Jednoduché chudnutie

seemani
13. okt 2013

Zakladám túto tému, aby som pomohla aj ostatným maminám, ktoré si chcú upraviť životosprávu a schudnúť..
http://www.chudnutie-ako.sk/bmi/ tu si nahodíte údaje o svojej posatve a vyhodí vám, koľko by ste mali prijímať Kj sacharidov tukov a bielkovín denne aby ste chudli..
a tu si bduete kontrolovať, koľko čoho za deň spapáte.. http://www.chudnutie-ako.sk/potraviny/energetic...
Ja som dnes začala, tak uvidíme, či to bude fungovať. A po večeroch budeme s priateľom behávať, tak dám vedieť výsledky..

marylis
13. okt 2013

A ja mozem cez IP pomoct tym, na ktorych pride slaba chvilka. Alebo to budu chciet vzdat, alebo nebudu vediet ako dalej. 😉 Boze ja milujem zdrave stravovanie, konecne super tema @seemani . 😉

seemani
autor
13. okt 2013

@marylis ďakujem, no ja erím že vydržím, elbo som pribrala 15kg a rada by som ich zhodla a pri kojení nemôžem držať nejaké ťažké diéty, preto ma toto zaujalo, môžem papať v podstate hocičo a chudnem.. 😝 toho behania sa ale bojím, že to vzdám s tými mliečnymi dudy to bude sranda

seemani
autor
14. okt 2013

no čo maminy, som čakala že sa vás sem pár pridá, nezaujalo? 😖

katka25m
14. okt 2013

ja nie mamina, ale rada by som sa pridala, tych 10 kil schudnut by veru neuskodilo 🙂
diety ako take neuznavam, myslim take diety, kde mi presne je prikazane, co kedy a ako musim jest. a su dost drasticke. si myslim, ze ked clovek s tym prestane, tak raz tolko naberie. radsej asi zdravo a kontrolovane jest. tak ja by so to skusila

fitzuzka
14. okt 2013

Ahoj mne dost pomohlo "zelenenia na večeru " a "ist sa niekde prejst " to je moje jednoduché chudnutie k jedlam som pridala ovocie napr jablčko

seemani
autor
16. okt 2013

Ja toto dodržujem už od nedele, každý deň chodíme večer s priateľom behať, bolia ma lýtka jak šlak 🙂 ale s pásu mi zišli 2cm.. Páči sa mi to, že som sa nemusela vzdať sladkostí, pečiva a napr. džúsov, čo pri iných diétach sa vôbec nepovoluje.. Môžem jesť všetko, len si pozriem, koľko toho môžem za deň zjesť.. Ale priznám sa, včera som to trochu prepásla so sacharidmi, ale len o kúsok 😀 Veď kojím, nemusím byť na seba až tak prísna.. A táto diéta tiež nie je prísna, povoluje sa aj trochu prekročiť, len človek chudne menej potom, rep. pomalšie..

gujami
16. okt 2013

noo,ja ranajkujem tak o 11-tej najskor,co je chyba.teraz mi veeelmi smakuju hrncekove kolace 🙂 druha chyba.mimo kocika vsade autom-najvacsia chyba

pena33
16. okt 2013

@seemani Ahoj, tak to mas super vysledok. Ja sa tiez snazim od minuleho tyzda utorka jest podla M. Veseleho a pomaham si jeho tabulkami. Kedze jem viac zeleniny ako som doteraz jedla, som stale nafuknuta ako koza a mam pocit, ze som pribrala. Zatial som sa nevazila, davam tomu cas a verim, ze sa to zlomi. Len rozmyslam, ci tam tych vyratanych KJ na mna nie je vela. Ja osobne nejem ani sladkosti. Mam aj pohyb, snazim sa minimalne kazdy druhy den 40 minut na stacionarnom bicykli. Dufam, ze sa to zmeni, lebo zacinam byt demotivovana. Mozem vediet, co za den zjes ako priklad?

heni79
16. okt 2013

@seemani
Ja som využívala www.stobklub.cz Chcem sa k tomu vrátiť, zatiaľ niet času. Ani na cvičenie, ani na nič. 😝 Ale budem musieť riešiť svoju váhu aj ja. 😅
Tam sa zaregistruj, je to zdarma. 🙂
Asi najlepšia časť je sebekoučink!
Možno je to trochu pracné, zadávať si kadý deň jedlá, ale ak si napr. nahodíš svoje recepty, tak úplne ľahké.
Preštuduj, uvidíš. 😉

Teda aj ostatné baby, jasne. 😉

seemani
autor
17. okt 2013

@pena33 no zatiaľ nemám moc veľký jedálniček, stále objavujem 🙂
ale tak napríklad na raňajky si zvyknem dať krupicovú kašu s jahodami, alebo maslovú kaiserku s čajom. No obed som zatiaľ pripravila len vysmážaný hermelín /bez trojobalu/ s čerstvým zeleninovým šalátom a kuracie prsia na masle opäť so zeleninovým šalátom. A segedín 😀 . no a na večeru buď omeletu bez pečiva, alebo párky, palacinky, alebo nejaké ovocie.. Na desiatu a olovrant zvyknem tiež ovocie, jogurt alebo parenicu, niečo také jednoduché.. Ak máš nejaký dobrý recept, kľudne prihoď 🙂

seemani
autor
17. okt 2013

@heni79 idem to pozrieť 😉

heni79
17. okt 2013

@pena33
@seemani
Ešte mi napadá k stobu, sú tam aj recepty, aj s prepočtami. A je možné si pridať i vlastný recept a ono vám to samo vypočíta energetickú hodnotu jedla celkovo, ako aj na porciu.
Toto je napr. mnou pridaný recept (vlastný 😀 ), mám ho tam daný aj verejne
http://www.stobklub.cz/recept/4809/sru/
Ja som tam iba zadala postup+ingrediencie, prepočet urobila už daná stránka.
😉

Podľa mňa úplne super. Lebo ako vraví aj Miro Veselý, tučný človek je lenivý. Aj na matematiku, občas. 😀 😅

seemani
autor
17. okt 2013

@heni79 je to super už som sa aj zaregistrovala..Ešte lepšie ako to moje... 🙂

maribell
27. jan 2014

tak ja teda neviem ale mne to pride divne ja som si zadala svoje parametre..teda 164 cm 51kga obvod pasa 64cm ...prve hodnoty mi ukazali ze mam podvahu bmi mam 18.9 .. a hned pod tym je napisane
Ideálna hmotnosť by mala byť okolo 57 kg
Obvod pása by ideálne mal byť okolo -14 cm
Podľa ideálnej váhy mate nadváhu 6 kg.
Podľa obvodu pása ste v pásme extrémne vysokého rizika vážnych srdcovocievnych ťažkostí a mnohých iných ochorení.

akoze nechapem .. 😀 mala by som mat obvod pasa 50cm? ..vsak to nemaju ani modelky..natoz ja .. a ked idealna vaha by mala byt 57 tak ako to ze mam nadvahu 6 kg ked vazim 51? 😀

ivec16
27. jan 2014

@maribell nie je tam nahodou -6? teda ze ti chaba 6 kg, ze mas pribrat?

maribell
27. jan 2014

@ivec16 cely text som skopirovala cize nieje tak minus... je tam ze mam nadvahu 6kil .. a ze pas mam mat -14 cm ..to je nerealne

denka81
29. jan 2014

@maribell aj ja som to pozerala a musia tam mať chybu, podľa ideálnej váhy by som mala mať 2kg menej, ale napísalo mi, že mám nadváhu 😀 a vysoké riziko srdcovocievnych... a tiež mi napísalo -14cm v páse 😀

angie099
29. jan 2014

Ahojte baby ako sa vám darí v chudnutí??? Ja by som tiež potrebovala schudnúť 8 - 10 kg, ale ako na to ako odolať tým sladkostiam .........

lucus1
30. jan 2014

ahojte ja by som tiez chcela schudnut okolo tych 10 kg. ako na to ako zacat viete mi poradit?

heni79
28. feb 2014

@maribell
@denka81
@angie099
@lucus1
Baby, skúste http://www.stobklub.cz/
Veľa vás to môže naučiť a pomôcť. 😉
Ja asi už budem vyzerať, že pre nich pracujem. 😀 Ale som iba nadšený užívateľ! 😀

7katka
28. feb 2014

@fitzuzka ahoj,kolko si schudla a za aky dlhy cas?

gromkaver
28. feb 2014

@seemani jeeejjjj, ja som najstastnejsia. rovnako by som chcela zhodit. pocas tehu som pribrala 8kg, tyzden po porode som mala -9kg a potom mi zacalo chitit sladke, ale ze strasneeeee a pribrala som 4kg ☹.... takze zajtra to mrknem na PC, lebo cez mobil mi to blbne a urcite sa pridam. ja inak milujem zdravu stravu, ale tie sladkostiiii. Inak behat ti staci kazdy druhy den, ja chcem tiez behat a korculovat, tak sa odfotim teraz a po nejakom vysledku, aby nam to islo rezkejsie 🙂

fitzuzka
2. mar 2014

@7katka
Ahoj katka najprv to nejako nešlo tuším týždeň 0.5 kg no potom sa to zlomilo a cca 3 kg za mesiac , kamoška začala behávať len tak bar jako .. cca 10-30 minút a schudla ešte viac tuším to bolo 5 kg za 5 týždnov takže, za dva mesiace už mala dobrú postavu , stačí nahradiť sladké so zeleninou

Zo začiatku mi nič nechutilo a bolo tažko do mna dostať ovocie pretože som bola zvyknutá na keksíky a čokoládky , veľmi mi pomohlo Smoothie není to nič iné ako rozmixovaný napoj , výhoda je že za krátky čas dostaneš veľa ovocia do seba nemusíš bojovať , je to dobrá voľba ak sa na ranajky ponáhlaš alebo máš nechuť k ranajkám tu je návod čo to smoothie je http://zabavicka.sk/brucho/priprava-jahodoveho-...

Na večeru si dávaj zeleninu ak ta prepadne chuť na sladké daj si ovocie.Ak zješ niečo zlé (sladké) zajedz to nejakou zeleninou nech vylepšíš pomer , trávenie..