Je to normálne chudnutie?

29. máj 2023

ahojte chcem sa poradit ci je toto podla vas normalne chudnutie?..pred dvoma mesiacmi som zacala behat, trochu cvicit s cinkami, obmedzila som sladke ( ale neprestala ho jest) pijem viac vody a schudla som 4,5 kg..je to normalne alebo neprimerane ( priliz pomale/rychle) chudnutie podla vas?

liljana
29. máj 2023

Kazde telo reaguje inak, ber to teda pozitivne. Na zaciatku schudnes hlavne vodu, stiahne sa roztiahnuty zaludok. Potom budu ubytky pomalsie. Zalezi aj, z akej (nad)vahy zacinas. Neprimerane to bude az potom, ak to rychlo naberies spat a este viac - jojo efekt.

autor
29. máj 2023

@liljana zacinala som na vahe 92 teraz ma 87,5 vyska 179 cm

autor
29. máj 2023

@liljana ale beham skoro kazdy den ked neviem ist behat koli pocasiu tak idem činky

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
29. máj 2023

A strava?mohlo to byť viac, ale radšej pomaly a isto.Ty si nespokojná čakala si viac?

autor
29. máj 2023

@luccija skor som cakala menej s tym ze stravu som neupravila bohvieako..akurat som vylucila maslo a sladke vody..a celkovo sladkosti mi zacali akosi menej chutit

autor
29. máj 2023

ale napriklad minule som dva dni necvicila aj som sa dost prejedla lebo sme boli na oslave a na druhy den pozeram tiez isli nejake gramy dole..lebo vazim sa kazdy den nalačno

liljana
29. máj 2023

daj si kaloricketabulky.sk, zadaj svoje udaje, cielovu hnotnost a vypocita ti to, aky mas bazalny metabolizmus a kolko by si mala prijimat kalorii kazdy den. 1kg tuku ma 7tis kalorii. Na spalenie 2kg tuku mesacne potrebujes znizit svoj prijem o 500 cal denne bud tak, ze menej cal prijmes (das si pozor na zlozenie a mnozstvo stravy), alebo viac energie vydas (cvicenie, beh,...). Alebo kombinovane.
Trvale a zdrave zhodenie vahy je otazka viac mesiacov.

autor
29. máj 2023

@liljana bazalny ma cca 1780 kalorii

lindous
29. máj 2023

Otázka je ako sa cítiš? Vyhovuje ti takáto strava a je pre teba dlhodobo udržateľná? Cítiš sa dobre, máš dosť sily? ....väčšinou sa uvádza ako normálne zdravé tempo 0,5-1kg/týždeň, čo u teba sedí... vážiť sa každý deň a sledovať pár gramov hore dolu nemá žiadny zmysel...

manzanillaa
29. máj 2023

Je to v poriadku, je to zdravé chudnutie. Možno by som striedala jeden deň beh,druhý bicykel,tretí posilňovacie cviky,aby sa ti ten beh nezunoval😉držím ti palce👍

manzanillaa
29. máj 2023

Nevaz sa každý deň,stačí raz za mesiac

sense
29. máj 2023

Áno pri tvojej váhe je to normalne

vanilkovazmrzka
29. máj 2023

4,5 kila za 2 mesiace je uplne ok

h2
29. máj 2023

Je to úplne ideálne chudnutie. 2 kg za mesiac je super. Ty si dala ešte o niečo viac, to je tým, že si len začala, vtedy to ide najlepšie.

majamat
29. máj 2023

4,5kg za 2 m nie je vela, cize to je skor pomalsie chudnutie. hlavne na zaciatku sa chudne aj viac, no zas to zospoveda tomu, co pre to robis. sladke si uplne neobmedzila, cize nemozes cakat rychlejsie chudnutie.
udrziavacie chudnutie je 2-3kg za mesiac, co zacina vacsinou od 2m.

ja viem ked sa do toho opriem dat dole asi 5kg za prvy mesiac, potom to klesa, tak 3kg.

z hmotnosti 92kg sa da dost schudnut, ale posudzovat hmotnost samostatne nemozno. hmotnost zodpoveda vyske, cize hmotnost ktoru mas an tvoju vysku je sice nadvaha,a le nic extremne. ja som mala kedysi 95kg na vysku 164cm,cize u mna to bola uz dost velka nadvaha

majamat
29. máj 2023

a este som zabudla, na zaciatku hmotnost vyraznejsie klesa aj koli tomu, ze organizmus je vplyvom nezdraveho zivotneho stlu zavodneny a odvodnuje sa.
chudnutie moze byt na vahe pomalsie z toho dovodu, ze ak cvicis, nabehnu svaly, ak odbudne tuk a pribuden rovnake mnozstvo svalov, ako tuku odbudlo, potom budes vazit via,c elbosval je tazsi.