Ako schudnúť na steperi?

drobec2602
3. dec 2013

Mám doma požičaný Steper , a chcela by som schudnúť dva kila. Neviete niekto poradiť kto s ním ma skúsenosti, koľko a ako dlho asi by som na ňom mala cvičiť. Alebo koľko kalórii spáliť aby sa mi to podarilo ? Zatiaľ už trénujem na ňom dva týždne každý deň aspoň pol hodiny až hodinu a pol a žiaden výsledok. Svalovica na ňom zaručená ale už strácam motiváciu. Mate nejaké osobne skúsenosti koľko na ňom cvičíte a či sa vám podarilo a za koľko schudnúť? ďakujem za rady a trošku motivácie a odhodlania nech mi to vydrží 🙂

michaela330
3. dec 2013

Ahoj. Steper podľa mňa nie je najlepšie riešenie. Ja tiež práve chudnem a pokusamsa zhodiť nadbytocne kilá ktorých je dosť ale keď sa mi podarí ísť do firma tak skôr sa snažím ísť na orbitrek. Ten sa mi zdá byť zo všetkých strojov najlepší. Steper podľa mňa pomáha iba spevnit zadok a stehná, ale závisí to škôd toho že z ktorých partií chceš najviac zhodiť.

bajana
3. dec 2013

kazdy pohyb je super, ale upravou stravy schudnes viac ako cvicenim...ak sa potom najes nevhodnych veci, mozes cvicit aj pol dna a efekt ziadny...navyse pri cviceni sa moze vysledok prejavit skor na vzhlade nez na kilach...
ale k tvojej otazke - vhodne je udrziavat tepovu frekvenciu v urcitych medziach, vypocitas si ju napr. podla tohto: http://ona.idnes.cz/necvicte-zbytecne-hlidejte-...

nanip
3. dec 2013

Ahoj. Ja doma cvičievam na steperi. Kombinujem toto cvičenie s posilňovacími cvikmi. Jeden deň stepper - tak 30 -45 min., druhý deň posilňovacie cvičenia. Nájdeš rôzne aj na youtube. Večer je dôležité už nejesť aspoň nejaké 2-3 hodinky pred spaním, podľa možností sa vzdať mastných a vyprážaných jedál, rôznych dresingov a omáčok obdobného typu... A hlavne pozitívne myslieť. Určiť si deň, kedy si zaslúžiš aj nejakú dobrôtku v podobe prehrešku - čiže to bude odmena, takže žiadne výčitky 😅 No a čo sa týka váhy... moja pôvodná bola 54kg, teraz mám 51kg. Začalo to ísť pomaličky dolu cca tak po mesiaci-dvoch, ale nezbadala som to najskôr na váhe, ale na konfekčnej veľkosti. tá šla z 38 na 34 😉 No a ešte jedno pre mňa obrovské pozitívum a zároveň aj môj donucovací prostriedok na cvičenie - mávala som dosť veľké problémy s akné. No a odkedy cvičím na stepperi, tak je to super. Ak nedodržujem tú moju pravidelnosť, tak sa vracia, no a keď pekne nabehnem na stepper znova, tak je to zase o.k 🙂

niika21
4. dec 2013

Ahojte, po porode mi zostalo navyse cca 20 kil, tak po skonceni kojenia som si upravila stravu, vyradila som pecivo, cestoviny, davala som si pozor co jem, ziadne sladkosti ani sladene vody, kupila som si stepper a makala som denne na vysokych otackach hodinu a vysledok sa dostavil, za rok som na povodnej vahe, nehladovala som a momentalne uz cvicim len tri krat do tyzdna po 20 minut lebo ma to bavi a aby som si udrziavala kondicku plus dlhe prechadzky s kocikom nesmu chybat . Ide to, vysledok sa urcite dostavi, len treba pevnu volu a nevzdavat sa !!!!!! 🙂

lucka1987
4. dec 2013

ako tu uz odznelo.. strava trori 75 % uspechu, cize ak mas zlu zivotospravu a jes nevhodne potraviny v nevhodnom case a mnozstve, mozes na steperi cvicit aj dve hodiny denne,
tiez ho mam doma....ale nudim sa na nom , nevydrzim dlhsie ako 20 minut.. skus to skombinovat s nejakym aerobnym cvicenim, napriklad 15 minut aerobneho cvicenia, kde sa ti pulz vysplha na vyssie hodnoty a potom sup na steper, ktory je kardio. ide aj o intenzitu cvicenia.. pulz udrzuj na hodnote okolo 100- 120 ak sa da

aredhel
4. dec 2013

najdolezitejsia pri chudnuti je uprava stravy! az 70% a cvicenie je na spevnenie a vypracovanie postavy

mirobee
4. dec 2013

Treba si upravit prihem a vydaj ako som to popisal v fore trener jozef mikle a skusenosti s nim.V podstate si treba udrzat pulzovu frekvenciu okolo 114 120 az 160 vsetko zalezi od veku cvicenca.Striesat cardio a klasicke cvicenie v superserii.A samozrejme uprava jedalnicka.Jednoduche cukry doobeda ....plus bielkoviny.Treba skusit sacharidove vlny...davkocanie sacharidov v gramazi to znamena ze sa nam meni mnozstvo sachar kazdy den..;)