Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chudnutie z metra

gulalosagulalo
17. apr 2014

...teda z metráka... áno, mám na mysli pokus schudnúť z váhy nad 100 kg.
Ahojte dievčatá, slečny, panie, maminky, čakateľky...no všetky. Dlho uvažujem nad pokusom založiť novú tému s týmto názvom, lebo do inej som sa akosi zatiaľ nenapasovala.
Nikdy som nepatrila k štíhlym ženám, držala som si váhu 72 kg. Niekto sa chytí za hlavu, ale pri výške 168 cm to nevyzerá až tak katastrofálne. Viem, že sa nemám na čo vyhovárať, ale dopracovala a vypapkala som sa na 105 kg. V práci som zajedala stresy, teraz dojedám po synovi. Nik z mojej rodiny, ani manžel presne nevedia koľko vážim. A som si istá, že by ich to položilo. Nevyzerám zanedbane, starám sa o seba.Odhliadnuc od estetickej stránky "veci" ide už aj o to, že sa fyzicky zle cítim. Búši mi srdce, nevládzem behať za synom a začínam sa báť rizík spojených s obezitou. A nebaví ma byť limitovaná aj oblečením. Nerada cvičím, rada jem, neznášam byť hladná, milujem sladkosti...Preto viem, že na "to" budem musieť ísť rafinovane a nie drasticky. Každý môj pokus schudnúť skončil...veď viete ako. Tabuľkou čokolády o polnoci.
Preto si myslím, dúfam, spolieham sa na to, že ak by sa ku mne pridala nejaká odvážna žienka s podobnou "zabíjačkovou" váhou, tak by sme sa mohli podporovať, dávať tajné typy a plniť záväzky. Možno aj pridať nejaké to foto s výsledkami alebo čísla (tváre si môžme vyčierniť, haha). Doma, hoci mám milujúceho manžela a rodinu, v tomto veľkú oporu nemám.
Tak budem rada ak sa niekto pridá a napíše. A prosím, kto si drží váhu 50 kg, tak nás neodsudzujte.

tykat
17. apr 2014

@gulalosagulalo ahoj,
ja som zacala od februara na 102kg (vyska 180cm)...teraz mam 93,4kg a dufam ze sa dostanem pod 90kg...necvicim lebo to nemam rada, viac chodim peso, auto len v nutnom pripade a obmedzila som v strave sacharidya jedla specialnu stravu (je taka dieta resp. firma ktora predava ich potraviny, aj tu sa o nej docitas norbi update), teraz som vylucila zemiaky, ryzu, cestoviny, knedle, obyc. chlieb a pecivo a jem len pecivo a cestoviny so znizenym obsahom sacharidov, vela zeleniny hlavne salat, uhorka, raz sa cas sa trhnem a kludne si dam aj sladke (ale len 1 max 2 dni v mesiaci)...tiez som si nedavala velku sancu lebo som dobry "papkac" od mala, ale ide to dolu pekne, jedlo si fakt strazim, prestala som jest sladke lebo je teoria ze cim viac sladkého telu das, tym viac inzulinu sa ti vyplavi do krvi a tym vacsiu chut na sladke mas, takze obmedzit sacharidy, strava 5x denne mensie porcie a ono to pojde dolu...drzim palce

evita_g
17. apr 2014

@gulalosagulalo Akoby som čítala o sebe! Chutí mi jesť. Keď som hladná, som zlá. Od prírody som človek pohodlný až lenivý. Neznášam sa za to, no je to tak. Počas svojho (dospelého) života som pri výške 175 cm vážila okolo 80 +-5 kg. Nikdy som nedržala diéty, každý pokus skončil po pol dni 🙂 Po dvoch tehotenstvách som sa vyšplhala na "úctyhodných" 95 kg. Počas tehu som mala nad stovku, no to som neriešila, však som aj tak cez to brušisko ledva dovidela na ciferník na váhe 🙂
Pred tromi týždňami som si povedala, že už by hádam aj stačilo len chcieť schudnúť a bolo by načase pre to niečo aj spraviť. Tak som prestala jesť sladkosti, slanosti, piť len čistú vodu a nesladené čaje, jesť viac ovocia a zeleniny atď. atď, veď tie základné zásady všetci poznáme. Za dva týždne som neschudla ani pol kila, ale nakoplo ma to vyskúšať Mačingovej 28-dňový detox. Veľa som o tom počula, veľa čítala, no nemala som na to odvahu. Teraz som ju našla, momentálne som deviaty deň a schudla som už 4 kg (niekomu sa to môže zdať veľa, ale keď je z čoho, ono to ide spočiatku rýchlo). Vidím na sebe, že špeky sa strácajú a čo sa veľmi čudujem, nerobí mi to taký problém, ako som sa obávala. Predtým som si dopriala nejakú sladkosť každý deň, teraz mi to vôbec nepríde na chuť. Akurát si neviem predstaviť, že by som sa nadobro vzdala mäsa 🙂

gulalosagulalo
autor
17. apr 2014

@tykat Super, to je motivacia! Velmi fandim a drzim palce. Ja by som sa chcela dostat na 75. Ale Ty si vysoka. Aj ja by som chcela zacat vylucenim sladkosti samozrejme ale hned zrusenim chleba, peciva, mastnych smotanovych veci. Mne sa kedysi osvedcila dukanka, ale dost mam problemy v utocnej faze a aj neskor, lebo mam velmi rada zeleninu a ovocie. Ja z cvicenia akurat tak plavanie, no teraz sa samozrejme v plavkach nikde nevytrcim...Boze, strazte ma tu niekto lebo mi to zas vydrzi 3 dni. Aco je najhorsie, ja celkom slusne varim, vypekam, bóóóze a moje kysnuté cestá...a teraz idú sviatky. Uz vidim ako to dopadne. Co sa tyka specialnej stravy- to je u mna problem. Teraz varim na 2 kuchyne a tretiu (aj financne) by som asi nezvladla.

gulalosagulalo
autor
17. apr 2014

@evita_g Aj ja ked som hladna tak som zuriva a vacsina mojich diet spociva na tom, ze neznasam ked som hladna. Som z toho nervozna. U mna dukanka funguje ukazkovo, v tej utocnej faze ozaj 3,5 kg/ tyzden ale je strasne jednotvarna. O detoxe som vzdy citala len v nadpisoch, ale idem sa na to pozriet. Co je mojou strasnou demotivaciou? Ja som od prirody nedockava avysledky chcem vidiet hned.

evita_g
17. apr 2014

@gulalosagulalo No, to by bolo super, zhodiť všetky prebytočné kilá za dva dni 😝 Ale lepili sa na nás roky, treba dať tomu čas. Mne pomáhajú také tie rôzne motivačné citáty, videá a fotky "pred a po". Ono netreba to brať, že chudneme, ale že proste meníme životný štýl, lebo aby sme nielen schudli, ale si to aj udržali, bude potrebná zmena navždy a naveky 😉

prasiatko30
17. apr 2014

Ako tu si myslim pomoze len radikalna zmena v stravovani celej rodiny zacni varit zdravsie pre celu rodinu vyhybaj sa smotanovym omackam, mucnym jedlam, zarad viacej zeleniny a odstran z domu vsetky sladkosti a sladke minerlane vody a dzusy industrialne . Zacni sa viacej hybat ani nie ze radikalne sportovat ale - neviem kolko ma rokov tvoj syn - mozes chytit kocik a namiesto siesty doma ho naladujes do kocika a pocas jeho siesty pojdes na prechadzku a pokial dieta spi tak ty kocikuj a kracaj, almje vacsi tak zober dieta na bike a on nech ide popred teba na biku a ty za nim prechadzka a postupne to zo seba zhodis ani nevies ako netreba ani nejaku nalinajkovanu dietu drzat

jaja1979
17. apr 2014

@gulalosagulalo Ja mam konstantnu vahu (62kg) uz snad od maturity, nezmenili to ani tri tehotenstva, proste mam to stastie, ze mam asi dobry metabolizmus. Nikdy som nedrzala dietu, tiez mi chuti sladke a obcas mavam pazrave chute, nebeham, necvicim, leniva som ako pes, maximalne pobehnem za deckami.... A preto sa sklanam pred kazdym, ktory ma takuto pevnu volu a jasny ciel, ze chce nieco dokazat, kus zapriet sam seba a urobit nieco pre svoje zdravie a dobry pocit. Dievcata, vsetkym vam drzim palce, obdivujem vas a vsetky, ktore sa na chudnutie date veeeelmi obdivujem a drzim palce.

gulalosagulalo
autor
17. apr 2014

@jaja1979 nO HADAM si neurobime hanbu. Dakujeme.

xevulax
11. júl 2014

Baby, nejako ato tema zapadla prachom. Chcela som sem posat ked sa zalozila ale nestihla som.

cyprich
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli