icon

Chudneme s čajom Hannasaky. Podarilo sa?

avatar
didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte...

Snazite sa schudnut, ale nedari sa vam?Tak mne sa dostal do ruk cajik, z ktoreho by som mala zhodit nekake tie kila, mam znamych, co pili tento caj a dost schudli, tak ak ste tu zienky, ktore sa chcete pridat alebo mate skusenosti s tymto cajom, pripevajte, a pojde na to chudnutie lahsie,bude sa tesit.

Diduša

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 1. jún 2026 · 880 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Hannasaki je bylinný čaj, ktorý sa v diskusii uvádza ako dostupný v lekárňach, čajovnách a v obchodných sieťach (Tesco, Carrefour) a v rôznych cenových hladinách (príspevky uvádzali cca 90 SK až 265 SK a 125 CZ).
  • Oficiálny návod v diskusii uvádza dávkovanie: asi tretina zarovnanej lyžičky zaleje 3 dcl horúcej vody, nechá sa usadiť, pije sa a po vypití sa môže zaliať ešte raz; čaj sa nesladí a nemá sa miešať kovovou lyžičkou (priložená plastová).
  • Užívatelia hlásili anekdotické účinky vrátane zvýšeného močenia, častejšieho vyprázdňovania, bolesti hlavy v počiatočnom období označovanej ako „detoxikácia“, zlepšenia tvorby mlieka a váhových úbytkov od pár stoviek gramov až po ~5 kg a viac; účinnosť a bezpečnosť sú v diskusii nezhodné a nie sú vedecky overené.


Najčastejšie otázky

Q: Kde sa dá kúpiť čaj Hannasaki?
A: V diskusii účastníčky uviedli predaj v lekárňach, čajovnách, v Tesku a v Carrefour, na trhoviskách (stánok Fytoveda) a možnosť objednávky cez internetové obchody menované ako bio-obchod.sk a stránku hannasaki.szm.sk; spomínané ceny v príspevkoch: 90 SK, 199–265 SK, 208 SK, 232 SK, 125 CZ.

Q: Ako presne sa Hannasaki pripravuje a aké je dávkovanie?
A: Podľa textu citovaného v diskusii sa použije asi tretina zarovnanej lyžičky (priložená plastová lyžička), zaleje sa 3 dcl horúcej vody, nechá sa ustáť a pije sa po vychladnutí; po vypití je možné zaliať bylinky ešte raz; čaj sa nesladí a nemá sa miešať kovovou lyžičkou.

Q: Koľkokrát denne sa má čaj piť?
A: V diskusii sa uvádzajú rôzne odporúčania: predajkyne a niektoré príspevky odporúčali ráno a večer, užívateľky písali o 2–4 šálkach denne a leták údajne odporúča pitie ako súčasť celodenného pitného režimu.

Q: Aké vedľajšie účinky hlásili užívatelia?
A: V príspevkoch sa spomínali bolesti hlavy na začiatku (popisované ako príznak detoxikácie), zvýšené močenie, častejšie vyprázdňovanie až hnačka, niektoré užívateľky uviedli nevoľnosť a plynatosť.

Q: Je Hannasaki vhodný v tehotenstve alebo pri kojení?
A: Diskusia bola rozdelená: niektoré príspevky tvrdili, že čaj podporuje tvorbu mlieka a používali ho počas tehotenstva/kojenia, iné príspevky odporúčali konzultovať podanie s lekárom alebo lekárnikmi a vyhýbať sa pití v tehotenstve; otázka zostala otvorená.

Q: Koľko sa dá reálne schudnúť len s pitím čaju?
A: V diskusii boli len anekdotické údaje: viaceré ženy uviedli pokles hmotnosti ~0,5–5 kg, jedna zmienka o 12 kg za 2 mesiace bola spojená s diétou a emocionálnym stresom; nie je tam žiadne vedecké overenie, výsledky sú individuálne a závislé na životospráve.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Čaj sa v diskusii nekonzumuje sladený a účastníčky dôrazne spomínali nepoužívať kovovú lyžičku (priložená plastová lyžička).
  • Väčšina diskutujúcich považuje Hannasaki len za doplnok a upozorňuje, že bez zmeny stravy a pohybu je účinok na váhu obmedzený.


Sporné názory

  • Niektoré príspevky tvrdia, že čaj podporuje tvorbu mlieka a je použiteľný pri kojení; iné príspevky radia konzultovať užívanie s lekárom a vyhýbať sa pití v tehotenstve.
  • Niektoré ženy zaznamenali výraznejší úbytok hmotnosti (do ~5 kg alebo viac), zatiaľ čo iné uviedli minimálne alebo žiadne výsledky a pripisovali zmeny životospráve.


Otvorené otázky

  • Aký je klinicky overený vplyv Hannasaki na dlhodobú stratégiu chudnutia bez zmeny stravy?
  • Je dlhodobé užívanie Hannasaki bezpečné v tehotenstve a u kojacich žien (potrebné lekárske hodnotenie)?
  • Aké je presné zloženie čaju a ktoré zložky sú zodpovedné za hlásené účinky?


Spomenuté značky a firmy

Hannasaki, Pu-erh, Sayonara, Letiaca lastovička, PRO BIO, Dobrý mama (Dobra mama), Bio-obchod (bio-obchod.sk), hannasaki.szm.sk, Herbalife, SMOBY, NEXT, ADIDAS, Detská móda Micka, Tesco, Carrefour, Billa, Fytoveda, Wanda/Atlas fórum, Markíza, Kenvelo

Spomenuté produkty a metódy

Hannasaki (bylinný čaj), Pu-ERH (čaj), Sayonara (čaj), Letiaca lastovička (čaj), PRO BIO kokteil, Dobra mama (jogurtový koktail), „90 dňová diéta“ (90 dnovka), plastová lyžička priložená k čaju, dávkovanie podľa letáku (asi tretina zarovnanej lyžičky + 3 dcl vody, zalievať dvakrát), „celodenný pitný režim“ namiesto vody, spaľovače tukov (generické), domáci bicykel (cvičenie)

Miesta a osoby

Rimavská Sobota, Brno, Žilina, Košice, Nové Zámky, Lučenec

avatar
sassi
4. nov 2008

no neprehána, to by som tak nenazvala, ale je pravda, že všetky čistiace čaje sposobujú častejšie navštevy WC 😉

avatar
didusa.risulo
autor
4. nov 2008

hnacka a podobne veci su to neni sassi, pod slovkom prehana si ja myslim, ze chodit na wc kazdych 15 minut, to je prehananie, ale ked ide clovek rano, na obed a vecer,to je si myslim v norme

avatar
certisko19
4. nov 2008

ahojte baby,
rada by som sa aj ja pridala...budem si ho musiet zajtra kupit...😝

avatar
didusa.risulo
autor
4. nov 2008

vitaj certisko, dufam, ze sa ti podari zhodit alebo ho ide kupit z neakeho ineho dovodu?mas aj deti/lebo v pase neni nic ani z kade si a ni deti ci mas

avatar
certisko19
4. nov 2008

ahoj,nie nemam deti...tak najradsej by clovek nieco zhodil....z vychodneho Slovenska....🙂a kde sa da kupit?

avatar
certisko19
4. nov 2008

tebe sa ako dari s cajikom?resp...ine holky su na tom ako? 🙂

avatar
didusa.risulo
autor
4. nov 2008

tak pomerene kratko ho baby tu piju neak do tyzdna tusim, janka dala dole za 2 dni asi pol kila, ja za 7 dni 2600g, ale aj sa snazim nejst mastne veci, sladkosti a pecivo a vecer hlavne a to je pre mna najtazsie, nech to uz ma nekay ucinok riadny ked ho uz pijem

da sa kupit v lekarni, aspon ja som ho tam kupila, stoji okolo 200 sk a aj na nete sa da objednat

avatar
certisko19
4. nov 2008

iba v lekarni? caj sa vola hannasaky? 🙂

avatar
didusa.risulo
autor
4. nov 2008

niekto ho kupoval v tescu ale to neviem kde, ale lekaren mas istu a vola sa hannasaki hej,

avatar
certisko19
4. nov 2008

ok....dik za rady

avatar
certisko19
4. nov 2008

neviete,ci sa da kupit napr.aj v DM?

avatar
sassi
4. nov 2008

v DM-ke neviem, ale aj v čajovniach a lekárnach isto, je to taká nenápadná biela, červeným popísaná krabička 😉

avatar
certisko19
4. nov 2008

ok....dakujem sassi... 🙂

avatar
aniel
4. nov 2008

môžeš ho kúpiť všade kde predávajú čaje ,myslím tie špecializované predajne.Dokonca v TT ho majú aj v ARKÁDII 🙂

avatar
certisko19
4. nov 2008

musim sa este ucit,ale zajtra si ho isto pojdem kupit...🙂

avatar
janka1874
4. nov 2008

tak ako čítam pribudli nejaké nové len do toho

avatar
nadhera
4. nov 2008

dnes som si ho kupila,je celkom chutny, tak uz len nech ma na mna ucinok 🙂

avatar
janka1874
4. nov 2008

didus a tá nová téma ale neviem či tam chodia aj tie čo chodili tu len som zaregistrovala že je nová o chudnutí

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

avatar
didusa.risulo
autor
4. nov 2008

ahoj janka, som pozerala baby ci su tam ale nie je tan nik, mozno jedna dve.ale pozeram ze su tu baby aj ktore tu este neprispievali a uz maju kupeny cajik

len som neaka smutna, ze tolko vas bolo ze idete kupit caj a zrazu nikto tu nechodi len zopar bab, takto ta motivacia taka nebude, som myslela, ze sa odvazime, pomerame a pod. a ideme na to ☹

tak baby ak cijik pijete tak aj napiste ako pokracujete, som zvedava

my sme boli pozvani na ten gulas ja som si dala za maly tanier a pohar vinka teda pol pohara vinka, zriedeneho, ale mam strasne vycitky, ze som jedla o 18;00, az som sa zle citila, com som bola plna, vecer som si dala caj, tak len dufam, ze som vela nepribrala

avatar
sassi
5. nov 2008

didus, hadam nie 😉
no a 50 kg zasa nepotrebujem, to by som bola už anorektická, ja ostávam tu 🙂

avatar
ejco
5. nov 2008

ahojte babenky.Tak aj ja som si vcera kupila cajik a dufam,ze mi pomoze.Kupila som si ho len na zaklade tejto diskusie.Som rok po porode dvojiciek.Po porode som schudla a riadne,lebo som si este mesiac v nemocnici pobudla.No a tam clovek papa pravidelne a moc toho nezje 😀 No ale panicka prisla domov a uz aj sa na nu nalepilo co sa dalo.Teraz mam vahu 64kg pri vyske 165cm.No a to mi hovorili vsetci,ze pri detoch schudnem.Lenze ja jem raz za den vecer a to po krk,lebo neni kedy inokedy.Jaaaaj dufam,ze zaberie.Inak sa snazim zmenit zivotospravu.Dakujem Vam uz teraz. 🙂

avatar
janka1874
5. nov 2008

no ak by som schudla 50kg tak by mi ostalo 20kg a to si neviem predstaviť 😀 😀 😀 😀 veď ja nechcem ísť na súťaž krásy s dokonalou postavou ale aspoň nech sa vtrepem do svojich pôvodných vecí aby som nemusela kupovať celý nový šatník 🙂 🙂

ja tiež ostávam tu s mamou sme sa zhodli (nahovorila som ju piť ten čaj) že sa cítime menej nafúknuté na bruchu

neboj didus aj keď budeme len pár aj to stačí na podporovanie

avatar
didusa.risulo
autor
5. nov 2008

caute, no to som rada, ze ste tu aspon niektore, ja si chladim caj, zjedla com bielu activiu a uz upalujeme von, takze na obed sa ozvem

paaaaaaaaaa 🙂

avatar
janka1874
5. nov 2008

no ja už si idem zaliať druhú šálku 🙂

avatar
janka1874
5. nov 2008

ja sa síce nejako extra ináč nestravujem aj keď sa snažím čo najviac vynechať pečivo a hlavne sladkéééé no a tiež po 18-tej už nejem nič len ovocie

avatar
didusa.risulo
autor
5. nov 2008

tak sme prisli domov z vonka, idem maleho uspat este vypije kakao, lebo nechce obed, potm umyjem riad a sadnem pri pc trosku, len rozmyslam, co budem jest asi si dam vlocky s mliekom 😝

avatar
didusa.risulo
autor
5. nov 2008

je tu niekto?????????????? 😕

avatar
sassi
5. nov 2008

ja som si čajik uvarila dnes až teraz, mala som tu kamošku cele rano, chlapci sa pohrali a naš odmieta isť spať 😒

avatar
janka1874
5. nov 2008

no ja teraz pijem kávu ael už som dnes 2 hrnčeky stiahla ale ešte si dám

avatar
safiah
5. nov 2008

ahojte no ja som sasice nevazila ale som taka stiahnuta vobec nemam nafucane brusko
ejco blahozelam k dvojcatam ja mam tiez dvojcatka 😉
didusa no co ide ti to dole?