Chudnutie s diétou 16/8

dajulka01
23. sep 2021

Ahojte, už asi týždeň praktizujem diétu 16/8 začínam obedom a pol 12 niekedy sa najem obed a jem až o 5 lebo nejako nestíham a včera som sa vážila a moja váha je o pol kila väčšia ako predtým... Neviem či to je Taký "normálny" efekt na začiatku a potom to pomaly pôjde alebo sa na to vykašľať 😞

janai1
23. sep 2021

IF nie je žiadny zázrak, kalórie treba rátať stále... A mala by si sa vážiť raz za mesiac v rovnaký deň cyklu a nie každý týždne

anavianavi
23. sep 2021

Ak si za 8 hod zjedla viac a nie si v deficite, tak priberies. Navyse, toto nie je dieta, ale sposob stravovania.

hederamonstera
23. sep 2021

ano, mam to vyskusane, cca 2 roky (robila som aj OMAD, aj 20:4, mne toto najviac vyhovovalo, mala som mega energie, ale som uz tehotna, tak nemozem 🙂) , zo zaciatku som neriesila kalorie, len som nezjedla uz tolko ako keby som jedla cely den, takze som chudla (ale jasne, ze je OK, ak jeden tyzden priberies nejake to 1kg - sme zeny, ovplyvnuje nas aj nas hormonal. cyklus - viac sa zavodnujes pred MS a pod.). Preto je najlepsie vazit sa len 1x mesacne, najlepsie po kramoch 🙂

janulicka24
23. sep 2021

Zalezi kolko za ten cas zjes, stale je to o tom aby si bola v kalorickom deficite, len to ti proste zabezpeci ze budes chudnut, nic viacej a nic menej. Ale niekomu to vyhovuje, ale ja som to napriklad skusala a nesedi mi to najma nie ked skoro vstavam

miusa00
23. sep 2021

Presnec ak si v tom okne v kalorickom nadbytku/rovnovahe, tak chudnut nebudes 🙂