Injekcie na chudnutie: Kde nakúpiť a ako ich užívať?
Ja viem. Je tu toho až až. Ale aj tak budem ďalšia.
Už som tak veľmi zúfalá, frustrovaná, bez energie, bez motivácie...vždy som bola štíhla, športovala som. Po 2 tehotenstvách a možno aj vekom?? To so mnou ide dolu vodou. Za polroka som pribrala skoro 10kg. Schudnem pol kila za mesiac a 2 priberiem za mesiac. (Obrazne)
Už aj ja normálne rozmýšľam nad tými infekciami. Ale...bojím sa ihly 🙄🥺 a aj toho, že to nepomôže, že dám veľa peňazí a po polroku neuvidím výsledky.
Ak niekto z vás užíva, tak za aký čas a z akej váhy, koľko schudol a bolí pichanie?
Ak, tak odkiaľ kúpiť a koľko toho treba?
Ja mám 155cm a už 75kg 😢 a 40 rokov.
@anonym_autor
Tu si napisala na zlu stranku lutujem ta hned sa ozve hejno sialenych super zien
@anonym_a2330a ale možno sa nájde niekto
@anonym_autor nechápem otázku,že odkiaľ kúpiť? Veď lekárni na predpis od lekára.
A či bolí pichanie? V živote ti nebrali krv alebo nedávali injekciu?
@anonym_autor je potrebné ísť za svojím obvodným lekárom a požiadať ho o injekcie. Sú na predpis a spravidla ich predpisujú len ľuďom, ktorí majú bmi nad 30. Čo by ste spĺňali. Ja som začala užívať mounjaro, keďže spomedzi všetkých mi vychádza najlepšie. Schudnúť určite schudnete keďže liek je priamo na toto určený. Ihly sa báť nemusíte, to nie je ihla ako keď vám berú krv. Vpich nie je absolútne cítiť.
@anonym_autor je potrebné ísť za svojím obvodným lekárom a požiadať ho o injekcie. Sú na predpis a spravidla ich predpisujú len ľuďom, ktorí majú bmi nad 30. Čo by ste spĺňali. Ja som začala užívať mounjaro, keďže spomedzi všetkých mi vychádza najlepšie. Schudnúť určite schudnete keďže liek je priamo na toto určený. Ihly sa báť nemusíte, to nie je ihla ako keď vám berú krv. Vpich nie je absolútne cítiť.
@kkovacovak a koľko ste platili a koľko ste schudli za aký čas?
Kľudne mi nápiš beriem wegovy už rok a schudla som postupne 20 kg
@mirka414 od lekára?
@anonym_autor nechápem otázku,že odkiaľ kúpiť? Veď lekárni na predpis od lekára.
A či bolí pichanie? V živote ti nebrali krv alebo nedávali injekciu?
@anonym_6de934 do brucha nie.
@anonym_autor a co robis pre to, aby si schudla?
@kkovacovak a koľko ste platili a koľko ste schudli za aký čas?
@anonym_autor ja som ešte na začiatku ale to koľko kto schudol je bezpredmetné. Závisí to samozrejme na strave a pohybe. Pri týchto injekciach treba aj pohyb a to najlepšie silový tréning, keďže vedia prvé odísť svaly. Takže aj to má vplyv na hmotnosť. Úvodné dávky (2,5mg) stoja cca 170€ aj s ihlami. To sú 4 dávky na mesiac. Časom sa dávka buď zvyšuje alebo sa nechá pôvodná. To tiež závisí na tom kto ako reaguje a je to individuálne.
Mna by len zaujimalo ze ako dlho sa tie injekcie uzivaju, Znama ich berie uz rok ja som si myslela ze sa vysadia ked sa dosiahne pozadovana vaha.
@anonym_autor osobnu skusenost nemam, takze netusim, ci to boli (predpokladam, ze nie alebo nie velmi, ked je po tom taky dopyt). Treba si ale precitat pribalovy letak, prehodnotit rizika a hlavne mysliet na to, ze to nie je z dlhodobeho hladiska riesenie. Tebe nebude chutit jest, ale napriek tomu budes musiet do seba dostat jedlo a hlavne bude musiet byt nutricne vyvazene. K tomu denno-denne cvicit, inak budes vyzerat ako handra na podlahu. Ak si teraz “nevies najst cas” na pravidelny pohyb, tak zrazu s injekciami to pojde? Ak si nevies / nemas cas pripravit nutricne vyvazene jedlo, tak s injekciami to zrazu pojde? A myslis aj na to, co bude ked injekcie vysadis a znova budes mat chut do jedla ako teraz?
@anonym_6de934 do brucha nie.
@anonym_autor je to ľahké, to ešte aj ja čo mám extrémny strach z injekcií a odberu krvi som si bez problémov pichala 🤣 aj keď síce to boli lieky na riedenie krvi, nie na chudnutie keďže som štíhla
Ja mam 152 cm a 43 rokov, a strasne som tiez pribrala za posledne lho 3/4 roka, a to bez nejakych zmien v stravovani, ze by som sa prezierala viac ako predtym (pre porovnanie), uz som sa bala, ze je to ta menopauza a zacala som cvicit. Mala som 70 kg. Silovy trening doma. No ale ta menopauza sa ma narodit koncom augusta a mam uz 77 kg. Bude to tazke po porode, to iste, ale najprv skusim normalnejsiu stravu s viac bielkovinami a ovladat sa s vecernym dojedanim, co cez den nepojem skoro nic a vecer to "dobieham", tak toto otocit a nejaky ten silovy trening, hned ako to bude mozne. Ale ja sa liecim aj na tlak a po porode sa mi rozbehne vzdy autoimunitna tyreoyoxikoza, takze tam to bude s cvicenim na cas zle, lebo tam mi skace pulz, tlak...
Ale skusila by som na Tvojom mieste systematicky zmenit tu stravu, stres, ak sa Ti da, SPAT, aby si bola oddychnuta a bez stresu, mne to nepojde toto praktizovat po porode, no. Ale ak to zvladnes, tak super a ten silovy trening, ja som zacala cvicit podla Hafa, mam zakupeny jeho silovy trening pre zaciatocnikov s vlastnou vahou na doma. Len teraz necvicim. A ak potom stale "nic", tak az posledna moznost tie injekcie. Lebo pri tychto liekoch stracas hlavne tu svalovu hmotu aj, tam by si tak ci tak musela cvicit, aby to dobre vyzeralo aj, ked schudnes. A aby si nebola "slaba", lebo dobre sa pri malo svaloch citit asi nebudes.
@anonym_autor co pozeravam o operaciach zaludka aj tam treba prejavit kus vôle a pred operaciou treba schudnut 10% svojej vahy. Ak nezmenis stravu a zivotny styl nevyriesis to. Ja rada papkam virm ze je tazke sa toho vzdat vynechavam postupne veci a cvicim malo ale pravidelne proste na zaciatok
ak vás to trápi, choďte do toho..tie lieky sú na to určené, sú riadne schválené a za mňa je to super pomoc ženám, ktoré nevedia schudnúť. v mojom okolí je kopec žien, ktoré si to pichajú a ani od jednej som nepočula, že by to ľutovali.ženy, čo mali celý život obrovskú nadváhu a mali problém schudnúť majú teraz aj o 30kg menej..zmizlo im kopec zdravotných problémov (vysoký tlak, cukrovka..) a vyzerajú výborne..a častokrát s tým potom prichádza aj väčšia chuť cvičiť,viac sa hýbať a neprejedať sa. a aby som rovno odbila reči - mám 57 kg, 43 rokov a cvičím 5x do týždňa už 15 rokov..a predsa som za toto riešenie
ak vás to trápi, choďte do toho..tie lieky sú na to určené, sú riadne schválené a za mňa je to super pomoc ženám, ktoré nevedia schudnúť. v mojom okolí je kopec žien, ktoré si to pichajú a ani od jednej som nepočula, že by to ľutovali.ženy, čo mali celý život obrovskú nadváhu a mali problém schudnúť majú teraz aj o 30kg menej..zmizlo im kopec zdravotných problémov (vysoký tlak, cukrovka..) a vyzerajú výborne..a častokrát s tým potom prichádza aj väčšia chuť cvičiť,viac sa hýbať a neprejedať sa. a aby som rovno odbila reči - mám 57 kg, 43 rokov a cvičím 5x do týždňa už 15 rokov..a predsa som za toto riešenie
@diverzia mňa tiež udivuje, ako každý kto bol obézny v mojom okolí, zrazu dokázal schudnúť do polroka na konfekčnú veľkosť aj S..donedávna plakali, ako nedokážu schudnúť, ako robia všetko možné a zrazu, bum a sú štíhle. Aj moja doktorka, ktorá sa začala zaujímať, aj ponúka produkty ako meranie bmi, rôzne metódy a k tomu aj tie injekcie. Donedávna mala veľkú nadváhu, mne sa pýtala ako sa mi podarilo po pôrode tak dobre schudnúť (ešte 3 roky dozadu som mala 42kg), tak som jej povedala, že len kalorické tabuľky...vraj ona nemá pevnú vôľu a ľúbi jesť a nemá nervy na počítanie a váženie. Manžel tam bol pred polrokom a bola vykysnutá a zrazu je z nej štíhla kočka..pýtam sa jej, ako sa jej to podarilo, povedala, že len prestala jesť čokoládu. 🙄 Pritom je známe, že užíva injekcie, to isté aj jej sestrička. Ľudia nie sú hlúpi, že celý život je niekto obézni a zrazu sa začne a do polroka sa zmení. Také chudnutie je na dlhé obdobie, keď to má byť o strave. Cvičení.
Otazka je, ci si to budu pichat cely zivot, aby nevyzrali vecer chladnicku. 🙂
A myslite, ze by to mohla aj moja mama? Ma totiz uz cez 60 a je na dochodku. Ma cca 170cm a 85kg. Sportuje vela, aj stravu si strazi a aj tak nic. Ja nemusim nic z toho, tak mi to pride nefer. Mama je z toho smutna a ja by som jej rada pomohla. Ale bojim sa vedlajsich ucinkov. Neviem ake su. Prosim, nema niekto skusenost?
@diverzia mňa tiež udivuje, ako každý kto bol obézny v mojom okolí, zrazu dokázal schudnúť do polroka na konfekčnú veľkosť aj S..donedávna plakali, ako nedokážu schudnúť, ako robia všetko možné a zrazu, bum a sú štíhle. Aj moja doktorka, ktorá sa začala zaujímať, aj ponúka produkty ako meranie bmi, rôzne metódy a k tomu aj tie injekcie. Donedávna mala veľkú nadváhu, mne sa pýtala ako sa mi podarilo po pôrode tak dobre schudnúť (ešte 3 roky dozadu som mala 42kg), tak som jej povedala, že len kalorické tabuľky...vraj ona nemá pevnú vôľu a ľúbi jesť a nemá nervy na počítanie a váženie. Manžel tam bol pred polrokom a bola vykysnutá a zrazu je z nej štíhla kočka..pýtam sa jej, ako sa jej to podarilo, povedala, že len prestala jesť čokoládu. 🙄 Pritom je známe, že užíva injekcie, to isté aj jej sestrička. Ľudia nie sú hlúpi, že celý život je niekto obézni a zrazu sa začne a do polroka sa zmení. Také chudnutie je na dlhé obdobie, keď to má byť o strave. Cvičení.
@anonym_autor a prečo vás to udivuje. Je tu taka možnosť tak ju využívajú. Ale to že niekto v tejto dobe veľa schudne neznamená hneď automaticky že je na liekoch. Ľudia schudli aj predtym a aj rapídne. Sama som pred rokmi schudla za veľmi krátky čas 20kg a nikto to neriešil. Teraz človek schudne a hneď je z toho haló. Takže chápem to správne že sa pýtate na lieky na chudnutie a hneď v zápätí ohovárate niekoho koho upodozrievate že tak schudol? To nie je tak trochu pokrytecké?
@anonym_autor a prečo vás to udivuje. Je tu taka možnosť tak ju využívajú. Ale to že niekto v tejto dobe veľa schudne neznamená hneď automaticky že je na liekoch. Ľudia schudli aj predtym a aj rapídne. Sama som pred rokmi schudla za veľmi krátky čas 20kg a nikto to neriešil. Teraz človek schudne a hneď je z toho haló. Takže chápem to správne že sa pýtate na lieky na chudnutie a hneď v zápätí ohovárate niekoho koho upodozrievate že tak schudol? To nie je tak trochu pokrytecké?
@kkovacovak práveže chcem aj ja tak rýchlo schudnúť, donedavna som nemala problém s postavou, teraz je to však iné a neviem si rady. Ja práveže by som prijala, aby mi moja doktorka priznala, že áno, skúsila som metódu chudnutia, ktorú aj sama ponúkam klientom, ale ona nie, tvrdí že prestala jesť čokoládu..
Tak prečo to nedokázala pred polrokom, ale až vtedy, keď začala "robiť s injekciami"?
Po vlastnych skusenostiach som zastancom tejto liecby. Ale treba si to trosku v hlave upratat. Ak ti ide len o to "rychlo schudnut", tak to nie je velmi dobre nastavenie. Treba sa pripravit na to, ze je to celozivotna liecba. Ak vysadis, je velka pravdepodobnost, ze naberies spat. A tie injekcie nie su prave lacny spas. Tiez su tam aj dalsie, zavaznejsie zdravotne rizika. Oreto si to treba velmi dobre zvazit. Ihla sa pichá raz tyzdenne a samotny vpich nie je vobec citit. Neucitis ani malinke stipnutie, nic. Citim len ked si vstrekujem liek, ale to je nic. A nekupis si to niekde len tak (ak nie si uplne blba), treba ist k lekarovi, nech ti vezme krv, moc, nech ta poriadne vysetri a on ti odporuca a predpise vhodny liek. Drzim palce..
A myslite, ze by to mohla aj moja mama? Ma totiz uz cez 60 a je na dochodku. Ma cca 170cm a 85kg. Sportuje vela, aj stravu si strazi a aj tak nic. Ja nemusim nic z toho, tak mi to pride nefer. Mama je z toho smutna a ja by som jej rada pomohla. Ale bojim sa vedlajsich ucinkov. Neviem ake su. Prosim, nema niekto skusenost?
@petkavka ak sa mama stravuje spravne a aj sportuje ako si myslis, tak na jej mieste podstupim dokladne vysetrenia. Lebo nie je mozne, aby zdravy clovek, ktory spali viac kalorii ako prijme, priberal. Jedine, ze jeden z tych troch udajov nie je pravdivy (bud nie je uplne zdrava, alebo nema az taky energeticky vydaj, alebo ma vyssi kaloricky prijem ako si mysli / prezentuje).
@petkavka ak sa mama stravuje spravne a aj sportuje ako si myslis, tak na jej mieste podstupim dokladne vysetrenia. Lebo nie je mozne, aby zdravy clovek, ktory spali viac kalorii ako prijme, priberal. Jedine, ze jeden z tych troch udajov nie je pravdivy (bud nie je uplne zdrava, alebo nema az taky energeticky vydaj, alebo ma vyssi kaloricky prijem ako si mysli / prezentuje).
@sissy27 samozrejme, ale ani zdaleka to nie je take jednoduche. Ono to nie je tak, ze si podla nejaky KT vypocitam kalorie a podla toho idem a automaticky chudnem. Ak niekto roky dietuje, tak jeho telo sa tomu uz prisposobilo a teda na to, aby chudol, potrebuje ovela menej kalorii ako iny pri rovnakej vyske a vahe. Niekedy je telo v takom setriacom mode, ze mnozstvo kalorii, ktore potrebujes na to, aby si schudla, nema sancu ta ani zasytit, ani ti dodat potrebne ziviny a tvoje telo doslova bojuje o prezitie navalmi vlcieho hladu. A ak si aj nastavis kaloricky deficit spravne, opat. Telo sa po case prisposobi. Ak potrebujes na zaciatku chudnutia ist napr. na 1200 kal, aby si schudla, neznamena to, ze ak budes chudnut rok, budes potrebovat tolko kal. aj o rok. Prave naopak, telo sa moze prisposobit a ty musis bud neustale kalorie znizovat, alebo budes priberat, ked sa pokusis vratit na normalny kaloricky prijem. Nehovoriac o dalsich problemoch a prekazkach. Lekari, ktori skutocne vidia do problemitiky, sa chytaju za hlavu, ak niekto za nimi pride s predstavou, ze chudnutie je len o prijme a vydaji kalorii. Matematika by fungovala, ak by sa telo neprisposobovalo a ak by znizeny pocet kalorii nebralo ako ohrozenie.
Skus restartujem mam od nich knihy,teraz vydali novu uz aj tu mam doma.Za tri tyzdne 5kil dolu,mam 43,7deti,perimenopauza ako vysita,kupila som si pas za 200€a chodim pol hodinu ked mozem,ked nie vecer prechadzka so psom.Kasli na injekcie,investuj do stravy radsej.

@anonym_autor
Tu si napisala na zlu stranku lutujem ta hned sa ozve hejno sialenych super zien