Aké máte skúsenosti s chudnutím po sekcií?

metisa
10. mar 2013

Napíšte váš príbeh, ako vám to išlo, či vás dlho bolelo brucho a jazva.... 😎

drobcek26l
10. mar 2013

No tak ja som po sekcii bola na svojej pôrodnej váhe do troch dní, čomu som sa teda riadne čudovala, takže som sa kilami navyše nemusela zaťažovať - chvalabohu. No a jazva bolela asi 2 týždne ale nič strašné. teraz ešte troška pobolieva keď sa mení počasie, ale inak to je v pohode.

aristka
10. mar 2013

po prvej sekcii to išlo dolu pekne,jazva ma bolela aj pol roka,jak po oper zákroku,po druhej sekcii,to je iná pesnička,možno aj vekom aj tým ,že je to moje tretie dieťa a mal som aj veľké zrasty,kilá nie a nie dole

ornela_mutti
10. mar 2013

Môj najhorší zážitok z celej sekcie bol keď ma postavili na nohy na druhý deň a vždy keď som chcela vstať z postele. Inak sa všetko dalo prežiť 🙂 Vlastne všetko sa dá prežiť a super je že časom som na tú bolesť úplne zabudla.
S chudnutím u mňa nebol problém, dokonca som ešte pod svojou pôvodnou váhou. Bruško ako také ani veľmi nebolelo, len nemohla robiť všetky pohyby napr. ležať na bruchu, naťahovať sa a celkovo napínať brušné svaly. Jazva bola možno prvý mesiac citlivejšia (najmä ak som nosila nohavice s opaskom) a teraz rok po pôrode je všetko ok.

machovalucka
10. mar 2013

súhlasím s ornela_mutti ked ma prvýkrát postavili,tak to bolelo a potom vždy ked som mala sama vstať,tak to bol boj,ale každým dnom to bolo lepšie a keby som si mala druhýkrát vybrať tiež by som rodila sekciou...s malou som pribrala 12kg a schudla som 22kg....všetky moje kamošky čo rodili sekciou majú pekné postavičky..

snu
10. mar 2013

ahojte, po prvej sekcii som schudla asi hned 🙂 a to som pribrala 20kg. jazva uplne v pohode,nebolela,, len rpi brusakoch som dostavala svalove krce,,, na to mi dr povedal,ze zrasty,, po druhej sekcii, ktora bola bohuzial hrozna, v plnej narkoze rezana od pupka dolu, az uplne dolu,, najhorsie bolo prebudenie,ale to hlavne stahy maternice,, jazva ok,, brusko bolelo ako silna svalovica,, no ale tie kilaaa to neste zo mna iiiiist 🙂))) a to som pribrala len 12kg a este aj o mesiac skor mi robili,, a 6kg mi zostalo,,, brusaky samozrejme tiez nemozem,lebo zrasty sa ozyvaju ... ale ako tu bolo pisane, mozno aj vekom 🙂))) ,, alebo vyhovorkami ? 🙂)) 😀 no ale brusko mam hrozne,,aj po prvom som ho mala v oblasti tej jazvy take vypucene,, aj teraz tiez,, no a este aj ta jazva od hora dole,, no katastrofa 😀 ale co2 krasne zdrave deti za to stoja 🙂))

usiko
10. mar 2013

Po sekcii, no, na piaty den uz mi bolo fajn, akoby sa nic nebolo stalo, akurat jazva trovhu bolela pri tahu alebo dotyku...to bolela este par tyzdnov a schudla som po sekcii, do 6 mesiacov na povodnu vahu a potom este dva kila dolu takze pred tym to tehu som mala 48 kil.....pribrala som zhruba 16, teraz som pribrala zhruba tiez tak takze dufam ze to bude rovnake....

petkovamama
10. mar 2013

po sekcii som doslova vyletela na nohy hned druhy den.maleho mi vzali do inkubatora/adaptacny problem/ do ineho mesta a povedali mi,ze ma zanim pustia,ked budem v poriadku.v piatok som rodila,v nedelu ma uz prelozili 😀 .v utorok sme boli obaja doma 😀 😀 😀 ,vraj bol prevezeny omylom.pribrala som 30kg a do roka dala dole 27kg.takze som celkom spokojna.

blumka
10. mar 2013

ja si uz velmi nepamatam na tu bolest, ale viem, ze ked som dosla domov z porodnice uz som fungovala takmer normalne, v podstate uz ked som mala male na izbe na rooming-in tak som musela fungovat sama, na riesenie bolesti nebolo casu....akurat ma jazva bolela pri nejakej namahavejsej cinnosti a pri smiechu 😅
a co sa tyka chudnutia, po prvom tehu som bola 2kg od povodnej vahy po 3 mesiacoc ( pocas tehu som pribrala 25 kg), po druhom tehu som sa na povodnu vau dostala po cca roku (v tehu som pribrala 22kg), no a teraz mam zatial na sebe 15 a rada by som ich zhodila cim skor po porode 😝

veronika1306
10. mar 2013

hmm tak po sekcii bola dost velka bolest a myslim si ze kazda z nas uzna ze ked mu doniesli malicke tak aj bolest prebolela 🙂 ale nie bolest bola celkom dost silna pamatam si ze som aj kricala ale to tesne po sekcii ako ma doviezli na pooperacnu izbu a prve postavenie bolo dost krute kedze asi cca12h po sekcii prisla sestricka a povedala podme idete sa umyt ved vy ste uz plne chodiace nikto vam tu nebude pomahat.....ale dalo sa to vsetko prezit dali nam lieky od bolesti a bolo to fajn...schudnut som neschudla este teraz mam skoro 8kg ale pribrala som asi 25kg ale chceme druhe babatko takze to beriem tak ze schudnem az po druhom 😀