Dojčenie a chudnutie

luvika
10. jan 2014

Zdravím všetky mamičky, ktoré dojčia a nepatria medzi tie šťastné, ktorým kilá ubúdajú ani netušia ako. Chcem sa podeliť o svoju skúsenosť a možno pomôcť aj ďalším mamičkám, ktoré práve naopak kilečká naberajú a hlavne majú neutíchajúcu potrebu jesť (najmä sladké na tony ako ja). Môj drobec bude mať 5 mes., som po cisaráku žiaľ, a moja staršia dcérka ma vytáča, keď ideme po obchode a ona mi hladká bruško, že "moje malééé"...ostalo mi 8kg po pôrode, no po Vianociach pribudli ďalšie 3 a keď som sa postavila na váhu. chcelo sa mi plakať. Jasné, zjedla som všetky koláče, ktoré sa našli u mňa i na návštevách, ale tajne som dúfala, že to nevadííí, veď dojčím 😠 ha ha...a tak som začala hľadať alternatívu, ako neohroziť dojčenie a zároveň trochu schudnúť. Je to síce len pár dní, čo na sebe pracujem, ale výsledky sú viditeľné. V prvom rade som potrebovala dostať pod kontrolu môj neustály hlad...kúpila som si oriešky, našla som takú zmes Mňam mňam sa volá, sú tam kešu a lieskovce a hrozienka a asi aj arašidy. Vďaka tomu, keď mám hlad, začnem chrúmať, sladké hrozienka ma dostanú pod kontrolu 🙂 alebo si urobím biely jogurt s banánom pokrájaným na kolieska (ja si dávam zvolenský biely) a to mi hlad zaženie. Inokedy zas zjem banán len tak, jablko, hrozno...Nejem absolútne nič nízkotučné, veď ani nemôžem, ale hľadám skôr polotučné výrobky (hlavne mlieko). Ak si dám kávu, tak len bezkofeinovú s trochou mlieka. Pijem veľa čistej vody. Raňajky riešim formou celozrnnej či cereálnej žemle, cottage cheese, morčacia či kuracia šunka, zelenina. Obedy- mäsko so zeleninou, všetko robím na kokosovom oleji, príp. na kvapke olivového. A veľa polievok, fakt si urobím veľký hrniec brokolicovej, karfiolovej, koreňevej zeleninovej a jem, bez cestovím, miesto toho si tú zeleninu nakrájam na menšie časti a tak ju jem s polievkou. Ďalej kuracie párky (večera, raňajky), kúpila som v Lidli, sú take menšie a majú vysoký podiel len kuracieho mäsa! jem vajíčka na rôzne spôsoby a veľa veľa rýb, najmä tuniaka, bežne si kúpim konzervu a večer zbaštím s cereálnou žemlou. Neriešim, či je v oleji, so zeleninou atď. Raz denne si dávam žemlu urobenú z ovsených otrúb v mikrovlnke, to mi ostalo ešte kedysi z Dukanovej diéty, vraj otruby zachytávajú tuk či čo :D no a robievam si domácu ovocnú výživu (ovocie nad parou). A vôbec neriešim ani to, kedy čo jem, ani koľko. jem, keď som hladná, obmieňam tieto jedlá. Dôležité je, že som vynechala úplne zemiaky (vraj ak už, tak radšej tie sladké batáty si dať), ani bielu ryžu a cestoviny. Všetko ak, nahradiť celozrnnými. Ja som ešte neskúsila. V každom prípade od 2.1. mám o kilo a pol menej (čo je na tak krátku dobu podľa mňa super), nie som hladná, mliečka je dostatok a pokračujem ďalej. Snáď pomôže aj niektorej z Vás takáto strava, príp. budem rada, ak pridáte nejaké svoje mňamky a skúsenosti 🙂

jamelia
10. jan 2014

@luvika Ahoj, ja tiez este kojim a uz vobec nechudnem, mladsi syn ma 11 mesiacov, pyta si mliecko pred spanim cez den a hlavne v noci, niekedy aj 6x, takze mam potom strasne sladke chute. Ale co sa tyka chudnutia, chcem aj ja zacat, v podstate som uz aj zacala - asi mesiac cvicim denne cca 20 min. ale len cviky z kalanetiky, nic narocne. Na vahe som neschudla, len mam o cca 4 cm v pase menej. Za posledny mesiac som sa vela ani nehybala, mala som chore deti na striedacku dvakrat po sebe, takze sme presedeli doma aj sviatky, aj predtym, estelen dva dni dozadu sme sli prvykrat na chvilu von, co sa odzrkadlilo aj na mojej vahe. Mam 158 cm a vazim 71 kg. Tolkoto som mala aj pred druhym tehotenstvom - po prvom som este nestihla vsetko schudnut. Inak moja vaha je tak cca 58 kg - mam hrubsie kosti, nie som velmi utla. Tam by som sa chcela postupne dostat. Zacala som si pisat dennicek - co jem a este pravidelne jest - kazde 4 hodiny, plus to cvicenie. Chcem jest vsetko - neobmedzovat sa v tom, co sa smie alebo nie. Ani nechcem drzat ziadnu dietu, jest to, na co mam chut - pocuvat svoje telo, aj sladke. Ale chcem postupne po lyzicke zacat znizovat davky. Napr. na obed si dam o lyzicku zamiakov menej ako obvykle. A musim zasa zacat relaxovat - aspon na par minut denne zatvorit oci a mysliet na nieco pekne, proste vypnut, aby sa telo zregenerovalo a vladalo behat okolo deti aj poobede 🙂 kedysi som takto pekne schudla a vahu som si dlho drzala - len prisli deti 🙂 a sialene chute na sladke - kedze sa v noci poriadne nevyspim. Tak dufam, ze do Velkej noci dam aspon 5 kg dole - nechcem chudnut viac ako 1-1,5 kg za mesiac, aby to neuskodilo malemu a neprisla som o mliecko. Kedysi som chudla takymto sposobom aj 4 kg za mesiac. Tak uvidim. Drzim palce, nech to dame do leta dole 🙂

kacoorka
10. jan 2014

ahojte baby pridavam k tym smutnym mamickam co maju tukove vankuse 😖 som 6mes po porode,mam dve deti,brucho komplet popraskane od tehu,visi mi ako kus slaniny,hanbim sa za svoj vyzor a neraz mi je do placu,ked som nemala detuse bola som stihla, primeranej peknej postavy,kedysi som robila modelku a tak chapete ze teraz mi je na zaplakanie ked sa vidim v zrkadle,mam 180cm a vaha?96kg fuj az hnus len napisat.zacali mi problemy s kolenami,neviem ci preto ze mam nadvahu alebo preto ze mam tazke deti kazodpadne vcera som zacala cvicit,jillian michaels-level1 nic hrozne ale pre cloveka co necvicil xy dni riadne da zabrat,dnes citim svalovku ale tak snad sa prekonam a dam aj dnes,zacala som si robit stavy a mixujem si dobrotky na ranajky,dnes som mala stavu cvikla+mrkva+jablko,nalacno rano,vcera ranajky banan+jablko+mrkva, predvcerom banan+jablko+biely jogurt
dufam, ze zhodim dole aspon 1kg co mi ostalo po porodoch,mam ciel 10kg do konca roku,snad to dam nech sa citim aspon trosku ako zena nie ako sud

jamelia
10. jan 2014

@kacoorka moje brucho je tiez hroza - len tuk a strie, co mi zostali. Zacala som cvicit aj brusaky, tak uvidim, ci sa s tym nieco spravi. Strie neriesim - som vdacna Bohu za to, ze mam zdrave deti, viac ma netrapi 🙂

luvika
autor
10. jan 2014

@kacoorka drzim prstiky a hlavu hore, my zeny sme silne bytosti a zvladneme vsetko, co si zaumienime, niektora skor a niektora neskor, ale kazdopadne to dame 🙂 tie stavy su vyborny napad, aj ja skusim. Inak ja zvyknem vyzivu si robit, kvoli malemu som kupovala babycook beaba a vyuzivam to viac pre seba, nez pre neho :D a inak mi strasne zachutilo acidko, priznam sa, to si kupujem to nizkotucne a miesam tiez s bananom, prip. mrazenymi malinami, jahodami, hoci aj na vecer a zasyti aj chuti.

luvika
autor
10. jan 2014

@jamelia aj ja by som cvicila, ale bojim sa 😒 kedze som mala cisarsky a nepresiel ani pol rok. Niekedy este zacitim bolest, skor tak vnutorne, jazva je uplne super zahojena...no bojim sa, bojiiim...este s cvicenim pockam, ale zistila som, ze aj prechadzky robia vela. Hlavne tie moje, byvam totiz na kopci :D staci zist kocikom dole a kym vyjdem hore, mam dost. Takym tempom budem mat krajsie stehna a zadok nez hociktora modelka 😀

saffoval
10. jan 2014

no milé žienky.... s tými kilečkami to je strašne ťažké :D tak ťažko idú dole a pribudnú hneď....aj ja som po pôrode pribrala...mala som cisársky a najprv som veeeeľmi schudla - mala som menej ako pred tehotenstvom...to bola postavička...:D ale postupne to pribudalo a teraz mam o 4 kila viac a pri mojej 150 cm výške to je dosť! no po novom roku som sa rozhodla s tým niečo urobiť a po šiestej večer nejesť....tak či to vydržím neviem...:D a 2x týždenne chodiť cvičiť...No uvidíme....Všetkým držím prsty (aj sebe :D) a prajem pevnú vôľu....:D

nellynka75
10. jan 2014

ahojte.... som 2 mesiace po porode a cvicim len par dni ale dufam ze budem mat postavu taku ako predtym ....cvicim podla tychto videii hhttp://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe... .... skuste to aj vy 🙂 ... uvidime ci fakt funguju :P

myrca_m
10. jan 2014

@luvika prosím ťa a tú žemľu v MW z otrúb ako robíš? diky 🙂

luvika
autor
10. jan 2014

@myrca_m no do malej misky (taka obycajna sklenena na puding ci kompoty) si dam dve lyzice ovsenych otrub (mam tie z DM mlete), jedno cele vajce, jednu lyzicu tvarohu (ale najnovsie davam lyzicu bieleho zvolenskeho jogurtu a zda sa mi aj lepsia), jednu cajovu lyzicku kypriaceho prasku a podla chuti, trochu soli, bylinky (davam si susenu pazitku). Cele to zmiesam a dam na 3 minuty do mikrovlnky. Treba si na tu chut zvyknut, nebudes z tej zemle hned jasat si myslim, ale ja som to jedla este pred tehu a bud som si to prekrojila na polku, capla na to cottage cheese, sunku, zeleninu a chutilo mi to a hlavne slo o ten pocit, ze mi to pomoze...alebo to mam k parkam, alebo len tak 🙂 no a chuti to dobre, aj ked to takto prekrojene supnes este do hriankovaca na chvilu 🙂

luvika
autor
10. jan 2014

@jamelia ja ak dam 5 kg do Velkej noci dolu, budem tiez stastna prestastna 🙂 snad sa nam to podari...

jamelia
11. jan 2014

@luvika s cvicenim urcite pockaj, ma to cas 🙂 tie prechadzky su super. Mne sa uz moc neda, kedze mam dve deti a starsiu dceru som dala na pol dna do skolky (do konca januara som ju este nechala doma, aby sa preliecila a zasa nieco nedoniesla), takze som mala taky rezim - rano do skolky - musim bravat aj mladsieho syna so sebou, potom sem-tam do obchodu, navarit, maleho dat spinkat, nakrmit, zasa bezat do skolky pre dceru a potom ist este von s nimi sa mi uz velmi nechcelo. Najhorsie je to obliekanie a vyzliekanie teraz v zime. Uz sa tesim na jar a leto, ked budeme moct byt viac vonku a aj toho pohybu bude viac 🙂
Uvidime, radsej chudnut pomaly a isto ako rychlo a potom znovu pribrat. Drzim palce 🙂

marcela1702
17. jan 2014

ahojte maminy, pridávam sa k tejto téme. S kilami nabratými počas tehotenstva je to hrozné. Ja mám 5 mesačného syna, ktorého plne kojím. Chcela by som schudnúť, ale neviem čo sa môže a čo nie. Ja viem, že väčšina si povie, stravuj sa striedmo, zdravo, jedz veľa zeleniny, ovocia atď. Lenže neviem ako vy, ale ja sa ledva stíham naraňajkovať. Moje zlatíčko si vyžaduje pozornosť od rána do večera. Určite to poznáte, raňajky len tak narýchlo, obed väčšinou asi tak okolo 14,00 keď sa vraciame z trojhodinovej prechádzky a večera kedy vydá - ale väčšinou je to po poslednom kojení ( u mňa okolo 19,30 hod) - čo je veľľľká chyba. Ešteže chodím s malým na prechádzky každý deň a mám aspoň takýto pohyb - myslím si že preto nepriberám ( lebo toľko chodím) ale na druhej strane ani nechudnem. Dala som si však záväzok, že do leta by som chcela dať dole tak 10 -15 kíl. Mám na to pol roka, tak uvidím čo z toho bude. Začínam od pondelka, ak sa nájde nejaká mamina, ktorá tiež kojí a nevie ako na to, aby mohla chudnúť a pritom kojiť tak budem len rada ak sa podelí ako na to.

demonika11
18. jan 2014

Ahojte kocky,aj ja sa k vam pridavam. Pocas tehu som pribrala 33kg :( ked som isla rodit vazila som 97 😠 ,domov som prisla s 88. Do toho som dostala zapalnprsnika a vysoke teploty a schudla som na 84. Nemozem na seba ani pozerat. Tak som sa na seba poriadne nahnevala a povedala dost!!!!! Jedla som vsetko,kazde 3 hodiny,len na veceru uz len tvaroh zmiesany s 2 lyzicami vyzivy a schudla som na 78. Lenze 2 mesiace uz stojim,mala sa mi v noci casto budi,som nevyspata a kompenzujem to,ako inac sladkostami 😒 som 5,5 mesiaca po porode...moja vysnivana vaha je 55kg s manzelom mame stavku, ze v lete na jeho 30tku tolko budem mat. Tak ma to inspiruje. Inac chcem sa opytat,ci s tym niekto ma skusenost beriem femibion vitaminy,teraz som uz znizila davku,beriem ich kazdy druhy den a vsimla som si,ak ich neberiem vaha mi ide dole a ak ich beriem bud stoji,alebo ide hore. Brala som ich cele tehot. 🙂 drzte sa babenky

jamelia
19. jan 2014

@demonika11 Ahoj, mas este malicke babatko - tym ako vyzeras sa netrap, hlavne, nech ma babo vsetko v mliecku, co treba a chudnutie ries len tak po troske - urcite nechci schudnut za par mesiacov tolko vela kg, ak este kojis. Staci ti tak 1 max. 1,5 kg za mesiac, pretoze keby si chudla rychlejsie, do mliecka by sa odplavovali aj skodliviny z tela. A je lepsie pomaly - urcite nie dietou - ale isto 🙂 Drzim palce.

demonika11
20. jan 2014

@jamelia Ahoj nie, tak dietou urcite nie. Papam všetko a kojit samozrejme veľmi chcem a dufam, že budem aspon este rok a pol minimalne, ak budem mat mliečko.Len som strasne nahnevana sama na seba, že to muselo dojst až tak daleko, ale casom sa to možno upravi....len som zo seba nestastná, že takto vyzeram :((( a do buducna si už dam poriadny pozor 😠 Moj sen je tych 55....ale v ktorom roku to bude, ani len netušiiim🙂))

vralen
21. jan 2014

moja mala ma 10 mesiacov a teraz mam o 9 kilo viac ako v 9 mesiaci, ked som isla rodit. je to hrozne. kojim a nechcem drzat dietu a ani to nedokazem. chcem kojit a nechcem stratit mlieko, len vsetci mi hovoria ako starsne vyzeram. neviem co robit.

demonika11
23. jan 2014

Ahoj ja som začala tu 30 dnovu vyzvu, co je vo fore a vecer len bielkoviny. Dam vám vediet, či zídu nejaké tie cm alebo kg, nechces sa pridat vralen. Mlieko urcite nestratis, ak sa budes normalne stravovat a vecer si das kopec zeleniny s bielkovinami. co ty na to? aspon nebudem sama....hmmm

demonika11
23. jan 2014

@vralen co ty nato?

vralen
23. jan 2014

musim pozret co to je