Chudnutie a nadúvanie

10. sep 2022

Zdravím vás. 3 mesiace sa stravujem zdravou stravou koli chudnutiu. Stravu som zmenila o 90%. Predtým vyprážané mastné nezdravé jedla atd. No posledné dni ma strašne nadúva a skruca mi žalúdok každý deň. Nech zjem čokoľvek tak podvečer mi začnú take tie motyliky v bruchu alebo ako to nazvať. Žalúdok ma neboli len take motyliky a strašne ma nafukuje s prepáčením nonstop by som si potrebovala prdnut. Začína mi to strašne vadiť keď som najmä v spoločnosti a musím zadržiavať. Keď zjem hrách fazulu a takéto veci tak by som to ešte pochopila že ma zduva a prdim ale keď takéto dačo nezjem tak aj tak ma nadúva. Čo by mi prosím vás mohlo pomôcť na tentomproblem? Nikdy som takéto dačo nemusela riešiť mna dokonca malo kedy zduvalo z jedla a takéto problémy som nemala a zrazu aj týždeň vkuse každý deň zduvanie. Ďakujem za odpovede

hyta
10. sep 2022

Kúp si v lekárni tobolky Espumisan, na toto ozaj pomáhajú. Bude to zmenou stravy, keď som začala v stravovaní používať veľa surovej zeleniny, mala som rovnaké problémy. Potom som skúsila zeleninu dať na panvicu, len tak na 3 minútky, aby prešai teplom a prestalo mi to robiť.

kamatopo
10. sep 2022

Mne to robila surová zelenina. Hlavne šaláty a kapusta.

33rudolfko3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. sep 2022

@kamatopo včera som napríklad zeleninu ani nejedla. Len troska uhorky k raňajkám a obed bol varený. A aj tak podvečer mi začalo skrucat žalúdok

autor
10. sep 2022

@hyta ten espumisan si pôjdem určite kúpiť ďakujem. Ja niekedy jem surovú zeleninu niekedy varenú grilovanú a tak. Celkovo sa ozaj stravujem zdravo už 3 mesiace a doteraz mi nič nebolo to som mohla zjesť čokoľvek a mna ani po jedlách nenafukovalo a teraz zrazu každý jeden deň poobede alebo podvečer to začne skrucanie žalúdku nadúvanie plynatosť

januska12323
10. sep 2022

Jedine si od sledovať čo si v ten deň jedla. Doteraz ti to nemuselo vadiť a po zdravej strave už áno. Črevá majú mikroflóru, ktorá sa vie upravovať. Tak teoreticky za 3 mesiace sa zmenila.

kamatopo
10. sep 2022

Presne ako píše
@januska12323 treba to odsledovať. Niekedy sa môže vytvoriť alergia aj vo vyššom veku na dáku surovinu. Dcéra od kolegyne napr. Nemôže nič čo je zo dňa pred tým. Všetko čerstvé varené a chúďa niekedy je len na banánoch

autor
10. sep 2022

@kamatopo tak určite si to skúsim odsledovať. Ja vlastne mám od firmy dodávanú zdravý stravu 5x denne. Toto už mám nejaké dva mesiace od nich. Tam sa tie jedla menia a rôzne robia

usagin124
11. sep 2022

Ja si myslím že niečo v tej strave je čo to spôsobuje. Môže to byť nejaký druh zeleniny ktorý ti nerobí dobre a spôsobuje problém tohto druhu. Ak sa dá tak vylúčiť cibuľu, cesnak, kapustu, kel, paprika a podobne druhy zeleniny. To, že niektorí odborníci tvrdia že treba jesť veľa zeleniny neznamená, že tá zelenina je vhodná pre moju žalúdočnú mikroflóru tak si to treba odsledovať a odskúšať. Každý človek je jedinečný v tom aký má žalúdok a trávenie. Rovnako treba pristúpiť aj k ovociu a ostatným potravinám. Pekný deň.

autor
11. sep 2022

@usagin124 ďakujem. Odsledujem si to

vratik86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. okt 2022

@vratik86 ďakujem ale už to prešlo už nadúvanie nepociťujem aj keď stále mám zdravú stravu