 2010

@marianca - ale hej, robili mi vyšetrenie v juni, ked som bola prvy raz u Dr. aj. ultrazvuk. a všetko OK. 😒
to len ja pochybujem, ale kua ked mi navrhoval implanon tak som nepochybovala, ani na chvílu. tá predstava, že nebudem mat 3 roky menzes ma uplne opantala. 😀 😀

takže len hormony sa zblaznili 😅

chamuda
2. aug 2010

Pozeram s drahym film a on si spravil popcorn-ma porazi 😠 😠 😠 zatial som statocne odmietla, ale tie pukance na mna fest ziraju, nedam nedam nedam nedam si!!!!

nikanika28
2. aug 2010

Cafteee expertky... 😀 ..co nove? ja vas nestiham citat 🙄
Vikend des a katastrofa...ale sak...kramy 🙄 ...bei, dobre mi to ide??? to oddovodnovanie 😕 😀 😀 😀 😀

nikanika28
2. aug 2010

@chamuda bozeee...ja milujem pukance 🤐 🤐 🤐 🤐 uz som bola trikrat rozbehnuta, ze si ich idem spravit a vzdy som nakoniec akosi zabrzdila...ale raz ... 😅 🤐

bea44
3. aug 2010

ahojte 😉

@nikanika28 pekne si sa priučila, ale vsak nie sme roboti, ako tu uz niekto pisal 😅 a pukance sa uz tu riešili 😕 nemohli by sa pri strukovinach 😕 však - kukurica, akurat že vypukanáá 😅
ja som dnes neodolala ahodila som rano do košika dobošku / ku kave/ a už je vo mne 😅 ale ved raz za tyzden - 10 dni snad až nie taka katastrofa 🤐 a to som rano isla do obchodu len na vodu 😠 ale oni svinuchy maju tie sladkosti rovno pod nosom pri pokladni ☹ a dnes akasi slaba vola, ale zajtra to vyrovnám ovocim a zeleninou a stvrtok skusim len tekutiny, čo to urobi s vahou 😕 a v piatok sa odvažim odvažit. v nedelu ideme na odpust 😒 to bude ina dieta 😀
a mozno ani nie 😨 ale vino si dám 😠 😠

ninimini
3. aug 2010

ahojte! tak včera som mala krízu aj ja to ovocie mi už liezlo ušami 😀 vobec by som sa nečudovala keby mi narástli konáre 😀 ako ovocnému stromu 😀 aj ja vítam novú spolubojovníčku a želám pevnú volu 🙂 dnes maskooooo jupíííí tak sa teším že teraz ma čakajú za den v vojny krásne tri dni hodovania 😀 a kde mame agustovnku 😀 😀 tá nám dáva info o svojej váhe tak som zvedavá ako to ide fuč ja som sa ešte radšej nevážila ani sa mi nechce 😅

augustovamonika
3. aug 2010

@ninimini volali ste pani? ja sa tiez tesim na masko, uz na mna vola z chladnicky a spolu odpocitavame minuty, ktore nas od seba este delia 😀
ja som sa dnes postavila na vahu a mala som naspat 600g, porazinel!! za vsetko moze nedela! mali sme vylet na pocest narodenin manzelovho stareho otca a to som mala uhle. a v taky hnusny cas sme sa dohodli ze som nemala sancu nieco zjest okrem ovocia. vsetko sa to na houby pretiahlo a slo sa niekam najest. reku nejake vegetarianske cestoviny urcite budu mat. HOVNO!!!!! takze som bola nutena sezrat nieco "normalne". Vcera som uz krasne sekala dobrotu ovocno-zeleninovu. a dnes rano take sklamanie! no nic, ideme dalej.

marianca
3. aug 2010

@augustovamonika osobo, veď načo sa zbytočne na tú váhu staviaš???potom ťa to deprimuje....ja mám krámy a radšej váhu obchádzam zďáááááleka, lebo keby som sa postavila, asi ma trtne...Po krámoch to skúsim a trtne ma aj tak 😀 😝
@ninimini tak ja mám ovocko dnes, že fúúúj....fakt mi to vadí, znesiem všetko, ale to ovocie ee. Po diéte už asi žiadne ovocie nevložím do huby 😝
@bea44 jasan, že móžeš dobošku, si po diéte a nebudeš sa celý život obmedzovať, nééé? len si daj moja aj za mňa 😉
@nikanika28 aj ty krámuješ? čo sme tu všetky narovnako naprogramované???? 😀
@chamuda aj já móžem pukance, ale neny to to pravé orechové, čo by som si dala....ja radšej varenú kukurku 😉
@missy97231 a ty čo diétuješ?
ozaj a kde sa flákoší yany???????? 😕

yanni
3. aug 2010

😀 kde sa flakosim? no v robote. baby riadne makacky dnes. A kedze som od zajtrej dva dni na chorej musim sa trosku robit ze mi je zle 😀 Ked iny mozu, preco ja nie 😠

Inka ja mam konecne po kramach. ale radsej sa nejdem stavat na vahu lebo aj mna trtne 😀 Vcera som si dala tie spominane krumliazne s tym tvarohom, no takze na varenie v supe uz neboli tak ze len tak na kocky a nakoniec som z toho urobila kasu. No bacla som tam margarinu a bolo. Mlieko nie lebo mlieko a zemiaky sa vylucuju tak to bola dost "tvrda" kasa. Ale napukala som sa riadne. A vecer este troska orieskov no ale kramovku chut na sladke nezahnalo. Ale nedala som si. Baby ja by som daco zjedla, nieco fajnove, ani neviem riadne co, co ja viem pecene, knedlu, kapustu, boze to su chute.Zatial len na vyzive a jogurte. Vecer bude ta zem. kasa co zostala a zajtra este neviem. Ale kedze budem domka tak daco vymyslim. Na ranajky hadam daka prazenica, je uz po tych vajciach taaaaaak tuzim 😀 Ale k tomu chleba, no neviem. Ja by som chcela chlieb uplne vyradit. Aspon do dovolenky, ale to sa nejako neda. No neviem neviem co z tohto vsetkeho bude. Uz sa bojima j vazit aby ma neporazilo kolko som pribrala, ked teraz aj nijaky sport, no na figu vsetko. Vcera vecer som sa postavila na vaku a o kilo viac. ale pripisujem to kramom a vecer clovek automaticky vazi viac, a hlavne ja truba, som sa nazrala tych krumplov a potom sa postavim na vahu. No nezastrelite ma. Nejdem sa uz vazit, vahu asi zase zanesiem do pivnice 😀

ninimini
3. aug 2010

augustovka: fííha to je rýchlost 😀 zavolám a ty si tu šup šup. a to nič prosím ta čo je to 600g dnes ich dáš dolu ako lusk.baby ja si už konečne sadám k jedlu masko a zeleninka mnammmmm idem si to vychutnat lebo už aj vianočné prasiatko vidím 😀 😀 yanni a ty sa nestresuj však si už po diéte tak klídek a bea daj si dobošku aj za mna 😀 mnnnam

evita68
3. aug 2010

ahojte kočeny... tak ja dnes 9. deň, ma dnes normálne triaslo, ked som konečne maso jedla..som mala včera ovocie, ale asi malo vela cukru v sebe, lebo ráno nič dole.. berem si radu k srdcu, nebudem sa vážit každé ráno, lebo ma to fakt depce..

chamuda
3. aug 2010

Vcera som vydrzala boj proti pukancom. Rano na vahe o dalsie pol kg menej 🙂 juuj dobry pocit. Dnes ovocie-nakupene vyzivy a banan,lebo to je jedine ovocie co ma nasyti. No a bez kavy to nejde. Inac pijem tibetsky bilinkovy caj-tak lietam na zachod 3 krat denne 😀
@evita68 ja sa neviem nevazit kazdy den, nedokazem sa nepostavit na vahu.inac ja mam 8 den. nic si nerob ze nejde na vahe,ide v cm,ver mi.hoci poznam ten pocit. cloveka motivuje vysledok.neboj pojde to dole.
@marianca varena kukurica sa nesmie vobec pocas diety? pribera sa z nej?
@nikanika28 mna caka dalsi vikend svadba,tak to bude pohroma.dufam ze sa nebudem obzierat.pukancom som odolala-teda aspon vcera .

chamuda
3. aug 2010

@bea44 ako sa mas?teba fakt obdivujem,ze uz mas po diete,ale stale ju dodrziavas.som zvedava ako to bude so mnou po skonceni.Ten ovocny den mi dava zabrat,snad si zvyknem. Inac mimo temy-zajtra mi pride brat z Australie po 4 rokoch co nebol doma,neskutocne sa tesim-hoci ja som ho videla ked som tam bola, pamatas vtedy som aj drzala tu dietu.Planujeme malu dovolenku po europe. Keby som tu dietu drzala nadalej uz by som bola v ciely ako ty. Si mi prikladom. dufam vydrzim do kocna.teda nie dufam-verim.pekny den.

missy97231
3. aug 2010

@marianca co sa tyka obsahu stravy, tak aj dnes sa to podarilo 😀 ale mala som obed o pol12stej... vadi to moc? musim mat presne obed o 12stej? ani skor ani neskor? je to len druhy den, takze aj ked som to "porusila", tak sa nic nedeje... vsak musim sa do toho dostat, nie? 😀

missy97231
3. aug 2010

@chamuda vyzivy? detske? tak tie sa mozu v den ovocia? nie je to moc sladke? tak to ma potesilo,,, lebo ja ako ze ovocie len tak moc nemusim, ale vyzivu vzdy dojem po Davidkovi 😀

ninimini
3. aug 2010

ahojte tak ja som dnes neodolala a zbaštila som lízatko 😠 som to ale trúba hnevám sa na seba ale zajtra idem do Viedne tak to zase vychodím a budem držat hladovku 😀

chamuda
3. aug 2010

@missy97231ano detske vyyzivy. neviem ci sa moze,ale ja ich jem.ini robia inde prehresky,tak ja mozno v ovocny den. kupujem si nesladene,ale aj normalne.zjem 3 za den a 3 banany a to je moj ovocny den.vsak to nie je tak vela. plus ja si pocitam kalorie,tuky,bielkoviny a cukor co mozem pri diete denne spotebovat a neprekrocim cukor ani v ovocny den pri vyzivach 😉