Ako sa donútiť cvičiť a jesť zdravo?

susedka1000
12. máj 2020

Ahojte baby... Mam 27 rokov, 172 cm a 100kg 😑 takto to už ťahám cez rok a pol... Vážila som 75-80 ale rapídne som pribrala. Mam priateľa, jemu sa páčim taká aká som ( aspoň mi to hovorí, aj keď vidím na ňom že by ho potešilo keby som dala pár kg dole).... Ako sa donútiť cvičiť? A dobre stravovať? Niekedy mám také obdobie že musím mať každý deň nejakú. Sladkosť a niekedy si nedám aj týždeň.... Sém tam idem na bike do prírody alebo na prechádzku...... Myslíte aj keby som si kúpila stepper že by ma to doma bavilo aspoň pol hodinu-hodinu denne.... Prosím vás, čo na vás zabera... Veľmi pekne ďakujem. Môžte aj súkromnú správu

margaretka_
12. máj 2020

@susedka1000 zakladom uspechu je asi zmenit stravu. Ale stylom, ze to dokazes zmenit dlhodobo, nie nejake diety.
A co sa tyka cviceniam mna napr takto doma to nebavi. Mam elipticky trenazer, ale pre mna to je nudne takto divat sa do blba. Ked tak si k tomu nieco pustim na pozeranie. Ale nebavi ma to pravidelne.

A hlavne sa netreba nutit, ale treba chciet to urobit pre samu seba, to pojde lepsie 😉

mirkava
12. máj 2020

@susedka1000 si zlata.... 😁. Obmedzit papanie, vela ovocia, zeleninky a viac sa hybat. Ked kupis steper neprinuti ta to stepovat. Musis sa nastavit na sport.... mentalne

simsalabim
12. máj 2020

@susedka1000 ja mam doma rotoped a som na nom v podstate denne, pozeram pri tom spravy ci film a nenudim sa pri tom. Je to pre mna uz taky reflex - telka=rotoped. V lete castejsie chodim do prirody na bicykel, tak rotoped pouzivam menej. Stravu urcite treba upravit, s tym ti ja ale neporadim...moja suseda schudla tak, ze si naklada na dezertny tanierik a je uplne vsetko.

hederamonstera
12. máj 2020

Pozri, bud chces alebo nie🙂 kto chce, sposob si najde a kto nechce, si najde vyhovorky ;) toto mne pomohlo sa uvedomit a zhodit 30kg ;) musis sa na to proste nastavit, je to tazke, mne to trvalo 15 rokov sa uz spamatat 😄

susedka1000
autor
12. máj 2020

@hederamonstera a ako si začala 🙂 najskôr Úprava stravy Alebo co

wiw8
12. máj 2020

Pravidelna strava je gro, radsej menej a castejsie. Vela zeleniny ku kazdemu jedlu, mne to prospelo. A tiez ked som si zacala sladke ranajky robit, tak som uz ani taku chut nemala na sladkosti 😉

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hederamonstera
12. máj 2020

@susedka1000 ano, proste som varila vsetko od zakladu zo zakladnych potravin, 100% cista strava, ziadne polotovary, proteiny, musli tycinky a neviem co vsetko. Vyhodila som pecivo (resp vsetko z muky) a cukor. Neratala som kalorie. Ale hlavne vsetko je aj tak v hlave 🙂 musis v tom najst radost. s cvicenim som to neprehanala, to aj tak nie je na chudnutie, cvicila som kvoli zdraviu. Ale hlavne neriesila som to, nevazila som sa, nemerala, citila som to na obleceni 🙂 drzim palce 🙂

livuska124
12. máj 2020

Hlavne treba robiť veci postupne a nemať ciele typu "dám dole 20kg za 4 mesiace." Začni napríklad s tým, že budeš dodržiavať pitný režim. 2l vody za deň - žiadne sladené nápoje, iba čistá voda, alebo nesladené čaj. Potom sa zameraj na stravu. Dôležitý je vyšší výdaj než príjem. Môžeš jesť aj pečivo (najlepšie celozrnné), aj zemiaky alebo ryžu. Len treba dávať pozor na množstvo. Treba prijímať dosť bielkovín + zdravé tuky. Ak ti to vojde do príjmu,môžeš kľudne aj malú sladkosť (tým myslím dajme tomu dve kocky horkej čokolády, nie 100g Milku). Hlavne nevyraďuj zo stravy nič, čoho sa nechceš vzdať na celý život (pretože ak to opäť zaradis po čase do jedálnička, môže nastať Jojo efekt). Keď sa budeš na to cítiť, pridáš cvičenie. Pri tvojej váhe treba vybrať vhodné cvičenie, aby si pri neúspechu nebola demotivovaná. Začať radšej zľahka a postupne keď budeš naberať kondičku, tak pridávať.
Radím ti pridaj sa tu na MK do skupiny Cesta k mojej premene a preštuduj to tam trochu.

daganov
12. máj 2020

@livuska124 perfektné rady!!!

osky
12. máj 2020

@susedka1000
Ja som nikdy nebola sportovy typ.
Vzdy som upravovala radsej jedalnicek ale cviceniu som sa dlho vyhybala.
Teraz som sa vsak zaoisala do vyzvy do plaviek-fitshaker.sk
Povedala som si,ak nie teraz,v case korony,ked som doma a mam cas tak uz nikdy.
Musim povedat,ze orvy den som sa v polovici rozplakala...bolo to pre mna narocne.vsak zhurta cvicit..
Ale kazdym.dnom je to lahsie,kazdy den je uplne ine cvicenie,cize nemas stereotyp,telo si nezvykne na jednotvarne pohyby ..
Po tyzdni sa citim pevnejsia,ohybnejsia,mamviac energie a predstav si,ze sa na to cvicenie tesim.
Pretoze je to pre zaciatocnikov,nie je to dlhe,nemusim nikamchodit,mozemsi cvicit kedy ja chcem...cvik ktory celkom nezvladam ,aspon obmienat alebo cvicim iny...aby som skratka nebola pasivna.
Ja cvicim rano i vecer,vraciam sa k odcvicenym dnom,pretoze chcemto vyuzit naplno.
Dostali sme i vzorovy jedalnicek,ale to mi celkom nevyhovuje.
Ale to je individualne.
Ja som si zaplatila 3 mesiace a dalej uvidim.
Nie je to drahe a fakt zvladnutelne.skus.
Co sa tyka stravy,mne velmi vyhovuje dieta doktora papae.nie je prilis obmedzujuca a da sa zvladnut.
Vyhod sladke.ked ti nieco chuti,daj si trosku orechov alebo kocku cokolady,medzi prsty susene ovocie.ale nie denne.
Ja som vyhodila i mlieko a v podstate som viac na vegetarianskej strave.zivocisnu tak pomenej...
Zaklad je vsak voda a zelenina.