90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

gucz
17. júl 2008

Ja budem robiť dnes asi rybku, len ju okorením korením na ryby, osolím a potom zľahka opečiem na olivovom oleji. Šalát asi spravím z rajčiniek, uhoriek, a cibulky, lebo nič iné doma nemám. Ale aj tak sa na ňu teším (na tú rybku), nejedla som to už dávno. Akurát nemám na raňajky ovocie, tak to zachráni pohár džúsiku ananásového. ešte je tam taký zbytok.

Mám za sebou strašnú noc, najprv som nemohla zaspať, potom malá cez noc často mrnčala, tak som bola často hore, teraz sa cítim ako vygumovaná. Malá mi začala v spánku cestovať po postieľke, tak keď sa dostane dakam do rohu, tak začne mrnčať, poprípade plakať, tak ju musím ísť uložiť normálne, dám jej dudu a spí ďalej, len ma to strašne vyčerpáva ☹ , nuž čo, spravila som si kafe smrťáka, snáď pomôže.

gucz
17. júl 2008

aniel dajako sa míňame, píšem píšem a zrazu pozerám, že aj ty píšeš 😀
Tá rybka, to bola asi telepatia. Akú máš? ja sumčeka pangasius, mali v akcii v lidli

lucxy
17. júl 2008

baby takze mate obidve rybky? ja som mala rybku cez vikend muz bol nalovit v rybniku pstruhov mnam bolo to fantasticke....dnes idem robit lasagne

aniel
17. júl 2008

moja tiež cestuje ,ale po našej posteli.Odkedy jej idú zuby je v našej posteli,lebo som nestíhala vstávať k postielke.Strašne ma to vyčerpávalo. ☹

ja som mala na raňajky mrkvovú šťavu z lídla.Ja aj malá ju zbožňujeme 😝

aniel
17. júl 2008

lucxy ako si si spravila tú rybu? 😉

aniel
17. júl 2008

napíš ako presne robíš tie lasagne,možno to vyskúšam v sobotu.

inak opäť je na váhe69,tak skovávam váhu 😨

lucxy
17. júl 2008

aniel, no tu rybku sme dali do alobalu lebo sme ju robili u svokrovcou,,,,,pripravoval ju manzel 🙂 baby mojej malej sa prerazavaju posledne styri stolicky, tak som happy ze to uz bude za nami...poznam to mrncanie, neskusali ste viburcol capiky to su homeopatika......mne ked mala takto mrnci tak vecer jej dam nurofen a spi pekne

gucz
17. júl 2008

aniel nebojíš sa ju nechať spať bez senzora? Či Ti v nemocke povedali, že už nemusí mať? Mojej pípal predvčerom, planý poplach, spala na druhom konci postieľky 😒 .
Lucxy takého pstruha v alobale by som si dala, len neviem kde by som ho šla chyťiť. V mrazáku mi také rybky neplávajú 😀

aniel
17. júl 2008

baby ja som už z malej zúfala stále mi vypína počítač.Asi nechce ,aby som tu sedela,tak s anaučila vypínať počítač a ani neviem kedy a už hovypne a ja pozerám ako puk,že čo sa robí 😉

lucxy
17. júl 2008

baby idem upratat a pojdem do lidla tak aniel potom ti napisem ako sa robia lasagne a tu vahu ti asi pridem zobrat ja 😉

aniel
17. júl 2008

už ju idem skovať,čestne sľubujem 😀 😀 😀

gucz
17. júl 2008

no dobre teda bambulky, idem aj ja niečo robiť, aj moja Laurika už protestuje a piští mi tu za ušami, ideme poupratovať hračky do krabice. tak pá

aniel
17. júl 2008

gucz bojím ,ale nezvládam to.Inak aj ,keď jej išli prvé,než sa prerezali bola s nami v posteli a potom opäť v postielke ,takdúfam,že o pár dní bude opäť vo svojej postielke 🙂

erikas
17. júl 2008

ahojte,kávu aj raňajky mám za sebou,dala som si banán...na obed si dám kolienka s omáčkou,rodinka + mäsko

na budúcu sobotu končím s 90tkou,váha je stále 58-59 kg,ešte ma čaká budúci týždeň jedna voda a pokračujem ďalej v udržiavaní,ale rada by som dala ešte 3-4 kilečká dolu

tinaa ahojček,to je faj,že prehrešky sa Ti neprejavili na váhe.....včera som si dopriala večer chlebíky s rybacou nátierkou,až sa mi bubliny robili za ušami 😝 som strašne dávno nejedla chlieb,pochutila som si čo už..na váhe stále rovnako 😀

miresta
17. júl 2008

ahojte babenky
- my sme dnes mali hroznú noc, malinká sa mi o desiatej zobudila s pišťaním, myslela som, že to je z očkovania, že sa jej sníva, ale pišťala mi asi 45 minút, až som ju uspala na rukách, ale potom ešte raz o druhej, aj keď už len zaplačkala, potom o štvrtej zase dať cumel, lebo sa prebudila a o piatej už chcela papať, to viem, lebo riadne ťahá dudel a o pol siedmej už nevedela spinkať. Tak to bola pre mňa po dlhej dobe vyčerpávajúca noc. Ona si už teraz spinká a ja mám za sebou ako gucz kávu "smrťáka". Už som aj raňajkovala jablčko aj upratala. No ale hrozne ma začína bolieť hlava, dúfam, že to prejde, že to zase nebude migréna.
Máme dnes stretávku z bývalej práce, tak som trochu na ihlách, keď na mne uvidia tých 12 kíl navyše, že aké budú pohľady, ale myslím, že sme boli super partia aj so skvelými ľuďmi a že to nebude žiaden problém.

tinaa - konečne!!!!! už si mi veľmi chýbala, tak ako boli ste na kupku v KE alebo ani nie?

miresta
17. júl 2008

asi tu teraz nikto z vás nieje tak idem napísať niejaké receptíky.

- moj manžel si včera vybral z mraziaku bôčik, ktorý je tam už asi 4 mesiace, že mu mám upiecť, aj s kapustičkou, takže on bude mať riadne ťažké jedlo. No a ja mám tiež pangasius v mrazáku, tak si vytiahnem dve a udusím na zeleninke a masielku. Tiež som ho kúpilaa z Lidlu, milujem tu rybku.

miresta
17. júl 2008

Keďže dnes si viaceré z nás roba rybku, tak hodím aj receptík na rybičku, môžte si ju urobiť nabudúce, keby ste dnes nemali doma prísady. &Je to recept z talianskej kuchyne.

Červená parmica(rybka) s omáčkou z byliniek a húb (4 porcie)
Potrebujeme: 450g celých maličkých šampiňónov, 1 nasekaný cesnačik, 3 PL olivového oleja, šťava z jedného citróna, 1PL najemno nasekanej petržlenovej vňate, 2 ČL najemno nasekanej bazalky, 1ČL nasekanej majoránky alebo šalvie (môže byť aj sušená), 4 PL suchého bieleho vína zmiešaného s 1/2 ČL kukuričnej múky, pár kvapiek esencie z ančovičiek, 4 červéné parmice (každá asi s váhou okolo 250g), 2ČL strúhanky, 2ČL nastruhaného parmezánu
Postup:
V malej panvičke zmiešame huby, cesnak a olivový olej. Smažíme na miernom ohni asi 1 minútku, kým nám ľahko nezmäknú. Pridámevšetky bylinky, citrónovú šťavu a zme bieleho vína s kukuičnou múčkou. Privedieme k varu a varíme do zhustnutia. Pre chuť pridáme esenciu z ančovičiek. Dáme zatiaľ bokom a pripravíme si ryby. Rybu očistíme, dobre umyjeme a okvapkáme z nich vodu. Ryby ukladáme do zapekacej misy, najlepšie z jenského skla, najlepšie bude ak presne vojdu. Pripravenú omáčku nalejeme narybky a posypeme struhankou a parmezánom (ten pri diete môžeme vynechať). Nádobu voľne prikryjeme alobalom a pečieme asi 20 minút v predhriatej rúre na 190°C. Na posledných 5 minút môžeme alobal dať dole a mierne zvýšiť teplotu, aby sa rybka jemne zapiekla.

Na tento recept môžeme použiť aj iné rybky, ktoré dostaneme v obchode napr.: pstruha, sardinky, cejnu a iné. Ale musia byť z kožou. Ak máte ryby väčšie váhou, tak doba pečenia je dlhšia.
A ešte poznámka vína sa v tomto recepte nemusíte báť, pretože alkohol sa varením a tepelnou úpravou vyparuje.
-- Dobrú chuť --

tinaa
17. júl 2008

caute kockyyyyyyy

miresta hello, neboli sme na kupku, lebo sme mali nabity program a nejako sme to nestihli.

dnes mam UH, tak si urobim fliacky s kapustickou, 100 rokov som to nejedla. Som posunuta o jeden den, lebo ked sme dosli z KE, tak som zacala s ovocim a nie bielkovinami.

Mala mi uz sama chodi, tak sa tesime 🙂

erikas, tiez chlieb milujem, a velmi mi chyba v tomto stravovani, a tu rybaciu pomazanku, boze, tak to by som ani nevedela prestat jest.

gucz, my tiez zle spinkame, mala je 3x hore v noci, mrnci a nevie zaspat. Dame jej caj a potom uz spinka s nami v posteli.

Inak dala som jej predvcerom BB puding, a dostala zihlavku, to je taka reakcia na potraviny. Bude to z toho, ze puding obsahuje vela kakaa. Chudatko, je samy pupencek.

No zajtra mi pridu svokrovci, tak dnes zehlim a upratujem, pridem vecer, ak nam pôjde net.

jezis, som nevykecana

majte sa kocky a pekny den

gucz
17. júl 2008

tinuska sme všetky rady, že si sa po dlhej dobe ozvala, a gratulujeme k prvým Sarinkiným samostatným krôčkom.
Je to šikulka. Moja Laurika ešte sama nechodí, bojí sa pustiť, aj keď za jednu ruku jej to ide už celkom pekne.

Už som vyriešila záhadu mojej nekonečnej nádchy, včera mi bolo riadne naprd, mala som taký zavalený nos (ale nasucho), že som nemohla ani dýchať. Chcela som sa aj napariť, ale nešlo to. Večer prišiel na návštevu tatino s maminou a priniesol mi lieky na alergiu. Dala som si večer, ráno a opäť dýcham ako človek 😀 . (aby sa niekto nezľakol, mám ten istý liek ako dva roky dozadu, som alergik, ale cez tehu som pirule nebrala, kvôli mimi a ani mi nechýbali, tak som si myslela, že už ich nepotrebujem.). Takže sme snáď konečne obe zdravé 🙂

miresta hoď nejakú aktuálnu fotku tvojej malinkej do albumu, ja si 8kg. 6 mesačné dieťatko ani neviem predstaviť 🙂 . A diky za receptík, určite vyskúšam, keď budem mať načaté vínko.

tinaa
17. júl 2008

gucz dakujem za pekne slova. Sarinka zacala chodit sama behom tyzdna, takze ked vam Laurinka chodi uz za ruky, tak to pride coskoro. Uvidis ake to je krasne, uz aj vonku ju pustam, kocik uz je nezaujimavy. he

Ja mam tiez asi nejaku alergiu, v noci piskam pri dychani a nuti ma to kaslat, je to strasne neprijemne, nechapem, z coho to mam. Ale len v noci.

miresta, 8kg nieje vôbec vela, poznam aj väcsie deticky. Nasa ma teraz necelych 10kg ale je dost vysoka, takze ta vaha je preto vyssia. Aj Esterka bude asi vysoka, tak ta vaha urcite koresponduje s vyskou. Kolko meria?

tinaa
17. júl 2008

aquatinus ahoj, len som ti chcela povedat, ze môj tato je z Cane, takze tam mam polovicu rodiny. 😉

lucxy
17. júl 2008

aniel poslala som ti IP 🙂

miresta
17. júl 2008

ahojky kočky, máte šikovnučké dcérky, dúfam, že aj moja bude chodiť na rok.

gucz - dala som niejaké fotky, ale ešte niečo je vo foťaku,tak to musím stiahnuť a potom ešte niečo dám

tinaa
17. júl 2008

miresta ste kocky 🙂

miresta
17. júl 2008

A teraz niejaký receptík z kuracinky,

Kurací kebab (6 - 8 porcii)
Potrebujeme: 1,5kg kuracieho mäska(najlepšie prsia), 2ČL nasekanej šalvie, 1 vetvička rozmarínu, šťava z jedného citrónu, 2PL olivového oleja, soľ, ml.č.korenie, 120g prerastanej slaniny, celé lístky šalvie
Postup:
Kuracie mäsko nakrájame na rovnaké asi 2 cm kocky. Vo veľkej miske premiešamenasekanú šalviu, rozmarín, citrónovú šťavu, olej, soľ a č.ml.korenie a pridáme kur.mäsko. Párkrát premiešame a necháme odstáť v chladničke aspoň na pár hodín. Slaninku narežeme na dlhé tenké pásiky a niekoľko kociek zabalíme do slaninky. Mäsko napichujeme na ihlu striedavo začíname mäsko so slaninkou, bez slaninky, šalviový lístok a odznova. Rúru predhrejeme na 200°C a pečieme asi 40 minút. Pri pečení často podlievame marinádou a pred podávaním polejeme celé kebaby zbytkom marinády a šťavou z citrónu.

----Je to taliansky recept a je to veľľmi dobré--- 🙂 🙂

miresta
17. júl 2008

tinaa - ďakujeme. Ty si naozaj poriadna rodáčka z Košíc, keďže ešte aj v Čani máte rodinu.
A super že si aj pri tých prehreškoch nepribrala. 🙂

lucxy
17. júl 2008

miresta ale si zlata mas super ofinu 🙂 aj mala je zlata

miresta
17. júl 2008

lucxy- ďakujeme si zlatá, mne sa zdá že na každej fotke vyzerám inak

lucxy
17. júl 2008

miresta aj mne to vela ludi hovori ze sa strasne menim 🙂

miresta
17. júl 2008

Aké boli lasagne? Ja som si urobila pangasius rybku na masle a k tomu grilovanú zeleninku (cukinu, paradajku, papriku, cibuľku a cesnak). Bolo to super, mňam a jedla som to dokonca bez chlebíka.