90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lucxy
29. júl 2008

mna teraz napadli spenatove halusky mnam mnam

bubka2
29. júl 2008

Ahojte kočky. Neviete mi poradiť - mám dnes škroby, ale nemám chuť ani na zemiaky a ani ryžu. Nestačí len zelenina?

lucxy
29. júl 2008

tak zeleninou nic nepokazis, alebo si uvar sosovicovu polievku s mrkvickou/bez mlieka/ 🙂

gucz
29. júl 2008

čauko bambulky, tak už sa hlásim aj ja. Ja mám dnes mäso, priniesli sme si od svokrovcov kopu zeleniny, tak budem mať na obed len chlebík so salámou a beľký tanier zeleniny, nechce sa mi nejak variť.

aniel sprav mu pečienku na šťave, to je za chvíľku, ja dávam opražiť pečienku len na cibuľku, potom jemne okorením čiernym korením mletým, zasypem majoránkou, podlejem troškou vody, chvíľu podusím a potom zahustím vodou s múkou. Hotové je to raz dva, s uhorkou a ryžou mňam. Dá sa papať aj s chlebíkom. Mala som to v pláne na dnes, ale MM zostal namočený rezeň od včera, tak nemusím variť.

bubka kľudne môžeš aj zeleninku, tým nič nepokazíš, alebo si môžeš dať pukancový chlebík, ale ten ryžový čo je

luciap
29. júl 2008

Dobre ráno prajem všetkým. Aniel, ja keď potrebujem niečo rýchle, tak väčšinou urobím v kuchte "eintopf" - na spodok slaninku, na to cibuľu na kolieska, mäsko, na to ešte jednu cibuľku na kocky nakrájanú, opraženú a s trochou mletej papriky a na vrch zemiaky, osoliť, zaliať asi 1,5 dcl vody zavrieť a za 20 min. je obed hotový.
Ja som sa dnes ráno odmerala, odvážim sa zajtra a od zajtra hurá na diétu. Začínam byť z toho trochu nervózna, až mi stiahlo žalúdok (to je asi celkom dobrý začiatok 😀 😀 😀 ). Viete mi povedať, či v UH deň by som mohla bryndzové pirohy, samozrejme bez slaniny a kyslej smotany? Príp. halušky?

aniel
29. júl 2008

môžem tam dať namiesto mäsa klobásu alebo párky?

gucz pečienku mám na pláne zajtra 😉

luciap
29. júl 2008

Aniel, určite môžeš, len potom asi treba upraviť dĺžku varenia. Párky určite podstatne menej, klobásku netuším, nikdy som klobásu nevarila. Tých cca 20 min. je na bravčové mäso, na kuracie podľa mňa stačí aj polovica času.

miresta
29. júl 2008

Ahojte kočky, tak vidím a čítam, že sa máte všetky fajn. Ja som tu zase dva dni nebola, ako každý víkend sme boli na chate a včera od rána som piekla tortu pre maminku, takú akú mam v albume ovocnú s želatinou, čakala návštevu a chcela niečo osviežujúce. Urobila som jej radosť, keď som jej o pol desiatej doniesla tortičku a potom sme šli so segrami na kupko. Vrátili sme sa o pol siedmej a o osmej mi prišla návšteva z Čiech. Takže som sa k PC ani nedostala. A dnes ma malinká trochu preháňala, nevedela zaspinkať od rána bola mrzutá, tak až teraz. Inač PRIZNÁVAM SA ☹ zhrešila som ale na celej čiare, v nedeľu som mala mať UH deň ale nemala som náladu, niečo ma otravovalo - niejaká debka a tak keď sa ma svokra opýtala aký mám dnes deň v diete, odpovedala som : " ŽIADEN" !!! A naozaj som kašľala na všetko, na obed som si dala rezeň s uhiorkovým šalátikom a na večeru sme grilovali kuracie krídelka a zeleninku. No a nakoniec aj koláčik. A vôbec ma to netrápilo, ale večer mi bolo hrozne taško a nevedela som zaspať. No nevadí v pondelok som normálne pokračovala ovocím, a je to v pohode. Takže mám za sebou prvý poriadny prehrešok a nič si z neho nerobím.
Tak toľko o mne cez tie dva dni čo som tu nebola.

luciap - super že sa tak pripravuješ ale vôbec sa toľko neobávaj, uvidíš aké je to ľahké. A teraz bude teplo takže ani pitný režim ti nebude robiť problém.

aniel - som rada že Sofinke už bude dobre, a ty si ťažkú hlavu z tých prehreškov nerob. A drž sa s tou vodou dnes , nás s Gucz čaká tiež.

gucz - idem si pozrieť tu autosedačku

miresta
29. júl 2008

gucz - sedačka vyzerá super a myslím, že je aj pohodlná ako píšeš, lebo naozaj vyzerá dobre. A Laurinka je krásna, ale ona je viac po tebe, že?
A inač, mi ak máme na záhrade veľa šalátoviek, tak ja ich nastrúham ako na šalát a zamrazím. Alebo taktiež nastrúham na kolečka, osolím, dobre premiešam, nechám odstáť asi tri hodiny a potom nakladám do fliaš a sterelizujem 3 minútky. No a v zime keď ich otvoríš budú ako čerstvé a normálne urobím nálev na uhorkový šalát a je to super.

miresta
29. júl 2008

Asi tu teraz nikto nie ste, tak dojdem večer, papa 🙂

erikas
29. júl 2008

aniel držím palčeky na dnešnú vodu 😉 je horúčava veru ani mne nechutí jesť mala som len taký vlažný vývar so zeleninkou 😎

gucz
29. júl 2008

ahoj bambulky 🙂 , tak som sa sem aj ja na chvíľku dostala. MM má teraz pár dní voľno, tak tu sedáva on.

luciap neboj, zvládneš to, budeme držať palčeky

miresta všetci čo poznajú môjho muža mi tvrdia, že malá je celý tato. Všteci čo ho nepoznajú zasa tvrdia, že Laurinka je celá na mňa 😀 , ona sa ale stále mení, každé dva týždne mi pripadá iná, ona sa na seba ani nepodobá na fotkách čo bola bábetko. No uvidíme čo z nej vyrastie, na koho sa bude podobať, ale výšku by mohla podediť skôr po tatinkovi.
Tie uhorky keď nastrúhané zamrazím nebudú po rozmrazení také papierové? Toho sa dosť bojím. No možno ich zavarím, len budem musieť ísť k mame po hrniec a poháre s viečkami, bo už doma žiadne nemám.
Dnes som robila džem. Svokra mi dala kopu broskýň, ale nejak strašne rýchlo zmäkli a začínali podaktoré hniť, tak som chcela robiť najprv výživu z nich, ale nemám ten zavárací hrniec. Tak som spravila džem s gefixom, dala som tam aj kyselku, klinčeky a škoricu do toho, keď sa to varilo. Na zimu bude dobrý, strašne mi bolo ľúto tie broskyne vyhodiť. Inak obedovala som tú zeleninku a chlebíkom a s salámou, a normálne som bola prejedená.

aniel, twins čo vy ako? zvládate vodičku? Dúfam že hej, že sa Vám darí dobre 🙂 nakúknem večer

luciap
29. júl 2008

Chcem sa opýtať: máme doma fazuľku, môžem v škrobový deň fazuľkový prívarok a čím ho môžem zahustiť (múkou ani smotanou asi nie)?

gucz
29. júl 2008

ahoj luciap môžeš fazuľu, soju, hrach, šošovicu, ale nemalo by sa to zahusťovať múkou. Možno tak kukuričným alebo zemiakovým škrobom (solamyl, maizena). Ale ak by si dala len trochu múky, tak svet nespadne myslím 🙂

luciap
29. júl 2008

Ďakujem gucz, tiež som myslela na solamyl.

aniel
29. júl 2008

baby ,tak já už mám skoro za seboudnešnú vodu a celkom v pohode.Až teraz večer som si upila vývaru a dala som si melónik .Rozbolela ma strašne hlava,ale inak celý deň bol v pohode.
Možno posledná voda bude úplne v pohode.Možno som ten melón nemala,teraz sa cítim strašne najedená,ale za chvíľu to určite prefiltrujem cez obličky 😀

aniel
29. júl 2008

babenky ,kde ste všetky? 🙂

lucxy
29. júl 2008

ahoj aniel, tak pozeram, ze dnesok mas za sebou,,ja jem akurat cestovinu nemala som vobec cas 🙂

twins
29. júl 2008

ahojte vsetky ja som dnes prezila vodu v pohode najprv som si dala melonik 😅 potom vyvarik 😉 co mi priniesol aniel potom zasa melonik 🙄 a teraz pisam jednan radost ja viem ze vodovy den by som mala len vodu ale ja by som v praci zahynula 😎

gucz
29. júl 2008

twins to je v pohode ten melónik, veď to je vlastne len voda. A máš pravdu, v práci sa voda prežíva trochu ťažšie ako doma.
aniel tak už aj Ty to máš za sebou, to som rada, mňa a mirestu to ešte len čaká.
Ale zasa ja sa na tú vodu celkom aj teším, povedala som si, že potom začnem zasa naplno držať dietku, bo teraz som to dosť flákala. Som akási nafúknutá zasa, aj mám kilo hore, tak som z toho na nervy.
Dnes večer som si dala pivo, takú chuť som naň mala, že som si jedno otvorila. Nepila som už asi odvtedy, čo som ostala tehu, možno raz som mala pivo. Tak som sa normálne cítila pripitá, takže ho zasa hodne dlho nebudem piť.
Ja nepijem vôbec tvrdé, a vlastne nič, neznášam šampanské, nemám rada ten stav pripitosti a už fakt neznášam opicu. Tak už asi ani to pivo nebudem piť 😝

gucz
29. júl 2008

No vidím že som tu asi posledná tak krásne sníčky prajem chuduľky

lucxy
29. júl 2008

dubru noc gucz
😔

luciap
30. júl 2008

Dobré ráno kočky, tak od dnes som oficiálne jedna z Vás 🙂 . Práve sa chystám na prvé ovocné raňajky a ešte sa pôjdem odvážiť.
Aniel, Twins - obdivujem a gratulujem k zvládnutému vodovému dňu 🙂.
Gucz - ja som pila pivo naposledy na dovolenke pred 2. týždňami, raz sme dostali strašnú chuť (bežne nepijem alkohol, tvrdé už vôbec) a môj syn mi to pivo vyčíta ešte teraz, ako keby som bola nejaký alkoholik (po 2 dcl piva 😕 ).
Mám ešte otázočku, čo pijete cez deň (myslím teraz pri diéte - nie alkohol 😀 ). Mne veľmi chutí nesýtená voda Drobček (biela minerálka, ale ochutená - jahody, maliny, citrón...). Môžem niečo také piť alebo sa to bude považovať za sladené vody a môžem len čistú minerálku (neochutenú)? A ešte raz k tým bryndzovým pirohom, je možné si ich počas diéty dať alebo nie (to je moje najobľúbenejšie jedlo)?

lucxy
30. júl 2008

ahoj luciap, idem vyskusat tu kuracinku scesnakom a jablkami a to si davala do rury zapiect alebo nie? 🙂
neboj aj ty zvladnes vodu,,,,hm rozmylam nad tymi bryndzovymi pirohami kedze bryndza sa berie ako bielkovina 🙂

erikas
30. júl 2008

ahojte 😉 luciap tie pirohy asi nie bryndza je bielkovina a cesto je UH,minerálka by mala byť čistá ochutené obsahujú veľa cukru 🤐

erikas
30. júl 2008

aniel aj twins super ste zvládli vodový deň....má úcta 😀

miresta
30. júl 2008

ahojte babenky, tak včera som už nestihla na vas pozrieť, aj dnes som tu len na chvílinku

gucz - si šikulka, a ako čítam výborná gazdinka, manžel môže byť hrdý že ťa má. A aj moja malinká je stále iná, ale vidím v nej každého len nie seba. Nevadí vraj neskôr, dievčatka sa vraj začínajú podobať až po treťom roku života. A mi máme v sobotu vodu, že?

Ideme dnes so segrou niekam von, takže viem že v tej horúčave asi nič nezjem, stále si zabalím le ovocie.

aniel, twins - super že ste zvládli vodu, a aniel ty ešte po tých stresoch z minulého týždňa. A ako sa má maličká?

Inač myslíte niekto na Anaret, ako sa má v Chorvátsku, aj moja segra šla večer, len im ticho závidím. 😒

luciap - tak vitaj medzi nami, a uvidíš pojde to ľahko a s nami určite

miresta
30. júl 2008

Tak kočky ja idem teda baliť a vyrážam niekde do prírody, pa a pekný deň 🙂 😎

luciap
30. júl 2008

Lucxy - áno zapeká sa to mäso. Tu je presný recept: http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JMO...
Erikas - trochu som sa bála, že to bude s tými pirohami tak, škoda ☹ .
Miresta - spolieham na to, že s vami to pôjde ľahšie. Zatiaľ som v pohode, mám v sebe 1 hrušku (viac sa do mňa nevošlo 🙂 a moje deti sa ochotne pustili do druhej, čo som mala nachystanú). Cestou do roboty som sa zastavila v potravinách pre obyčajnú vodu (kojeneckú 😀 ). Ráno som sa odvážila a aspoň som sa trochu potešila, pretože mám o kilo menej ako po dovolenke. To ma trochu prekvapilo hlavne po tom, čo som cez víkend zošrotovala (ako keby sa blížila vojna a vedela som, že mi mesiac nikto nedá jesť 😀 😀 😀 ). Tak prajem pekný výlet do prírody. Ja by som tiež radšej šla ako sedieť v robote, hlavne keď všetci kolegovia (učitelia) si užívajú prázdniny.
Miresta - môj syn sa menil každý mesiac, raz bol celý ja, raz celý otec (bohužiaľ, tá druhá varianta zostala - teraz sa na neho veľmi podobá, akurát ohrúhlu tvár zdedil po mne a ešte aj grímasy robí rovnaké), zato moja dcéra už zo mňa "vypadla" ako moja verná kópia 😀 a na tom sa nič doteraz nezmenilo. Je sranda dívať sa na vlastnú zmenšeninu a porovnávať v albume moje fotky a ju (ona sama tvrdila, že na tých fotkách je ona 😀 ). Užívajte si svoje malé bábätká, veľmi rýchlo rastú a potom vám bude ľúto, že to najzlatšie obdobie už máte za sebou.

gucz
30. júl 2008

čaute kočky, luciap tak teda oficiálne vitaj medzi nami 🙂 , k tým tekutinám, mal by si piť len vodu,poprípade vodu s citrónom, nesladený čaj, nesladenú kávu. Ale ľludne môžeš aj minerálku, neochutenú, aj keď bublinkové by sa nemalo. Ja si však dám ak máme doma minerálku.
miresta uži si krásny dník, ja sa zasa nikam nedostanem, manžel šiel na brigádu ku kamarátovi, šiel autom. Ja vyleziem s malou asi až po štvrtej, nemám rada horko a ak mi dlhšie pečie na hlavu, aj keď mám šiltovku trebars, tak mi býva zle. Ja som taká bledá tvár, zaujímavé že voľakedy mi na slnku nič nebolo, to len asi posledné 4 roky. Šla by som sa aj dakam kúpať, ale ja na tom slnku fakt vydržím asi 2 - 3 hodinky, to sa mi neoplatí cestovať do Trnavy. Tak Ti len ticho závidím.
Posledné dni som taká lemravá až no, chcelo by to dajaký životabudič, neviete o niečom. Káva na mňa už vôbec nezaberá...., redbul mi nechutí a pri diete sa ani nemôže, bo je tam kopa prázdnych kalórií, tak neviem, asi si dám chladnú sprchu. Idem dačo robiť, aby som sa rozhýbala.pa