Aký druh chudnutia sa vám najviac osvedčil?

alofinka
10. aug 2022

Aky druh chudnutia sa vam najviac osvedčil, bez jojo efektu

babovka2321
10. aug 2022

@alofinka s kalorickymi tabulkami

simonkazga
10. aug 2022

Kalorický deficit a beh

janulka__87
10. aug 2022

@alofinka Tak ja som si kalorie nepocitala a schudla som 23 kg za pol roka. Vyradila som "nezdrave"potraviny ako udeniny, salamy, sladkosti, vyprazane jedla, sladke vody. Inak som jedla vsetko. Pecivo celozrnne , prilohy klasika ryza, zemiaky, cestoviny, bulgur, kuskusMaso vacsinou kuracie, bravcove som nejedla. Rano som mala napr. celozrnne pecivo s lucinou, sunkou syrom a vela zeleniny. Alebo nejaku natierku, cottage prip. Ovsenu kasu. Desiata ovocie. Obed bola vacsinou kuracina s nejakou prilohou plus zelenina. Olovrant som si robila vacsinou rozne jogurtove dezerty prip. Som si dala proteinovu tycinku. A vecera vacsinou zeleninove salaty bud s tuniakom, grilovanym syrom, varenym vajickom a sunkou, grilovanou zeleninou, lososom alebo ine ryby, kuracie maso. Postupne som pridala pohyb kardio 30 min. 5 krat tyzdenne. Uz rok si vahu drzim stravujem sa stale zdravo samozrejme si semtam dam aj nieco nezdravsie.

ms_green
10. aug 2022

Ako schudnúť bez jojo efektu? Zmeniť životný štýl.
Ak budeš držať akúkoľvek diétu schudneš ale potom sa vrátiš k rovnakému "nezdravému životnému štýlu" tak sa ti to všetko vráti. Ak chceš schudnúť a váhu si udržať, pridať pohyb do života, zmeniť stravu ale tak, že ťa to nebude obmedzovať a nebudeš trpieť. Radšej chudni pomaly ale tak, že si to udržíš do konca života ako rýchlo za 3 mesiace extrémna diéta a potom naspäť do takého štýlu, ktorý ťa dostal do stavu pred. To nikdy nebude dlhodobo fungovať.

missviolet
10. aug 2022

vypestovat si nove a udrzatelne navyky. u mna - konecne pit dostatok vody a chodit na 1,5-2h prechadzky 4-5x tyzdenne. uz len toto mi dalo dole nejake kila plus snazim sa jest viac bielkovin a dostat do seba lepsie makra. pouzivam kaloricke tabulky. osvedcilo sa mi byt v deficite, schudnúť tak 4-5kil, dočasne si navysut jalorie na udrziavaci rezim a bum, znova deficit, zas pojde dole atd. uz mam tak 14kg dole

arivederda
10. aug 2022

@janulka__87 a toto mňa zaujíma ako si dala preč tie sladkosti. Co zabralo?

tenerifka
10. aug 2022

U mña sa najviac osvedcila dieta NASA, drzala som ju pred rokmi, schudla som cca 5kg za dva tyzdne a po cca dalsich 3 tyzdñoch dalsich 5kg za dalsie 2 tyzdne, a tu vahu som si aj velmi dlho drzala. Je to doslova kaloricky deficit, pre ludi, co nemaju dlhodobo disciplinu, ale su schopni ju dodrzat tie 2 tyzdne. Ci to je zdrave-neviem, je tam vela masa, ale ja som podvadzala, namiesto sunky som jedla tuniaka, namiesto masa ryby....a islo to aj tak, vela zeleniny, vajicka, aj ovocie, jogurt....vygooglite si. Nijako mi to neublizilo a ani sa nekonal ziadny jojo efekt, kedze som po skonceni tej diety jedla ako clovek a neprezierala sa (a ani teraz)

janulka__87
10. aug 2022

@arivederda No nebolo to lahke bola som na sladkostiach doslova zavisla. Ked som dostala chut na sladke tak som si dala proteinovu tycinku objednavala som z netu nie tie z obchodu. Potom napr. Ovocie jogurty grecke aj tie ochutene ale iba Milko. A casto som si robievala rozne dezerty alebo zdravsie kolace sladila som cakankovym sirupom

macekovam
10. aug 2022

tabulky + 8/16.. a necvicim..

lamonita
10. aug 2022

Rozchod, depka a alkohol 🤣🤣✌️🥂

viestta
10. aug 2022

Výlučenie prázdnych kalórií, fast foodu, sladkých nápojov, redukcia tukov, obmedzená konzumácia sacharidov, pridala som bielkoviny a začala sa hýbať.
Na kalorické tabuľky ja nemám nervy ani na dodržiavanie nejakých vzorových jedalnickov, alebo vazenie porcii. Jem veľa a často, ale dobre si rozmyslim koľko čoho zjem.

karinx
10. aug 2022

@tenerifka to je aka, ujo Google nevie nájsť 🤪 dakujem

andreatytler
11. aug 2022

@alofinka Jest mensie porcie.

tenerifka
11. aug 2022

@karinx https://www.operacionbikini.es/dieta-de-la-nasa/
musis si to prelozit cez google prekladac, je to po spanielsky

barborachors
11. aug 2022

@alofinka najlepšie delena strava v kombinacii s kalorické tabulky... ja osobne si radsej dam polku zakusku na ranajky ako rizoto ci jedlo z ryze na obed alebo veceru... cize tiez treba dat bacha co sa je rano a co vecer... a samozrejme bez peciva... clovek prezije aj bez chleba a miesto neho dat zeleninu

danyelia
11. aug 2022

No toto rozhodne neodporúčam 😁 ale u mňa to v minulosti boli veľké stresy, mínus 10 kg za 2 mesiace, ale jedla som nič až minimálne, 1 banán za deň...