Chudneme s čajom Hannasaky. Podarilo sa?
Ahojte...
Snazite sa schudnut, ale nedari sa vam?Tak mne sa dostal do ruk cajik, z ktoreho by som mala zhodit nekake tie kila, mam znamych, co pili tento caj a dost schudli, tak ak ste tu zienky, ktore sa chcete pridat alebo mate skusenosti s tymto cajom, pripevajte, a pojde na to chudnutie lahsie,bude sa tesit.
Diduša
Stručné zhrnutie
- Hannasaki je bylinný čaj, ktorý sa v diskusii uvádza ako dostupný v lekárňach, čajovnách a v obchodných sieťach (Tesco, Carrefour) a v rôznych cenových hladinách (príspevky uvádzali cca 90 SK až 265 SK a 125 CZ).
- Oficiálny návod v diskusii uvádza dávkovanie: asi tretina zarovnanej lyžičky zaleje 3 dcl horúcej vody, nechá sa usadiť, pije sa a po vypití sa môže zaliať ešte raz; čaj sa nesladí a nemá sa miešať kovovou lyžičkou (priložená plastová).
- Užívatelia hlásili anekdotické účinky vrátane zvýšeného močenia, častejšieho vyprázdňovania, bolesti hlavy v počiatočnom období označovanej ako „detoxikácia“, zlepšenia tvorby mlieka a váhových úbytkov od pár stoviek gramov až po ~5 kg a viac; účinnosť a bezpečnosť sú v diskusii nezhodné a nie sú vedecky overené.
Najčastejšie otázky
Q: Kde sa dá kúpiť čaj Hannasaki?
A: V diskusii účastníčky uviedli predaj v lekárňach, čajovnách, v Tesku a v Carrefour, na trhoviskách (stánok Fytoveda) a možnosť objednávky cez internetové obchody menované ako bio-obchod.sk a stránku hannasaki.szm.sk; spomínané ceny v príspevkoch: 90 SK, 199–265 SK, 208 SK, 232 SK, 125 CZ.
Q: Ako presne sa Hannasaki pripravuje a aké je dávkovanie?
A: Podľa textu citovaného v diskusii sa použije asi tretina zarovnanej lyžičky (priložená plastová lyžička), zaleje sa 3 dcl horúcej vody, nechá sa ustáť a pije sa po vychladnutí; po vypití je možné zaliať bylinky ešte raz; čaj sa nesladí a nemá sa miešať kovovou lyžičkou.
Q: Koľkokrát denne sa má čaj piť?
A: V diskusii sa uvádzajú rôzne odporúčania: predajkyne a niektoré príspevky odporúčali ráno a večer, užívateľky písali o 2–4 šálkach denne a leták údajne odporúča pitie ako súčasť celodenného pitného režimu.
Q: Aké vedľajšie účinky hlásili užívatelia?
A: V príspevkoch sa spomínali bolesti hlavy na začiatku (popisované ako príznak detoxikácie), zvýšené močenie, častejšie vyprázdňovanie až hnačka, niektoré užívateľky uviedli nevoľnosť a plynatosť.
Q: Je Hannasaki vhodný v tehotenstve alebo pri kojení?
A: Diskusia bola rozdelená: niektoré príspevky tvrdili, že čaj podporuje tvorbu mlieka a používali ho počas tehotenstva/kojenia, iné príspevky odporúčali konzultovať podanie s lekárom alebo lekárnikmi a vyhýbať sa pití v tehotenstve; otázka zostala otvorená.
Q: Koľko sa dá reálne schudnúť len s pitím čaju?
A: V diskusii boli len anekdotické údaje: viaceré ženy uviedli pokles hmotnosti ~0,5–5 kg, jedna zmienka o 12 kg za 2 mesiace bola spojená s diétou a emocionálnym stresom; nie je tam žiadne vedecké overenie, výsledky sú individuálne a závislé na životospráve.
Závery z diskusie
Zhoda
- Čaj sa v diskusii nekonzumuje sladený a účastníčky dôrazne spomínali nepoužívať kovovú lyžičku (priložená plastová lyžička).
- Väčšina diskutujúcich považuje Hannasaki len za doplnok a upozorňuje, že bez zmeny stravy a pohybu je účinok na váhu obmedzený.
Sporné názory
- Niektoré príspevky tvrdia, že čaj podporuje tvorbu mlieka a je použiteľný pri kojení; iné príspevky radia konzultovať užívanie s lekárom a vyhýbať sa pití v tehotenstve.
- Niektoré ženy zaznamenali výraznejší úbytok hmotnosti (do ~5 kg alebo viac), zatiaľ čo iné uviedli minimálne alebo žiadne výsledky a pripisovali zmeny životospráve.
Otvorené otázky
- Aký je klinicky overený vplyv Hannasaki na dlhodobú stratégiu chudnutia bez zmeny stravy?
- Je dlhodobé užívanie Hannasaki bezpečné v tehotenstve a u kojacich žien (potrebné lekárske hodnotenie)?
- Aké je presné zloženie čaju a ktoré zložky sú zodpovedné za hlásené účinky?
Spomenuté značky a firmy
Hannasaki, Pu-erh, Sayonara, Letiaca lastovička, PRO BIO, Dobrý mama (Dobra mama), Bio-obchod (bio-obchod.sk), hannasaki.szm.sk, Herbalife, SMOBY, NEXT, ADIDAS, Detská móda Micka, Tesco, Carrefour, Billa, Fytoveda, Wanda/Atlas fórum, Markíza, Kenvelo
Spomenuté produkty a metódy
Hannasaki (bylinný čaj), Pu-ERH (čaj), Sayonara (čaj), Letiaca lastovička (čaj), PRO BIO kokteil, Dobra mama (jogurtový koktail), „90 dňová diéta“ (90 dnovka), plastová lyžička priložená k čaju, dávkovanie podľa letáku (asi tretina zarovnanej lyžičky + 3 dcl vody, zalievať dvakrát), „celodenný pitný režim“ namiesto vody, spaľovače tukov (generické), domáci bicykel (cvičenie)
Miesta a osoby
Rimavská Sobota, Brno, Žilina, Košice, Nové Zámky, Lučenec
Nanyka - ved toho by som sa u seba obavala, ze keby som sa priliz odmedzovala, tak neskor si to az moc vynahradit a o jojo efekt mam postarane.
Zuza - aj ja ... snazim sa sladke s mierou a hlavne nie vecer ... moj manzel miluje jest cokoladu v posteli, hrozneee 😀 A ja sa musim na neho pozerat ...
ja si dám aj niečo sladké - napríklad mám rada občas koláčik na raňajky a občas, asi tak dva krát za mesiac nejakú malú čokoládu - to je celkom v pohode myslím..hlavne je dôležité, aby to nebolo v neskoré popoludnie, alebo večer 😉
a teraz sa ešte okrem toho, že pijem čaj, chystám vrhnúť na spinning a aquaaerobic..aqua som kedysi pravidelne cvičila a veeeeľmi mi to pomohlo, krásne to vyformuje postavu a ešte ma to aj baví 😎
už mám urobený rozvrh 😀
majcik, to aj môj (keď je doma, čo je dva týždne za dva mesiace ☹ ) ma dráždi tým, že si tak krásne vychutnáva rôzne sladkosti 🙄 ..vždy si na začiatku dovolenky nakúpi skoro za plný košík a ja mám potom čo robiť, cvičím pevnú vôľu 😀
na a najlepšie na tom je, že tým chlapom tá čokoláda nepridá ani deko navyše. ma ide rotrhnút 😠
no tak k tomu sa musím ozvať keby ste videli môjho ten je schopný zjesť naraz sáčok chipsov k tomu čokoládu a k tomu ešte niečo podľa toho čo je doma no ja to nechápem kam to dáva že nič na ňom nevidno a najhoršie je že všetko zamozrejme láduje do seba večer a ja tu utieram sliny 🙂 🙂 🙂 a popíjam čajík no nejako sa ani neodvážim na váhu lebo ja stále keď mám pocit že niečo išlo dole tak váha ma sklame a nič tak už tam radšej ani nechodím ale čo ma stretli tak vraveli že som schudla tak to je lepšie ako váha 🙂 🙂 🙂 no chcelo by to aj nejaké cvičenie už som si pozháňala DVD ale nejako nemám kedy
To je nespravodlive na tomto svete, ze niektori ludia mozu zjest kooopec dobrot a neodrazi sa to na ist vahe ... a ini si musia davat fest pozor, neveceraju a aj tak nechudnu ... aj pocas tehu - ja som pribrala 22 kg, bolo mi stale zle a pomahalo, ked som nieco zjedla, jedla som fakt malicke porcie, no castejsie a este polovicu mam na sebe. A ked vidimi niektore chudulinke tehulky ako do seba pchaju a stale su chude, tak len nechapavo krutim hlavou ... asi vela zavisi od metabolizmu.
Zuza - trosku ano, ale uplne nie ... mam asi cosi s travenim, normalne citim pohyby criev v bruchu, skoro ako ked som citila pohyby babatka, cudne, ale je to tak ...
Takze dnes som si uvarila caj znova, uz som vypila asi liter, tak uvidime, co to bude robit ...
Janka - ked Tvoje okolie skonstatuje, ze si schudla, tak to tak urcite bude ... teraz je este odobie viacerych vrstiev oblecenia, takze ak to aj tak vidno, tak si mozes gratulovat 🙂
majcik to ako keby si písala o mne. aj som som pribrala okolo 22kg, a stále mám na sebe polovicu a to chcem aby som vážila menej ako predtým. mne v tehotenstve moc zle nebývalo, ale ked začalo tak tiež zabralo, ked som niečo zjedla.stačilo, že bol trošku prázdy žalúdok a už mi začínalo byt zle, tak som jedla.a také pohyby ako cítiš ty, cítim aj ja, ale krče nemám. občas mám pocit, že tam je dalšie bábo aj ked viem,že nie je.
Zuza - tak ahoj, pribuzna dusa 🙂
Mne byvalo zle az do dna porodu, grckala som takmer cele tehu ... ale nastastie mame zdrave babo, to je najdolezitejsie a opakujem si to aj vtedy, ked ma stvu moje kg a plna skrina veci, ktore neobleciem ☹ , ALE ... snad sa mi podari schudnut.
Tak aj Ty mas taky pocit? 🙂 Sranda ... a zacalo Ti to az po piti tohto caju?
Mna aj brucho pobolieva a bublinkuje mi v crevach... na roznych miestach. Neviem, ci mam nieco s travenim alebo ci mi to nastartoval len ten caj a pokracuje to aj 3 dni po tom, ako som ho prestala pit. Tak to skusim znova a uvidime.
mne sa to zdalo aj pred pitím toho čaju, ale teraz je to silnejšie, viac to cítim. občas si tam dám ruku, či neucítim náhodou nejaký kopanec 🙂 tak ja idem ešte s malým na rýchlu prechádzku do obchodu.
Zuza 🙂 Aj ja ... tiez si prikladam ruku na brucho ako ked som bola tehu ... ale na vracanie mi ani raz zle nebolo, proste pocitujem taku tazobu v bruchu, ani nie v zaludku, ale nizsie a tie krce obcas ...
Ja som uz bola na prechadzke, u nas teraz prsi.
tak s tými črevami to robieva aj mne sranda
ja mám tiež ešte 12 kg navrch z tehotenstva vlastne som nezhodila skoro nič iba 4kg od pôrodu ale tak som prišla rovno z nemocky a som tiež na tom podobne keď vidím tie maminky čo sú ako kosť a koža že ako to robia ja síce nemusím byť až taká chudá mne by stačilo hoci len zísť na pôvodnú váhu ☹ ale t.z. dať dole 12 kg
Janka - ano? Tak to potom je asi normalne ... joooj, potesila si ma 🙂
Aj ja som bola sklamana z toho, ze som zatial iba tak malo zhodila ... je to naozaj velmi individualne .. co uz.
Aj ja by som sa potesila povodnej vahe ... no chyba mi k nej este 10 kg. Aby som mohla nosit svoje starsie veci ...
no ja som posledné 3 dni pažravá, neviem sa ovládat.a chutí mi najviac večer.teraz som dopila šálku.
ahojte kočky, chcela by som sa opýtat aké máte sskúsenosti s týmto čajom???Ja viem, že sa po nom neschudne, ale aspon je menší pocit hladu?????????? 😉
ahojte babenky-už som tu dlho nebola.Od dnes pijem zasa čajík a behám a behám stále na WCko.
jesika ahoj
ahojte lucxy a aniel, v čom???chudnutí???to je čo?? 😠 .
Aniel-dobrý je ten čajík??????HM?????????????
ahojte kočky, ja ho pijem 3týždne, neschudla som, zo začiatku som mala aj kŕče, aj ma preháňalo, ale upravilo s mi to.........zalievam 2krát,pijem teplý
Ahojte, baby ja nechápem, ako niektoré po tom čaji pendlujete na wc, mne to nič nerobí. Raz denne a dosť. Ani som si nevšimla, že by som nejak viac močila. Pijem vždy pol litrovú šálku 2-3x denne. Mám dole 1 kg, ale cítim sa dobre.
Ja chodim castejsie na malu potrebu, kedze asi viacej pijem ... ale s tou druhou "vecou" je to horsie. Dnes som zjedla jogurt, na zajtra mam nachystane acidko, tak to snad pomoze. A mozno neskor...
majcik, prešli, to prvé 2-3ni, a prvé dva aj bolela hlava,aj to prešlo
pijem asi 6-8 trojdecových šálok
ahojte baby:
no tak ja som mala vikend - odrthnuty z retaze... mala som strasnu pazravku a jedla som vela sladkeho.,...
vaha je taka skoro rovnaka, mozno nejake polo kilo viac... ja mam pocit, ze ked zacneme jest normalne a prestaneme pit ten caj, tak sa to vsetko vrati....
a schudol tu niekto s nim viac , ako nejake 3kg????? Ani nie asi... nebude to tym, ze trochu odvodni a tak.. a potom sa to vsetko vrati spat? No neviem, pijem ho dalej, len tak rozmyslam.....
ja som schudla na váhu lba 5 kíl za dva mesiace,ale do riflí si musím dať opasok,lebo tak mi padajú 😅
Mne uz tiez tie prve krce presli, este ma pobolieva sem-tam brucho, ale to asi suvisi s tym nie prave najlepsim vyprazdnovanim. Pokracujem v piti, mozno sa to upravi.
Ja som tiez mala taky zravejsi vikend, bol Mikulas, ze ano 🙂 Ale uz sa idem krotit.
Tiez dufam, ze ak schudnem par kil, tak sa mi to neskor nevrati spat ...
Kocurik, mna by aj tych 5 kg potesilo, mam viacere nohavice, kde potrebujem len trosicku schudnut a budu mi OK ...
mňa potešili,ale ja potrebujem zhodiť oveľa viac.Je pravda,že teraz ako som nachladnutá ani bicykel sa nekoná tak ma bolia všetky klby,potom to dobehnem 😅 dúfam 😀
ahojte
ja dnes vypila jednu salku, ide robit druhu, a uz ma prehana zas a cikam

ani ja nevydržím bez sladkého a ani bez pečiva.všetko s mierou.bez sladkého si ani neviem predstavit existovat, radšej sa vzdám masa ako čokolády. 🙂