Ako schudnúť, resp. udržať si váhu pri užívaní liekov?

jaq
29. dec 2020

Ahojte, beriem 2 antipsychotika a jedno antidepresívum. Sledujem,že sa mi zvyšuje váha teraz som za necele 2týždne pribrala 3kg. Stravujem sa zdravo akurát som na vianoce zjedla koláče (napr. namiesto ranajok) a rezeň so zeleninou. Obnovil sa mi aj cykllus po dlhej dobe. Bud.týždeň mám dostať menštruáciu a už teraz ma bolia prsia a nafuknuté brucho mám.. môže aj to vplývať na váhu a byť to dočasné? Chcem schudnúť naspäť, alebo si udržať váhu len nie ísť hore.

teleskop
29. dec 2020

pocas uzivania antid som pribrala 25 kg, pocas uzivania antid. som ich aja dala dole...TO je odpoved, budes si musiet davat viac pozor ako doteraz

anonym00000
29. dec 2020

@jaq ja som počas užívania AD pribrala cca 23 kíl. Schudla som ich až po 5 rokoch a aj to nie tých celých 23 kg, momentálne mam dole 16 kg
Váhu si udržujem vyvážením stravy a pohybu. Čiže dá sa povedať že je to dočasne.

bebemonika
29. dec 2020

Ja sa presne pre toto bojím užívať AD, pretože som schudla a ešte chudnúť chcem, no bojím sa, že po AD priberiem, aj keď ma "ubezpečovali", že nepriberiem, moc tomu neverím.

katkami123
29. dec 2020

Šport

deti95060810
29. dec 2020

sú Ad pri ktorých chutí viac jesť a tým pádom váha sa zvyšuje, ale pri väčšine Ad to tak nie je.... 😉

sintra
30. dec 2020

Tiez mam s tymto skusenost. Mne pomaha len takmer uplne vylucenie sladkosti a beh.

jaq
autor
30. dec 2020

Ja si myslím,že priberám z antipsychotik, tých čo mi pridali naposledy. Ale celkovo baby dakujem,nie som v tom sama a zvládneme veerím ten boj s váhou

jaq
autor
30. dec 2020

@sintra sladkosti už jesť nebudem, ale behať nemôžem pre astmu
@katkami123 to je jasné, cvičim pilates
@bebemonika aj ja som sa bála, ale nemala som na výber
@anonym00000 gratulujem!
@teleskop čiže mam bojovať a udržim si vahu

sintra
30. dec 2020

@jaq tak ono ide o pohyb celkovo, proste zvysit kaloricky vydaj. Moze byt aj iny sport.

bebemonika
30. dec 2020

@jaq no pravdepodobne ani ja nemám moc na výber, ale strach je momentálne silnejší...

marvin1234
30. dec 2020

@jaq no, ja som na ad nepribrala, lebo som si vsimla, ze proste mam z nich chute, takze som si pekne nainstalovala kaloricke tabulky, jedlo vazila a zadavala. Z liekov samotných určite nepriberies, max zadrzujes vodu, ale to sa strati ak znizis príjem sacharidov a zapojis viac pohybu na zrýchlenie metabolizmu.

jaq
autor
30. dec 2020

@sintra stačí chodiť asi pešo do práce 2,5km, ale to až od februára
@bebemonika aj mne bolo povedane, že sa z liekov nepriberá a bum
@marvin1234 nemohla som cvičťi aj teraz s obmedzením pre nohu. A možno fakt držím vodu, lebo sa mi stalo,že ráno a večer váha aj 1kg a teraz sa mi po 7m upravuje cyklus