Moja 10 mesačná výzva od 2.9.2015

voskovka
30. aug 2015

Kedze zacina skola,do tried mi nastupuju obaja chlapci,vyborny datum ako zacat.doteraz som zhodila 25kg,no nieco mam naspat a potrebujem nabrat svaly,energiu a dobry pocit.Motivacia je vitana.Potrebujem kohosi na pridanie sa....Az budem chciet naletiet do chladnicky,tak sa mozem vyzalovat.Kto sa prida?vzajomna podpora velmi pomaha.

monita662
30. aug 2015

@voskovka ahoj rada sa pridam ... 😊 zacinam od zajtra ..do 29.okt. Chcem zhodit par kil...ideáne by bolo 10ale nechcem prahanat...idem domom po roku tak chcem vyzerat dobre kedze som sa vypapkala za ten rok krasne 😢 mam 163cm a80kil 😈 podarilo sa mi schudnut 8kil ale vratío sa mi to spet 😢 ty si ako natom s kilami? Cl jes?cvicis?

la_bella
31. aug 2015

@voskovka ahoj, no pome teda nato! ja potrebujem tento zavazok dat sa dokopy s niekym, aby som mala vacsie vycitky, keby som nahodou chytila zachvat a daco pozrala, co je mimo dietu.. nech sa mam pred kym hanbit, lebo sama pred sebou to vzdy zakamuflujem, ze vsak to je cheat day.. a naraz su z toho 2, 3 dni, tyzden.. a zas som tam kde som bola 😅 a takto to ide dokola 😒 a uz vazne musim schudnut, lebo teraz v lete som aspon ako tak zakrila tucne stehna satami a suknami, ale ochladi sa a ked si dam nohavice, budem vyzerat ako jaternica 😀

voskovka
autor
31. aug 2015

@la_bella no ja zhodim vzdy pekne...ale ked uz som tam kde chcem tak sa na to vys.... a potom zas zerem....ja nemozem prezit bez 3v1 s kopou mlieka aj 4za den....k tomu cosi na pochrumkanie a je to tu....

voskovka
autor
31. aug 2015

Mna to bude teraz motivovat preto ze aj deti budu makat 10mesiacov a na konci roka bude odmena za vysvedcenie a presne ak to zmaknem aj ja budem mat odmenu.

la_bella
31. aug 2015

a aky mas plan? kolko zhadzujes a akym typom diety?

voskovka
autor
31. aug 2015

@la_bella ja som predtym drzala ketodietu a velmi dobra.teraz nieco na sposob bielkovinovej s vynechanim sladkeho a peciva

la_bella
31. aug 2015

ja idem tiez nieco take. mam vzorovy jedalnicek od kamosa trenera, strava je postavena na tom, ze by to mala byt ketoza, malo sacharidov, dostatok bielkovin a zdravych tukov.

voskovka
autor
31. aug 2015

@la_bella ano.dolezita je ketoza.ja som si ju vzdy merala lakmusovymi papierikmi

zugas
31. aug 2015

ahojte,pri mojich deťoch a partnerovi sa držať diétu proste nedá,furt niečo pečiem,varím a ja potom trpím,takže som sa rozhodla jesť normálne,menšie porcie,doobedu si doprajem a poobede niečo ľahšie a večer samozrejme cvičenie. Robila som to aj na začiatku roku asi 4mesiace,výsledky som videla hlavne na oblečení a dobre som sa aj cítila,no prišli menšie zdr.problémy,tak som prestala cvičiť na dva mesiace a odvtedy nič.....Včera som sa odhodlala aj cvičiť,dnes mám svalovku 😀 takže cvičeniu zdar 😀

la_bella
31. aug 2015

@zugas ahoj, no urcite akakolvek forma zmeny jedalnicka prospeje 🙂 aj ked sa nedrzis striktne nejakych pravidiel, diety a predpisov, ale pouzijes "zdravy sedliacky rozum", jasne ze schudnes pri zmene jedalnnicka k lepsiemu 🙂 poznam vela ludi, co schudlo a malo rozne svoje sposoby.. aj moj otec schudol a to uz je starsi pan, ktory nema ani sajnu o dietach, ale sam si proste urcil, ze na ranajky si daj menej chlebu, na obed mensiu porciu atd 🙂

voskovka
autor
31. aug 2015

@zugas to poznam....varim a musim ochutnat....teraz sa deti budu stravovat v skole,malinkej uvarim osobitne a pre seba to bude jednoduchsie....takto si vsetci rozkazovali ze chcu to alebo to....a hlavne muz vselijake kolaciky atd...no a potom si nedajte...

la_bella
31. aug 2015

no takze ja zacinam na vahe 68,3 kg (dnes rano) a moj ciel je -10 kg.. moja bezna vaha kedysi bola tak 56-59 kg, ako kedy (a to este aj vtedy som nadavala, ze mam faldiky a celulitidu, ale pri tej vahe staci postavu upravit cvicenim).. vysku mam priblizne 168 cm 😝

kristinka86
31. aug 2015

@la_bella Ako ideš na to? Mám cca takú váhu aj výšku ako Ty. Aj váha pred oboma tehu sedí. 😅 Ako sa donútiš? Čo vynecháš? Ja už teraz po 17tej nejem, celkovo si dávam malé porcie, málo sladkého, pečivo len min. na raňajky a váha nejde vôbec dole. A to pri dvoch deťoch som vkuse v pohybe, nakoľko sa spánkovo cez deň totálne míňajú. 😔

zuzanka2905
31. aug 2015

Ahojte aj ja cvicim uz 2tyzdne dufam ze mi zo vydrzi mam 158cm a vazim 61 kg volakedy som mala 55 az57kil vela netreba schudnut no o to tazsie to idem

zugas
31. aug 2015

Ja mám okolo 71 kg, nikdy som nebola chudá,mala som okolo 62-64, takže tá váha by mi stačila....Ja sa proste potrebujem hýbať....

zuzka6542
31. aug 2015

Zienky ja vam odporucam jest vsetko ale po menej. Ziadne diety lebo potom nastupi jojo efekt ked zacnete jest vsetko. Ja som zacala chudnut v januari 2015 upravou stravy - jem vsetko ale v mensich mnozstvach a castejsie a dnes mam o 25 kil menej 🙂 vylucila som pecivo a sladke 🙂 od februara som zacala cvicit a ide to pekne 🙂

zuzka6542
31. aug 2015

a este musim podtknut ze aj peciem 🙂 je kopa receptov na internete so zdravymi kolacikmi 🙂 len treba vediet kedy to mozem zjest 🙂

veronca91
31. aug 2015

Ahojte,ako kolegyna predomnou tiez odporucam jest vsetko okrem peciva a priloh. Namiesto priloh veeela zeleninky.Jedine obmedzenie je 1ks sladke a 1 ks ovocie len doobeda a posledne jedlo najneskor 2 hodiny pred spanim.Takze kludne si dajte aj slaninku,ale bez peciva.Som instruktorkou skupinoveho cvicenia a zeny pri cviceni 3x za tyzden krasne schudli a zadky maju ako lusk ;) Sama som tiez mama, mame 2-rocnu dcerku,btakze urcite sa to da. V lete som sa na dovolenkach neobmedzovala,takze od zajtra nastupujem na hore popisany rezim. A odporucam vam kupit si vahu,ktora ukazuje aj hodnoty tuku, pretoze ak budete aj cvicit, vaha sa nebude hybat takym zavratnym tempom. Svaly su tazsie ako tuk, to je vseobecne zname. 🙂

la_bella
31. aug 2015

@kristinka86 no ako som uz vyssie pisala, ja sa budem riadit vzorovym jedlanickom od kamosa trenera a ta strava je zalozena na bielkovinach, zdravych tukoch a pomenej sacharidov.. su tam veci ako vajcia, maso, sunka, zelenina, avokado, ovocie (max. jeden kus/den), biely/grecky jogurt, tvaroh, proteinove napoje (ak niekto pije), eidam, mozarella, ryzove chlebiky, ovsene vlocky, orechy, kokosovy olej, tuniak vo vlastnej stave, nizkotucne mlieko k tym vlockam, alebo trosku do kavy, ak pijes..

januska1602
31. aug 2015

Ahojte zienky,no pridavam sa k Vam aj ja,po dvoch detoch mi ostalo peknych 20 kil,tak dufam,ze aj s Vasouu pomocou a motivaciou sa mi ich podari porazit a dat ich zo mna dole!!!

voskovka
autor
31. aug 2015

@januska1602 vitaj.....🙂 fotky tu nemusime davat iba kto chce ale merat by sme sa mohli kazdy tyzden v urcity den...🙂

sany28
31. aug 2015

Čawo kočky chcem sa ku vám pridať aby mi to tentokrát vydržalo, takže som po druhom pôrode necelé 2 mesiace keď som došla domou moja váha bola brutálna 98kg potom niečo zišlo A keď som začala chudnúť váha bola pred 3 týždňami 95,6 A teraz 92,4kg ide to pekne pomaly.nechcem extrém lebo kojim A to je aj dôvod prečo nemôžem jesť dosť potravín hlavne moje milované kravské mlieko mala ma citlivé bruško A mali sme aj problémy čiže aspoň 3-4mesiace určite vydržím - dovtedy si mám dávať pozor koli kojeniu. Pijem veľa čistej vody A nejaký ten čaj chlebík veľmi málo,A väčšinu jedlá bez príloh sladké len veľmi veľmi málo A ide to zatiaľ ale potrebujem tu podporu A rada prijmem aj rady,vážim sa každý pondelok na lacno takže O týždeň znovu A vy?

voskovka
autor
31. aug 2015

Mna by zaujimalo ako sa dokazete vysporiadat so sladkym???mna ide urvat....som asi zavisla....len predstava dobrej milky alebo 3bitky vo mne evokuje mlsnu

voskovka
autor
31. aug 2015

@zuzka6542 ak by si bola taka dobra nehodila nam par receptov na zdrave kolace?

zuzka6542
31. aug 2015

http://varecha.pravda.sk/recepty/raw-kolacik-be...
http://www.nejrecept.cz/recept/fitness-tvarohov...
http://www.fitnessguru.sk/recepty/kategoria/dez...
http://www.fitrecepty.sk/recept/ranajkovy-fitne...

Peciem aj normalne kolace ale bez cukru a nedavam napriklad prilis vela zavaraneho ovocia.... ked uz tak dam nejake neprezrete banany alebo kysle jablko spravi tomu inu chut 🙂

veronca91
31. aug 2015

@voskovka Kludne si daj aj sladke,bez cukru telo nefunguje tak,ako ma...ale daj si jeden kus -cokoladu jeden pasik ale len doobeda.Aj mozog bude spokojny,ze dostal,co chcel a telo bude fungovat alo hodinky.Kusok sladkeho nie je ziadny hriech 🙂

matkakovacova
31. aug 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

čo sa týka cukru, tak pekný článok o tom je sem:
http://www.mojavyziva.sk/12-zdravych-sposobov-ako-nahradit-cukor/

Osobne už do koláčov používam kokosový cukor, aj keď je o dosť drahší. Ale tak samozrejme aj ten biely cukor v obmedzenej podobe nie je "nebezpečný". 😉

jurko77
31. aug 2015

Caute,aj ja sa chcem pridat.Po doch porodoch zostali neskutočne kila tak do dalšieho leta chcem schudnuť.

la_bella
1. sep 2015

@voskovka ja ked mam hroznu chut na sladke, tak si kupim Colu Zero a ukludni ma to.. 😅 alebo potom si kupim (alebo mam doma nakupene pre istotu a pre krajny stav nudze 😵 ) rozne proteinove sladkosti (tycinky, keksiky, napoje), ze v podstate je to sladke, ale je to proteinovy vyrobok.. celkom mi chutia veci od Maxsport napriklad..

majsenka
1. sep 2015

Ahojte, rada sa pridam, len dufam, ze na to a aj na tento slub nezabudnem ;)