Bežiaci pás po cisárskom

cubos
15. okt 2023

Ahojte, som po cisárskom 3.mesiac a tie kilečka nejak nejdu dole.
Viem že to časom možno pojde dole ale ja sa necítim dobre v tomto tele.
Radi by som začala cvičiť.
Premýšlam nad bežiacím pásom, myslíte že by to mohlo nejak uškodiť tej zahojenéj rane?
Rana je už úplne zahojená, ja sa cítim ok len dakedy keď dlho držím malého tak ma už k večeru to akoby ťahá v bruchu.
Investícia do bežiacého pásu nie je malá a tak sa obávam trošku, ako ste na tom po cisárskom z cvičením boli? 😊
Ďakujem 😊

anavixy
15. okt 2023

Ranu mas skontrolovanu a odobrenu aj zvnutra sonom? Skusala si behat? Pokial ti robi problem nosit 3m dieta tak neviem, ci beh ti bude ok, podla mna urcite skusaj beh bez pasu najprv, rozne cviky, kardio… beh nie je jediny ani najucinnejsi cvik, zacni pozvolna

andrea_82
15. okt 2023

Trosku mimo otazky, ale ja by som pas teraz nekupovala. Ja som ho prave pri babatku predavala, zbytocne mi stal doma. Kila isli dolu pri kocikovani (mesacne sme nachodili 90 km), uz som nemala energiu este chodit/behat doma.

yanni
15. okt 2023

@cubos behala si aj pred tehotenstvom a v tehotenstve?

jajanka31
15. okt 2023

@andrea_82 ja som kocikovala denne 5km co za mesiac bolo 150 km. A kg isli hore. Mala som cisarsky. A behat mne lekar odporucil az po 6 mesiaci. Pas mam a je to super. Vyuzivam.

cubos
autor
15. okt 2023

@anavixy zatial nemam ale za týždeň budem mať.
K tomu noseniu dieťaťa, myslim si že to ťahanie bude ešte dlho, predsa tie svaly sú čerstvo zahojené 😊
@andrea_82 kočíkujem ale nie často, skôr malého dám na dvor a robím si prácu v dome, upratujem, varím... 😊

@yanni nebehala som, posilovala som ale žiadny extrém 😊

@jajanka31 super, ďakujem za skúsenosť 😊

yanni
15. okt 2023

@cubos no tak to nie je bohvie co, zacat bez skusenosti 3 mesiace po porode s behom. Zacni najskor s kocikovanim. Nie dieta hodis na zahradu a ty robis v dome. Co robis v dome cely den? Najskor rychlejsia chodza, kocikovanim prejdes v pohode aj 10 km za den. Ak nemas nic ine na starosti len toto jedno dieta, tak bud stale von a hyb sa.

Beziaci pas nie je zla vec (mam aj ja doma) ale po prve, musis to byt dobra masinka, po druhe, lepsie je hybat sa vonku na cerstvom vzduchu, po tretie, kedze nemas ziadne skusenosti s behom, zatial by som to neskusala. Naber najskor kondicku rychlou chodzou. Darmo ti ja budem pisat, ze beziaci pas ide u nas denne. Ja som odbehla 5 mesiacov po cisarskom uz polmaraton. Aaaaale, behavam desatrocia, behavala som v tehu do 25. tt este minimalne 2-3 x tyzdenne po 5 km (v rannom stadiu tehotenstva po 10 km). Cize to su ine predpoklady. Na pase som behavala po veceroch, ked banda uz spala, plus zili sme v pusti, cez den bolo jednoducho horuco na behanie pod holym nebom. Pas vyuzivam stale (najmladsia bude mat 5 rokov-bola druhy cisar) a takmer denne, teraz skor na usetrenie casu. Pas nie je zbytocnost, treba si ale rozmysliet, ci honaozaj budem aj v buducnosti vyuzivat (u nas tych investovanych par tisic € nebola zbytocna investicia - dvaja triatleti doma, ja beh, dvaja futbalisti, takze pas ide denne aj niekolko hodin).

cubos
autor
15. okt 2023

@yanni tak ja kočíkujem ale určite je výhoda mať dvor, keď spinka aj bez kočíkovania tak som určite štastná a využívam to na varenie a poriadok v dome a určite je čo robiť doma, aspoň u nás😊
Kočíkujem ale nie veľa, a to hlavne aj kôli naším uliciam ktoré sú nedokončené a je všade blato, dostať sa do dediny aj s kočíkom je horor.
Manžel keď je cez vikend doma tak ideme na prechádzku spolu.
Skôr som sa pýtala na ten bežiaci lebo niečo zo sebou musím robiť a keď mám také dieťa že si môžem dovoliť venovať sa aj sebe tak to chcem využiť 😊

jajanka31
15. okt 2023

@cubos kludne si kup pas na zaciatok aj lacnejsi aj za 500 eur alebo jazdeny.. aj ked na nom odbehnes len 1 km a neskor 3 je to vzdy lepsie nez nic. Casom ked sa v tom najdes a bude ta to bavit tak si mozes kupit kvalitnejsi. Ja som behavala pred tehotenstvom aj polmaratony. Tak som sa pytala lekara povedal po 6 mesiacoch.. a po 6 som zacala najprv 2km tak 4, 6, 8 kedy ako skoro kazdy den.. stroj mam za 600 eur a v pohode takto spolu fungujeme uz 2 roky. Kocikovanim som teda vobec neschudla ani gram za tych prvych 6 mesiacov.

bluka2
15. okt 2023

@yanni 5 mesiacov po cisarskom uz polmaraton, wow. Tak to uvazujem, ze ma namotivuje 5 rokov po prirodzenom toto skusit :D

elmivelmi
16. okt 2023

@cubos po cisarskom pol roka sa nema cvixit ,tak este pockaj a bez pas klidne.Alw dolezita je strava.A behat by si mal aspon 45'

elmivelmi
16. okt 2023

@cubos A inak pri chudnuti plati 75% strava a pohyb 25% je to tak.Strava je dolezita

cubos
autor
16. okt 2023

@elmivelmi viem je mi to jasné 😊
Ja som už pred tehotenstvom posilovala a tým pádom zdravá strava, príjem kcal a výdaj atď...
Počas tehotenstva som sa vykašlala na všetko ale rada by som si naštartovala metabolizmus aj behom.
Samozrejme nikde sa neponáhľam, len sa pýtam na skúsenosti 🙃

elmivelmi
16. okt 2023

@cubos a nekojis?alwbo mne najviac sli kila kojeň doke ani nie behom ci stravou ale kojenim.

yanni
16. okt 2023

@elmivelmi to nie je pravidlo. Mne kojenim (a to som vsetky deti kojila, NIKDY nemali UM ani flase) nikdy kila ensli dole. len pohybom.

yanni
16. okt 2023

@bluka2 po starsej dcere som mala v Middle East celorocne idealne podmienky. Tam to bolo super. Pri poslednom dietati (tiez Middle East) som zacala len v pol roku trenovat a aj to len tak trosicku plus nejaky pilates. Potom to uz islo dole vodou, lebo prisla korona a vsetky facilities v compounde zavreli a aj nas grrrr. Tak vaznejsie som zacala beh trenovat vlani, ked mala najmladsia ca. 3,5 roka a moj prvy polmaraton po poslednom porode (koncom decembra 2018) som odbehla az teraz v Kosiciach. Ono ten zivot v Europe je o nicom, nic nestiham. Keby som nemala doma ten pas, tak sa k behu dostanem tak mozno raz za tyzden (vikend) a aj to len teraz v zime. Od jari do jesene ma dcera takmer kazdy vikend triatlonove preteky, to ani vikend nemame volny. Inak teraz v jesen/zima je fajn na beh. Trening na pase a cez vikendy bud nejaky ten sutazny beh v sirokom okoli (dedinske su vzdy fajn) alebo zase len beh na pase. Mne sa tym, ze sa musim "naobliekat", vyjst z domu atd. straca vela drahocenneho casu. Doma nabehnem na pas a ide sa. Doma je tak uplne jedno. Co ma clovek na sebe, nahodi boty a beha sa. Ja uz som aj v pyzame behala😂

cubos
autor
16. okt 2023

@yanni veď toto že aj ja som lenivá sa naobliekať a isť preč z domu behať😁
Úplne najpohodlnejšie mi je keď beham v nejakom komfortnom pyžame a neriešim oblek 😁 potom si zabeham na rýchlo do kúpelne a je po všetkom 😊
Máme doma také maličké domáce fitko, keď by som sa mala ťahať ešte do mesta na cvičenie tak to by som už necvičila nikdy 😁

cubos
autor
16. okt 2023

@elmivelmi nie, nekojím. 😊 Malý je na UM takmer od začiatku lebo som sa nestravovala úplne tak akoby som mala, jedla som raz za deň a tým pádom mlieko sa stratilo 🙂

elmivelmi
16. okt 2023

@yanni ved netvrdim ze je ale mne napr to pomohlo a to som stara dietarka a nidky ako kojenim som tal paradne neschudla

zu82
18. okt 2023

Ja beziaci pas nemam, ale akurat zvazujem, chodim si zabehat, resp. skor rychla chodza, ale mozem len rano o piatej a to sa mi uz v tomto pocasi v tme moc nechce. 😁 ak mas moznost, tak si ho kup. Ak sa citis po sekcii fajn, urcite ti neuskodi. Akurat, ze asi bude lepsie zacat rychlou chodzou, sama zistis, co jazva. A je super, ze mozes dat babatko na dvor a vyuzit cas 😉👍