Chudnutie podľa krvných skupín

ivonetta
25. apr 2016

Ahojte máte skúsenosti stýmto chudnutím?

pes123456
25. apr 2016

ok seriózne ako si niekto predstavuje, že toto bude fungovať na princípe čoho zasa

zlotazla
25. apr 2016

@pes123456 je to stara metoda,podla krvnych skupin by si mala vynechat konkretne potraviny.viem ze som o tom citala este na strednej skole,roku pana 😀 ja som napr 0 negativ-prvy ludia mali vraj nasu krvnu skupinu a az neskor sa vyvinuli ostatne.ta dieta bola jeden cas dost velky hit,vela ludi s nou schudlo ale ktovie.mne skor funguje vynechat chleba a sladke.

j_a_n_k_a
26. apr 2016

Mam osobnu skusenost so stravou podla krvnej skupiny, zhodila som 13kg za 3 mesiace len upravou stravy bez akehokolvek cvicenia a pohybu. No a potom sme sli k sterkej na dovolenku a vsetko som pokaslala 🙂 Precitala som si knihu Žijte správně od D´Adamo, velmi dobre vysvetleny princip fungovania tejto stravy a su tam pribehy ludi, ktori nie len ze schudli ale vyliecili sa vdaka tejto strave z cukrovky alebo sa im upravila funkcia stitnej zlazy a podobne. Urcite odporucam

bluka2
26. apr 2016

@j_a_n_k_a Zaujimave, ale ako to funguje?

j_a_n_k_a
26. apr 2016

@bluka2 treba si precitat knihu alebo je o tom kopec clankov na nete, jednoducho ide o to, ze napriklad ludia s jednou krvnou skupinou priberaju zo zemiakov ako prasce a ludia s inou krvnou skupinou zo zemiakov nepriberu a podobne. Ide o Biochemicke procesy v tele, ktore prebiehaju u kazdej krvnej skupiny inak a od toho zavisi aj metabolizmus atd.

buckeye
26. apr 2016

cela tato dieta je vymyslena hlupost 🙂 treba sa riadit zdravym rozumom a jest striedmo, ale pestro, vela zeleniny, menej mastného, cele je to o prijme a vydaji 🙂

j_a_n_k_a
26. apr 2016

@buckeye toto nie je dieta ale sposob stravovania, ktory skumali lekari dlhe roky. Treba si o tom precitat kym to vyhlasite za hlupost

buckeye
26. apr 2016

@j_a_n_k_a hej a ktori lekari?? D’Adamo sluboval vysledky studie este roky dozadu a este ziadnu nepublikoval na tuto temu, v ziadnom odbornom casopise, napisal akurát svoju knihu..a ked uz sme pri tom preco by prave podla systemu ABO mala fungovat nejaka dieta, preco nie podla RH systemu, preco nie podla iných? tych systemov je totizto niekolko (23) a pritom vsekty su dane povrchovymi antigénmi buniek a determinovane geneticky, okrem toho, on tvrdi ze krvna skupina O bola prva, co vsak nie je dokazane a samotni evolucni biológovia este nevedia, ktora bola ta prvsia, a potom nedavno vysla studia, ktora sledovala vplyv stravy na kardiometabolicke rizika a ich zaver bol, ze je to nezavisle od krvnej skupiny, odporucam citat relevantne zdroje nie nejakých sarlatanov, akym byvaju rozny naturopati ;)

j_a_n_k_a
26. apr 2016

@buckeye jedno viem potvrdit, ze som skusala jest striedmo a zdravo, skusala som aj delenu stravu a schudla som 3 az 4 kg a viac nic ako by som bola zakliata. A ked som vylucila zo stravy potraviny podla tejto knihy tak vaha zacala rapidne klesat. Je mi jedno ci nieco publikoval alebo nie ci je to dostatocne preukazane alebo nie. Len viem, ze na mne to funguje.

buckeye
26. apr 2016

@j_a_n_k_a ale to je tak vsetko, takto to v klinickom vyskume nefunguje, aby mohla byt nejaka vec vedecky potvrdena musi, byt overena na stovkach az tisíckach ludi, v opacnom pripade je to iba osobna skusenost, ktora vo svete vedy nema vahu ani vypovednu hodnotu, D’Adamo sa ohanal tym, ze nie su na taku studiu peniaze, akurát, ze on tych penazi z predaja knihy ma dostatocne, mohol si ju zafinancovat a tak potvdrit svoje domienky, co ale nikdy neurobil, preto je na urovni ostatných sarlatanov, to ze to fungovalo vam neznamena, ze to bude fungovat dalsim ludom a potom nieco niekomu odporucat s tym, ze to overili lekari a pritom to nie je pravda, je tak trochu neslusne (oznacim to slusnym slovom)

bluka2
26. apr 2016

Tak ja som si teda pozrela, co nemam konzumovat. je to: fazuľa, šošovica, losos, mliečne výrobky, kešu, arašidy, pistácie a mak, avokádo, olivy, karfiol, baklažán a huby, kokosové orechy, mandarínky, pomaranče a jahody, kečup, čierny čaj

´´´´´´zemiaky, kavu´´´´´´

hehe....

emarekova
26. apr 2016

@bluka2 to je aka skupina?

bluka2
26. apr 2016
emarekova
26. apr 2016

Ojooj. Zivot bez syra je smrrrt 🙂

ivonetta
autor
28. apr 2016

Chcela som vedieť vaše skúsenosti, pretože moj sused schudol 10kg za 2týždne.. nejde ani tak oto rýchlo schudnúť ale stále mi niečo v strave akoby škodí, čo sa týka trávenia atd... no zatial sa snazim od pondelka.. tak uvidíme 🙂

buckeye
28. apr 2016

@ivonetta skusenost je taka, ze v casoch puberty som ju skusala (aj ine typy diet) a nic 🙂 az casom (aj znalostami zo skoly), ze nic take nefunguje, co ale funguje je sledovat si skladbu potravin, aby bola vyvazena, vynechat zbytocnosti a nadmerne kaloricke jedla, mat dostatok vitaminov a voac pohybu, netreba zabudat na relax a dostatok spanku, sused schudol 10kg za 2 tyzdne, kolko sa mu vrati, ked ju prestane drzat? Ak mate problem s travenim, treba si dat skontrolovat alergie a intolerancie

matkakovacova
29. apr 2016
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

@j_a_n_k_a presne tak, napr. tento článok sa venoval krvnej skupine: http://www.mojavyziva.sk/dieta-podla-krvnych-skupin/ 😕