Jedálniček na udržiavanie hmotnosti

janulcek33
12. júl 2021

Ahojte. Od februara som schudla z 80 na 61 kg. Mozte mi poradit prikladny jedalnicek na udrzanie vahy? Comu sa vyhybate, co vsetko jete. Dakujem

janulcek33
autor
12. júl 2021

A este som zabudla, ze kolko cvicite denne? Ja cvicim kazdy den 30 min. intenzivne cvicenia ako kardio, tabate hiit. Staci to na vyformovanie postavy alebo treba dlhsie?

elizabet173
12. júl 2021

@janulcek33 za tú dobu to je dosť kg. Na udržanie váhy by som asi jedla to, čo doteraz, len málo pridala množstvo, počkala dva týždne, mesiac, čo sa udeje, ak by váha bola tam., kde dnes, ešte trochu by som pridala. Predpokladám, že si chudla zmiešanou zdravou stravou, tak v tom môžeš pokračovať, ak si zo stravy niečo vylúčila, alebo radikálne obmedzila, napr. sacharidy, to poradiť neviem.

gdpr
12. júl 2021

Prikladny jesalnicek neexistuje vsetci mame iny metabolizmus ty sama musis zistit kolko prijat a vydat kalorii aby sa to rovnalo. (Nie vyssi prijem - to budes priberat a nie vyssi vydaj - to budes chudnut). Ja jem vsetko a to doslova a vaha mi stoji ak zjem nieco nezdrave tak dam si vyssiu fyz.zataz alebo ak niekedy sa skoro nehybem - som doma tak menej kalorii prijmem.

gdpr
12. júl 2021

@janulcek33 hiit sa denne neodporuca (minimalne 48hod pauza medzi treningami inak si mozes sposobit vazne zdrav.problemy najma neurologickeho charakteru a to nehovorim o totalnom vycrrpani organizmu HIIT kazdy den necvicis ani vrcholovi sportovci ale 2-3x do tyzdna max. 4x v priprave na suraz/pretek) aj ked vela ludi si mysli, ze cvici hiit ale hiit to nie je tam je velmi dolezite ako telo spracuvava kyslik, aky mas tep a ine fyziologicke ukazovatele lebo pri hiit nedokazes ani slovo povedat taka si zadychana aj ked to sa tazko vysvetluje v jednej sprave lebo niekto bez kondicky sa tak zadycha aj na schodoch alebo do kopca a to tiez neznamena ze robi HIIT. Na vyformovanie postavy je dolezite zaradit silove treningy ci uz s vahami vo fitku alebo s vlastnou vahou. Kardio je super na zredukovanie hmotnosti ale po nom budes vyzerat neskor ako kost a koza a nie nejaka fitneska alebo zena ktorej vidno svaly. Svaly sa daju nabrat aj z HIIT ale tomu treba prisposobit cviky, ktore pocas HIIT vykonavas - menej kardia viac sily.

gdpr
12. júl 2021

Asi kusok nezrozumitelne som to napisala tak v skratke ak cvicis HIIT (ozajstne HIIT) 2-3x do tyzdna maximalne 48hod minimalne pauza pocas ktorej telo musi mat oddych = ziadne kardio a podobne maximalne nejaky silovy trening kde nebudes zatazovat az tak organizmus - pluca, srdce ak cvicis len nieco co by malo byt HIIT tak samozrejme take intenzivnejsie kardio mozes aj kazdy den.

deti95060810
12. júl 2021

@gdpr porozumela som aj prvej správe...😉

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulcek33
autor
13. júl 2021

@hazelgracegus Zacala som sa zdravsie stravovat. Jem mensie porcie, vela zeleniny, vyradila som vyprazane, jem hydinove maso, ryby, vajcia, dam si aj chleba ale celozrnny. Ja som po porode bola dost zavisla na sladkom, takze to skm hlavne obmedzila. A vecer pri telke nejem ziadne blbosti.

srferreira
13. júl 2021

Cvicim jednu hodinu 5x v tyzdni. Jem vsetko. Vahu mam rovnaku. Ale kazdy metabolismus je iny.

janulcek33
autor
13. júl 2021

@srferreira A cvicis podla youtube? Ak ano podla koho prip. ake cvicenia robis. Dakujem

srferreira
13. júl 2021

@janulcek33 nie cvicim sama v gyme. 20min kardio na zahriatie, zvysok vaha. Vzdy na cele telo cvicim. Nemam podele ze jeden den nohy, brucho atd. Ako niektory. Vahu si drzim uz 6 rokov, bez obmedzenia jedalnicka. Len teraz som po porode este mam 5 kg naviac 😂😂

rooskoliv
13. júl 2021

@janulcek33 a preco by si mala menit jedalnicek? A hladat nieco na udrzanie hmotnosti? Ved mas nieco, co ti funguje a pri com si schudla... tak preco to menit? Dieta nie je 30 dni dodrziavat nejake pravidla a potom to zmenit. Dieta by mala byt co najdlhsia, aby sa to stalo zmenou zivotneho stylu... Ked to neberies ako zmenu zivotneho stylu a zmenis stravovanie, vacsinou pride jojo efekt.... takze nic nemen a drz rytmus, ako ked si chudla