Existuje chudnutie pre kojacie matky?

dellfi
30. okt 2014

No po porode mam 107kg. Nikdy predtym som tolko nemala. Citim, ze mi to fyzicky skodi a obmedzuje ma to v pohybe, bolia ma kolena adt. Kazdy kto ma takuto nadvahu to pozna... no problem je len v tom, ze moju trojmesacnu dceru este dojcim. Neporadite mi ako sa to da nejako redukovat a neovplyvnit tym dojcenie. Lebo mam niekedy pocit, ze kym dokojim tak mi tie kolena odidu uplne. Nedokazem ju nosi a tahat kocik. Naozaj mi uz nejde o estetiku ale o zdravie.

yvonn
8. feb 2015

Ahoj, držím palce v chudnutí a len dodávam že dojčenie vôbec nie je prekážka v chudnutí a cvičení.. Ja som pri obidvoch deťoch začala cvičiť mesiac po pôrode a výsledky sa dostavili po pár mesiacoch.. A to som pribrala pri tehu 20 kg...takze zhadzovať bolo veru co😄ja cvičím 5x týždenne ale len 30 minút - to si podľa mna každá mamina musí nájsť na seba čas...a cvičím len doma stepper a teraz som ho vymenila za orbitrek😊plus 200 brusakov denne /zabere to možno dalších 5-8 minút/ a nič viac... A jem hocičo...aj sladké aj pečivo.. Veľmi veľa robí to cvičenie, treba si naň len zvyknúť a tešiť sa z pohybu a potom sa výsledky dostavia!!!

alexandra2222
8. feb 2015

baby vy fakt mozete cerstvu zeleninu? moj drobec ma uz 3 mesiace aj tak sa vyhadze ak si dam hocico surove( paradajka, uhorka, paprika….)

dellfi
autor
9. feb 2015

@alexandra2222 bez najmensieho problemu ju jem.

miskatomy
9. feb 2015

@dellfi
Redukcia hmotnosti, spevnenie postavy, zlepšenie kondície alebo zdravotného stavu. Tréningy pre seniorov, deti, ZŤP, skupinové cvičenia, pre mamičky na MD...Domáci tréning pod vedením úžasneho profi trénera...jeho článok v časopise Mamina a Zdravie
Kludne piste ak budete mat zaujem 🙂

dellfi
autor
9. feb 2015

@miskatomy neviem to precitat.

miskatomy
9. feb 2015

@dellfi aha tak to nejde precitat ...to som si vobec nevsimla ze sa to neda roztvorit...

miskatomy
9. feb 2015

@dellfi ked prejdete myskou na domaci trening roztvori sa to a tam su tie casopisy 🙂
http://www.r-fitness.sk/domaci-trening/

patkaza
28. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

skúste si trochu zmeniť stravu to by malo pomôcť http://akoapreco.com/je-chudnutie-pri-dojceni-bezpecne/

horana
28. nov 2015

Chudnut pri dojceni sa da, ale nezameriavala by som s na to, skor na dojcenie. Dojcite kolko, rok, dva, tri - je to jedinecne uzasne obdobie ktore navyse nie kazdej rodicke je dopriate, mnohym to nejde, uzite si to maximalne... chudnut mate potom cas dalsie desiaty rokov, ked uz nebudete mat co ine. Kaslat na divny trend celebritiek, ktore bud nedojcia alebo maju armadu pomocicok, takze si mozu presne strazit vydaje energie atd. a ktore sa pretrcaju par tyzdnov po porode chudsie ako pred nim. Ide o vase dieta a vase zdravie.
Ide o to ze niektora pri dojceni chudne sa sama, maka, ma stresy a chudne, ta riesit nemusi, navyse si mysli ze je to jej zasluha. Nie je to vsak jediny typ zeny, druha rovnako maka, beha okolo deti nespi, ma stresy, pritom sa stravuje uplne rovnako ako prva a pribera z toho. Ja som zastanca nemajte stresy. Ja som bola geneticky druhy typ zeny, po mojej matke. Pritom sa stravou a jej vyvazenostou dost vazne zaoberam, jedla som zdravo dlho pred tehu, v tehu a potom aj pri dojceni. Napriek tomu z 9kg pribratych v tehu sla po porode dole tak polovica a prave namaha dojcenia sposobila ze telo si zacalo ukladat zasoby, takze do roka dojcenia som mala viac nez v tehu! Keby som vedela co viem dnes robila by som uplne to iste, ale nestresovala sa pri tom, ako som sa, bojac sa ze mi to zostane.
Nezostalo, mam lepsiu postavu nez pred tehu a mensie konfekcne cislo, nakoniec, po rokoch. Trvalo to vsak vyse 3 roky a naplno som zacala az po dokojeni, nakolko ja som vam ludia mala take zachvaty hladu az sa mi tmelo pred ocami, telo extremne vystavene z potebnych latok, vlasy a nechty, pokozka o nicom a ziadnu pomoc, ktora by mi umoznila mat volny cas, este aj drazdive babo. A k tomu na nete bohorovne vyhlasenia zien s despektom komentujuce tie co si nevedia najist cas na seba, nemat mastny cop a vytahane teplaky neraz ako neschopne chudery co o seba nedbaju a rezignovali. Moct to zazit este raz, kludne budem mat opat umasteny cop a vytahane teplaky aj na nakupe, akurat si to dovolim a budem sa este citit super, v jedinecnom obdobi. A zacnem sa o seba starat az ked dokolnosti dovolia. A oni dovolia. Aj behat, aj cvicit aj stihat si strazit kazde susto, ale az potom, ked si vypiplem dieta, cca od 3r. A tie co to pokladaju za zlyhanie nech sa strcia.
Ked budete prilis makat pocas dojcenia nedate si tu 1,5hod pauzu kym nadojcite dieta (moje bolo nacucnute stale, nejake take ze ist cvicit, cvicit a potom este 1,5 hod nehrozilo ani omylom ako interval), tak do mlieka bude prenikat kyselina mliecna. Ked budete chutnut prilis rychlo, tak odpadove latky z tohto procesu pojdu do mlieka, navyse v mlieku budu chybat urcite latky. Ako jemne som cvicila, ale stale som mala v tvari vzhlad krv a mlieko, a bola som na to tajne hrda (teraz uz by som bola otvorene), lebo len vdaka tomu som dojcila 2,5 roka a dala dietatu to najlepsie.
Teraz ako som uz pisala som na tom super, kil menej nez pred tehu a telo pekne vyformovane, s vynimkou trochu vytahanych prs, co mi vsak za to rozhodne stalo a priority sa mi poprehadzovali tak, ze neriesim takuto blbost.
Hlavne vam zelam, majte so seba super pocit, budte zdravo sebaveodme, riadte sa instinktom a nie obalkami casopisov. Uvidite ze to pojde, ked mate raz aktivny zivotny styl, nie je mozne aby to casom nezislo. Praveze mam dojem ze tie tehu aj pomahaju, citim sa dokonca lepsie nez pred nimi, len treba naozaj vydrzat, nechciet to hned, a zaroven nerezignovat, len cakat, ako lovec caka na prilezitost. A tento styl ktory sa vam premietne do celeho zivota je dolezitejsi nez jednorazove chudnutia, ono totiz ide o to aby vam to prelnulo cely zivot.
Tak sup sup sa prebehnut do prirody, je krasne, aj ked trochu zima.