90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

miresta
23. júl 2008

Tak ako kočky, dnes tu nik nieje?

Tak vám napíšem jeden recept na jednoduchu pizzu, mám ho z časopisu "Nový čas pre ženy" - ale mám ho už odskúšaný a je fajn:

Zeleninová pizza
Potrebujeme: Cesto: 250g polohrubej múky, 100g masla, soľ, 1 vajce, 1/2 až 1 dcl kyslého mlieka, 1 ČL prášok do pečiva
Plnka: 130g zeleného hrášku, 160g mrkvy, 40g karfiolu, 150g farebných paprík, 200g paradajok, soľ, ml.č.korenie, 2 PL kečupu, oregano, olivový olej, 2 stručiky cesnaku, olej na potretie
Postup:
V hlbšej mise spracujeme múku s kypriacym práškom, vajcom, so zmäknutým maslom a soľou. Prilejeme toľko kyslého mlieka, aby sme vypracovali hladké nelepivé cesto. Keď je dobre vypracované, natiahneme ho na vymastenú pizzovú formu a poprepichujeme vidličkou. Jemne potrieme olivovým olejom zmiešaným s cesnakom, so soľou a ml.č.korením. Cesto pokvapkáme kečupom a rozotrieme a poukladáme naň zeleninu. Obloženú pizzu osolíme, posypeme oreganom. Okraje potrieme olejom a vložíme do dobre vyhriatej rúry. Pečieme zhruba 25 minút.

gucz
23. júl 2008

miresta ja som s tou hlavou na tom podobne, včera ma riadne pobolievala, a aj krk, ja to mám možno zo stavcov krčnej chrbtice, vždy keď sa takto zmení tlak vzduchu, tak ma bolí hlava a puká mi v krku pri otáčaní hlavou. Dnes chvalabohu hlava nebolí, ale tiež mi to počasie lezie na nervy. Od rána u nás leje, vlastne neviem, ale pršalo asi aj v noci. U nás strašne fučí, vedľa našej bytovky je už len rola aj z jednej stany aj z druhej, vidno od nás malé karpaty, aj smolenický zámok, ale od tých hôr strašne fučí, najhoršie je to na jeseň a v zime.
malá mi zaspala, je zachumlaná v deke, a ja som strašne hladná. Už som zjedla banán, a jednu broskyňu, a mám strašnú chuť na tú pizzu. Už aby bolo aspoň tých 12 hodín, čakám mrchu (dnes, zajtra), a má syndróm medveďa. Pri takomto počasí, mám chuť strašne papať do zásoby na zimný spánok 😀

gucz
23. júl 2008

No nič, idem aspoň zamiesiť cesto na tú pizzu 🙂

aniel
23. júl 2008

čaute ja som už spapala juhoslovanské koláče ,neviem či sa môžu,ale som z nich menej najedená ako z tej pizze.Keď budem mať viac času pošlem recept. Sofi je strašne umrnčaná auž od rána 3 krát kakala. ☹

miresta
23. júl 2008

gucz - to si ma rozosmiala s tými zásobami na zimný spánok, ale počasie je presne také. Moja malinká už tiež spinká, a čakám sestru má dojsť, už tu vlastne mala byť, chcela so mnou obedovať a ja už som hladná. No ešte vydržím pre ňu.
- chce aj ona začať s tou dietou, ale bojí sa že ako to bude s kojením, keď nemôže ešte všetko jesť a pije meltu kávu s mliekom, tak som jej poradila nech vyskúša aspoň ako tak. Miluje totiž obedy u mňa, stále vraví že jej nieje ťažko a tak...............veď mi to poznáme. Aj keď napíš ako si sa napapala tej pizze.

- a pridala som niejaké fotky do albumu, tak nakukni, aká je maličká veľká.

miresta
23. júl 2008

aniel - ahoj a čo u lekárky?
- ak sa ti bude chcieť, tak pošli recept.

miresta
23. júl 2008

asi tu nie ste, tak neskôr, idem si pomaly robiť obedík. 😀

veronkaj
23. júl 2008

ahojte

ja zarezávam v práci a vrátila som sa k diete aj ked som ju mala predtým iba dva týždne pred dovčou a vidím že u vás sa deje všeličo

očkujete detičky, beháte po lekároch a podaktoré zasielajú nové recepty no super,
normálne mi je ľúto že som zhrešila tie dovol. dni ale inak sa nedalo a koniec koncov hlavne že pokračujem, a ide to až na to pitie vypiť dva litre denne je pre mňa zabijak.

držím palce, v chudnutí ale predovšetkým zdravé detičky hlavne v tomto počasí,
moja je doma, prázdninuje po svojom takže ok

erikas
23. júl 2008

ahojte všetky 😉 zanedbávam Vás ja viem,ale mám momentálne už tretí týždeň v práci fičáky..dnes mám poslednú vodu,ale na obed som si musela dať melón,lebo som sa necítila vôbec dobre,mám nízky tlak a toto počasie so mnou dobre lomcuje...bála som sa aby ma nešvaclo o zem a tak som sa najedla toho melónika,ale veď to je samá voda.V sobotu už oficiálne končím 90tku tak sa asi odmením,ak bude krajčie počasie pôjdeme s drahým aj so synom na údených pstruhov 😝 😝 😝

miresta pizzu vyskúšam,môže byť fajnová 😎

gucz
23. júl 2008

miresta malinká je kráááásna, to je v autosedačke na fotke?, ak áno, taj je z nej už riadna baba 🙂 .
Tak som zasa tú pizzu zhltla, keď mi tak chutí 😉 , chvíľu mi bolo aj ťažko, ale aspoň ma konečne prešli tie chúťky. Robila som ju na novom plechu, či skôr pekáčiku, taký teflónový, hlbší, tá pizza bola lepšia ako z klasického plechu. Cesto vnútri mäkké, ale zároveň aj chumkavé odspodu, ale nie pripečené. A dala som si ju len s pretlakom a s olivami (tie čo majú vnútri papriku) a pizza korenie na vrch.

veronkaj to je dobre že pokračuješ, len tak ďalej 🙂

aniel to sú aké tie koláče? napíš receptík, budem sa tešiť. Ja by som si dala pajglíky (rožteky z kysnutého cesta s makovou alebo orechovou plnkou), ale to budem robiť až na jeseň, keď vylúskame orechy 😝

gucz
23. júl 2008

juj erikas, Ty si riadna šikulka, že si to tak pekne vydržala skoro už 90 dní. Z toho melóna si nič nerob, lepšie akoby si odpadla, ja si možno dám cez vodu aj kávu ak sa mi bude točiť hlava. A ako si na tom s kilami ak sa smiem spýtať? koľko zliezlo za tých takmer 90 dní?

erikas
23. júl 2008

gucz ja som mala počas každej vody dve kávy 😕 a dobre je,mme zliezlo 6 kg,ale som dosť neporiadna,aj som porušila veľa krát,ale som spokojná mám 56 kg

radoslava
23. júl 2008

Ahojte baby chcela by som sa pridat , a zaroven vas poprosit ci by ste mi neposlali tuto dietu myslim recepty a tak čo k tomu mate a podla coho si varite. Dakujem velmi pekne

twins
23. júl 2008

gucz ten pan strasiak je akoze ten spevak pan stasak peter ci ako sa to vola je to mojej svagrinej znamy

lucxy
23. júl 2008

ahoj radoslava, baby ti ju urcite poslu ja ju nemam, 🙂

twins
23. júl 2008

ahojte vsetky no konecne som vas po tolkych dnoch docitala gucz urcite od posledku ako som ta videla si teda schudla a je to teda vidiet.......................................................................................................................ahoj radoslava musis napisat emailovu adresu lebo minule som to niekomu posielala do ip posty a neprislo to

twins
23. júl 2008

miresta ta tvoja malinka je cely tato peknucka a hlavne sa mi pacila ta fotka v tom starodavnom kociku cerveny chevrolet liberta 🙂

gucz
23. júl 2008

ahojky twins, no že sa aj ukážeš, kade chodíš? 😉 , dlho si tu nebola, aj si mi chýbala 🙂

twins
23. júl 2008

erikas gratulujem ku koncu tvojej diety ja sa uz tesim ked budem mat koniec ale asi sa takto podobne budem stravovat dalej ja to aj tak stale kazim ale po trosicke to aj tak ide dolu ale uz tolko nezerem ako volakedy a to je asi dobre ze 🙂 ale keby som mohla dat dolu este aspon 10 to by som bola na seba pysna

gucz
23. júl 2008

radoslava napíš mi mejlovú adresu, pošlem Ti to. Teda ak budem pri pc

twins
23. júl 2008

ahojky gucz no ja som bola teraz dva dni v robote a dnes mam konecne volno lebo tie 12 ma ubijaju

miresta
23. júl 2008

Ahojky kočky, tak dnes ste toho veľa nenapísali, ja som mala návštevu do osmej a aj tak som nemala internet do šiestej. Zase bola niejaka porucha.

gucz - ano to je v autosedačke

erikas - si super, dúfam, že aj my to takto šikovne zvládneme

radoslava - pošli email a ja ti to pošlem, a vitaj medzi nami 🙂

twins
23. júl 2008

a vzdy sa nedostanem k pc ked je tu syn tak nemam sancu

twins
23. júl 2008

miresta aj ja som mala navstevu pred chvilkou odisli bola tu kamoska z manzelom a bola tu aj aniel so sofinkou

miresta
23. júl 2008

twins - ano to máš pravdu, celý tatko a asi bude aj taká rozmaznaná ako tatko, ten ju stále nosí na rukách ako kráľovnu. ale dnes mi je akási zlá, nevie zaspinkať, už 5 krát som bola v izbe. Niečo ju trápi. ☹

miresta
23. júl 2008

idem zase k nej, neviem či ešte dojdem, či ma nepredbehne manžel, ak áno, tak dobrú nocku všetkým 😉

twins
23. júl 2008

inak este k tej foto so stasakom musela som ju trosku upravit lebo ten popdbradok ako ma ten pan na pravo som mala aj ja a inu foto nemam

twins
23. júl 2008

miresta to bude asi tym pocasim aj anielova sofi bola dnes nejaka mrzuta dufajme ze budu vase deticky ok

twins
23. júl 2008

tak caute asi tu uz nik nie je papa ☹

gucz
23. júl 2008

twins Ty si číslo, upravuješ fotky 😀 , inak aj moja malá štrajkovala so zaspaním, asi hodinku si stále sadala, chvíľami som ju aj vozila, prestalo ma to však baviť, tak som ju v káre odstavila do spálne a ona čuduj sa svete zaspala. Ono to počasie určite na tie naše detičky vplýva, inak si to neviem vysvetliť.