Ako si nastavím príjem kalórií pri chudnutí?

25. mar 2021

Ahojte.
Som obézna, BMI 32 a snažím sa chudnúť. Myslím si, že som nejedla príliš veľa, no nemám žiadnu aktivitu, len bežná starostlivosť o dieťa. Skúšala som kalorické tabuľky, ale nebaví ma všetko zapisovať a vážiť. Jem občas aj nezdravo, aj fastfood (1-2x do mesiaca).
Keďže sa mi nepodarilo schudnúť ani gram, skôr pomaličky priberám, objednala som si Fitkrabičky, najnižšiu verziu 5000kcal. No jedla je príliš veľa. Toľko som nejedla ani pred tým ako som začala rátať kalórie, často krát večeru už nestihnem zjesť alebo ju jem príliš neskoro.
Skúšala som hľadať iné jedálničky alebo výpočty, no rôzne články píšu, že by som mala prijať o niečo viac ako je bazálny metabolizmus čo je u mňa 6500-7000 kcal.
Nemáte niekto skúsenosti ako jesť aby som schudla? Trochu pridať či ešte ubrať? 😞
Cvičenie doma nie je nič pre mňa, skúšala som to, ale vždy vydržím pár dní a potom to flákam, lebo ma to nudí...
Ďakujem za skúsenosti 😇

luca_a_oliver
13. júl 2021

Ja som to riesila v podstate rovnako ako niniyart, za päť mesiacov mam dole dvadsat kil bez straty svalovej hmoty, jediny rozdiel je v tom ze si sledujem bielkoviny a sacharidy 🙂 necitim sa unavena, prave naopak. Kolac aj čokoládu si dam, ale sledujem ich v ramci kalorii a raz do tyzdna si dam kolac aj mimo bez sledovania len tak 🙂 nic narocne. Cvicit treba (ja styri krat do tyzdna), nie len kvoli spalovaniu, ale aj kvoli kozi, zdravym fasciam, funkcnemu pohybovemu aparatu,...