Dá sa schudnúť za pár týždňov na stacionárnom bicykli?

ssisska
11. mar 2013

Zaujma ma ake mate skusenosti s cvicenim na stacionarnom bicykli,ci sa da schudnut uz za mesiac slusnych par kg?Prave cvicim kazdy den 25 minut bicyklujem a jem len ovocie alebo zeleninove salaty.Bude to mat vobec za mesiac viditelny efekt?

isika
13. jún 2017

Ahojte,uz tyzden bicyklujem doma 35-60min denne.Snazim sa vyhýbať cukrom a múke a jest viac zeleninky a bielkovín.Pociatocna váha 82.Kolko by som takto mohla zhodiť za prvé dva mesiace?Dakujem.

fineta
20. jún 2017

@isika mne sa podarilo takým spôsobom kedysi okolo 7 kíl

lorela
20. jún 2017

@isika Je to individuálne, záleží napríklad od výšky tvojej nadváhy a najmä pomer prijatej a vydanej dennej energie; takže len čisto teoreticky 4 - 8 kg.

libusa1980
20. jún 2017

Ahojte ja som za pol roka schudla 22kil jedla som zeleninu ,ovocie meso ale nie bravcove nepijem ziadne sladene napoje a aj som cvicila trochu beh a potom doma nejake cviky .Zo 74 na 52 kil .ked som sla behat tak som sa obalila potravinovou foliou.

lorela
20. jún 2017

@libusa1980 Tú potravinovú fóliu môžeš nabudúce pokojne vynechať 😉.

libusa1980
21. jún 2017

Ale malo to zmysel schudla som kde som chcela😉

kiwi3
21. jún 2017

@libusa1980 ale asi len vodu. viac sa tam spotis, na tuk folia asi nebude mat velky vplyv 🙂

inak na stacionarnom bicykli sa samozrejme da schudnut, zalezi z akej vahy a kolko pohybu mal clovek predtym. ak nemal ziadny, tak sa da schnudnut aj 15 minutovymi prechadzkami. ak mal vela, tak bicykel nepomoze a treba vyskusat cvicenie, kde sa zapajaju aj ine partie ako nohy. ja teraz chodim dost bicyklovat, skor by som chcela len vyformovat a mam pocit, ze nohy v pohode, ale na tvarovanie zadku to je na ...

libusa1980
21. jún 2017

Z velkosti44 na ,34-36

tiper24
21. jún 2017

@kiwi3 ked chces zadok tak drepy, 3 dni po 100 drepov den pauza a zas 3 dni drepy

isika
22. jún 2017

Pomaly to ide.Za mesiac redukcie stravou z toho 2,5tyzdna aj bike skoro o40cm menej na zadku bokoch a prsiach a3kg na vahe😃

martinka13
22. jún 2017

90% chudnutia je strava. V prvom rade musíš zmeniť jedálny lístok a nie jest iba ovocie a zeleninu. Každý pohyb j tomu je bonus....

lorela
22. jún 2017

@libusa1980 Ale nie vďaka fólii = vďaka ktorej len vypotíš viac vody z tela.

karolinka69
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jardia
19. mar 2018

@zivika ahoj prečo je to takto ako si napísala ? mozno schudnes, ale hned, ako zacnes jest normalne, za par tyzdnov budes mat este vyssiu vahu, ako pred cvicenim

dzuly321
23. mar 2018

Ahojte chcela by som sa opytat ci sa mi podari schudnut ked jem asi tal 5krat denne ale to na ranajky biely jogurt a müsli desiata nejaky banan obed si dam trosku niecoho vareneho (nic mastne) na olovrant tiez nejake ovocie a na veceru tak o 18:00 si dam müsli s mliekom a potom budem cvicit na stacionarnom bicykli chcem zhodit tak 7,8kg aj 10kg ? 🙂 vsetkych dakujem za odpoved pekny vecer prajem

lorela
23. mar 2018

@dzuly321 Ahoj, jedalnicek nie je celkom vhodny, a to z tychto dovodov: Prevazuju sacharidy (musli, ovocie), naopak chybaju bielkoviny a zelenina na rozny sposob, zdrave tuky. Jedavaj pestro, vyvazene.
Musli je vhodne nahradit ovsenymi vlockmi (odporucam kupovat jemne), a to v mnozstve cca 2 PL.
Olovrant - len ovocie nestaci, vhodnejsi by bol napr. celozrnny chlieb + cottage syr + zelenina.
Vecera - zeleninovy salat + tuniak vo vlastnej stave, alebo kuracie, morcacie maso, ryba na prirodno. Inokedy napriklad brokolica na pare s jogurtovym dresingom.

nika1914
23. mar 2018

@dzuly321 ja chodim do fitka a trener mi dal utcite zaaady stravovania. Do 16.00 mozem jest co chcem, ale potom leb zeleninu a bielkoviny.takxe moj dem vyzera asi takto: ranajky - rozok s niecim, sunkou, salamou...k tomu zeleninaa.na desiatu ovocie, popripadw ovsene vlocky s jogurtom a ovocim, na obed to co je navarene, olovrant napriklad acidko a trochu orechov, alebo jablko, na veceru zelenijovy salat s bielkovinami( vajicka, maso, hermelin, feta syr, opecenou slaninkou kludne...) ale bez sacharidov.teda ziadne prilohy.dolezite je ejst mensie porcie, kazde 3 hodiny a najest by si sa mala cca2-3 hodiny pred spanim.teda nie ze od 18.00 nejest.ja chodim spat okolo polnoci a to by bol iby najazd na chladnicku okolo 22.00 kehy som nejedla od 18.00. Takze ja este o 8, resp. Pol 9 dam veceru. Cvicim cca 3x tyzdenne.ale strava je zaklad.

dzuly321
23. mar 2018

A kolko by sa mi podarilo schudnut tak za mesiac moja vaha je 75kg ale meram len 161cm 🙂

nika1914
23. mar 2018

@dzuly321 ja som tolko vazila po prcom tehu a tiez som mala.mam 163 cm.po druhom to islo akosi same dole a skoncila som na 64 kg. A terax ked uz ne to celkom fajn by aom to chcela dotiahnut na mlade casy kedy som mala 55kg. Ale aj keby mam do 60kg tak staci
Ja myslim ze 2-3 kg je zdrave dat dole za mesiac.mne teraz zacala trochu vaha stat mam 61.3kg a este chcem zamakay lebo som sa na to minule tyzdne vykaslala

lorela
23. mar 2018

@dzuly321 Za mesiac 2 - 4 kg je optimum.

lorela
23. mar 2018

@dzuly321 Ale skutocne popracuj na tom jedalnicku; v uprave stravy je az 70 - 80% uspesnosti chudnutia.

dzuly321
23. mar 2018

@nika1914 a aky si mala jedalnicek ked sa mozem spytat ? 🙂

nika1914
23. mar 2018

@dzuly321 nemam presny jedalnicek.len tie zasady co som ti napisala.jest kazde 3 hodiny, mensie porcie, do 16.00 mozem.jest co chcem ( aj pizzu, kebab, hranolky, cokoladu ale vsetko v rozumnom mnozstve, napr.max polovicu pizze), a potom len bielkoviny( maso, ryby, syry, vajcia, tvaroh, acidko, cottage) iba so zelwninou.a jest 2-3 hodky pred spanim poslednu porciu, takze ak zavcasu vstavas a chodis neskoro spat tak jest 6 jedal za den, nie 5.pit cistu vodu aspon3 litre.to je asi vsetko

dzuly321
23. mar 2018

@nika1914 dakujem krasne 🙂 dufam ze sa mi
podari schudnut

nika1914
23. mar 2018

@dzuly321 urcite.neboj nic.viem aky je to pocit s rovnakymi kg.ale za ten pocit potom to stoji...uz teraz mi je omnoho lepsie a to ked som sla rodit pred 1.5 rokom tak som mala 80kg...

katrin21
23. mar 2018

@ssisska na salatoch akurat prides o svalovu hmotu..daj sa ba proteinovu stravu a obmedz len sacharidy/ muka ruza cukry zemiaky obilniny/...takyo das dole slusne kila zdravo....pozri si paleo alebo lowcarb stravu.. strava je 70% uspecju..ale nie salaty

lorela
23. mar 2018

Preferovat bielkoviny na ukor ostatnych zivin nie je zdrave chudnutie/stravovanie. Organizmus potrebuje optimalny pomer sacharidov, bielkovin a tukov.
Co sa tyka zeleniny pri chudnuti, jej benefit spociva v dobrej zasycujucej schopnosti vdaka vlaknine (tiez schopnost ierne blokovat tuky z prijimaneho jedla), a neopomenutelny je obsah vitaminov a mineralov.
Pre predstavu, vyvazeny obed pri chudnuti moze vyzerat napriklad takto: Zeleninovo-masovy vyvar, zemiak v supke, morcacie na prirodno a k tomu salat (spenat, ladovy salat, cherry paradajky a extra panensky olej).

winni
23. mar 2018

Ja som pred pár rokmi na ňom schudla 17 kíl za 4 mesiace, ale to som makala, 250 - 300 min za deň. Jedla som všetko, aj sladké som si dopriala, ale už po 18 hod som nič nezjedla, dodržiavaný pitný režim a pozitívne myslenie 🙂 a išlo to !

zivika
30. mar 2018

@jardia lebo ked neprijimas vyvazenu stravu, trapis telo a spomalujes si metabolizmus...ked budes jest len zeleninu a ovocie, budu telu chybat bielkoviny a tuky a dlho na takejto srave nevydrzis...samozrejme, ze na chvilu schudnes, ale bohuzial schudnes zo svalov, kedze telo z nich bude cerpat bielkoviny, ktore mu nedas v strave...no a tym, ze si takto spomalis metabolizmus, hned ako si po schudnuti das beznu stravu, telo nebude stihat spracovat vsetko, co prijmes a zacnes znovu priberat...uspesne a dlhodobo sa da schudnut jedine tak, ze budes jest zdravu a vyvazenu stravu a v idealnom pripade sa aj hybat tak, aby si nechudla zo svalov

hirosimik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz