Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môžem začať 90 dňovú diétu, keď plne dojčím?

lady1
2. mar 2012

Je možné začať s touto "diétou" ak plne dojčím? Máte s tým skúsenosti?

beruska.zuzanka
2. mar 2012

ahoj, popri dojčení nie je vhodné diétovať, za prvé by dojčiaca mamička mala prijímať vyváženú a dostatočne pestrú stravu a za druhé pri diéte a detoxikácii organizmu sa uvoľňujú látky, ktoré nepriaznivo pôsobia na mliečko, chuť, zloženie, nemusí to byť dobré pre bábätko 😉

pingu1
2. mar 2012

ja by som popri kojeni nedietovala. jednak ti podla mna moze hodne mlieka ubudnut a navyse na tvojom zdravi sa to odrazi, telo si zapamata, ze mu nieco chyba

jurkovamiluska
2. mar 2012

a moze to uskodit aj tebe, ja som tiez chcela spekulovat, este stale kojim, snazim sa radsej cvicit, najem sa vsetkeho a vela, a za styri mesiace som schudla 10 kg, bez diety, cim dlhsie kojis tym viac schudnes, tak sa zbytocne netrap, a kamaratka drzala 90 dnovu dietu a tak si dosrala zaludok, ze musela chodit po doktoroch vyse pol roka

spalka
2. mar 2012

hmm, inac aj ja som o tom davnejsie uvazovala, podla mna je 90 dnovka alebo aj delena strava dost zalozena na pravidelnom jedeni, urcite nie hladovani, na zdravom zaklade, vela ovocia, zeleniny, spravne kombinacie jedal, pitny rezim (iba vodove a ovocne dni by som urcite vynechala)... ja si praveze myslim, ze moze dokonca zlepsit kvalitu mliecka

heni79
2. mar 2012

Každá dieéta, ktorú budeš dodržiavťa obmedzený čas, je nezmysel.
Jedz pravidelne, vyvážene a cvič.
Môžeš aj aeróbne aktivity, ale s mierou, posilňovačky určite. A pôjde to dolu.
Neboj, chuť a kvalitu mlieka to cvičenie iste neovplyvní!
Iste, budú na mňa asi aj útočiť, ale neva.
Nehovorím o 4-hodinovom drile, ale o bežných cvikoch, ktoré zvládneš aj doma. 😉

sssimi
2. mar 2012

90 dňovka je podľa mňa riadne záťažová diéta. Hlavne čo sa týka tých šťavových dní. Ešte počkaj kým nebudeš plne dojčiť ak si presvedčená, že ju chceš držať. Ja osobne s ňou skúsenosti nemám, ale mamina bola prvý mesiac dosť slabá pri nej.

00matula
2. mar 2012

ano podla mna by si tiez nemala drzat nejake drasticke diety, skor sa napapaj striedmo a zdravo, ako tu uz pisali aj maminy predomnou...Moja dcerka ma 18,5m a stale ju este kojim i ked s tou vahou mojou nie som spokojna, nie vsetky maminy pri dojceni schudnu, ale to je vec genetiky...ak si nemala problem s vahou pred otehotnenym, kilecka pojdu aj same dolu, no my, co dietujeme roky rokuce, aby sme mali ako tak stihlejsiu postavu, tak tie kilecka sa nechcu nejak odlepit...Raz som citala clanok o tom, ze ked dojciaca zena viac spaluje kalorii ako za normalnych okolnosti, tak sa jej do mliecky vyplavuju toxiny, tak pre zdravie babatka ten rocik dva vydrzme a postavu si formujme ked nebude babo zavisle na mliecku 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli