Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

ninimini
3. feb 2012

@janula_nz no skoro je len nemožem kombinovat ovocie a zeleninu spolu v jeden den a v 90 je to tak ráno ovocie na obed zelenina🙂)

ninimini
3. feb 2012

@minuskad ahoj ved to protestujem doma teda ja 🙂) strašná zima a s dvomi detmi no neviem 🙂 vidíš špenát aj to si musím urobit ja som po porode malej začala jest špenát a po porode teraz pri malom som závislá na sušených figách teda odkedy delím som ich ešte nemala 😖
@zabka88 ja pri tej mojej baterke-samko 😀 beriem normálne kofeínové tabletky 😀 ale dnes som úplne mimo a to koli mrške tak by som to dala polovičke keby sa to dalo 😉

zabka88
3. feb 2012

@ninimini zabudni, naši muži by už umierali a čo myslíš kto by sa o nich staral? 😉
no vidíš, zapalme si večer tú sviečku a budeme protestovať po svojom 😀

ninimini
3. feb 2012

@zabka88 tak tak 🙂)

ninimini
3. feb 2012

tuším všetky protestujete 😀

ninimini
4. feb 2012

no samozrejme víkend a zase som tu len ja 😀 😀

zabka88
4. feb 2012

@ninimini neboj moja, aj ja som tu. kukám gota a chystám sa variť obedík 😉

ywula
4. feb 2012

@ninimini
ahojte baby, nochválabohu som našla spriaznivky...je fajn začítať sa do vaších skúseností....no moja cesta k dnešnej váhe bola štandartná...počas tehotesntva krásnych + 9 kg...každý ma za to chválil že je to akurát a zdravo...po pôrode -12 kg...nechápala som, keď som to zrátala a zistila že som 3 kilečka do plusu...a teraz...prosíme pekne moja pôrodná hmotnosť....myšlienka že nechcem byť trojciferná ma zabila...tak hľadám niečo zaujímavé, čo ma bude baviť a kilečka pojdu dole...najhoršie je to že moja dcérka sa nechce tvrdohlavo vzdať prsníka....
....akú delenku dodržujete??...

ibamy2
4. feb 2012

@ywula ahoj, vacsinou delime podla korinkovej... a dojcenie je pri delenej(aspon pre mna a moju dcerku) uuuuuplne bez problemov ;) ved vlastne jes vsetko, akurat nie dokopy... tak vela stastia!

ywula
4. feb 2012

jej no super...Korinkovú som si vybrala aj ja...tak to sa teším...hlavne zháňam receptíky...nech to je kus pestrejšie...musím to tu počítať kus..ale momentalne sa nedá...dcérka protestuje...🙂))....tak sa tú ukážem častejšie...

ninimini
4. feb 2012

@ywula no konečne kto kojením pribral a neschudol 😀 lebo to bol moj prípad 😀 😀

ninimini
4. feb 2012

baby toto sú naozaj zásady podla korinkovej alebo máte iné 😀

Delena strava podľa Kořinkovej:

Skupina sacharidova /rastlinna/:
-zemiaky, ryza-naturalna, bezvaječné cestoviny, knedliky, muka,skrob,
-chlieb/všetky druhy/, pečivo-celozrnne, tmave, akekoľvek nesladké pečivo,kukurica, popkorn,
-vločky-všetky druhy nesladené cukrom
-musli – všetky druhy nesladené cukrom
-všetky druhy obilovin, semienok,
-soja a sojove výrobky – maso a všetky výrobky z neho, sojove mlieko, sojova majoneza, sojove syry, jogurty, paštety /pokiaľ neobsahuju vajce/
-šošovica, hrach, fazuľa a ostatné strukoviny
-krupy, krupica,
-rastlinné maslo, rastlinne tuky, droždie, glukóza, hroznový cukor, med, slad, vajahit,
-javorový sirup

Skupina bielkovinová:
-všetky druhy mäsa, udeniny, salamy, pašteky živočišneho pôvodu, hydina, ryby, všetky druhy konzervovanych ryb,
-syry-najlepsie do 30%, 45% tuku v susine
-biely jogurt, tvaroh a všetky nesladené výrobky z neho,
-mlieko- čerstve aj sušené
-šľahačka, smotana, majonéza, tatarska omačka, vajce, oleje všetkého druhu, maslo, živočísne tuky, masť,
-
Skupina neutrálna:
-ovocie-čerstvé aj sušené, okrem kandizovaného
-kompóty bez cukru, alebo umelo sladené
-zelenina-čerstvá, mrazena /okrem zeleniny miešanej-hrach, kukurica, mrkva/
-orechy-všetky, okrem burskych
-huby-sušené aj nakladané, väčšina dochucovadiel, korenin, sojova omačka, kečup
-paradajkovo-zeleninove zmesy
-horčica, kakao, vraj aj med-lesny, kvetovy vraj patri do rastlinnej skupiny, ale med je vlastne sacharid,
-umelo sladené dzemy
-čaje, aj ovocne
-káva
-nesladené, alebo umelo sladené limonády a minerálky
-fruktóza-ovocný cukor
-umelé sladidla, žltok,želatina, zeleninový vývar

@ywula
@ibamy2
@zabka88

marianka79
4. feb 2012

ja som dnes mala delenú stravu na obed najprv som zbaštila maso a potom zeleninu 😀 😀 😀 ...srandujem len 😉 ja by som toto nevedela dlho dodržiavat 😉

ninimini
4. feb 2012

@marianka79 to je celkom dobre aspon že nie masko a potom zemiačiky alebo ryžu a nakoniec koláčik 😀 a mysliet si že je to delená lebo som to nespapala naraz 😀 😀

zabka88
4. feb 2012

@ninimini
@ywula
@ibamy2 baby a ovocie mate v neutralnej? lebo ja to poznam ze ovocie sa da len v rastlinny dnik 😕

ywula
4. feb 2012

@ninimini no veru...tiež som žila v predstave ako pôjdu kojením kilačka dole...žiaľ nič také...ale tak zas z druhej strany čo lepšie sme mohli tým naším pokladom dať...napriek tým kilečkám...🙂)...
...TAK BOJUJME...nič iné nám neostáva...🙂

ywula
4. feb 2012

ja to mám takto..je to to isté..len som to preletela
DĚLENÁ STRAVA PODLE LENKY KOŘÍNKOVÉ

POTREBNÉ PRÍSADY

velmi účinná!!!!!!!
možné kombinace uvedeny na konci

POSTUP PRÍPRAVY

SKUPINA ROSTLINNÁ
Brambory, rýže (všechny druhy), bezvaječné těstoviny, knedlíky v prášku, mouka – všechny druhy světlé i tmavé, všechny druhy chleba, všechny druhy tmavého pečiva, kukuřice, popcorn, vločky a musli nepřislazované cukrem, všechny ostatní druhy obilovin, všechny druhy semínek, soja a sojové výrobky, sojové maso a všechny výrobky z něj, sojové mléko, sojová majonéza, tofu, sojové paštiky (pokud neobsahují vejce), všechny druhy luštěnin (sojové boby, hrách, čočka, fazole, cizrna), kroupy, krupice, droždí, glukóza

SKUPINA ŽIVOČIŠNÁ
Všechny druhy masa, uzeniny, salámy, paštiky, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry – nejlépe do 45%, bílý jogurt, bílý tvaroh, mléko živočišné – čerstvé i sušené, šlehačka, smetana, majonéza, majolka, tatarská omáčka, vejce, živočišné máslo, sádlo

ZELENINA
Zelenina čerstvá, mražená i nakládaná (kromě zeleniny smíchané s kukuřicí a luštěninami), houby čerstvé i nakládané, kečup, všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí

OVOCE
Veškeré druhy čerstvého ovoce, veškeré druhy sušeného ovoce nepřislazovaného, ovocný cukr neboli frutóza, dextróza (hroznový cukr), všechny 100% džusy (tj. nepřislazované), všechny džemy slazené uměle, fruktózou, dextrózou nebo medem

SKUPINA NEUTRÁLNÍ
Rostlinné máslo a rostlinné oleje (s rostlinnou skupinou pouze minimálně), kokos a kokosové mléko, všechny druhy ořechů kromě burských, koření všeho druhu, sojová omáčka, všechny dresinky bez živočišných přísad a vajec, sušená vejce, vaječný žloutek, hořčice, kakao, karob, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, uměle slazené limonády, med, všechny druhy umělých sladidel, rozpustné vitaminy bez cukru

ZÁSADNĚ NE!!!!!!!!
Rafinovaný cukr, řepný cukr, výrobek nazývaný přírodní cukr, bílé pečivo, burské oříšky, alkohol v kombinaci se živočišnou skupinou, příliš mnoho tuku zejména s rostlinnou skupinou

Základní graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina, živočišná strava a ovoce
- je určen pro každého, kdo se chce zbavit nadbytečných kilogramů razantně a rovněž se pořádně pročistit
Volnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina ve dni se skupinou živočišnou, ovoce a skupina živočišná
- je určen pro ty, kteří chtějí hubnout rychleji, ale absolutní striktnost základního grafu jim nevyhovuje
Nejvolnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava
- jeho přednost spočívá v tom, že můžete volně kombinovat ovoce a zeleninu nejen mezi sebou, ale i s oběma základními skupinami, což dává vašemu jídelníčku větší variabilitu
😉

ninimini
4. feb 2012

@zabka88 no ved práve preto sa pýtam či je to ok

zabka88
4. feb 2012

@ywula íha, takže ja idem (tak dobre snazim sa) tu volnejšiu 😀

zabka88
4. feb 2012

@marianka79 hehe, lepši spôsob je ked masko zjes v kuchyni a prilohu v obyvke 😀 😀 😀

ibamy2
4. feb 2012

@ninimini tak to, co si napisala, nie je korinkova, to bude asi ten dr.hays

ibamy2
4. feb 2012

@zabka88 zabi, podla korinkovej je to ak, ako pises, teda ovocie iba s kvetinkami 🙂

marianka79
4. feb 2012

@ninimini no aj ten kolačik bol neskor 😅 ale dala som si turistiku po schodoch 2x tak som niečo spálila podotýkam bývame na 6. poschodí 😉

marianka79
4. feb 2012

@zabka88 😀 aj také býva u mna 😝 alebo napríklad najprv zjem prezle a potom to maso 😅

zabka88
4. feb 2012

@ibamy2 jj, hlavne že čosi robime so sebou, to už je jedno v ktorej variante 😉 držme si palčeky, a zajtra meriame oki?alebo vazime, kazdemu co mu je blizsie 😀

ywula
5. feb 2012

no neni to až také strašné...ja idem tú moju už od štvrtku...samozrejme drobné prehrešky v podobe oblýzania lyžičky pri krmení malej ... dole som zatial asi kilečko, nemerala som sa, ale pocit mám výborný...
hlavne treba veľa študovať receptíky.aby to nenudilo. ja chodím na FB do skupiny..sú tam fajn baby...tiež väčšinou podľa Korinkovej....a dávajú skvelé recepty..
.včera som skúsila drožďovku..doma všetci hýkali aké to je dobré.

ešte som si kúpila Lcarnitin. má s ným niekto skúsenosť?
🙄 🙄 🙄

ywula
5. feb 2012
romcag
5. feb 2012

@minuskad aj my sme mali včera špenááááááááát.. mňaaaaaaaaaam 🙂 🙂 🙂

romcag
5. feb 2012

baby moc ste toho popísali, vidím nové tváre, nestíham vás ani čítať.. ja furt nedelím, papám čo chcem len menej 😅 😅 😅

taak dnešná váha z rána 81,8 kg (pôvodne 90kg) 😵

minuskad
5. feb 2012

@romcag blahozelaaaam 🙂

no baby ja som zvedava, ci vaha ide dole, ak ked predvcerom bol prehresok ale prisli kramy 😀 a od poldenlka zumbujem v klube tesim sa 🙂 🙂