Dá sa chudnúť aj bez spánku?

homolca
23. apr 2019

Ma spanok vplyv na chudnutie?? Mam dve deti, v noci hore kazdu hodinu na striedacku, vecer zaspia o 10, rano hore o 7 ( ak je horsia noc aj o 4 rano)..cez den nespia naraz, mozno max 15 min, ja nespim...moze to mat vplyv na chudnutie?? (Jedavam podla kalorickych tabuliek, zdravo a pravidelne, sport nestiham, len beham okolo deti)

zuzikak
23. apr 2019

Samozrejme.Spanok ma velky vplyv. Na schudnutie aj dostatok spanku je potrebny. Neboj a nestresuj sa. Jedalnicek si udrz a chudnut sa ti bude lepsie, ked budu deticky vacsie a budu lepsie spat aj oni. To ze nestihas aktivny sport je normalne aj ti ich nema kto postrazit. Takych zien je vela. Aj tak sa okolo nich dost nabehas a vzhladom na "nijaky" spanok aj bezna starostlivost je pre telo dost namahava. Len klud a doprajbsi cas....to sa postupne zmeni a aj spanku bude viac. 😉

barbellka
23. apr 2019

@homolca ano spanok ma velky vyznam pri chudnuti...pri 8 hod spanku sa spali okolo 500 kcal co je dost vela.. kedze nechudnes a chces nieco je zle. ..mas rovnaky prijem vydaj treba najskor prist v com je chyba....len spankom to nebude...predpokladam ze mas malo pohybu aj ked sa tebe zda ze je ho vela....len telo je na to uz naucene, zvyknute ze behas okolo deti.... ono potrebuje trosku sok, pohyb, ktory nepozna

homolca
autor
23. apr 2019

Dakujem...trochu ste ma ukludnili aj povbudili

@barbellka pred detmi sme s manzelom liezli po skalach, teraz nemam problem 12 kg syna do jednej ruky a 11 kg do druhej ruky a sup po schodoch domov 😂 akoze vacsie soky si davat by ma uz vystrelo 😂😂 mozes nieco odporucit? Neexistuje fitko s detskym kutikom? (Doma som mala pas, ale deti mi na to skakali aj pocas treningu, tak musel prec...)

barbellka
23. apr 2019

@homolca ono je to tym ze si bola aktivna sportovo a teraz uz nemas na to cas...samozrejme ja nespochybnujem, ze sa pri nich nenarobis a nenabehas...ale ten pohyb je iny ako sport a uz si na to naucena.. ak nemas cas behat do fitka tak ja odporucam fitshaker...za 8 ecok mesacne mas doma 20 minutove videa...je tam vela druhov videi a kade coho...na zaciatku staci 20 min, postupne zvladnes aj dve tri videa.....su tam programy na schudnutie na spevnenie ale aj na ukludnenie pilates a jjoga....ja som s tym velmi spokojna....a vyhoda je ze zapnes kedy mas cas doma nemusis chodit nikam.. povedzme si uprimne..nikdy neni idealny cas na chudnutie bo vzdyy je cosi co nas trapi abo nam to neulachcuje....je to len o tom ako sa k tomu postavime 🙂

matkaleskova
23. apr 2019

@homolca a chces povedat teda co? Ze priberas? ci len tak zbieras info? Co viem ja tak je potrebne spat aspon 8 hodin kvoli regenracii 🙂

lubbi1
23. apr 2019

asi pomalsie a nebudes mat tolko energie, ked by si chcela napriklad aj cvicit tak tvoje telo nema ani tolko casu na regenraciu v noci ked tak malo spis, no dat sa isto da len treba dat pozor na to aby sa ti za chvilku nestalo, ze budes total vycerpana a este si aj nejako poskodis. treba tomu aj jedalnicek prisposobit aby si z neho mala tu chybajucu energiu ale aj tak sa snazit co najviac spat co sa ti bude dat

eri444
23. apr 2019

Samozrejme, že to môže mať vplyv na chudnutie. Spánok je veľmi dôležitý!

iwka_77
23. apr 2019

myslím, že je to u každého iné, kamoška tá schudla práve keď bola nevyspatá, keď bola pod neustálym stresom. Ale ja napríklad práveže pod stresom priberám :/

babina_33
23. apr 2019

Spanok ma vplyv na vela veci a na chudnutie tiez. Cim menej spanku tym to ide horsie :/

homolca
autor
23. apr 2019

@matkaleskova presne ako pise babena dolu, chudnem ale ze pomaly...2 kg za dva mesiace?? Kamoska to dala za dva tyzdne, je to super demotivujuce...tak hladam pricinu, lebo jedalnicek je dobre, pohyb kolko sa da...

jana19877
24. apr 2019

Tak vieš, môže to byť aj tým, že ty máš iní metabolizmus, pomalšie spaľovanie. No dosť veľkou príčinou môže byť aj ten spánok. Telo potrebuje, aby si oddýchlo a nabralo nové sily.

fednaja
24. apr 2019

@homolca Schudnúť sa dá, ale regeneráciu potrebuješ, oddych, relax, mala by si trošku spať.