Dukanova diéta a vaše skúsenosti

baby124
9. aug 2012

ahojte kocky pomohla vam dukanova dieta??

nikolko154
18. aug 2012

poznam zenu ktora schudla pri dukanovej diete len neviem kolko ale vysledok je ocividny...podla mna schudnes vzdy ked naozaj chces a dodrziavas pravidla.ale ano dukanoa dieta funguje

kacusik69
24. aug 2012

drzala som ju 17 dni, schudla som asi 4 kg, co nie je nic extra, ale aj to potesilo... mala som vsak potom iste problemy (aj ked nemali suvis s dietou) a bola som aj v nemocnici, tak tam sa to moc nedalo dodrziavat a potom som akosi prestala... ale urcite som sa citila lepsie... strava mi nevadila, dokonca som sem-tam aj "zhresila" a chudla som... najkritickejsie su asi tie prve dni, ale potom ked uz sa da pridat zeleninka, tak je to fajn... chlieb mi pocas toho obdobia absolutne nechybal, a ked, tak som si upiekla taky svoj, s otrubami a bolo dobre... brala som popri tom komplexne vitaminy a mineraly, takze po tejto stranke mi tiez nic nechybalo takze to bolo super... urcite tuto dietu odporucam, aj ked je to mozno zo zaciatku "tazky" boj, navyknut si na prevazne bielkovinovu stravu, ale da sa to zvladnut... aj ked je to uz tzv. dozivotna dieta... (treba dodrziavat po uplnom ukonceni aspon 1 cisto bielkovinovy den v tyzdni)

danussskah
31. aug 2012

ahoj,ja som ju drzala na 3 krat,tie dva posledne razy som to uz nemohla bez sacharidov vydrzat...da sa to,ale je to tazke...prvy raz som ju drzala mesiac v kuse,bolo tam nejakych 5 kil minus ale po skonceni som nabrala spat,aj navyse...je to ucinna dieta,ale musis mat pevnu volu a zvyknut si na zivot bez ovocia,zemiakov,ryze...ja som po case uz skoro vracala,ked som videla maso alebo biely jogurt ci tvaroh...ale ak mas pevnu volu,do toho!!!

lumah
21. nov 2012

@danussskah to nie je len o držaní diety, treba si naštudovať knihu a držať všetky 4.fázy, okrem toho sa dá super pripraviť jedlo, aj sladké jesť, len si to treba vedieť pripraviť a nie jesť dokola to isté. Ja ju držím od 29.9., som v 2. fáze a schudla som 11,a pol kila.

danussskah
21. nov 2012

@lumah ... mas pravdu,ja som ju ten prvy raz drzala velmi poctivo a naozaj som bola velmi spokojna,syto som sa najedla a aj sladkosti som si piekla a vyvarala,nastudovala som si aj knihu,...a kila isli dolu..lenze stacila mala chybicka vo forme kuska chlebu alebo ryze a potom to uz islo dolu vodou...tato dieta sa da drzat bud na 100 perc alebo nijako,lebo mala vychylka znamena uz kila navyse...aj doktor Dukan to v knizke spomina..hovorim,ze na to treba pevnu volu...mozno sa na nu este po Novom Roku dam...🙂

lumah
21. nov 2012

@danussskah veru, dávam si pozor, jediné čo ma teší a drží pri tom, aby som vydržala je to, že sa nakoniec vrátim ku klasickému jedeniu a dávať si denne 3lyžice otrub a raz do týždňa čisto bielkovinový deň nie je zas taká strašná obeta, nie? 😀

lumah
21. nov 2012

Len tie kilá išli dole bleskovo rýchlo a teraz už sa mi po 11,5kg váha zastavila a ide to veľmi pomaly, telo sa bráni potvora, nevadí, musím to vydržať, snáď sa to po čase pohne zas. 🙂

danussskah
22. nov 2012

@lumah ..ze vraj vtedy treba zacat viacej chodit alebo cvicit..pripadne si dat tzv.biely den...

lumah
23. nov 2012

@danussskah je pravda že necvičím, ale chodím dosť, ešte počkám, niekedy to trvá dlhšie, veď som schudla za mesiac a pol 11,5kg, tak a ani nečudujem, že váha postála. 🙂

danussskah
23. nov 2012

.
@lumah pekny vysledok..drzim palce dalej!!!!

lidaslim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcela1512
17. jan 2013

ahojte kocky ktora s vas drzi alebo drzala dukanovu dietu a bola uspesna.mohli by ste mi prosim napisat co ste jedli a ake mnozstva.viem su vseliake stranky o tej diete ale predsa je uz lepsie ked to mate niektora odskusane a viete co a ako.vopred dakujem 🙂

lenus78
18. feb 2013

Ahojte,kocky dukanky🙂 ja som tiez drzala dukana aj som schudla 8kg za dva tyzdne bola som nadmieru spokojna,ale to co som prezivala neprajem nikomu problem sa vyprazdnit strasne bolesti...nikdy viac dukanovu dietu...zacala som chudnut pomaly jem vsetko citim sa lepsie,mam viacej pohybu fitko nic pre mna denne idem do prace 1hodinu peso tam aj spet je to tazke,ale snazim sa to prekonat za kazdeho pocasia vysledok prirodzenou cestou je o moc lepsi ako akakolvek dieta...drzim palce tym co dietuju je to tyranie vasho tela 😉

mischellka47
26. jún 2013

Caute kocky, chcem sa opytat ked uz prejdem vsetkymi fazami. TO mam potom len udrziavat stravu alebo ako? Pouzivate ovsene alebo psenicne otruby ? dakujemm

alidion
13. sep 2013

baby, zabudnite na diety, zacnite sa zdravo stravovat! http://www.dietyachudnutie.sk/diety/diety-uprav...

miriamm2
26. sep 2013

ja dukanku držím4 týždne a po dvoch týždňoch som schudla 2 kg a viacani ani ň...pritom všetko dodržiavam..Nerozumiem že všetky schudnú veľa, len ja nie..a chodím každý druhý deň na 1,5 hod. do posilky a každý večer prechádzka so psom.

miriamm2
26. sep 2013

@lumah kderobím chybu keď nechudnem...akú si malá východiskovú váhu?

lumah
26. sep 2013

@miriamm2 83,5kg, ja neviem, ak sa stravuješ správne a piješ dosť vody, pravidelne ješ otruby -množstvo podľa fázy, tak by to malo ísť dole. Podľa mňa je najlepšie kúpiť si knižku, ja som išla podľa nej.

lumah
26. sep 2013

@miriamm2 ozaj záleží od toho či potrebuješ schudnúť, ja som mala nadváhu, treba si to nechať vyrátať na dukanovej stránke, skusim to phľadať. mne vyrátal podľa veku že mám z 83,5 kg schudnúť na 68 a to som aj dodržala.

lumah
26. sep 2013

Toto sa netýka Dukana, ale možno niekomu pomôže:
baby len niekolko drobnosti a nemusite ani velmi stravu menit..
1.samozrejme, ze bludy prec-kekse, cipsy, cokoladky atd.
2. pred kazdym jedlom si dajte porciu zeleniny, napr. kusok kalerabu, paradajku, kazda co ma rada-trosku sa vam zapllni zaludok a nezjete toho tolko a primete vlakninu,kt.vam precisti creva...
3. dodrziavat pitny rezim- na kazde 10kg vase vahy ma ist 2dcl vody (najlepsie voda, popr. nejaky ten cajik, ale hlavne voda a ziadne sladene mineralky v 1flasi ochutenej Rajeckej je 60g cukru)
4. strava po cviceni- hned po cviceni si dajte rychle sacharidy, nejake ovocie-otvoria sa vam svaly a po nejakej polhodinke si dajte riadne jedlo, kt. sa sklada z pomalych sacharidov (cestoviny, celozrnne pecivo, vlocky) a bielkovin (tvaroh, sunka, maso, syr, soja)- pomale sacharidy vam dodaju energiu na dalsie fungovanie a bielkoviny zas ochrania svaly, aby ich telo nestravilo
5. ked sa cvici a chudne treba papat vela vela bielkovin (v kazdom jedla cca 18g- ale je to individualne)- chrania svaly, telo radsej spotrebuje svaly ako tukovu zasobu...
6.poslednykrat sa papa max 2hodky pred spanim, ak prestanete jest po 17.00 alebo podobne, telo si bude mysliet, ze idete do krizoveho rezimu a zacne ukladat, mozno najprv trosku schudnete, ale spomalite si metabolizmus...
7. na druhu vecer dat si bielkoviny- tvaroh s vlockami, omeletu z 1 vajicka plus nejaky syr, soju grilovanu-miesto cipsov ku telke alebo nieco take, lebo telo v noci pracuje, palia sa tuky a buduju sa svaly...na to tie bielkoviny
8.sacharidy papat hlavne cez den, ku veceru ich ombedzit
9. za kazdou vlakninou sa napit vody

a neviem este co, keby ste si chceli urobit emailovy rychlokurz chudnutia odporucam toto: http://miro-vesely.sk/kurzy/kurz-chudnutia/

miriamm2
28. sep 2013

@lumah Dík,musím knihu zohnať, možno je to aj tým, že nemám brutálnu nadváhu,mám 44 rokov a 59 kg,výška 162, chcela som to dať dolu na 56, ale nejak to nejde..no uvidíme🙂

lumah
28. sep 2013

@miriamm2 tak to podľa mňa stačí zmenšiť porcie jedla a zvýšiť pohyb-spaľovanie, nemusíš rovno Dukana držať-teda podľa mňa. A možno pravidelne piť zelený čaj, ten pomáha spaľovať, prípadne som dostala takú radu, dávať si pred spaním ale 2 hodiny po jedle grep aj s dužinou-prečisťuje črevá- môžem potvrdiť a ráno nalačno citrón vyžmýkať do vody. Ja osobne každé ráno prvé čo spravím, vypijem pohár vody, ten citrón si dávam občas.

miriamm2
30. sep 2013

@lumah No veď toto, ak zmenším porcie jedla tak už nemusím jesť nič a cvičím pravidlene a ešte každý večer hodinová prechádzka so psom(borderka)nezničiteľným🙂)Mne to jednoducho nejde.Už som rozmýšľala aj nad tabletkami nejakými,ale tomu veľmi neverím.Pripadá mi to akoby moje telo povedalo,že viac dolu nepustí🙂)Neviem,rozmýšľam nad poradenstvom Jozefa Mikle(ak ti to niečo hovorí)tiež tu baby o ňom písali v jednom klube, len dúfam že to za tie peniaze bude stáť a nebude to žiadny podfuk..ide o štýl cvičenia kombinovaný so správnou stravou..o neviem..nemáš s tým skúsenosť?

h0sher
30. sep 2013

@miriamm2 za ziadne peniaze to nestoji,ver mi 😉 nikto ti cez net nestanovi presne cvicenie a jedenie: co telo to ine navyky..daj si jednotyzdnovu poriadnu ketonku a hotovo..uvidis...alebo mesacnu CKDcku... v tych jedalnickoch mojich je typicka strava na triatlon chudnutie....staci pri tom jedeni minimum cvicit a clovek chudne....staci zmenit stravu+pohyb,klasicky vzorec dodania energie a vydania
Mikle ti zostavi taky isty jedalnicek a pyta za to prachy :D pfuj mu to hlavy
@lumah to pekne krasne vysvetlila

lumah
30. sep 2013

@miriamm2 preboha len tabletky nie- to sú zbytočne vyhodené peniaze 😠

miriamm2
1. okt 2013

@h0sher Ďakujem,čo je to ketonka alebo mesačna CKDcka?

miriamm2
1. okt 2013

,@h0sa Ketonova dieta..máš rozpis jedálnička na týždeň?

h0sher
1. okt 2013

@miriamm2 ziadny cukor,ziadna kava,ziadne mlieko,ziadne pecivo nic, paradajky nie apod,sacharidove,sacharozove,monosacharidove,oligosacharidove,polysacharidove
ZELENINA: iba uhorka+zeleny salat
ranajky: 6 vajicok.. bud omeleta,prazenica,natvrdo, alebo do skla+ slaninka
desiata: tucny syr, BRIE alebo nejaky tucny syr cez 50% + ryba vo vlastnej stave=tuniak apod a resp. hocijaku rybu,
obed: bud krkovicka,steak zelenina iba uhorka,salat
olovrant: kludne klobaska alebo trescie jatra
vecera: steak,krkovicka,klobasa,slanina,uhorka,salat
min. 4 az 5 L vody pit denne
vsetko na olivovom oleji
sem tam za hrst PARA orechov
staci ocikavat DIAPHAN pruzky (dostat v lekarni)a zistit ci si v ketonke:ak to nepomoze za lyzicku olivoveho oleja vypist
2-3 predtym riadne zamakat bud posilka,bicykel,plavanie

CKD=cyklicka ketonka... pondelok az piatok ketonka... SOBOTA+NEDELA=mozes jest vsetko sladkeeee,na tony :D
a zase pondelok az piatok ketonka...

pomer tuk+bielkovina = 60:40
ja sa vacsinou dostanem do ketonky po 1 dni,ked zamakam bud plavanie,posilka,bajk,beh.....
cukor bude telo dostavat ketonovymi telami... i ked troska bude clovek mimo prve 2 dni,ale zarucene nechudne zo svalov,ale z podkozneho tuku,co je dolezite,lebo ti,ktori cvicia,si telo bude lepsie hospodarit s tukom pocas aerobneho-anaerobneho cvicenia,clovek vidi po 3-4 dnoch na sebe tie zmeny:
navyse po darovani krvi som mal krvny obraz lepsi po ketonke: ATL,AST apod pecenove testy dopadli very good

miriamm2
1. okt 2013

@h0sher ty brďo,klobásky neznášam,slaninu iba oravsku a ostatné by sa dalo...neviem či prežijem bez mlieka