90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

eyya
2. nov 2010

😉 nase uspechy

adamko05
2. nov 2010

no, nakoniec si varím kapustičku kyslu... sa v obchode budu čudovat, čo s nou robím.... 😠 😀 , zrovna teraz, ked ešte domaca nevykysla mam taku spotrebu 😀
a mala som aj par arašidov, par... no asi pol sačka... ale šak to môžem 😉

kubkovka
2. nov 2010

@adamko05 aj ja si varim kapustu kyslú, ta sa mi asi nepreje.....

magimary
2. nov 2010

jé, vy ste aké kapustové "fliačky" 😅 😀
ja som ešte ani kapustu nemala,
teda moc ju ani neľúbim-varenú-skôr takú kyslú surovú, ale to ma zatiaľ ani nenapadlo kúpiť si ju...
budem to musieť "poriešiť" 😉
a teraz by som si takú dobrú kyslučkú dala 🙂 ...
potrebovala by som zajesť príšerne sladkú chalvu... 😝 (dopadne to s ňou ako s tými guličkami...ochutnali sme a znechutene sme odložili... a také to bolo drahé 😝 🙄 , čo s ňou teraz? už ju viac asi do úst nedám 😝 😅 )...
inak som sa dnes držala...
poobede som si dala gaštany a bolo po olovrante aj večeri...
akurát, tá terajšia skúška chalvy nedopadla podľa očakávaní 😝

adamko05
2. nov 2010

@kubkovka no dufam, že ani mne sa nepreje...č o by som vo vitamíny obedovala, večerala?? 😀
už je aj po nej, troška som si nechala na zajtra, že maškrta poobede 😉 , ešte stale neviem,č o budem obedovat, snad bude v našich mini potravinach špenat.... to by som mala dva dni vybavene potom 😉
@magimary budem za blbu, čo je to chalva??? 😕
a ja kyslu kapustu aj na surovo môžem, ale teple do bruška je teple... teda pre mna aspon 😉 .... a ked ja ja tak malo zeleniny lubim, že som rada, že aspon kapustička mi chuti 😒

magimary
2. nov 2010

@adamko05 , no to sme na tom s tou zeleninkou rovnako 😝
a chalva?
no ja som to doteraz poznala z takého "alfabioracio" obchodu, ako slnečnicovú drť s melasou (rozumej pomleté slnečnicové zrná zmiešané so sladom a zlisované do nejakej kocky, kruhu atd), ale teraz sme to kúpili v LIDL-i ako významnú špecialitku-konkr. asi teda sladkosť gréckej kuchyne a v zložení som čítala, že táto nie je zo slnečnice, ale z pomletých sezamových zŕn...konzistenciu to malo rovnakú ako tá slnečnicová...
a teda, ak to správne chápem, tak sú rôzne druhy chalvy a pointa bude teda v tom, že je to niečo (ZRNá) na drobno pomleté a zlisované do kocky a sladké 😅 😉
nie je to síce encyklopedická odpoveď, ale napísala som ti všetko, čo o tom viem 😅

adamko05
2. nov 2010

@magimary vieš o tom dooost, na to, že Ti to nechutilo 😀 😀
a tiež nemusiš zeleninu??? 😒 ☹
ja rajčinu, uhorku.... vôbec nie ...

magimary
2. nov 2010

tak aj kúsok z encyklopédie 😅 :
http://sk.wikipedia.org/wiki/Chalva

magimary
2. nov 2010

@adamko05 😅 😀 😅
veru, ani zeleninu... 😖
ale nanešťastie-ani ovocie... 🙄 😝 🤐 😖
čiže...vitamíny u mňa=hotové galeje... 😅 🙄 😝

adamko05
2. nov 2010

@magimary ved to vyzera s tymi orieškami ako turecky med 😀 😀 😀 , škoda, že to tak teda aj nechuti 😅

magimary
2. nov 2010

túto som poznala doteraz:
http://www.tml.sk/biChalva.html

adamko05
2. nov 2010

@magimary boli časy, ked som ani ovocie nemala rada, ale MM ma akosi toto "naučil", stále sa krmil raz pomarančom, raz mandarinkou, kiwi, grep a občas mi nedalo, že "daj aj mne" a dako, to mi chutí... akurat teda take echt naše - slivky, hrozno a čerešne, to mi nejde dolu krkom... ale sila je, že sušene slivky aj hrono, to môžem... ale ja milujem aj račinovu polievku, pretlak zjem aj samotny, ale račinu, neee 😒
divna som, čooo? 😀

magimary
2. nov 2010

@adamko05 veru vyzerá 😅 ,
aj môj mužík si to myslel a zalomil rukami, čo idem skúšať turecký med, keď mám diétku 😅
tak to teraz skúšal so mnou (aby uveril, že to nie je turecký med), ale po prvom mikrosúste zahlásil:
"to bolo posledné...ale nielen na teraz, ale navždy...musím to niečím zajesť...idem si dať paštéku s cibuľou" 😅 😝 😀
skoro som odpadla, že mi tu ide zase rozvoniavať s domácou paštékou a ja tu trávim príšernú sladkosť v ústach nasucho

adamko05
2. nov 2010

@magimary kedy by som mohla pašteku???? 😀 😀 😀 😀
blba otazka, čo??? bielkoviny?? 😅

magimary
2. nov 2010

@adamko05 zajtra s chlebíkom na obed 😉 🙂 😵
veru, aj ja by som si trošku zajtra dala, ale chcem si dať bryndzu s chlebom 😕
ktovie, možno to nejako pokombinujem 😅 😉 🙂

adamko05
2. nov 2010

@magimary
jeden chlebík??? fuha, to budem asi hladna..... ale možno by som nebola, ale mam chut na špenat... a klasika, pre mna na obed len chlebík s paštekou..hm, malo teple 😅 , na večeru... ale čož, to zas bez chleba... neee
inak, kuraciu pečienku kupim a buduce bielkoviny už viem, čo si dam...mnáám
idem krpcov dat spat, práve sme dočítali.... s malym je to ešte zbava čitat dačo 😀

lubikaf
2. nov 2010

@claudica diky moc za ten recept, vazne to vyzera, ako ta tukozrutska. no zial, nemam ingrediencie doma na to, aby som ju zajtra navarila. ale pojdem kupit, a asi si ju spravim nasledujuci skorobovy den, aspon nemusim vymyslat, co varit 😉 zajtra si chcem spravit ryzu, v lunarnom kalendari je napisane, ze by sme mali dnes a zajtra ryzu jest a vyhybat sa strukovinam 😕

magimary
2. nov 2010

júúúj, babky...hladná som... 😨 😝

viem, výkrik do tmy... 😅 ale príšerne... 😖 😨
kto mi pomôže?!? 😅
a zajtrajšok je tak ďaleko... 😠 😝 😖

kubkovka
3. nov 2010

dobré ránko, ja dnes UH, vôbec neviem, čo jesť, nič ma nenapadá, v lete sa lepšie chudne........pizzu ani cestoviny ee, dala by som si bryndzové halušky.......no fakt neviem, čo si vymyslím

mexx
3. nov 2010

No konecne bielkoviny. Taka som nadsena, ze ani neviem, co si mam dat. Kym sa rozhodnem, bude zas vitaminovy den. 😝
Vcera som sa pristihla pri tom, ako slintam uz skoro nad vsetkym, co vidim jest ludi v telke. Vcera vo filme do seba tlacili ryzu a maso a zeleninu, tak pekne to vyzeralo, ako v restike, som skoro zdochla od hladu. A potom mi prepinalo uz aj vtedy, ked som ich videla jest obycajnu salamovu zemlu. Alebo aj suchu. Alebo maslovy chlebik so syrom. Alebo hocico. 😲 Podarilo sa mi dodrzat vitaminovy den, za co som vdacna, lebo som mala pocit, ze zas zlyham. 🙄 Zachranil ma muzko, ktory mi kupil v Jednote kyslu kapustu, som si tak narobila chute zrazu, a nasa este nie je vykvasena. Ale dobra bola aj kupovana, akurat mi ta kyslost vyzrala cesticku od ust az po zaludok. 😅 A muz zo mna chytil vecer v posteli zachvat, bo som este docitavala tuto dietkovu temu, a ked som si lahla, skvrkalo mi v bruchu, a znicene som zadrela: "Jedla by som. Pastekovy chleba s cibulou." - Muz sa mi skoro zadusil, jak sa smial. 😅

Mary, aj som sa ta chcela spytat uz ked si spominala, ze si pojdes tu halvu kupit, ci ti to chuti. Ja som mala tu cest zatial len s tou pravou greckou, ale bolo to nechutne, aj to jedno susto, co som si vtedy supla, som vyplula. A ked to u nas fakt nemal kto jest, tak som to vzala na intrak, tam to dotlacila jedna kamoska, jej to chutilo. Ale ja som povedala, ze dakujem, uz nemusim... 😝 Ale napriklad taka orechova halva v Govinde je brutalna mnamka, to by som mohla kedykolvek (aj ked je to vlastne prasadam, takze nie az tak koser mozno). 😅

adamko05
3. nov 2010

ahojte...
včera - 100 %, teším sa... 😵
a dnes, špenat nebude 😠 😠 , jasne, že nemali... tak som si kupila tu spomínanu kuraciu pečienku a čierny rožok... to môžem... ale čo večer neviem, lebo samotnu pečienku eeee, bez pečiva... možno si dam polovicu rožka a bude poriešene
práve sme si dali bananovy koktail... a teraz kavička.... 😝

ingridka22
3. nov 2010

ahojte 🙂 , tak ja vitamínový včerajšok asi na 90%, ale mohlo to byť aj horšie 😉 no nič, polepším sa... možno 😎 dnes mám strašnú chuť na praženicu, asi aj huby si do nej pridám, mňam 🙂 a večer asi jogurt, síce to budú pomiešané bielkoviny, ale to snáď nie je až taký prúser 😀 😀 😀 inak zatiaľ mám v sebe čaj a teraz popíjam "kafíčko" 😵 všetkým prajem úspešný deň a dobre sa napapajte, dievčatá 😉 😵

magimary
3. nov 2010

dnes: STREDA 38-my deň- 3.11.2010 BIELK 😵
---------------------
veru, veru, vytúžená bielkovinová bomba je tu!!! 😵 😅 😀
už som sa nevedela dočkať...
teda ešte sa dve hoďky ani neviem dočkať...ale čakala som na (milované! 😀 ) bielkoviny ako na spasenie...(inokedy by som si ani nezmyslela, že bielkoviny existujú, keďže ja som skôr "chlebový a zemiakový" typ 😝 )...
už som na tom podobne ako mati-mexx 😉 😅
už by som sa nakŕmila aj suchou kôrkou od chleba 😝 😅
zatiaľ mám v sebe jednu mandarinku (podarilo sa nám kúpiť také skvele "prav0" mikulášske-voňavé a bez kôstok, tak to mi celkom pochutilo 😅 ) a čakám na obedovú bryndzu 😵
rozrobím si ju so smotanou (dúfam, že tam nejakú máme 😝 ) a k tomu chlebík a je to mňamka ako svet... a možno ešte zakončím aj jogurtom 😅 ...uvidím...

a idem sa konečne odvážiť odvážiť... 😝
som zvedavá, či bude nejaká zmena (po včerajších 100% vitamínoch 😝 🙄 )...
ak nebude, tak ani nenapíšem 😝 😅

magimary
3. nov 2010

tak píšem, aj keď zmena sa dá hodnotiť asi len na gramy 😝 😅
ale tak, čo už s nimi?!? 😅 😀
keď nechcú ísť rýchlejšie dolu, mám ich nakopať? 😅 😀
tak túžobne čakám až zbadám na váhe nižšie číslo na začiatku "dvojcíferia"
a zatiaľ sa teda stále nekoná 🙄 😅
ale snáď do konca dietky dosiahnem aspoň to, keď už iné nie 🙄 😝

duja
3. nov 2010

ahojte baby, tak ja sa hlasim po druhom vodnom dni. Ten som mala vcera a az napodiv bravurne som ho zvladla 🙂 Bez prehresku..Maly bol vcera certik tak som na prehresky anilen nepomyslela a pravili sme si spolu dlhokansku prechadzku.A teraz k vysledkom.Za druhych 29 dni je tu ubytok 4,7 kg, celkovo od zaciatku diety je to: 13,4 kg. a uz som v poslednej tretine. Ciel je minimalne 4 kg este..No uvidime ako to vlastne pojde 🙂
Tak prajem pekny dnik a pekne chudnutie 🙂

adamko05
3. nov 2010

@duja ty si inak uspešna... supeeer.... gratulujem
ja som chcela pôvodne vodu vynechat, ale ma tu motivujete, POJDEM aj na vodu a "potopím" ju 😀
ideme sa obliect a von
a ja som mala povinne polovicu pomaranča teraz, maly si nakazal ošupat, dve mandarinky, tie zdola a ešte pomaranč ale to už polovicou ponukal mna so slovami "maminka daj si, daj si".. užasna veta 😵

duja
3. nov 2010

@adamko05 , dakujem krasne.
Ja si osobne myslim, ze ta voda v tej diete nie je iba tak..Podla mna raz za mesiac treba precistit organizmus a zbavit sa skodlivin..JA v kazdom pripade dokoncim i tretiu vodu..PO vodnom dni sa citim tak fajn fajn 🙂Sice cez den ked mam tu vodu je kriza, no vysledok potom je superrr 🙂

ingridka22
3. nov 2010

@duja, krásne výsledky 😉 závidím ti tvoju pevnú vôľu, a to nielen tebe, ale aj ostatným úspešným bojovníčkam 😵 a @magimary, aj počítanie na gramy je super, u mňa ani to nehrozí 😉 , mne sa to vôbec nepohlo, čomu sa síce teším, keďže som cez dušičkové sviatky len jedla 😲 😝 už som taká hladná, žeby som zožrala aj klince 😀 😲 😨

magimary
3. nov 2010

@ingridka22 , ja už tiež čakám na obed ako na zaslúženú výplatu 😅
a chodím obzerať hodiny, že kedy sa pohnú k tej dvanástke 😅
a, napokon nebudem mať bryndzu (lebo smotana v chladničke nie je, bude na večeru),
ale som tam objavila párky, tak si dám tie...
je to teplé a rýchle 😅 😝
a dám si trošku na chleba aj z tej spomínanej domácej paštéky 😎 😅 😉
a večera bude mliečna 😅

@duja, super! 😵 a áno, súhlasím s tým, že voda tam nie je len tak! 😉 len ju vydržať 🙂

magimary
3. nov 2010

jáj, tak už som po "výplate" 😅 😀 (po obede) 😵
a je mi fajn... 😅
dúfam, že mi to vydrží najbližšie 4 hoďky 😅 😝 😀

ostatným prajem dobrú chuť! 🙂