Baby poznáte to? 🙄😂 Zákon schválnosti pri dietovaní

maca_123
21. nov 2018

Baby poznáte to? Ten zákon schválnosti ? Keď máte chuť na sladké a doma nič nenájdete tak vymýšľate všetko možné. Ale akonáhle sa konečne odhodlane a rozhodnete mat diétu tak vám ponúknu čokoládu každého druhu, cukríky alebo u rodičov mamina pečie alebo vari vaše obľúbené jedlo 🙂 alebo som pozvaná na oslavu kde je plno jedla. A pri najlepšom kamarátky vymyslia kino 🤦🏼‍♀️ No porazí má 😂

veroonikadan
21. nov 2018

poznam poznam a som z toho zufala, neviem kde nabrat v sebe tu silu aby som odmietla furt si hovorim, ze staci pokrutit hlavou doprava a dolava, ale v praxi mi to dajako nefunguje 😀

seblicek
21. nov 2018

Keď ono je to o tom, že všade sú takéto nástrahy, preto treba si nájsť nejakú motiváciu, niečo čo bude silnejšie jak tá túžba po nejakých koláčikoch. Viem, že sa to ľahko hovorí a v praxi je to o dosť ťažšie, ale napríklad mám kamošku, ktorá sa zaťala, že do svadby schudne aby mala veľkosť 38 a taká motivácia to pre ňu bola, že by si pred ňu mohla dať aj neviem čo sladké, nezdravé a nedala by si to 🙂

annamarin
22. nov 2018

Skus si miesto "budem drzat dietu" povedat "prichadza obdobie kedy nemám chut na nic". Miesto "nedam si, drzim dietu" povedz "dakujem, ale nejako nemam dnes chut" a casom prestanes mat chut na to jedlo. Samozrejme musis sa tak aj vnutorne nastavit, ze si ho vazne nedas. A potom to uz pojde samo... Uz ani nepomyslis na to sladke sama od seba, len ked ta niekto ponukne. 😄 Aspon na mna toto vzdy zabera.

anemone123
22. nov 2018

@maca_123 chudnutie zacina v hlave... nestaci tyzden drzat nejaku nezmyselnu dietu, "akoze" schudnut dve-tri kila a potom fungovat rovnako ako predtym. Chudnutie je o celkovej zmene zivotneho stylu a treba ist na to pomaly a.postupne. Napr. pri peceni vymenit cukor za med alebo javorovy sirup, bielu muku za celozrnnu, vynechat maslove kremy a pouzivat ovocie. Nemusite sa vzdavat sladkeho, staci len najst vhodnejsiu variantu.
A este jeden tip... zacnite sa trosku zaujimat ako a z coho sa niektore "dobroty" vyrabaju a hned vas prejde chut 😉

katarinkalilly
22. nov 2018

@anemone123 No veru,ja to stále hovorím,že chudnutie začína v hlave.A nie len strava,ale aj pohyb je dôležitý.

katarinkalilly
22. nov 2018

@maca_123 Treba si stanoviť ciele,chudnutie začína v hlave.Okrem úpravy jedla treba aj pohyb,ja som tak schudla z 98kg na 56kg.Išlo to pomalšie(niekto má spaľovanie rýchlejšie,niekto nie,u mňa to boli 2kg za mesiac)ale zvládla som to.Aj nepapanie sladkostí,alebo odmietanie dobrôť na návšteve.

michellia
22. nov 2018

@katarinkalilly pohyb je dolezity to ano, ale aj tak 80% je vsetko v strave, tam sa to zacina 🙂

balaskovae
27. nov 2018

prechadzala som si podobnym problemom. Zaciatky su tazke, je zlozite odolavat vsetkym tym nastraham, ktore si opisala. No z vlastnej skusenosti viem, ze je dolezita silna vola. Odolas raz, potom odolas aj druhy krat a po nejakom tyzdni ti sladke uz na chut ani nepride. Je to o zvyku vela robi aj tvoje okolie. Skus ich upozornit na to, nech ti neponukaju veci, ktore nechces jest. Ak mas okolo seba spravnych ludi, tak to pochopia

cialota
30. nov 2018

@katarinkalilly ako si hento zvladala? ze odmietnut nieco sladke?

katarinkalilly
1. dec 2018

@cialota pevnou vôľou...

cialota
5. dec 2018

@katarinkalilly nejake blizsie tipy nemas? dost by mi to pomohlo, lebo nejako moja hlava je asi blbo naladena

katarinkalilly
5. dec 2018

@cialota napíš mi na IP aké tipy máš na mysli