Cvičím počas kojenia, no nechudnem, čo robím zle?

22021987
12. aug 2019

Žienky doma mám 5 mesačne babo mesiac cvičím aj s pomocou trénera no ani gram z váhy dole nešiel stále plne kojím. Snažím sa stravovať zdravo som celiatik pečivo nejem vôbec neviem co robím zle.

nikpa
12. aug 2019

@22021987 no možno je to práve tým že kojis, neviem ako to s tým súvisí ale kamoška mala ten istý problém a sestrička u dr jej toto povedala. A keď prestala neskôr kojit, schudla 😁

mitta1436
13. aug 2019

@22021987 je to kojenim, ja som schudla až keď som prestala kojiť
Ináč podľa mojej laktacnej sa neodporúča príliš chudnúť počas kojenia ( ani preháňať s cvičením) , kvôli škodlivým látkam ktoré sa pri chudnutí vylučujú

evittam
13. aug 2019

@mitta1436 Ziadne skodlive látky sa nevylučuju. Jedine treba davat pozor a nesmie cvicit tak ze by mala svalovicu,nakolko sa pri intenzívnom cvičení vyplavuje viac kyseliny mliecnej ktora môže zmenit chut mlieka. To je všetko.

soldi
13. aug 2019

@evittam chut mojho mlieka sa po svalovici ziadno nezmenila 🙂

soldi
13. aug 2019

@22021987 pravdepodobne mas prilis nizky prijem. mala som ten isty problem. zacala som viac jest a prekvapujuco som zacala chudnut 🙂

stiahni si aplikaciu kaloricke tabulky, je to velky pomocnik na zaciatok

evittam
13. aug 2019

@soldi Ako som napísala -moze.😉

miminka91
13. aug 2019

@22021987 moze to byt aj kojenim, pripadne pravidelnejsie jest a dodrziavat kaloricky deficit

ladyvi
13. aug 2019

Ty si asi taky isty typ ako ja. Kojenim nechudnem. Aj beham viac okolo 2 deti, aj menej jem (nie cielene, ale menej stiham) aj zacvicim. Aj vonku s detmi pohyb. Ja sa vzdy smejem, ked niekto povie, ze vybehas to pri detoch a kojeni 😂

22021987
autor
13. aug 2019

Asi sú ženy co chudnú keď koja a aj také co nie. Ja patrím medzi tie druhe. Netyram sa diétami stravujem sa zdravo občas mám aj prehrešok zapojila som pohyb v posilke okrem toho co mam okolo malého takže mam väčší výdaj a nič váha stojí... Občas mám pocit že keď sa napijem vody mam o kilo viac.

soldi
13. aug 2019

@22021987 tak ako som Ti pisala vyssie - mala som presne tento isty problem a zistila som, ze moj prijem je prilis nizky a v spojeni s kojenim a cvicenim som telo dostaval do stresu. tym padom, si drzalo zasoby a nechcelo ich pustit. teraz som 8 mesiacov po stvrtom porode a mam 62 kil.
pri predchadzajucich troch porodoch som tiez schudla, az ked som prestala kojit.

teraz som sa zverila do ruk odbornika, ktory mi hned povedal, ze musim zvysit prijem (kvalitnou stravou, nie junk food) a za tri mesiace som dala dole 12 kil. bez cvicenia!
mam momentalne o 4 kila menej, nez ked som otehotnela.

ktochytavzite
13. aug 2019

Ja som kojenim schudla ale aj menej som jedla,obed banan,syr, vela vody,......kolko jes??

lenteraz111
13. aug 2019

Ja som kojenim nechudla, po polroku sa váha sama od seba znižovala. Teraz som stihlejsia ako pred tehotenstvom. A to jem všetko, no zdravo. Polievky, tie ma zasytili. Chvíľu som aj diétu držala, no mala som vtedy slabé mlieko a deti boli vtedy akési viac umrnene. Laktacna na mi poradila polievky, tie ma zasytili, dobre je to aj na mlieko. To je moja skúsenosť.

ingelika78
13. aug 2019

@evittam musim suhlasit. Cvicim od konca sestonedelia, som na povodnej predtehotenskej vahe - cca asi mesiac po porode som bola. Dietu samozrejme ziadnu nedrzim, jem normalne a vsetko plus nejaky ten snack kedze kojim. Maly ma 7,5 mesiaca. Ani mlieko mi neubudlo, mam dost vela.

lenteraz111
13. aug 2019

@ktochytavzite no tak to nebolo asi kojenim.... Fuuu, to ťa teda obdivujem, že obed banán, však by som bola hladná a 🙂

shilla23
13. aug 2019

Ja mam presne ten isty problem pei kojeni sa potim ako slak snazim sa jest zdravsie a menej cukru a muky qle vaha sa zasekla a vobec nechudnem 🙄🤦🏻‍♀️ to davam aj prechadzky a nic no ..

lenteraz111
13. aug 2019

@shilla23
@shilla23 ono to chce asi viac času, niekto schudne raz dva a niekomu to viac trvá.

shilla23
13. aug 2019

@lenteraz111 ja uz som raz schudla 28kil takze viem ako nato akurat teraz mi pride ako keby moje telo strajkovalo .. ale tak jasne ze nic nehrotim teraz je najdolezitejsi syn akurat mama chyta depresiu pri pohlade do zrkadla a to tiez nieje moc dobre

lenteraz111
13. aug 2019

@shilla23 akú máš výšku a váhu? Ja som zas moc chudá, 170, 52...chcem pribrať aspoň na 55. Deti dávajú zabrať, stále behám za nimi...

ktochytavzite
13. aug 2019

@lenteraz111 ja ˇne to staci,zvyk;)

shilla23
13. aug 2019

@lenteraz111 162cm a 82kg 🙄 ja som pribrala v tehotenstve strasne aj fajcit co som prestala aj hormony som jedla pol tehu .. a to som sa este krotila v prejedani..

lenteraz111
13. aug 2019

@shilla23 vidíš, aký je ten metabolizmus u každého iný, aj ja som brala hormóny skoro cele tehotenstvo(umelé opl), no nejak som z nich nepribrala. Baby tu na fóre síce napíšu ich skúsenosti ako zhodiť, no na každého platí niečo iné. A zas drastické diéty, kde sa prijíma len minimum, môžu viac uškodiť organizmu i psychike, ja by som sa zverila do rúk odborníka.

shilla23
13. aug 2019

@lenteraz111 no len keby bol čas chodiť po odborníkoch.. ja som na malého viac menej sama ..chlap príde večer z práce a nemá mi ho kto postrazit.. pravda každé telo je iné

natalushka
13. aug 2019

Ahoj,ja som asi pripad ako ty..ak mozem,aku si mala vahu pred tehu?v norme alebo si bola “podvyzivena”?ja som mala 173/54,pocas tehu som nabrala cca 17kg,po sestonedeli na kontrole som mala 62kg..cvicit som zacala okolo 5.mesiacia pravidelne ako pred tehu..kojila som 10mesiacov a za tu dobu som schudla presne kilo🤦‍♀️😂akonahle som prestala kojit,za 2mesiace som schudla spat na 56kg,bez akejkolvek zmeny v pohybe alebo stravovani..ja mam teoriu😅ze pred tehu som bola relativne podvyzivena a telo kednoducho potrebovalo kojit,tal potrebovalo zachovat nejaku tukovu zasobu,tak som nedokzala schudnut..a led uz mebolo treba tvorit mliecko,uz nemalo potrebu ten tuk drzat🤷🏼‍♀️Mozno aj ty to takto budes mat☺️

ktochytavzite
13. aug 2019

@lenteraz111 ale aj kojenim hlavne,lebo zo zaciatku som jedla normal a sko to doke,ptm mi stacil ten banan ale zas vecer padlo aj cele salko,polovica polkilovej zmrzliny

uzanka16
13. aug 2019

Ja som zas ako fifipierko a musela som seknut s kojenim lebo som chudla,váha 46 kg.Prestala som a konečne to stúplo aspoň na 49 kg.

lenteraz111
13. aug 2019

@natalushka ak sa mňa pýtaš? 170 cm, pred tehu 60 kíl, teraz 52 kíl